PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכשתי את תוכנת TOPOMAP לאייפון -חוות דעתי בינתיים

momi-r
28-01-11, 16:30
אחרי התלבטויות החלטתי לרכוש את האפליקציה לאייפון חוות דעת ראשונית ואישית :
לפני הרכישה היו לי המון שאלות ונענתי על כולם בסבלנות מצד השירות לקוחות של TOPOMAP
והיו לי הרבה... אומנם זה רק דרך התכתבות במייל ולפעמים הייתי מקבל תשובה אחרי כמה שעות אבל ענו על הכל.
אחרי ניסיון ראשון ופשוט עם התוכנה (רק כדי לנסות להבין את התוכנה) בשטח שקרוב לבית
התוכנה לא ענתה על הציפיות שלי .
- דבר ראשון המיקום על המפה אינו מדוייק לעיתים אפילו רחוק מהמיקום האמיתי עד כ 50 מ' - אפילו שההגדרות של ה GPS מכוונות לעידכון מיקום פחות מ 10 מטר.. אם נניח יש 2 שבילים מקבילים יש מצב שהסמן מצביע על השביל המקביל אליך ולא על השביל האמיתי שאתה נוסע עליו
- המפות הטופוגרפיות של התוכנה אינם מדוייקות בכלל ! וזה אחרי שנאמר לי שהמפות מדויקות לחודש 6 2010 . במפה יש סימונים של שבילים שלא קיימים בכלל בשטח
ובשטח ישנם שבילים שלא מסומנים בכלל במפה...
- בצילום לווין בגוגל השבילים כן נראים והצילום בגוגל הרבה יותר ישן מ חודש 6 2010 .
- הסמן שמראה את המיקום הנוכחי מאוד קטן ומאוד קשה לזהות אותו , תוסיפו לזה שהאייפון עומד בזרוע שלו על החלון ואתם בקושי מזהים את המיקום שלכם .
- מאוד קשה להבין ולסדר את ההגדרות של כיוון הנסיעה מול המפה לכאורה זה נראה פשוט ביותר אבל בפועל הכל משתגע במסך ולוקח זמן להבין וללמוד איך זה עובד בדיוק - אני מניח שאחרי כמה שימושים אני אבין איך זה עובד בדיוק.

לסיכום לא להיט - והכל על שימוש ראשוני בלבד ושימוש אחד !
אני מקווה שזה ישתפר בעתיד והניסיון שלי עם התוכנה יניב חוות דעת טובה יותר מעכשיו .
יש מצב שמחר אני אנסה את התוכנה במיקום שונה חוות דעת נוספת בהמשך .

erezgur
28-01-11, 16:55
.....- המפות הטופוגרפיות של התוכנה אינם מדוייקות בכלל ! וזה אחרי שנאמר לי שהמפות מדויקות לחודש 6 2010 . במפה יש סימונים של שבילים שלא קיימים בכלל בשטח ....ובשטח ישנם שבילים שלא מסומנים בכלל במפה....
אני לא מכיר את התוכנה ולא יכול להגיב בקשר אליה, אבל לגבי ההערה שלך על עדכניות המפות - תוכנת ניווט שטח אינה כמו תוכנת ניווט כביש.
השווה את המפות בתוכנה למפות נייר ותוכל להדוק האם המפות מעודכנות או לא. בשטח נוצרים, מתעדכנים מקומי שבילים ואף נעלמים לפעמים בשל שטפונות, שינויי תוואי בשל אילוצים אחרים ועוד.
את מפות השבילים לא מעדכנים בתדירות דומה למפות הכבישים...

ארז גור

raanan
28-01-11, 17:08
מצטער על הבורות בתחום. אבל,
מהיכן מגיע נתוני המיקום מהלווינים ?

מקלט ה-GPS הוא חיצוני לאייפון או פנימי ?
האם אתה מסוגל לראות כמה לווינים אתה קולט בבת אחת ?
האם יש יכולת הגדרת מס' לווינים ושיטת דאטום ?

מטרת השאלות לנסות לזהות מהיכן נובעת הסטייה של הסמן.
האם יש בעיית מקלט לא איכותי או בעיית עיגון של המפות.

רענן

momi-r
28-01-11, 17:16
ארז,
מסכים איתך לגבי השינוי של התוואי שנוצר מסיבה כזו או אחרת אבל במקרה, זה שביל שאני מכיר אותו שנים והוא קיים שניםםםם ובמפה הוא בכלל לא קיים לעומת זאת במפה קיים סימון של שביל שמסומן כ שביל ל 4X4 אבל בפועל אין זכר לשביל כזה - ואני לא קטנוני.

אני רק רוצה להבהיר שאני לא בא לשפוט את התוכנה על סמך השימוש היחיד שהיה לי איתה היום - יהיו עוד שימושים רבים ואני ישפוט את התוכנה לאחר שימוש רציני בתוכנה וחוות דעתי האישית בלבד - אני רק רציתי להבהיר דברים שהיו נראים לי מוזרים קצת .

