PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת גיר רובוטי לרגיל

liontamer84
25-01-11, 15:45
היי לכולם

לאחר שהגיר הרובוטי התקלקל שוב, אני בשאיפה להפוך את הרכב לידני.

האם יש מכונים שעושים כזה דבר? ואם כן, אז היכן?

תודה

רועי

חנן-ג'יפולוג
25-01-11, 16:23
אני לא יודע לענות לך אבל בכל מקרה רצוי שתציין באיזה רכב מדובר.

liontamer84
25-01-11, 17:58
אני לא יודע לענות לך אבל בכל מקרה רצוי שתציין באיזה רכב מדובר.

צודק, לא שמתי לב בכלל...

הרכב המדובר - פורד פיאסטה 2003 1400 בנזין רובוטי

רן אשל
09-02-11, 16:54
לא בלתי אפשרי אבל עלול להיות כאב ראש לא קטן,
לא מכיר פיאסטה אבל יצא לי להתקל בנסיון החלפה של רובוטי לאוטומט בקורולה, אמנם החלפה שונה,
אבל, קח בחשבון התאמות, תושבות לא זהות במנוע ובגיר לעתים יש צורך לבצע חיתוכים בבודי ו/או להוסיף או לרתך הכנה לתושבות
אחרות.
בד"כ העבודות האלה קצת יותר מורכבות משקע - תקע, ועוד לא התייחסתי לצמת חשמל שאין לדעת איך תשפיע על עבודת המנוע כתוצאה מהניתוקים והשינויים.
שווה לחשוב טוב טוב על המהלך גם אם משהו מבטיח לך שזה בקטנה.

דרור ברלי
09-02-11, 18:10
מבלי להכיר לעומק את הדגם המדובר (נדיר בישראל), קבל כלל אצבע - זה אוטו מודרני, הכל ממוחשב וכו'. במכוניות מודרניות החלפות/השתלות אינן עניין טריוויאלי. זה לא ג'יפ סיקס.
המחשבים מכוילים לעבוד מול גיר מסוים, תושבות שונות, כל מיני צרות קטנות שהופכות פרויקט כזה ללא כלכלי בעליל ביחס לערך המכונית שהולך ומתפוגג.

להבא - לפני שקונים מכונית משומשת - ושלא תגידו שלא הזהרתי אתכם: וכן, אני מודע לבעיה של "האשה רוצה רק אוטומט". אז תלמדו את נשותיכם לנהוג. נקודה. כי כמעט כל גיר אוטומטיו/או רובוטי בעולם הוא מוקש שמחכה להתפוצץ לכם בפרצוף ולרוקן לכם את הכיס - שק מלא בצרות צרורות בכל מה שקשור לאמינות/אורך חיים/עלויות תיקון. לכן מוטב לחשוב היטב, טוב טוב, ולהכין את עצמכם מלכתחילה שהאוטו שאתם מחפשים הוא אך ורק דגם ידני, מקורי מהיצרן. בלי הסבות ובלי השתלות - אמין וחסכוני.

-->