PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב שטח ראשון בתקציב 30-35 אלף

BmsKlane
28-01-11, 07:14
לאחר שנים של חלום על גייפ שלא ניתן היה למימוש עקב נסיעה של 35 אלף בשנה הגעיה הזמן להחלפה לגייפ.:D
כיום אני לא מתכנן לנסוע יותר 12 אלף בשנה(בהגזמה) כך שצריכת הדלק פחות משפיעה.
סדר העדיפויות שלי הם
א.אמינות - שלא יבקר במוסך כל שני וחמישי ורכב ללא מחלות כרוניות כגון טרופר דיזל.
ב.לא ארוך מידי מכיוון שרוב הזמן אני נוסע לבד ומקום החניה שלי בתל אביב מוגבל באורכו.
ג.עלויות אחזקה - אני לא מחפש את הרכב הכי זול לאחזקה אבל שלא יהיה יקר מידי לטיפול.
ד. דלק מכיוון שאיני נוסע יותר מידי אז כל רכב דיזל מתקבל אבל גם בנזין שיגזול 7 ק"מ לליטר ומעלה מתקבל בברכה.
ה.ביצועים בשטח -אני מניח שלא יציא לי יותר מידי לרדת עם הרכב לשטח אז אני לא מחפש את רכב השטח הטוב ביותר אבל כן רכב שאפשר לרדת איתו בראש שקט לשטח.

התקציב גמיש אבל העדפה היא לרכב זול יחסית.
כרגע חשבתי על טראנו קצר או טרופר בנזין קצר ,ויטרה וכו לא מענין אותי.
לאחר חיפושים רבים בפורום הבנתי שטארנו עדיף מ98 ולגבי הטרופר יש יותר מידי דעות שונות
אשמח לקבל את דעתכם לגבי רכבים אלה או רכבים דומים ?

שאלה נוספת - כרגע יש לי פורד מונדאו 2006 האם מישהוא מכם יוכל להעריך את עלות תחזוקת גייפ לעומת הפורד?

תודה

klam
28-01-11, 13:14
הטרופר רכב מצוין, ועולה על הטראנו כמעט בכל (למרות שהטראנו אינו גרוע בפני עצמו). המנועים 3.0 דיזל, ידועים כבעייתיים ועם בעיות מזרקים (למרות שיש רבים שיספרו לך שגם אחרי 400K ק"מ לא היתה בעיה), ולחלקם הוחלפו מנועים. הדיזל הישן יותר 3.1, שמתאים לתקציבך, ומנועי הבנזין 3.2 ו 3.5, ידועים באמינותם. אם אתה קונה מהדגמים הישנים, יש לשים לב לגיר שנוטה להתחמם (רצוי להוסיף קולר).
מצד שני, אם אתה מצפה לצריכת-דלק מעל 1:7, רצוי שתחזור לחשוב על ויטארה..

בהצלחה, חן

TsA
28-01-11, 13:24
בתקציב שלך אתה יכול למצוא אחלה ויטרה שבעולם (קצרה אם אתה חושב על חניה...)
הייתה לי בדיוק את ההתלבטות שלך עם תקציב קצת יותר חלש, ואחרי שקיבלתי רכב מהעבודה שפטר את בעיית הקילומטרז', התארגנתי על סמוראי מדהים- נותן כל מה שצריך בשטח ומפנק בחניה (הגה "כח", הרבה כח...) אז אני ממליץ לבדוק גם את זה. בתקציב שציינת אפשר לדבר על השנתונים הגבוהים (96-98) עם קפיצי סליל להתנהגות כביש שפויה יותר (אין דבר כזה "נוחות").
ולבסוף כדאי לך להסתכל גם לכיוון של קאיה ספורטאז'- צריכה של 10 ק"מ לליטר בנהיגה שפויה, ואני מכיר כמה שמוציאים ממנה אפילו יותר, יחסית אמינה, ומעל הכל- יכולות שטח שמפתיעות עם הנהג הנכון...
שיהיה בהצלחה!

שגיא S
28-01-11, 13:47
אז ככה, היה לי גם ספורטאז', גם טרופר בנזין, ועכשיו אני בעלים של סמוראי..

מבחינת עלויות - הביטוח והטסט של הטרופר יקרים יותר מהסוזוקי וקאיה היות והוא מוגדר כרכב מסחרי והם כפרטיים.

