PDA

צפייה בגרסה מלאה : לאדה ניבה או סוזוקי ויטרה

or331
25-01-11, 00:19
שלום לכולם אני ממש מתלבט בימים האחרונים אם לקנות לאדה ניבה רכב רוסי שיש לו עבירות שטח (לפי הבנתי) מאוד טובה, כמובן ביחס למחיר לבין סוזוקי ויטרה שהוא אחלה בשטח מניסיון (יש לשני חברים שלי). בקיצור ולעניין אני מחפש רכב לטיולי שטח שבילים ושטח קשה בוץ חולות וסלעים מה שהמדינה מספקת. עכשיו אני לא עשיר !!! כך שאין לי יותר מידי כסף לזרוק עכשיו, השאלה הגדולה היא אם שווה לקנות ניבה בזול ושזה לא יעלה לי בסוף יותר יקר מלקנות ויטרה בעקבות שיפוצים ותיקונים. האם יש כאן מישהוא שמבין בשני הרכבים האלו ויכול להגיד לי מה לעשות מה כדאי כי נכון לעכשיו אני בכיוון הניבה בעקבות המחיר הנמוך .
ועוד דבר אחרון זה נכון שלניבה יש נעילות דיפרנציאל ?
תודה מראש אור.

ishc
25-01-11, 00:24
ניבה זה למשוגעים לדבר!!! מחסור בחלקים, איכות ייצור נמוכה, ומחסור בבעלי מקצוע שמבינים את האוטו הזה. ויטרה יותר שפויה ביום יום, יותר אופציות שיפורים אבל עולה לפחות פי 4. לפי דעתי אל תיקח ניבה, אתה לא תפסיק לקלל את הרגע שעשית את זה.

שגיא S
25-01-11, 02:04
אני אגיד לך מה לא. בטוח לא ניבה!

זה רק אם יש לך זמן וידיים לתחזק אותה כמו שצריך...ולרוב האנשים אין סבלנות.
אבל יש פה ליאור בפורום שיש לו ניבה כבר כמעט עשר שנים...

בדיוק בשביל אנשים כמוך המציאו את הסמוראי...
מחיר בין ניבה לויטרה, שני סרנים חיים, עבירות מצוינת, יחסית אמין (תלוי ברכב שתקנה) יש חלקים, יש חלפים, יש מוסכניקים טובים, יש פורום מצוין, יש ספרים...

זאת ההצעה שלי בשבילך.
אני את הבחירה שלי עשיתי (סמוראי 87 )

Saar
25-01-11, 09:54
הי,

לפי מה שאתה מתאר, ויטרה.
לניבה יש נעילת דיפרנציאל מרכזי - כלומר, יש לה דיפרנציאל מרכזי (כמו לנדרובר למשל) ויש אפשרות לנעול אותו כך שתהיה חלוקה שווה בין הסרן הקידמי לאחורי.
זו לא הנעילה שמדברים עליה בפורום - בד"כ כשמזכירים כאן נעילה, מדובר על נעילה "רוחבית" של סרן מסויים אחד לחלוקת כח שווה בין שני גלגלים.

לויטרה החלקים זמינים בהרבה והאמינות הבסיסית גבוהה יותר.
היא קלה יותר משמעותית והמנוע שלה מוצלח יותר (וחסכוני יותר).
בקיצור, אם אתה לא "פריק" של הניבה, הויטרה היא העדיפה בכל פרמטר כמעט.
סער.

lior_b.s
25-01-11, 11:31
כמו שכתבו כולם לפני..

התאהבת באוטו,?

אתה יודע לטפל לבד.?.(השד לא נורא כמו שחושבים)

יש לך לפחות חנות אחת שתתאמץ בשבילך או שאתה מזמין באינטרנט חלקים..?

