PDA

צפייה בגרסה מלאה : זה לא אמיתי

kfirni
28-01-11, 23:16
ג'יפאים יקרים

תמיד חלמתי להיות חלק מנוהגי השטח, אני חדש פה ורציתי לשתף אתכם בתחושות שלי לגבי כל אותם
האנשים הלא שפויים שמפרסמים את הרכבים או בכלל מוצרים באתרי יד 2.
אני מחפש ג'יפ כבר כמה חודשים הוא אמור להיות ה ראשון שלי כנראה שזה בסוף יגיע למצב שאני אקנה אותו מהחברה עם חיסכון של עוד זמן מה בגלל שאנשים פה פשוט מטורפים!!!
אני זוכר שכשהייתי ילד העולם היה נראה אחרת לגמרי מי שרצה למכור רכב פרסם מודעה בעלות כספית
לזמן מסוים בעיתון היה משא ומתן על מחיר והעסקה הייתה יוצאת לפועל בפחות מחודש.
אבל היום בעידן האינטרנט כל ילד מפונק שחש את עצמו מקבל איזה פאקינג רכב שטח מהאבא העשיר שלו וכשהוא קורע לו ת'צורה במשך שנתיים שלוש ומרביץ לו ק"מ שלא יבייש מטוסים של אלעל הוא מחליט
למכור אותו לאיזה פראייר שישלם לו מחיר של שליש ואף יותר ממחיר המחירון של הרכב.
זאת זכותו של כל אחד למכור במחיר שהוא רוצה אבל ראבק תהיו אמיתיים!!!!
ג'ימיני שנת 99 מהראשונים שהגיעו לארץ מחזור ראשון בארץ הקודש אני רואה במחיר של 40K???
אז מה אם יש לו מיגון של אספיר אז מה?!?!?!?!?
המיגון הזה לא עולה 11K באף מקום בעולם!
אנשים פה התחלקו על השכל שלהם לגמרי.
והכי עצוב זה שגם במגרשים למדו את השיטה ומבקשים אותו הדבר.

itayhi
28-01-11, 23:40
ידידי,

עניין של שוק, ביקוש והצע, זה הכל.
11 אלף יותר ממה? ממחיר מחירון? הצחקת אותי. המחירונים לא תמיד משקפים
את שווי השוק האמיתי של הרכב.
פרייבטים ללא שוק נמכרים היום בפחות מחצי ממחיר המחירון ועל אותו משקל, רכבים מבוקשים מאוד נמכרים במחיר גבוה בהרבה מה"מחירון" של איזה אחד שעושה מזה המון כסף...
לדוגמא לך ללוח המודעות ותראה בכמה נמכר לנד קרוזר 75 מודל 98 :shock:
ג'ימני 99 סטדנרטי זה רכב מבוקש מאוד! שווה 40K? זה רק השוק יגיד.
או שיבוא מי שישלם 40K או שאנשים יתקפלו וירדו במחיר. שוק.

בהצלחה

איתי

eli8ball
28-01-11, 23:49
אין ספק ידידי שמחירי השוק של רכבים הם לא ריאליים ביחס למצב האמיתי שלהם, ואין כמעט בעלי רכב שמחזיקים את הרכב בצורה "אוהבת", משמע טיפולים בזמן ואפילו טיפולי פינוק. רוב אלו שמחזיקים רכבי שטח בצורה כזו, ומטפלים בו באופן שוטף, מרוכזים בפורומים האלו, ולרוב גם מפורסמים כאן רכבים למכירה. למצוא היום רכב שטח במצב טוב מושקע עם קילומטראז' נמוך זה די משימה, וככה צריך להתייחס לזה. אישית אני לא ממליץ לקנות רכב שמיועד לשטח ישירות מהחברה, בעיקר בשל ההרגשה האישית שלך ביחס לכל שריטה בצבע, וטיפת אבק על הריפודים. זו לפחות דעתי. אם מצאת רכב שנראה לך במצב טוב, ובדקת את היסטוריית הטיפולים שלו, והיא מרצה אותך, יש מקום להתמקח עם הבעלים. הרבה מאוד מפרסמים מחיר מאוד גבוהה כפתח ל"ירידה במחיר". את העגלה האישית שלי פירסמו במחיר מטורף, ואחרי שבדקתי אותה, וראיתי מי הכלה דיברתי עם בעל הרכב וירדנו במחיר ב10000 ש"ח. היה ברור לי ולו שאין שום סיכוי שהוא יקבל את המחיר שהוא ביקש, ואחרי העסקה הוא גם אמר לי שמראש הוא ידע שהוא ירד.