מבחינת מנוע הוא היה החזק ביותר. צריכת דלק 1ל 6.5 בממוצע, בנהיגה זהירה ומתונה(עדיף לכולם - במיוחד לאור מחירי הדלק, ומצב הכבישים).

ברגע שאמרת שאתה צריך רכב לא גדול מדיי - אתה מחפש SUV קצר כדוגמת טראנו/פאג'רו/טרופר.

או קאיה ספורטאג'/ויטרה ארוכה/ויטרה קצרה שלמרות שיש להן 4 דלתות, הן לא ארוכות ומאפשרות חניה גם במקומות שבהם הגדולים הארוכים לא נכנסים.

לדעתי, הכי טוב לך יהיה לנסות למצוא ויטרה ארוכה - רכב עם שוק טוב, הרבה רכבים שמשו לטיולים קלים בלבד ולכן יש למצוא גם רכבי םבמצב טוב.
עלויות חלפים זולות, יש מספיק מוסכניקים שמכירים את האוטו ואמינים, יש לך פה פורום שיכול לעזור לך בתשובות לכל השאלות, צריכת דלק לדעתי באיזור הליטר לכל 8-9 קילומטרים, תלוי באופי הנהיגה שלך ובצמיגים ובתקינות של הרכב.

כמו כן, תוכל להנות גם מעולם שיפורים פורה, כך שאם תחליט שהתחביב כן מתאים לך, ושמיצית את יכולות הרכב בשטח - תוכל תמיד לשפר ולשדרג...עד בלי סוף, או עד שיהיה לך אוטו כמו של נדב42...

אם תחליט שהויטרה לא נוחה לך - הייתי הולך על טרופר/פאג'רו קצרים - שבעלי יכולת שטח לא מבוטלת ואמינים/חזקים מאוד.

ואם תחליט שאתה כן רוצה 4 דלתות אז ספורטאז' אפשר לקנות היום דיי בזול, רכבידני ייתן לך 7-8 ק"מ לליטר, אוטומטי ייתן משהו כמו 6 ק"מ לליטר. וגם אותו אפשר להגביהה בקלות, אפשר למצוא כאלו עם צמיגים 235 ואז הרכב כבר לא פראייר בכלל ובהחלט מספיק להרבה מסלולים...

bizon
28-01-11, 14:42
אמנם לא מנסיון אישי אבל סך הכל לא שמעתי עליו דברים רעים ועושה רושם של רכב לא רע בכלל יונדאי גלופר קצר שיהיה בהצלחה
מור

Saar
28-01-11, 15:29
1 ל 10 בקאיה ספוראטז???
אני מכיר מספרים יותר קרובים ל 1 ל 6-7.
(היה לי בזמנו מודל 97, צמיגי כביש במידה המקורית)
ויטרה היא אוטו נהדר למתחילים בעולם השטח וגם למתקדמים :-)
באופן אישי, אני מאוד אוהב את האוטו הזה (היו לי 2 בעבר, קצרה ברזנט וארוכה ידנית...)
סער.

BmsKlane
28-01-11, 17:46
תודה רבה לכל המגיבים
לאחר בדיקה של ויטרה(שמורה של חבר) ירדתי ממנה
ואם הייתי רוצה רכב שזולל בנזין זה לא יהיה קאיה.
מה שמשאיר אותי עם הניסאן והטרופר בנזין
האם מישהוא יוכל לשים אור על צריכת הדלק של הטרופר? אני לא מחפש 1 ל10 האם 1 ל 7 זה ראילי?
טוב אז כרגע זה בין הטרופר לטראנו (גם רעיון הגלופר נפסל) אלא אם כן יש איזה רכב שפספסתי?
מה יהיה יותר אמין טראנו דיזל או טרופר בנזין?

שגיא S
28-01-11, 18:07
טרופר בנזין קצר יעשה 1 ל7 רק בנסיעה בין עירונית במהירות 90-100.

אם זה מה שאתה רוצה לשמוע.

