PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה אתם הייתם קונים ?

נוה
28-01-11, 22:21
דיסקבריtdi300
דיסקברי td5

לכל העונים נא לחשוב על מצב שוק המכוניות היום ,
כמובן שמדובר על 1997-1998
2000-2004
להתיחס בבקשה להבדל האחזקה בינהם

????????

shyy
28-01-11, 22:44
110 לא משנה איזה מנוע!!!!

אבל אם זה חייב להיות דיסקו אז רק TD5!.
הTDI 300 הוא נבלה שלא משנה מה תעשה תמיד תחיה בחשש שעוד שניה משהו מתפרק לך באוטו וזה לא כייף

יואב פולס
28-01-11, 23:32
עם מי אתה בוחר לקיים יחסי מין לא מוגנים חסן נאסראללה או חאלד משעל*?

זו אותה השאלה בדיוק. זו נבלה וזו טרפה.

* ולחברי המודיעין הסורי / איראני שעוקבים אחרי אתרי אינטרנט בישראל לפי מילות חיפוש - אנחנו יודעים איפה אתם גרים, ומה השכן מלמעלה עושה לבת שלכם כאשתם גולשים באתרים ישראלים.

אמיר ב.א
29-01-11, 08:08
TD5- רכב יותר חדש עם כל המשתמע מכך , פחות צפי לתקלות כמו חלקי פלסטיק יבשים שנישברים , או צינורות גומי שמתפוצצים , מצד שני , יש כמה תקלות נפוצות יקרות מאוד , כמו מודולטור ABS וצמות מנוע עם שמן ועוד. יותר חלקים יקרים ועדינים כמו מחשב רכב וכו' צריך סקנר תקלות להרבה מאוד דברים , מה שאומר שלבד יותר קשה לתקן את הרכב.

TDI300 רכב יותר ישן עם כל המשתמע , פחות אלקטרוניקה מסובכת , חלקים יותר זולים , יותר קל לתקן לבד , רכב שאם מטפלים בו בזמן ולא מחכים לתקלות , יכול לתת תמורה טובה מאוד יחסית למחירו הזול במיוחד.
אם זה רכב שמטופל ברמת תחזוקת שבר (מתקנים רק שמשהו נישבר והרכב מפסיק לסע) - לא להתקרב אליו.

נוה
29-01-11, 10:45
TD5- רכב יותר חדש עם כל המשתמע מכך , פחות צפי לתקלות כמו חלקי פלסטיק יבשים שנישברים , או צינורות גומי שמתפוצצים , מצד שני , יש כמה תקלות נפוצות יקרות מאוד , כמו מודולטור ABS וצמות מנוע עם שמן ועוד. יותר חלקים יקרים ועדינים כמו מחשב רכב וכו' צריך סקנר תקלות להרבה מאוד דברים , מה שאומר שלבד יותר קשה לתקן את הרכב.

TDI300 רכב יותר ישן עם כל המשתמע , פחות אלקטרוניקה מסובכת , חלקים יותר זולים , יותר קל לתקן לבד , רכב שאם מטפלים בו בזמן ולא מחכים לתקלות , יכול לתת תמורה טובה מאוד יחסית למחירו הזול במיוחד.
אם זה רכב שמטופל ברמת תחזוקת שבר (מתקנים רק שמשהו נישבר והרכב מפסיק לסע) - לא להתקרב אליו.

tdi 300 היה בבעלותי כ 5 שנים ויותר מכיר ויודע את העליות ורמת ההאחזקה של הרכב ,
ללא ספק td5 רכב חדיש יותר אבל עדיין רוב המכוניות בשוק באזור 200,000 ק"מ
יש לי תחושה שהמנוע של td5 הרבה פחות אמין ??
לפי יד 2 יש הרבה שהחליפו מנוע - לא מובן מדוע ?
האם יש תקלה ידועה שגורמת להרבה להחליף מנוע -- סיפור מאוד יקר היום ?
האם משהו יכול לתת עלויות תיקון של td5 בעיות ידועות
או בעיות שצריך בדוק לפני קנייה ,
צמת abs הבנתי שהיום ניתן לפתור את התקלה באזור 1,000 ש"ח ???!!! נכון או לא ?
משהו יכול לתת השוואה של עליות בין השניים ? מנסיון ...

@@@ יואב אתה ממש אנטי מוחלט - אבל יודע שאין תחליף הכי קרוב זה פטרול -- יקר ....

