PDA

צפייה בגרסה מלאה : v8 5700 לא מניע

lishay7
25-01-11, 22:24
שלום לכולם
המצב הוא כזה מנוע 5700 לאחר אוברול כללי , הרכב היה מניע ונוסע אבל לא מכוון בצורה הכי טובה שיש לאחר כמה משחקים של חבר שלי בכיוונים שונים של המנוע כגון קידום\איחור הצתה וכיוונים של הקרבורטור הרכב לא מוכן להניע , הקרבורטור שופץ במלואו (הולי 650 דגם 4160 )
נבדק כיוון הצתה וסדר הצתה והכל בסדר (מערכת הצתה gm hei ) , יש ניצוץ, יש אספקת דלק לקרב' והמצופים מכוונים כראוי, כל חיבורי הואקום מחוברים כמו שצריך וכרגע המצב הוא שבזמן הנעה יש בקפיירים מהקרב' ועד שהוא מניע אז צריך להחזיק אותו על טורים גבוהים ע"י פמפום על הגז וברגע שעוזבים את הגז הוא נכבה ,כמובן שהקרב' מכוון כיוונים ראשוניים לצורך הנעה אבל בכל זאת הוא לא מצליח להשאר עובד בסרק , אם אני מפמפם קצת גז לפני שאני מנסה להניע אז המנוע יניע לכמה שניות ואז יכבה.
הכל נבדק שוב ושוב והכל נראה בסדר והכל מחובר נכון והמנוע פשוט לא מוכן להתייצב על סרק ולהשאר מונע.
יש עוד משהו שאני צריך לבדוק ? מודול אולי למרות שלפני ההתעסקות הוא היה מניע אני כבר לא יודע מה לחשוב .
עצות ותובנות בנושא ייתקבלו בברכה

תודה מראש לי-שי:cool:

lioresi
26-01-11, 06:05
לפרק את כל החוטי הצתה ולסדר מחדש,איך סידרת הצתה?כי יש ביו טיוב אחלה סרטונים שמסבירים ניפלא,לנקות פלאגים כי אלה שלא עבדו רטובים ומלוכלכים.

lishay7
26-01-11, 11:52
חוטי ההצתה פורקו וסודרו לפי סדר הצתה שמוטבע על סעפת היניקה של המנוע (18436572 )
את הכיוון הראשוני של ההצתה ביצעתי ע"י הרמת בוכנה מ"ס 1 למצב עבודה והכנסת הדיסטרבוטור למקומו כשהרוטור פונה למגען של בוכנה מ"ס 1 ומשם סדר הצתה עם כיוון השעון,
גם הפלאגים פורקו ויובשו והם בסדר גמור והמנוע עדיין לא מניע .

lioresi
26-01-11, 13:20
תרים מיכסי שסתומים תוודא שהם נפתחים ונסגרים כראוי.

shmulikbg
26-01-11, 15:05
חוטי ההצתה פורקו וסודרו לפי סדר הצתה שמוטבע על סעפת היניקה של המנוע (18436572 )
את הכיוון הראשוני של ההצתה ביצעתי ע"י הרמת בוכנה מ"ס 1 למצב עבודה והכנסת הדיסטרבוטור למקומו כשהרוטור פונה למגען של בוכנה מ"ס 1 ומשם סדר הצתה עם כיוון השעון,
גם הפלאגים פורקו ויובשו והם בסדר גמור והמנוע עדיין לא מניע .
וידאת שהמפלג מסתובב בעבודת מנוע עם כיוון השעון?
ודבר נוסף, איך וידאת שבוכנה מס' 1 אכן במצב דחיסה?

lishay7
26-01-11, 15:45
המפלג מסתובב עם כיוון השעון ודאי, בדקתי שבוכנה מ"ס 1 נמצאת במצב דחיסה ע"י פירוק הפלאג ושמתי את האצבע וחבר סיבב את המנוע וכשהרגשתי שהבוכנה מתחילה לדחוס השוותי עם הסימון שעל מכסה הטיימינג והסימון שעל הפולי קראנק .

polar bear
26-01-11, 21:22
הכוונים של החבר שלך דפקו משהו בתהליך...מה חבל שאין לך אפשרות לחזור להגדרות יצרן...