אני הייתי חושב גם על פאג'רו, בנזין או דיזל 2800 קצרים.

itt8
28-01-11, 18:25
לך על הטראנו לא תצטער,
מנצח את הטרופר בנזין בכל הפרמטרים, בטח שבצריכת דלק,

Tsafrir
28-01-11, 19:23
תודה רבה לכל המגיבים
לאחר בדיקה של ויטרה(שמורה של חבר) ירדתי ממנה
ואם הייתי רוצה רכב שזולל בנזין זה לא יהיה קאיה.
מה שמשאיר אותי עם הניסאן והטרופר בנזין
האם מישהוא יוכל לשים אור על צריכת הדלק של הטרופר? אני לא מחפש 1 ל10 האם 1 ל 7 זה ראילי?
טוב אז כרגע זה בין הטרופר לטראנו (גם רעיון הגלופר נפסל) אלא אם כן יש איזה רכב שפספסתי?
מה יהיה יותר אמין טראנו דיזל או טרופר בנזין?

טרופר 94 אוטומטי עושה 1:6-6.5 בנסיעה בינעירונית.

לפחות לטעמי זו הסוגיה הפחות חשובה. יותר חשוב שהרכב יהיה אמין ולא יפיל עיזים בשווי אלפי שקלים...

נדב42
28-01-11, 20:26
כמו כן, תוכל להנות גם מעולם שיפורים פורה, כך שאם תחליט שהתחביב כן מתאים לך, ושמיצית את יכולות הרכב בשטח - תוכל תמיד לשפר ולשדרג...עד בלי סוף, או עד שיהיה לך אוטו כמו של נדב42...

על מה אתה מדבר ??? הרכב עוד בבנייה :twisted::twisted::twisted:

מבחינת עלויות אחזקה כוללות (דלק, ביטוחים, אגרות ומוסכים) אין תחרות לזוקונים, אבל ג'יפ לא בוחרים רק לפי הכיס, ואם הסגנון לא מתאים, אז לא יעזרו תחשיבים על גבי תחשיבים, רק קח בחשבון שזה יעלה לך משמעותית יותר מהמונדיאו.

אם טראנו מתחבר לך, יש פה אחד למכירה בפורום שאני יכול להמליץ מהיכרות אישית ונכנס לך בול בתקציב:
למכירה טראנו 2 ידני דיזל קצר מודל 1998 (http://jeepolog.com/forums/showthread.php?t=52184)
(למרות הכתוב במודעה, הרכב נמצא לפעמים גם ברעננה אם זה יותר קרוב לך)

בהצלחה בכל אשר תבחר :p:p:p

נדב.

BmsKlane
30-01-11, 09:38
אתמול בחנתי טראנו של חבר מודל 95 הרכב היה די חלש לטעמי , אני ממש מקווה שהדגם החדש וחזק יותר יהיה שונה.
לאחר בדיקה של רוב לוחות הרכב הבנתי שהכלים האלה (טראנו עד 40K ש"ח)הם עם קילומטרז מטורף האם אפשר לצפות מרכב עם מעל 200K להיות אמין?

ועוד שאלה , אם נוציא את עלות הדלק לצד לרגע איזה רכב מבין טרופר קצר בנזין או טראנו קצר דיזל יהיה זול יותר לתחזוקה ואמין יותר?
כמו כן הבנתי שהטראנו שודרג במהלך השנים חוץ מהמנוע שחוזק ב97 מה ההם ההבדלים שעברו במהלך השנים? 97-2002
:)

נדב42
30-01-11, 11:36
לאחר בדיקה של רוב לוחות הרכב הבנתי שהכלים האלה (טראנו עד 40K ש"ח)הם עם קילומטרז מטורף האם אפשר לצפות מרכב עם מעל 200K להיות אמין?

השאלה היא אחרת: האם אתה מצפה שרכב בן 15 יעבור פחות מ- 200K ק"מ ???
בכל מקרה, ברור שרכב בן 15 עם 200K ק"מ ויותר הוא לא רכב חדש. אני לא חושב שאפשר להכליל בתשובה כזו, כי גם רכב אמין ביסודו (כמו חביבתי האישית - הויטארה) יכול להפוך לרכב שמבלה יותר במוסך מאשר בדרכים אם במשך 15 שנה הזניחו אותו באופן שיטתי. כל מקרה לגופו ואין דרך לדעת בוודאות מה יהיה (גם אם הרכב עשה "רק" 150K ק"מ).