אורי ק.
28-01-11, 17:26
מצטער על הבורות בתחום. אבל,
מהיכן מגיע נתוני המיקום מהלווינים ?

מקלט ה-GPS הוא חיצוני לאייפון או פנימי ?
האם אתה מסוגל לראות כמה לווינים אתה קולט בבת אחת ?
האם יש יכולת הגדרת מס' לווינים ושיטת דאטום ?

מטרת השאלות לנסות לזהות מהיכן נובעת הסטייה של הסמן.
האם יש בעיית מקלט לא איכותי או בעיית עיגון של המפות.

רענן

הידע שלי בתחום גם שואף לאפס. אבל- אני יכול לומר לך שהמקלט GPS קולט גם בתוך מבנה (חדר חיצוני). אני משווה למקלט הצבאי שאני מכיר ולמחשב כף יד שיש לנו (בן 5-6) שלא קולטים במבנים.

בכל מקרה- היום קיבלתי מייל מהתמיכה של עמוד ענן, אחרי ששאלתי אותם אם ומתי תצא אפליקציה לאייפון. אמרו שבאמצע פברואר... שזה אוטוטו. גם אני התלבטתי אם לרכוש את הטופומפ. אני מניח שאחכה לעמוד ענן גם לאור התגובה שלך.

momi-r
28-01-11, 17:41
רענן,
המקלט באייפון הוא מקלט מובנה - פנימי .

אני גם לא מסכים כ"כ עם אורי שטען שגם בתוך מבנה הוא קולט לוויינים
בתוך מבנה הסיכוי הוא אפסי .האייפון צריך "לראות שמיים" כדי לקלוט לוויינים גם בסלולרי אחר שבדקתי היה חייב להיות גלוי לשמיים .

בתוכנה אין את האפשרות לראות כמה לוויינים הוא קולט אבל אני מניח שיש איזה אפליקציה לבדוק כמה לוויינים הוא קולט באותו רגע..

בעיית מקלט אין כי בשאר התוכנות (תוכנת כביש וגוגל ) הוא מדייק .

momi-r
28-01-11, 17:48
אורי,

לגבי עמוד ענן - אני מאוד מקווה שהפעם זה באמת יקרה ובעוד כמה שבועות תצא גרסה לאייפון
מדברים על זה כבר המון זמן הבטחות ודיבורים לחוד ומעשים לחוד.

לגבי ה TOPOMAP עוד מוקדם לקבוע אם התוכנה טובה או לא . היא יכולה להיות טובה
בשבילי ובשביל אחר לא ולהיפך.. כל אחד ודעתו האישית בנושא .

בכל מקרה אני אעדכן בהמשך לגבי התוכנה אם יש למישהו שאלות אשמח לענות .

אורי ק.
28-01-11, 17:58
לא הסקתי לרגע מתגובתך שהטופומפ היא חרא של תוכנה. לקחתי בערבון מוגבל את הדיווח כי הבנתי שזה היה על סמך שימוש ראשון. אני חדש לחלוטין בתחום האייפון ורק התחלתי לבדוק את האופציות השונות לניווט שטח. אשמח אם תמשיך לעדכן כאן לגבי התוכנה.

ובכלל, מחיפוש שעשיתי בפורום לא ראיתי המלצות חד משמעיות על תוכנה כלשהי.
מישהו בכל זאת כבר צבר נסיון טוב על אפליקציה כלשהי ויכול להמליץ?

momi-r
28-01-11, 19:27
גם אני חיפשתי חוות דעת משמעותית לניווט בעזרת האייפון ולא מצאתי.

ובעקבות כך החלטתי לנסות את ה TOPOMAP אני שמח שלא הסקת מזה שהתוכנה היא חרא
עדיין מוקדם לדיווח כזה...

עד היום נעזרתי המון במפות של גוגל באייפון והתצ"א סבבה לגמרי !
חיפשתי משהו יותר מקצועי ויותר נוח

א ג ב עוד משהו ששכחתי לציין ב TOPOMAP ( ואני לא יודע איך זה עובד בשאר התוכנות- אשמח לדעת )
אבל אחרי שטענתי מסלול אני רואה את המסלול בתוכנה על גבי המפה אבל אני רואה סימון של
קו אוירי בין נקודה לנקודה (נ"צ) ולא את המסלול בתוך השביל הרצוי והמומלץ מבחינת התוכנה - כלומר אני רואה את הנקודה שאני נמצא ואיפה נמצאת הנקודה הבאה ואני הוא זה שצריך למצוא את השביל ולהחליט באיזה שביל לבחור לנקודה הבאה . כמובן שאין חיווי קולי שמסביר איך להגיע לנקודה הבאה.

אולי אני משווה את התוכנת שטח לתוכנות הכביש יותר מדי אבל ככה לדעתי צריכה להיות תוכנת ניווט שטח..