אתה מכיר בעלי ניבות שיכולים לעזור?..(אם אתה מהצפון אתה מוזמן תמיד)

אם ענית לפחות על 4 מתוך 4 השאלות בכן, אז תקנה ניבה..
אם לא, ויש לך כסף תקנה ויטארה, זה לא אומר שהיא תהיה חסינת תקלות, כל רכב שטח מתקלקל,.כל רכב בתקציב נמוך יחסית יהיה על גבול הנבלה, למצוא ניבה במצב טוב צריך הרבה סבלנות, יש כאלה והן בודדות, כמעט שום מוסך לא ירצה להתעסק איתך, לא כי הרכב מסובך אלא כי רובם לא יתאמצו לחפש לך חלקים.(אני מטפל לבד בהכל אז אני לא דוגמא)..

ויטארה משנת 95 לדוגמא תעלה פי 4 לפחות מניבה באותו מודל, מצד שני הרכב יותר מתקדם על כל המשתמע מכך..כולל בעלי ויטארות בכל הארץ שישמחו לייעץ ולעזור

אם אתה אוהב להתעסק ויש לך זמן וכח ובעיקר סבלנות, תחפש את הניבה הכי טובה שתמצא, אם לא, קנה ויטארה אך גם שם אל תתפשר, אחרי הקניה תמיד יהיו הוצאות שלא תכננת ..
רוצה שיפורים לניבה? יש הכל, בחו"ל..כל סוגי הנעילות , הגבהות, שיפורי מנוע ויחסי העברה (לסרנים או לטרנס'), כל מה שתרצה צריך רק להזמין, לרוב אפילו זול יותר מלרכבים אחרים, בגלל המחיר הנמוך של הרכב לא שווה להזמין נעילה בעלות 60% מהרכב..(למשתמש הממוצע;) )

שגיא
13 שנה עם הנוכחית, (יש עוד 2 אבל מי סופר :) )

סער, כמה שוקלת ויטארה?..אני באמת שואל כי ניבה בלי כל הברזליה בלי נהג שוקלת כמו ג'ימני רק לידע כללי
1150 ק"ג !!! (בדוק על משקל משאיות)

ליאור

or331
25-01-11, 12:17
תודה רבה לכולם על העזרה באמת תודה

בתגובה לליאור אני יודע לטפל לבד ראיתי את הניבה ותאמת לא מפריע לי בכלל הצורה של הרכב אני רק רוצה רכב עם עבירות גבוהה יחסית במחיר שלא עולה על 20 אלף והכי חשוב שאחרי כל טיול הוא יישב לי כמה ימים בבית עקב תקולות פשוט יש לי חבר שקנה לא מזמן אופל פרונטרה ואחרי כל טיול הוא צריך לתקן משהוא אחר ברכב סתם לדוגמה הלכו לו בטיול האחרון הלוקרים וצירייה אחת פשוט יצאה לו מהמקום
וגם אין לו חלקים
זה הפחד שלי וככל הנראה אני לא יילך על הזול (הניבה ) ואני אחכה שיהיה לי מפיק כסף ואני אקנה ויטרה ולשאלה האחרונה שלי בין הויטארות של שנת 90 עד 94 לבין 95 עד 97 האם יש הבדל בינהם בביצועיי השטח שלהם או בגלל ההזרקה והמראה הפנימי של הרכב תודה רבה אור.

Saar
25-01-11, 12:32
הי
ויטרה קצרה גיר רגיל שוקלת מעט פחות מ 1 טון - 950 ק"ג ,אם אני זוכר נכון
אור, לדעתי, תחשוב שוב. לא תמיד הזול הוא המתאים והנכון.
במקרה שלך, לדעתי שווה להתאמץ/להתאפק מעט.
ההבדלים בביצועים בין הויטרות השונות יהיו אך ורק כתוצאה ממנוע/גיר שונה.
עד 94 הגיר האוטומטי היה בעל 3 הילוכים בלבד, מ 94-5 הוחלף לגיר 4 הילוכים.
המנוע ממודל 95 והלאה חזק יותר משמעותית.
שנת 90-93 - מנוע פשוט ואמין.
(גם אחרי 94 הוא אמין, אבל פחות פשוט :-) )

סער

שגיא S
25-01-11, 12:33
לפי התגובה שלך הכי מתאים לך סמוראי! תעשה חיפוש תקרא, ותבין שאני צודק, יש אפילו כתבה באתר על קניית רכב בעד 20אלף שקל.