אתה בכל מקרה מדבר על רכב ישן, אז עליך להיות מוכן להוצאות תיקונים בכל מה שתקנה. כדי לצמצם את פוטנציאל ההוצאות למד את ה"מחלות" המוכרות של המועמדים השונים, כמה עולים התיקונים ואיך בודקים כל סוג תקלה, בדוק היטב את הרכב (לא במכון אלא במוסך שמכיר היטב את הדגם הספציפי) ותלה שרשרת שום ...

רק כדי לא להוציא לך את הרוח מהמפרשים - יש כלים שמורים וטובים גם מקרב הישנים. הויטארה הנוכחית והקודמת שלי (93,94) הן דוגמאות לכך, וגם הטראנו שקישרתי למעלה. לפעמים קשה למצוא אותם ומילת המפתח היא: ס ב ל נ ו ת. מיעוט ידיים ומשך הזמן שהבעלים האחרון מחזיק ברכב הם מדד לא רע, אגב.

בהצלחה,

נדב.

eladss
30-01-11, 14:19
מישהו אמר ג'ימני?
הרכב רק לך או משפחתי?

BmsKlane
30-01-11, 14:25
מישהו אמר ג'ימני?
הרכב רק לך או משפחתי?

רכב נחמד אבל לא בשבילי.
טראנו קצר זה בערך הכי קטן שאני רוצה.

BmsKlane
30-01-11, 14:33
השאלה היא אחרת: האם אתה מצפה שרכב בן 15 יעבור פחות מ- 200K ק"מ ???
בכל מקרה, ברור שרכב בן 15 עם 200K ק"מ ויותר הוא לא רכב חדש. אני לא חושב שאפשר להכליל בתשובה כזו, כי גם רכב אמין ביסודו (כמו חביבתי האישית - הויטארה) יכול להפוך לרכב שמבלה יותר במוסך מאשר בדרכים אם במשך 15 שנה הזניחו אותו באופן שיטתי. כל מקרה לגופו ואין דרך לדעת בוודאות מה יהיה (גם אם הרכב עשה "רק" 150K ק"מ).

אתה בכל מקרה מדבר על רכב ישן, אז עליך להיות מוכן להוצאות תיקונים בכל מה שתקנה. כדי לצמצם את פוטנציאל ההוצאות למד את ה"מחלות" המוכרות של המועמדים השונים, כמה עולים התיקונים ואיך בודקים כל סוג תקלה, בדוק היטב את הרכב (לא במכון אלא במוסך שמכיר היטב את הדגם הספציפי) ותלה שרשרת שום ...

נדב.

אני מבין שאני קונה רכב ישן ואין לי בעיה לעשות ישור קו רציני מאוד לרכב שאני יקנה , השאלה היא אם האם אפשר להביא רכב כזה למצב של אמינות סבירה? או שזה פצצה מתקתקת של בעיות כי הדבר האחרון שאני רוצה זה רכב שכל שני וחמישי במוסך.

נדב42
30-01-11, 20:42
אני מבין שאני קונה רכב ישן ואין לי בעיה לעשות ישור קו רציני מאוד לרכב שאני יקנה , השאלה היא אם האם אפשר להביא רכב כזה למצב של אמינות סבירה? או שזה פצצה מתקתקת של בעיות כי הדבר האחרון שאני רוצה זה רכב שכל שני וחמישי במוסך.

התשובה היא כן, עם בדיקות נכונות לפני הקנייה וקצת מזל. דיברת כבר עם גיא ?

BmsKlane
31-01-11, 12:35
ועוד שאלה , אם נוציא את עלות הדלק לצד לרגע איזה רכב מבין טרופר קצר בנזין או טראנו קצר דיזל יהיה זול יותר לתחזוקה ואמין יותר?
כמו כן הבנתי שהטראנו שודרג במהלך השנים חוץ מהמנוע שחוזק ב97 מה ההם ההבדלים שעברו במהלך השנים? 97-2002
:)
אשמח לתגובה בנושא:D

וכן דיברתי עם גיא פשוט את הרכב אני לא מתכוון לקנות לפני שאמכור את שלי ולפני שאני יסיים את תקופת המבחנים .