לדעתי כדי לבחון תוכנת ניווט שטח צריך לקחת את הבנאדם הכי "טיפש" בתחום הניווט לשים אותו בנקודה בשטח ובעזרת תוכנת ניווט טובה יגיע לנקודה אחרת שאבחר ללא בעיות מיוחדת.
ואני בכוונה מקצין .

raanan
28-01-11, 19:45
א ג ב עוד משהו ששכחתי לציין ב TOPOMAP ( ואני לא יודע איך זה עובד בשאר התוכנות- אשמח לדעת )
אבל אחרי שטענתי מסלול אני רואה את המסלול בתוכנה על גבי המפה אבל אני רואה סימון של
קו אוירי בין נקודה לנקודה (נ"צ) ולא את המסלול בתוך השביל הרצוי והמומלץ מבחינת התוכנה - כלומר אני רואה את הנקודה שאני נמצא ואיפה נמצאת הנקודה הבאה ואני הוא זה שצריך למצוא את השביל ולהחליט באיזה שביל לבחור לנקודה הבאה .

המינוח המקוצעי שאתה מעלה נתיב ולא מסלול.
בעקרון ככול שיש יותר נ"צ אז הנתיב יותר קרוב למסלול ועוקב טוב יותר לתכנון.
בקיצור, כנראה העלת נתיב גס ולא מפורט.

רענן

Gilad
28-01-11, 21:12
שכח מלקבל מסלול שעוקב אחרי שבילים באופן אוטומטי.
זו תוכנת שטח ולא תוכנת כביש - מבחינתה המפה היא סוג של תמונה, היא לא יודעת באמת מה מופיע בה אלא רק להציג את המיקום שלך ביחס להגדרות של "התמונה".

momi-r
28-01-11, 21:36
אז זה אומר שאין תוכנה כזו שיכולה לעקוב אחרי שבילים ולהראות את המסלול על גבי השביל ?

דיננוזאור שטח
28-01-11, 21:41
לא מכיר את טופמאפ אבל לא משנה איזה תוכנה תיקנה גם אם תקבל באמת את סט המפות הכ מעודכן חלקן יהיו משנת 2005-6 מצרף את האינדקס מפות עם תעריכי עידכון אחרון

momi-r
28-01-11, 21:42
בהזדמנות זו..

אני צריך הסבר קצר איך ליצור מסלול בגוגל ארט' ולשמור אותו כקובץ .

momi-r
29-01-11, 21:17
דיווח נוסף בנוגע ל TOPOMAP

אז ככה, היום אחרי כמה שעות של שימוש בתוכנה התוכנה הייתה סבירה
נקודות העניין היו מדוייקות ומועילות וניתן להוסיף נקודות עניין תמונות ופירוט למקום שבחרתם
לעיתים בעיות של מיקום שאינו מדוייק אבל היום בהרבה פחות מהשימוש בפעם הקודמת
גם היום נתקלתי בשבילים וסימונים לא מדוייקים - ברמה סבירה
מצב סיבוב המפה לפי כיוון הנסיעה או לפי מצפן - מציק קצת, לוקח כמה רגעים עד שהמפה מסתובבת למצב הרצוי ולפעמים צריך ללחוץ על "מצא אותי" כדי שהמפה תמשיך לזוז עם המשך נסיעה - אבל ברגע שלומדים איך זה עובד מתרגלים לזה וזה סביר

בגדול ובינתיים נראה שהתוכנה סבירה למרות שיש כמה דברים שדרושים שיפור אני מקווה שבעדכון הבא זה יפתר .

אורי ק.
29-01-11, 23:30
יש סימון שבילים מלא?

ענבר
29-01-11, 23:52
יש סימון שבילים מלא?
ע"פ האתר שלהם ניתן בתוספת תשלום לרכוש מפות סמ"ש
http://agat-mobile.com/index_heb.html

נחכה ונראה איך גרסת האנדרואיד תהיה...

momi-r
30-01-11, 09:04
לדעתי כן . כל מפה עולה 10$
אני כרגע לא רכשתי - אני משתמש כרגע רק במפות הטופוגרפיות שבאות עם התוכנה .

יש לי מפות סימון שבילים ותצ"א שמתאים לאוזי אקספלורר אבל לא ניתן להעביר אותם לתוכנה ולהשתמש בהם - קצת מציק...

momi-r
06-02-11, 13:48
דיווח נוסף...

אז כמו שכבר נאמר יש בעייה של מיקום מגי פעם ובעייה של שבילים לא מעודכנים או לא מסומנים

כל שאר הדברים סבירים בהחלט

כולל סימון מסלול בגוגל והעברתו לתוכנה - אופצייה מאוד נחמדה ונוחה

נאמר לי מהשירות שגודל הסמן ישתנה בעדכון הבא אני מקווה שעוד דברים ישתפרו בעתיד ושזה יהיה מהר..
אם יש לכם שאלות בכייףף.

-->