תעשה חיפוש.. יחסוך לך הרבה כסף ןכאבי ראש.

נדב42
25-01-11, 12:36
נתוני משקל של ויטארה:

קצרה פתוחה, נתוני יצרן: 950 ק"ג
קצרה סגורה, נתוני יצרן: 1100 ק"ג
ארוכה סגורה, נתוני יצרו: 1200 ק"ג
ארוכה סגורה, עם קיט קאלמיני, 2 נעילות ARB, ג'אנטים 8" וצמיגי 235, דלק, שמנים וציוד הקבע באוטו: 1400 ק"ג על משקל המשאיות (מחולק היטב בין הסרן הקדמי לאחורי, אגב)

ההבדלים בין השנתונים של הויטארה נדונו פה כבר רבות. בקצרה, מנועי ה- 16V בעלי הזרקה רב נקודתית חזקים יותר וחסכוניים בכ- 20% לעומת מנועי ה- 8V עם קרבורטור. קיימים גם מנועי 8 שסתומים עם הזרקה חד נקודתית, לא יודע איך הם מתנהגים.

עד 93 כל המנועים הם 8 שסתומים קרבורטור.
מ- 96 (כולל) כל המנועים הם 16 שסתומים עם הזרקה רב נקודתית.
בשנים 94-95 צריך לבדוק כל רכב פרטנית. חשוב: לא להסתמך על הרשום ברשיון הרכב, כבר ראיתי שם טעויות (רשום מנוע 16 שסתומים ובפועל היה 8 שסתומים עם הזרקה חד נקודתית).

את ההבדלים בכוח תרגיש יותר בכביש, ובמהירויות גבוהות (ושם גם תיסע בסל"ד גבוה יותר בישנות). בשטח ההבדלים בין המנועים יבואו לידי ביטוי בעיקר בגמגומים קלים כשהרכב בשיפוע חד כאשר הקרבורטור לא מכוון הכי טוב, בהזרקה אין שטויות כאלו והמנוע עובד עגול וחלק ולא נכבה גם אם הוא יורד רגעית ל- 500 סל"ד בטיפוס סלע.

אם יש לך שאלות נוספות לגבי הויטארה אשמח לענות, עדיף אחרי שבצעת חיפוש ...

נדב.

אביעד פ.
25-01-11, 19:35
סער, כמה שוקלת ויטארה?..אני באמת שואל כי ניבה בלי כל הברזליה בלי נהג שוקלת כמו ג'ימני רק לידע כללי
1150 ק"ג !!! (בדוק על משקל משאיות)

ליאור

לא בקטנוניות, סתם לדיוק- ג'ימני שוקל 1060 ק"ג.

or331
25-01-11, 20:56
יש שאלה חשובה יש לחבר שלי ויטרה והוא הגביהה את הרכב בכ 6 ס"מ והדרישפט האחורי התרחק מהגיר מה עושים במצב כזה האם היה נכון להגביהה את הרכב או שיש כאן איזה שהיא טעות בהגבהה ואם אין טעות מה עושים במצב הזה כי זה נראה לי דיי מסוכן במצבים קיצוניים יש סיכוי שהדריישפט יברח???
שוב תודה רבה לכולם על העזרה !!!!:D

נדב42
25-01-11, 21:30
יש שאלה חשובה יש לחבר שלי ויטרה והוא הגביהה את הרכב בכ 6 ס"מ והדרישפט האחורי התרחק מהגיר מה עושים במצב כזה האם היה נכון להגביהה את הרכב או שיש כאן איזה שהיא טעות בהגבהה ואם אין טעות מה עושים במצב הזה כי זה נראה לי דיי מסוכן במצבים קיצוניים יש סיכוי שהדריישפט יברח???
שוב תודה רבה לכולם על העזרה !!!!:D

זה מצדיק שרשור נפרד... הפתרון המקובל הוא הוספת ספייסר בין הדרייבשאפט לסרן האחורי. אם הויטארה של החבר ארוכה זה יספיק לו, אם קצרה כדאי לבדוק גם את זוויות העבודה של הצלבים ...

נדב.

-->