BmsKlane
14-02-11, 01:17
טוב חלפו שבועיים ראיתי קצת רכבי שטח של חברים / משפחה
וכרע ההתלבטות היא
1 טרופר בנזין קצר
2 טראנו דיזל קצר
3 קאיה ספורטז ברזט (הרעיון של רכב פתוח מעט קוסם אותי - מחר אני בודק אחת הייתי שמח למידע לגבי הרכב כגון אמינות ויכולת שטח )
4 קוראנדו רכב שמשום מה אני מאוד זוכר לטובה לחבר היה כזה לפני הרבה שנים משופר קלות עם צמיגים גדולים (היום אני יודע שזה 31) הבעיה היחידה שלי עם הרכב הזה שהוא די עגלה בכביש - מעניין אם משהו בארץ הרכיב לו ציפ במנוע כי ממה שאני יודע במנועי טורבו דיזל זה זה יכול להיות הבדל גדול

שגיא S
14-02-11, 09:51
עשית נסיעות על הרכבים?
הטרופר בנזין הוא רכב פיצוץ. באמת, חזק שקט, אמין, מהלכי מתלה טובים מאוד, שוק שיפורים שחבל על הזמן. אממה, UMI יקרנים, אבל יש חלקים חליפיים בשפע. מה שכן אתה צריך לבדוק מה שלום הגיר האוטומטי, כי הוא נוטה להתחמם וללכת, עדיף לך רכב שיש בו קולר גיר חיצוני.

טראנו דיזל אני לא מכיר, אבל נראה כאילו יש ביד 2 הרבה למכירה, ככה שאל תתפשר ותקנה רק במצב הכי טוב שאתה יכול.

קאיה ספורטאז' - הברזנט זה דגם ידני בלבד, יש להם שוק שיפורים ממש מוגבל, צמיגי 235\75\15 הגבהות שונות, ומיגון.
הרכב בנוי יחסית חסון, אבל תצטרך להגביהה ולמגן וזה המינימום כדי להגביהה ולטייל. לי היה גם עם צמיגי 235 וזה כבר עולם אחר,
היום שמעתי על חברה שמפתחת נעילות לקיה, אבל היא איזה משהו בברזיל לא מכיר מישהו שיש לו ניסיון איתם. רק קח את זה בחשבון שתדע שאם תרצה להתפתח
כנראה תצטרך להחליף רכב.

קוראנדו, יש עוד אשכול על הרכב הזה ואני מציע לך לקרוא שם ולראות מה כתבתי. רכב עם פוטנציל שיפורים גבוה, ואתה יכול לקנות מודל גבוהה בזול, רק אל תשכח שזה מסיבה מסוימת:
חוסר בחלפים, דגם לא נפוץ, אמנם מנוע ישן ואמין - אבל בדגמי הטורבו הוא פחות מומלץ. בדגמים שלפני הטורבו הוא טיפש כמעט כמו מנוע של היילקס.
לגבי הצ'יפ במנוע - אני לא הייתי עושה, זה תמיד בא על חשבון משהו.

לכל רכב שלא תקנה - תשאיר לפחות 3000 שקל בצד ליישור קו, ואני ממליץ לך לקנות גם רכב שהוא כבר משופר בהגבהה ומיגון - יחסוך לך משהו כמו 5000 שקל בעתיד.

בהצלחה!!

אגגב עם קאיה ספורטאז' פתוחה באה בחשבון, תשקול ויטארה שנת 98 פתוחה...הרבה יותר טובה בכל מובן כמעט.

התייש
14-02-11, 10:10
כל הכבוד, עכשיו יש לך קצת יותר מושג ואתה מתחיל לקבל כיוון.
בין כל האפשרויות שהצבת כאן ולנוכח הצרכים ואופן השימוש שהצגת בתחילת השרשור לדעתי עדיף לך להתמקד יותר בכיוון הטרופר.
רכב מוצלח, היצע חלפים ושיפורים גדול, מהנה ונוח ועדיף בכביש עם יכולות שטח מצוינות.
בברכת הצלחה, מעיין.

shaviad
14-02-11, 10:11
שלום לך

אני הייתי באותה התלבטות בסופה קניתי טרופר קצר בנזין שנת 2000
הרכב מעולה נוח מאוד בכביש וגם בשטח.
עם צמיגים 245/70/16 50/50 הרכב צורך 1-8 בנסיעה בין עירונית ולפעמים פחות.
מנוע באמת אמין אחזקה לא יקרה יחסית לשאר הרכבים באותה קטגוריה.
לגבי הטראנו ממה שאני יודע זהו רכב עדין יחסית.