תזיז את החיבורים במפלג ימינה ו/או שמאלה. ז"א - תזיז את מה שאתה חושב שהוא ציל' 1 לזה שלידו { נניח מימינו } וכך את כולם. הניע? סבבה , אל תתעקש יותר מדי! לא הניע? תזיז אותם אחד שמאלה { מהמצב הראשוני, ז"א עכשיו זה להזיז שניים שמאלה } יכול להיות שהית בתחילת דחיסה, או כל סיבה אחרת שגרמה לכך שלא תחבר נכון את החוטים. בנוסף, יש שתי שיטות חיבור למפלג, אחת - צילינדרים 1 ו 8 פונים לכוון הניסעה , והשניה 2 ו 1.

{ סביר להניח ששלך זה 1 ו 8 פונים לכוון הנסיעה }

אגב, לאיזו בוכנה אתה קורא מס' 1?

lishay7
28-01-11, 16:19
ניסיתי לעשות זאת אך ללא מזל והרכב לא מניע, הבוכנה הייתה בסוף מהלך דחיסה ואת זה ווידאתי ע"י הסימון שעל הפולי מנוע ביחס לסימון שעל מכסה הטיימינג וגם לקחתי חוט מתכת קשיח והכנסתי אותו דרך ההברגה של הפלאג והבוכנה הייתה עד הסוף למעלה,ושוב בדקתי את סדר חוטי ההצתה והוא בסדר גמור,אני אפילו זוכר אותו כבר בעל פה.
אצלי בוכנה מ"ס 1 היא הבוכנה הכי קרובה לרדיאטור בצד הנהג וגם מסומן על הפורטים של סעפת היניקה את מ"ס הצילינדר כשבצד הנהג יש את בוכנות מ"ס 1,3,5,7 ובצד הנוסע יש 2,4,6,8 .
יכול להיות שאם יש פיספוס של שן אחת בדיסטרבוטור אז המנוע לא יניע ? כי מניסיוני גם עם פיספוס של שן המנוע יניע אבל יעבוד לא משהו, אני כבר לא יודע מה לחשוב כי עברתי על הכל עשרים אלף פעם והמנוע לא רוצה להניע

safari93
28-01-11, 17:02
אמרת שברגע שעוזבים את הגז,המנוע נכבה...

סתם "יריה-באפילה".....יכול להיות שהטורים נמוכים מדי? יכול להיות שהמנוע עדיין קר והצ'וק לא מתפקד ?

שווה בדיקה.

hem
29-01-11, 11:56
בלייזר 90 מנוע V8 5.7 - אתמול החלפתי מפלג שסיים את חייו במפלג מקורי, משופץ. עכשיו מגרגר כמו חתול..
ראה תרשים מצורף של סדר ההצתה.

shmulikbg
29-01-11, 17:42
המפלג מסתובב עם כיוון השעון ודאי, בדקתי שבוכנה מ"ס 1 נמצאת במצב דחיסה ע"י פירוק הפלאג ושמתי את האצבע וחבר סיבב את המנוע וכשהרגשתי שהבוכנה מתחילה לדחוס השוותי עם הסימון שעל מכסה הטיימינג והסימון שעל הפולי קראנק .
שים לב לתגובה מס' 10. אינני יודע מאין השרטוט, אבל, בהנחה והוא נכון, המפלג שם מסתובב
הפוך מכיוון השעון.

lioresi
30-01-11, 11:36
אצלי כיוונתי עם שרטוט אחר,אני מנhttp://www.carsforum.co.il/vb/attachment.php?attachmentid=98084&d=1192466832סה להעלות אותו.

polar bear
12-02-11, 20:17
נו??

safari93
13-02-11, 20:56
נו??

כבר הניע בטח... : /

-->