יואב פולס
29-01-11, 11:10
נוה בוקר טוב,
אני לא אנטי מוחלט. אני מציאותי. מי שחושב שאני סתם כותב לא יודע שהחזקתי במשך כמה שנים דיסקברי 97 ללא EDC, עוד כמה שנים דיסקברי עם EDC ובסוף שנתיים וחצי עם TD5.
כל המכוניות שהיו לי נקנו במצב מצויין, ונמכרו במצב מצויין. לא חסכתי שקל על טיפולים והמכוניות תוחזקו ברמת תחזוקת מנע ולא שבר.
אני לא יודע מהיכן אתה לוקח את הידיעה שמנועי ה TD5 פחות אמינים ממנועי ה TDI300. לדעתי המצב הפוך. מי שהחליף מנוע מוקדם - עשה זאת מהזנחה מוחלטת.
אני לא מול הקבצים של תחזוקת הלנדרוברים (הם על מחשב אחר) אבל תקלות ב TD5 הן (לא לפי סדר התדירות):
פולי מנוע ראשי - עלות החלק כ 7500 שקלים חדש במזרח, מפירוקים של מנועים מייבוא כ 2500 - 3000 שקלים.
צמת חשמל (של מנוע ולא של ABS) פנימית כ 700 שקלים - החלפתה מונעת את הצורך להחליף צמה חיצונית בעלות של אלפי שקלים. אם התקלה לא תטופל יש בוודאות יהיה צורך להחליף מחשב מנוע.
משאבות למיניהן - בעלות אורך חיים מוגבל.
צינורות שמן גיר - עלות החלפה כ 3500-4000 שקלים (באוטומטי)
כריות אויר אם יש- (אני לא ממליץ להחליפן לקפיצים - הן פיצ'ר מדהים ברכב) - אחת ל 4 או 5 שנים צריך להחליף. עלות של כ - 1500 - 2000 שקלים ליחידה.
מודולטור ABS - לי מעולם לא התקלקל - מכיר הרבה שכן. אם הרכיב הזה מתקלקל זה לא רק שאין לך ABS, גם אין לך בקרת משיכה ובקרת ירידה במדרון.
חיישני ABS - מתקלקלים, לא היסטרי כ1000 - 1500 שקלים.
אני לא יודע מה מתקלקל יותר או פחות RTD5 או TDI300. אני חושב שה TDI300 יותר פשוט לתחזוקה.
קח בחשבון שגם ב EDC מתקלקל המזרק הממוחשב - סדר גודל של 2500 שקלים - אבל בזה נגמרות התקלות הממוחשבות.
מחר אביא נתונים מדוייקים של אחזקת לנדרוברים לפי איזה חתך שתרצה - לחודש, לק"מ וכד'.
אני לא סתם חושב שזו נבלה וזו טרפה. יש לי תימוכין, ששילמתי מכספי לאורך שנים. היום אני חושב שזו היתה טעות משמעותית.

אגב - לגבי הפטרול - נהגתי מעט מאוד ברכב הזה, בתחושה הוא הזכיר לי דייהטסו שרייד מגודלת. תקלת המנוע שאינה נגמרת הופכת עבורי את הרכב ללא רלוונטי.

KOOKE
30-01-11, 03:28
דיסקברי בנזין

אמיר ב.א
30-01-11, 03:58
בעיות יקרות ונפוצות TD5:

מודולטור ABS , בארץ סדר גודל 15,000 ש"ח
ווסת סולר , בארץ סדר גודל 3000 ש"ח
צמת מחשב מרכזית, בארץ סדר גודל 3000 ש"ח (אם מזניחים והשמן מגיע גם אליה)
מחשב מנוע - גם סדר גודל כמו של המודולטור(אם השמן הגיע אליו).

זה מה שאני זוכר לגבי תקלות שהיו לחברים , אז לא לתפוס אותי לגבי המחיר , רק סדר גודל.

כמובן באיבי מחירים הרבה יותר זולים.

יואב פולס
30-01-11, 10:39
יש לי תימוכין, ששילמתי מכספי לאורך שנים.

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=52327

fuksi
30-01-11, 11:21
דיסקברי בנזין

+1
אולי שווה להמר על מוסב לגז

disckobi
31-01-11, 23:42
+1
אולי שווה להמר על מוסב לגז

+1
אחרי 7 שנים ........ועדיין מאוהב