אני הייתי חושב אולי בכיוון של טרופר ארוך דיזל עד שנת 98 (הדגם הישן) הוא ידני מה שמוריד את דאגת הגיר
צריכת דלק נמוכה יחסית והמנועים שלהם מאוד אמינים לעומת החדשים.

Saar
14-02-11, 12:14
+1 לגבי הויטרה הפתוחה - כיף של אוטו, מניסיון של כמעט 3 שנים, נהנתי מכל רגע.
מבין האופציות האחרות, אני מעדיף את הטרופר, מנוע חזק, מרווח ואמין יחסית.
(לא שהטרנו לא אמין)
את הקאיה אני באופן אישי לא אוהב.
סער.

eysham
14-02-11, 14:14
ממליץ בחום, מכיר מקרוב.
אחרי שהמלצתי למוכר לעבור לגראנד צ'ירוקי...

http://www.yad2.co.il/Cars/hotPic4X4.php?CatID=1&SubCatID=3&CarID=207392&Code=3a871a61eecf49a9fc4fdfc65fa10a64

מעט מעל התקציב אבל שווה להתאמץ.
מה גם שיש לו גז, שיקזז לך עם הזמן את ההפרש.

איל

BmsKlane
21-02-11, 21:27
הצרכים שלי מהרכב קצת השתנו
שבוע הבא אני עובר לגור ממש קרוב לעבודה והרכב לא יהיה בשימוש יומיומי פעמיים בשבוע לימודים ולא הרבה מעבר לזה
גם בעיית החנייה שלי כבר לא קיימת יש לי מקום לרכב ענק ככה שהרכב לא יהיה חייב להיות קצר אבל עדין אני מעדיף קצר (אם אני ימצא רכב ארוך במצב ממש טוב אני ישקול זאת)
רעיון הקורנדו ירד מהפרק לאחר נסיעה במודל חדש יותר עם טורבו - עדין עגלה
קאיה ברזנט גם ירדה מהפרק
אני לא ישקר הלב עם טרופר בנזין קצר המוח עם הטראנו דיזל
אצלי תמיד הלב צודק(המוסכניק שלי יעיד על זה)
טרופר בנזין רכב אמין? דלק כבר ממש לא משנה לי
ומה לגבי רכבים על גז לפי מה שראיתי להרבה רכבים יש מערכת כזו , בעייתי או לא?
ואיפה כדאי לי לבדוק רכב שטח לפני קנייה ואם אפשר דגשיים על מה לבדוק בטראנו או טרופר

ובאמת תודה רבה לכל חברי הפורום על היעוץ ועל כל המידע שקיים בפורום

רק דבר אחד אני לא מבין בכל אתר שטח אמריקאי יש חלק של READERS RIDE ענק פה ממש אין הרבה רכבים וזה חבל , ביום שאני רוכש את הרכב אני פותח לו דף שם

גלדיאטור
22-02-11, 13:10
אני ממליץ על הווגוניר שמפורסם בפורום הFSJ

Saar
22-02-11, 21:03
טרופר בנזין רכב אמין למדי חזק ומרווח.
באופן אישי, אני לא חובב מערכות גז. יש כאלו שמרוצים מזה.
אם זה מעניין אותך, יש לי שכן שמוכר טרופר בנזין, ארוך.
שלח לי פרטית אם אתה רוצה עוד פרטים (עוד פרטים=טלפון, אני לא מכיר את הרכב הספציפי הזה)
סער.

BmsKlane
23-02-11, 01:55
אני ממליץ על הווגוניר שמפורסם בפורום הFSJ

גדול עלי היום כזה רכב אבל זה לא רחוק מהחלום שלי רק שהייתי מעדיף את גרסת הטנדר

בכל מקרה ההחלטה היא לחפש טראנו קצר דיזל 97 ומעלה או טרופר קצר בנזין מה שאני ימצא במצב הכי טוב אני יקנה , דבר אחד שמפריע לי הוא שאנשים מפחידים אותי מטרופר בנזין (לא שהיה להם אחד שמועות ) האם אמיתי או לא?

ועוד פעם אני ישאל מה ההבדל בתחזוקה בין טראנו דיזל לטרופר בנזין (ללא עלות הדלק) ? בערך

Saar
23-02-11, 07:20
יש לי חבר עם טרופר בנזין כבר קרוב לשנתיים (לא זה שמוכר), הרכב לא עושה בעיות מיוחדות.
השמועות הן בגלל מנוע הדיזל משנות ה 2000.
סער.

