PDA

צפייה בגרסה מלאה : בקשת עזרה דיסקו 96 TDI

slevi1
26-01-11, 04:04
שלום,כבר פעם שלישית שנשבר לי הקאמשפט זה או הציר המרכזי או אחד הפטישים.
האם מישהו מכיר תתופעה.
או זה קורה בגלל כיוון שסתומים לקוי?
אנא עזרתכם
תודה

gali
26-01-11, 10:55
שלום,כבר פעם שלישית שנשבר לי הקאמשפט זה או הציר המרכזי או אחד הפטישים.
האם מישהו מכיר תתופעה.
או זה קורה בגלל כיוון שסתומים לקוי?
אנא עזרתכם
תודה

אני מניח שנשבר לך החליל שעליו יושבים הנדנדים, זה בד"כ בגלל סגירה לא נכונה של הברגים (אני חושב שלושה) שמהדקים אותו לראש.
הציר עם הנדנדים נסגר כאשר הוא בעומס, לכן סגור בעדינות כל פעם את אחד מהם כאשר הכי חשוב לא ליצור לחץ על הציר אלא להוריד את כולו מגמה אחת עד שתגיע להידוק של שלושתם.
כמובן שיש צורך בכיוון שסתומים שוב לאחר ההידוק.

לא צריכה להיות בעיה לאחר מכן. זו אחת הסיבות שאני לא מרשה לדיפנדר שלי להיכנס למוסכים.

עמי
26-01-11, 11:08
בנוסף למה שיגאל כתב למעלה, בדוק שההברגות אליהן נכנסים שלושת הברגים הנ"ל, לא נהרסו על ידי מי שסגר אותן לאחרונה. מוסכים [לרוב] אינם נוהגים לסגור את הברגים האלו במומנט הנכון והתוצאה היא הברגות הרוסות וחופש בברגים, שמוביל לשבירת החליל.

gali
26-01-11, 14:01
אני מניח שאתה מתכוון לזה שבקישור: http://www.e-shetach.co.il/pl_product~err4848ha~4~41.htm
לפריט הזה אני התכוונתי, אין לי קשר לחנות הזו פרט לכך שאני קונה בה מידי פעם.

torchak
26-01-11, 15:59
קרה לי כבר פעמיים. יש מצב שכבר שלוש.
הסיפור הזה די מסריח.
מה שקורה זה שיש 3 ברגים שמחזיקים את כל הסיפור הזה לבלוק.
הסגירה שלהם צריכה להיות אחד אחרי השני, באופן הדרגתי, בגלל שכמו שאמרו, הם נסגרים בלחץ. אבל לא זאת הבעיה העיקרית. הסגירה צריכה להיות עם מפתח מומנט כי היא הולכת ישר לבלוק, שזה יציקת אלומיניום מחורבנת ורגישה למדי.
אם באחת הפעמים מישהו סגר חזק מדי, ההברכה הולכת ואז מהלחץ בפעולת המונע הבורג משתחרר בנקודה אחת והחליל נשבר. כמובן שהוא נשבר באיזור הבורג, כי שם העובי דופן שלו הכי דק, בגלל החור.
באחת הפעמים שלי נשבר, פתחתי מנוע של דיפנדר אחר בשביל להשאיל ממנו חליל, והפתעה - גם שלו שבור.
אז קודם כל זה די נפוץ.
שנית, אם זה נשבר, אין לך מה להחליף בלי לבדוק את בעית ההברגות, שרוב הסיכויים גרמה לבעיה.
עם ההברגה הלכה - צריך לקדוח אותה, להבריז בתוכה מידה גדולה יותר ולשתול timsert או אינסרט - כל אחד קורא לזה אחרת. אגב, המזרח מוכרים את הברגים האלה חדשים, כשההברגה שלהם גדולה יתור מהמקור (החלק התחתון שנכנס לבלוק) ככה שלפעמים מספיק לקנות כאלה שלושה חדשים, ולהבריז בבלוק את המידה של הבורג החדש.
זה נשמע הרבה עבודה אבל לא סיפור. חוץ מזה שהאוטו נוסע לא רע גם עם חליל שבור.

