PDA

צפייה בגרסה מלאה : מישהו בנה/ראה אחד כזה על ג'ימני?

זרקו
23-01-11, 22:47
נתקלתי בשרשור הזה:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=363149#post363149

השתעשעתי לא פעם ברעיון לבנות מתקן לכננת נשלפת לג'ימני.
הסיבות:
1. עלות פגוש מתכת והמשקל שלו
2. רישוי כננת
3.משקל כננת בכל הזמן שבה היא לא בשימוש.

מניח שזה לא מסובך.
יש לי שאלה:
האם יש עיגון סביר בג'ימני?
האם ניתן לחבר כמו שמחברים את המוט של וו הגרירה (כזה יש לי ושוכב במרפסת) לאוזניים?

מישהו נתקל בזה?
לי אין את הציוד לבנות- יש מישהו שהיה רוצה לבנות אחד לעצמו? אשמח להתחלק בעלויות....

נועם

omri_t
23-01-11, 23:09
אני חוזר בי מתשובתי לאחר מחשבה מחודשת...

IdoP
24-01-11, 12:11
אצלי יש כזה (לא בשימוש מאחר ולא נתקלתי עדיין צורך לכננת...) על האוטו - כשנבנו הפגושים הוחלט להוסיף מקום לחיבור וו גרירה \ מגש כננת מקדימה.
אין בעיה לחבר לזה וו גגרירה או את המגש - שניהם באותו גודל סטנדרטי.
אצלי כל הפגוש מחובר לשילדה בצורה הכי חזקה שהצלחנו (נראה דיי מסיבי) בשביל שלא יהיו בעיות עם זה אבל כל הפגוש חוזק מראש בכדי להתאים לעומס הנוסף.

רון נחמן
24-01-11, 20:06
תתעלם מהתגובה הזאת אם כבר החלטת סופית שיש לך צורך בכננת לג'ימני, אבל...

אני חשבתי על כננת עם הויטארה. בסופו של דבר הבנתי שאין סיבה לשים כננת. למה?
כי אחרי סקר קצת בין בעלה כננות, גיליתי שכמעט לעולם לא משתמשים בכננת לחילוץ עצמי-
לרוב יהיה מישהו שיוכל למשוך אותך עם רצועות.

עכשיו תאמר - אלטרואיזם! אני רוצה כננת גם כדי לעזור לאחרים!
אבל הג'ימני על 1200 קילוגרמיו לא יוכל להואיל לרוב הרכבים התקועים...

ועכשיו תאמר - נו, אבל אני מטייל לבד! אני זקוק לחילוץ עצמי!
ואז אני לא אתווכח... אבל אנשים שמטיילים לבד נוטים להיות ספונטניים (בא בחבילה עם חוסר האחריות של לטייל לבד), וזה אומר שהכננת תישאר תמיד ברכב...

בסופו של דבר מניסיוני הדל, ברכבים הליליפוטיים שלנו אפשר ב-99% מהמקרים הקשים לחלץ באמצעות ג'ק, את חפירה ורצועות בשילוב כזה או אחר. עוד לא מצאתי את האחוז הנותר, אבל כן קרה לי שכננת משכה אותי ממכשול - רק בשביל לחסוך קצת זמן.

האם החיסכון הזה בזמן שווה לך בניית מתאם לכננת, רכישת כננת חזקה מספיק ותחזוקה שלה (כדי שברגע האמת היא אשכרה תעבוד)?

יונתןמצפה
24-01-11, 22:12
פעם אחת נתקעתי עם חוסר יכולת לחלץ את עצמי לבד. לא קדימה/לא אחורה. לא היה רכב נוסף שיכל למשוך אותי.
ההייליפט יצא, נרתם לסלע מעל לרכב ושימש ככננת מאולתרת. כעבור חצי שעה עבודה (מהרגע שהוחלט לשלוף הייליפט) הרכב היה בחוץ.
ועדיין כננת זה תמיד "סקסי". אבל יש עוד אלטרנטיבות.

זרקו
25-01-11, 06:44
תתעלם מהתגובה הזאת אם כבר החלטת סופית שיש לך צורך בכננת לג'ימני, אבל...

אני חשבתי על כננת עם הויטארה. בסופו של דבר הבנתי שאין סיבה לשים כננת. למה?
כי אחרי סקר קצת בין בעלה כננות, גיליתי שכמעט לעולם לא משתמשים בכננת לחילוץ עצמי-
לרוב יהיה מישהו שיוכל למשוך אותך עם רצועות.

עכשיו תאמר - אלטרואיזם! אני רוצה כננת גם כדי לעזור לאחרים!
אבל הג'ימני על 1200 קילוגרמיו לא יוכל להואיל לרוב הרכבים התקועים...

ועכשיו תאמר - נו, אבל אני מטייל לבד! אני זקוק לחילוץ עצמי!
ואז אני לא אתווכח... אבל אנשים שמטיילים לבד נוטים להיות ספונטניים (בא בחבילה עם חוסר האחריות של לטייל לבד), וזה אומר שהכננת תישאר תמיד ברכב...

בסופו של דבר מניסיוני הדל, ברכבים הליליפוטיים שלנו אפשר ב-99% מהמקרים הקשים לחלץ באמצעות ג'ק, את חפירה ורצועות בשילוב כזה או אחר. עוד לא מצאתי את האחוז הנותר, אבל כן קרה לי שכננת משכה אותי ממכשול - רק בשביל לחסוך קצת זמן.

האם החיסכון הזה בזמן שווה לך בניית מתאם לכננת, רכישת כננת חזקה מספיק ותחזוקה שלה (כדי שברגע האמת היא אשכרה תעבוד)?

היי רון,
בגדול הכול נכון :D
אז מה שאתה אומר- קנה גגון, תשקיע בהייליפט, שרשרת לחיבור שלו לאנשהו - יותר עדיף.
אבל מה בנוגע למשקל- גם עדיף.

אני מודה שאני חושב שעדיף סט שלם של הייליפט וכל המסביב מכננת- לפחות בעניין של מחיר ותחזוקה.

מתראים ב- 2/2 ? ;)

רון נחמן
26-01-11, 18:15
אני מודה שאני חושב שעדיף סט שלם של הייליפט וכל המסביב מכננת- לפחות בעניין של מחיר ותחזוקה.

מתראים ב- 2/2 ? ;)

נו, ברור -
נותן משמעות חדשה למונח: טיול עבירות... :rolleyes:

-->