התייש
23-02-11, 11:58
השמועות הן בגלל מנוע הדיזל משנות ה 2000.
סער.
מאשש את סער לגבי מנועי הדיזל בטרופר משנת 99 ואילך (למרות שאצלי דווקא במשך 5 שנים לא הייתה בעיה שמעתי על המון שכן היו צריכים לשפץ מנוע/ להחליף וזה כולל את השכן שלי בזמנו שבמקרה פגשתי בסוכנות ביום שקיבלנו את הרכבים - אופי השימוש שלנו ברכב דומה- גם הקילומטראז' היה דומה- הוא הרס מנוע אחרי 95000 ק"מ. למזלי אני המשכתי עוד 200000 בערך עד שהרכב נמכר ללא תקלות.) - זה יכל לקרות לכל אחד עם דיזל(גם לי) ובעיקר לאלו שלא נענו לריקול של החברה להחלפת המזרקים בזמנו.

על דגם הבנזין שמעתי רק דברים טובים, את הטראנו לא מכיר יותר מידי.
בהצלחה.

גיא
23-02-11, 14:57
בטראנו 2700 אין דברים כאלו
מנוע מאד אמין וחסכוני

מנוע 3000 גרם לחרושת שמועות שכניראה יש להן בסיס במציאות ..

אפיז
24-02-11, 19:59
לגבי טרופר דיזל בתקציב שלך עד 98 הם עם מנוע 3.1 ידני אין עליו אגדה של מנוע ורכב מפנק גדול ובעל אפשרויות בלתי מוגבלות
לגבי הדיזל מ-99 היו ויש בעיות עם המזרקים מי שעבר ריקול מסודר וטיפל ברכב בלי חסכנות אין בעיות שאינם מופיעים בכל הדיזלים החדישים עתירי כוחות סוס (ובהתאם בעיות נלוות )
לא משנה מאיזו חב' כולם בעייתיים אבלללללל ..... לטרופר עדיפות ענקית ביחס מחיר /תמורה זמינות חלפים ושרות,עבירות ומהלכי מיתלה שאחרים רק חולמים עליהם המחיר ==צריך טיפול לפי הספר והתמורה בהתאם
לגבי הבנזין אין בטווח שלו שום רכב שיתחרה באמינות נוחות ,פינוק ,ומחיר מצחיק ,חוץ מדלק ממוצע 6-7 ק''מ לליטר ,מנוע אמין וחזק בטרוף , הגיר הוא חולייה חלשה שפותרים אותה
בהוצאה מצחיקה 600-800 ש''ח עם קולר גיר +מאוורר וטרמוסטט
לגבי גז תברח ואל תיגע ברכב שטח שיש או היה בו מערכת גז שלא ניבנתה ע''י היצרן !!!! אין חייה כזו מערכת מותאמת רכב שלא יוצר ע''י היצרן מראש עם מחשב ומערכות מותאמות לגז
לא ישרוד הרבה זמן !! מחיר החיסכון בבנזין יהייה פי כמה יותר גבוהה שילך המנוע (והוא ילך שלא יהיה לך ספק )
גם האינדיאנים מספקים את הסחורה אבל בדגמים יותר יקרים 00-03

BmsKlane
05-03-11, 20:59
טוב החיפוש אחר הרכב התחיל עברתי דירה ואני מוכר את הרכב שלי(פורד מונדאו 200 112K ק"מ מחירון) וקונה רכב שטח
החיפוש מתרכז בטראנו החל ממודל 97 וקיה ספורטז קצר.
מה לגבי הטראנו בנזין מומלץ ? נראה לי מונע חלש מדי
ואיך קיה קצר מוגבה עם צמיגי 235 בשטח ?
ולגבי הטראנו מה אני צריך לבדוק לפני שאני לוקח רכב לבדיקה במוסך(המלצה על מקומות באזור תל אביב)

hadtomer
06-03-11, 10:02
נסה לדבר עם DANOB- הוא מוכר ספורטאז' קצרה במצב מתוקתק, כבר משודרגת בצורה די יסודית. אם אני לא טועה, הרכב שלו במדור "למכירה".

-->