נועם.

slevi1
27-01-11, 19:04
תגובה לכולם:קודם כל באמת תודה לכולם על התשובות המהירות,כולכם צדקתם.
קניתי חלק חדש ובאמת שבדקתי לעומק מסתבר שאחד ההברגות באמת חרוש(לצערי זאת שקרובה לנהג חוסר גישה להברזה)בחברה מכרו לי בורג חדש עם הברגה יותר גדולה (85 ש"ח מחיר שערוריתי לבורג) מחר אני אבריז בעדינות ואשתול שם את הבורג החדש.
מתוך נסיונכם מה מידת כיוון השסתןמים המומלצת 20 או 25? פעם אחרונה כיוונתי ל15 והגיפ נסע מעולה.אה כן שכחתי לציין שהסרתי את 8הפקקים הקטנים שנמצאים על הקפיצים.קניתי חדשים מהחברה (כמובן במחיר שערוריתי משהו של30 שח לאחד )סה"כ פקק קטן.האם יש להם חשיבות כל כך גדולה או שאפשר גם בלעדיהם?
שוב תודה אעדכן מחר לגבי ממצאים

slevi1
27-01-11, 19:26
קרה לי כבר פעמיים. יש מצב שכבר שלוש.
הסיפור הזה די מסריח.
מה שקורה זה שיש 3 ברגים שמחזיקים את כל הסיפור הזה לבלוק.
הסגירה שלהם צריכה להיות אחד אחרי השני, באופן הדרגתי, בגלל שכמו שאמרו, הם נסגרים בלחץ. אבל לא זאת הבעיה העיקרית. הסגירה צריכה להיות עם מפתח מומנט כי היא הולכת ישר לבלוק, שזה יציקת אלומיניום מחורבנת ורגישה למדי.
אם באחת הפעמים מישהו סגר חזק מדי, ההברכה הולכת ואז מהלחץ בפעולת המונע הבורג משתחרר בנקודה אחת והחליל נשבר. כמובן שהוא נשבר באיזור הבורג, כי שם העובי דופן שלו הכי דק, בגלל החור.
באחת הפעמים שלי נשבר, פתחתי מנוע של דיפנדר אחר בשביל להשאיל ממנו חליל, והפתעה - גם שלו שבור.
אז קודם כל זה די נפוץ.
שנית, אם זה נשבר, אין לך מה להחליף בלי לבדוק את בעית ההברגות, שרוב הסיכויים גרמה לבעיה.
עם ההברגה הלכה - צריך לקדוח אותה, להבריז בתוכה מידה גדולה יותר ולשתול timsert או אינסרט - כל אחד קורא לזה אחרת. אגב, המזרח מוכרים את הברגים האלה חדשים, כשההברגה שלהם גדולה יתור מהמקור (החלק התחתון שנכנס לבלוק) ככה שלפעמים מספיק לקנות כאלה שלושה חדשים, ולהבריז בבלוק את המידה של הבורג החדש.
זה נשמע הרבה עבודה אבל לא סיפור. חוץ מזה שהאוטו נוסע לא רע גם עם חליל שבור.

נועם.

נועם,תודה כבר הפחידו אותי שהראש מנוע דפוק.אכן צרת רבים היא נחמה במיוחד שיש פתרון לבעייה שוב תודה

torchak
27-01-11, 20:56
הפקקים האלה חשובים אבל לא מאוד. לדעתי, כדי להחליף אותם. הפטישים של השסתומים בעצם דופקים עליהם. יש מצבים שהם נשחקים לגמרי וכל הכיוון שווה לתחת (מהפקקים האלה נשאר בעצם רק החישוק החיצוני). אם אתה כבר פותח, תוציא את "המסמרים" ותעיף מבט שהם לא עקומים.

נועם.

slevi1
27-01-11, 22:16
הפקקים האלה חשובים אבל לא מאוד. לדעתי, כדי להחליף אותם. הפטישים של השסתומים בעצם דופקים עליהם. יש מצבים שהם נשחקים לגמרי וכל הכיוון שווה לתחת (מהפקקים האלה נשאר בעצם רק החישוק החיצוני). אם אתה כבר פותח, תוציא את "המסמרים" ותעיף מבט שהם לא עקומים.

נועם.

נועם תודה,
המסמרים תקינים בפעם הקודמת החלפתי אחד שנשבר וחילצתי את החלק השבור באמצעות מגנט חזק אז לבדוק אותם זה כבר נהייה אצלי נוהל.
אני אחזיר את הפקקים,בכל מקרה האם אתה יודע מהי המידה המומלצת של הכיוון (20 או 25) שוב תודה
שלומי

gali
27-01-11, 23:47
אני חושב שכולם 20, כבר לא זוכר בוודאות.
חכה מעט ואולי נועם צרפתי יעשה לך סדר במידה.

יובל48
28-01-11, 00:16
רבותי,פטישים,חליל,מסמרים אלה לא שמות מקובלים
בענף,על מה מדובר?
הניחוש שלי-פטישים=נדנדים
חליל= ציר הנדנדים
מסמרים= מוט דחיף
תקנו אותי אם אני סתם מבלבל...

torchak
28-01-11, 00:57
יובל - אתה לא מבלבל.
ב TDI300, על הדחיפים בקצה יש כוסיות קטנות ממתכת. עד כמה שאני יודע אין להם שם מקצועי חוץ מ-"הכוסיות המחוברנות שנשמחקות וכל המנוע מתחיל לזייף בגלל זה".
אני מניח שזה נועד כדי שראש הדחיפים לא יישחק וייתן את האפשרות להחליף אותם לחדשים במקום להחליף את כל
הדחיף.

לגבי המידה, אני מכוון לפי הספר = 20.

נועם.

נועם צרפתי
28-01-11, 10:10
0.20 מנוע קר
1 פתוח מכוונים 8
2 פתוח מכוונים 7
3 פתוח מכוונים 6
4 פתוח מכוונים 5
וכנל הפוך
8 פתוח מכוונים 1

בראש מנוע לא שמים בורג יותר גדול בפנתר, ישנם שתי אפשריות טובות
1. עם ערכה של time sert ושתל שלהם, מחזיק טוב מאד
2. לוקחים בורג 12 ממ (לא 10), ואצל חרט עושים הברגה 8 ממ במרכז הבורג, עושים הברזה של 12 ממ בראש המנוע וסוגרים את הבורג בפנים די חזק , מסמנים על הבורג את שטח הראש מנוע, מוצאים את הבורג ועושים קו שבירה עם המחרטה או אבן משחזת, קו השבירה יכול להיות גם ממ מתחת לגובה שטח הפנים של האלומיניום. סוגרים עד שהבורג נישבר בקו השבירה
והשתל נישאר בפנים. החכמה לעשות קו שבירה כזה שהבורג ישבר בעומס אבל לא יהרוס את ההברגה באלומיניום. אם סגרתם חזק ועדיין לא נישבר תוציאו שוב ותגדילו את קו השבירה .היתרון בשיטה זו שבורג 12 ממ יכול לשמש לכמה נקודות
כדאי לסגור עם לוקטייד את השתל.

slevi1
28-01-11, 19:28
0.20 מנוע קר
1 פתוח מכוונים 8
2 פתוח מכוונים 7
3 פתוח מכוונים 6
4 פתוח מכוונים 5
וכנל הפוך
8 פתוח מכוונים 1

בראש מנוע לא שמים בורג יותר גדול בפנתר, ישנם שתי אפשריות טובות
1. עם ערכה של time sert ושתל שלהם, מחזיק טוב מאד
2. לוקחים בורג 12 ממ (לא 10), ואצל חרט עושים הברגה 8 ממ במרכז הבורג, עושים הברזה של 12 ממ בראש המנוע וסוגרים את הבורג בפנים די חזק , מסמנים על הבורג את שטח הראש מנוע, מוצאים את הבורג ועושים קו שבירה עם המחרטה או אבן משחזת, קו השבירה יכול להיות גם ממ מתחת לגובה שטח הפנים של האלומיניום. סוגרים עד שהבורג נישבר בקו השבירה
והשתל נישאר בפנים. החכמה לעשות קו שבירה כזה שהבורג ישבר בעומס אבל לא יהרוס את ההברגה באלומיניום. אם סגרתם חזק ועדיין לא נישבר תוציאו שוב ותגדילו את קו השבירה .היתרון בשיטה זו שבורג 12 ממ יכול לשמש לכמה נקודות
כדאי לסגור עם לוקטייד את השתל.

אהלן נועם,
חבל קראתי מה שכתבת קצת באיחור,הברזתי את הקדח באמצעות מברז ידני והכנסתי לשם בורג שנרכש בחברה (כמעט אותו בורג רק עם הברגה של 9 ממ בחלק התחתון).
החזרתי את הפקקים שאף אחד לא יודע מה שמם (ד"א גם בחברה רק לפי איור מצאו אותם).
כיוון שסתומים בדיוק כמו שתארת....והופ מניע בשניה סטרטר קצרצר ורעש המנוע (שבכלל לא שקט),זהו בקיצור ממש תודה בתקווה שזו הפעם האחרונה שאני פותח את המכסה המחורבן הזה להחליף ציר נדנדים (פעם חמישית תוך חצי שנה).בכל אופן העמדתי אותו לצערי למכירה כי אני טס עוד חודש לשליחות לארה"ב לתקופה.......כמחווה תודה אני מוכן לשלוח לכל האנשים שעזרו לי כל חלק שאתבקש ללא שום תמורה .אוסיף את פרטי האיימיל שלי ופשוט מוזמנים ליצור קשר ואני אשלח משם...ד"א אם מישהו מעוניין דיסקו 96 יד חמישית צבע ירוק מטאלי חדש טסט חודש 23000 מחיר אחרון.שבת שלום
שלומי

-->