אם ראית כלה שמתאימה לך, ובעל הרכב מוכן להתפשר איתך, מזל טוב. רק אל תשכח. רכב שהושקעו בו שיפורים, הוא רכב אהוב ומטופח לרוב, בדגש על לרוב. ועצה מאחד בעל ניסיון, תשתדל לא להידלק על הרכב לפני הקנייה, זה מביא אותך לביצוע ויתורים כואבים. אצלי זה הסתכם במקום ביישור קו, בבניית קו. לפני זה היה שם פרוץ לגמרי, אבל הייתה שם, ועדיין יש המון אהבה. :oops:

אור .ס.
29-01-11, 01:37
היי, בתור מישהו שהיו לו כבר 2 ג'ימנים בעבר והשלישי אולי בדרך (מחפש, על סף יאוש) :
הראשון, שנת 2008, נרכש לאחר חיפוש מייאש של 99-00 כאשר בסוף נשברתי ולקחתי הלוואה על חדש בתנאים נוחים.
השני, שנת 99, נמצא במצב סביר במחיר טוב ממישהו שהיה לחוץ על המכירה.

כיום אני בדיוק בסירה שלך, אז אני אתן את 2 הסנט שלי:
אף אחד לא ישתגע, בטח שלא המוכרים, מי שהשתגע זה קונים מטומטמים לחלוטין, שמסכימים לשלם על רכב שנת 99 10 אלף מעל למחירון, ואתה יודע מה ?
תקשיב טוב:
ג'ימני 99 יד 2 ק"מ135 אלף, נמצא בירושלים "האוטו לא ראה שטח מעולם"
מגיע למקום, ממצאים כאלו:
הרכב ראה שטח, הרבה שטח (אני לא תייר, מה לעשות שאי אפשר לספר לי סיפורים)
ברשימת הליקויים בבדיקה חפוזה שנערכה בחצות הליל:
חריקה מסרן קדמי בסוף סיבוב ההגה
מנוע לא עובד עגול בסרק, אלא אם מפעילים מזגן
יש לבצע טיימינג
אין שום שיפורים ואו תוספות, המחיר כאמור 10 אלף מעל למחירון הרשמי.
המוכר לא גמיש, למחרת בצהריים הרכב נמכר (כמובן לא לי)

ג'ימני 99, יד 8 ק"מ160 אלף, נמצא בר"ג סמוך לצומת הפיל, הרכב של סוחר שמתכחש להיותו סוחר בתוקף, מחיר מבוקש 10 אלף מעל למחירון.
תוספות ג'אנט מגנזיום וצמיגים 215 ברשיון.
ליקויים מפה ועד מחרתיים, המחיר לא גמיש, הרכב עדיין עומד למכירה.

ג'ימני שנת 00, יד 3 ק"מ 180 אלף, נמצא אצל זוג מבוגרים שאהבו אותו מאוד, לא נסע בשטח (שלדה נקיה אין שום שריטה ואו מעיכה וסימן כלשהו לשטח), מבוקש 7 אלף מעל למחירון.
ליקויים - מחזיר שמן בין הגיר למנוע מזיע.
אין גמישות במחיר, הרכב נמכר תוך יום.

ג'ימני שנת 00, יד 3 ק"מ 140 אלף, רכב נמצא בפ"ת, אין לי מושג מי הבעלים מעולם לא פגשתי אותו, ספק אם אפגוש, ממה שהוסבר לי בטלפון:
הרכב חדש לחלוטין אין לו שום בעיה, אבל צריך לעשות 4 צמיגים, 2 מיסבי גלגל אחורה, מיסב גלגל קדמי, יש קפיצה בגיר בין ראשון לשני, אבל האוטו בובה, אני פשוט לא מעוניין להשקיע, שישקיע הקונה.
מחיר מבוקש 38 אלף שח

בקיצור, אבסורד, אני אישית ע"ס יאוש, התקציב שלי מוגבל מאוד, אני לא פוחד לקנות רכב שחוט גם כזה שלא מניע, אבל במחיר מתאים למצב.
לדעתי הבעיה מתחילה בקונים, שמסכימים לשלם את המחיר הזה וגורמים למוכרים להרים את האף.

אני את ה99 שהייתה לי מכרתי ב35, עם קיט הגבהה חדש, 4 צמיגים חדשים, חלונות כהים, טסט לשנה ואין שום בעיה לרכב ולו הקטנה ביותר (מי שמכיר אותי יודע איך אני מטפל ברכבים שלי, ויודע גם למה)

kfirni
29-01-11, 03:30
היי, בתור מישהו שהיו לו כבר 2 ג'ימנים בעבר והשלישי אולי בדרך (מחפש, על סף יאוש) :
הראשון, שנת 2008, נרכש לאחר חיפוש מייאש של 99-00 כאשר בסוף נשברתי ולקחתי הלוואה על חדש בתנאים נוחים.
השני, שנת 99, נמצא במצב סביר במחיר טוב ממישהו שהיה לחוץ על המכירה.

כיום אני בדיוק בסירה שלך, אז אני אתן את 2 הסנט שלי:
אף אחד לא ישתגע, בטח שלא המוכרים, מי שהשתגע זה קונים מטומטמים לחלוטין, שמסכימים לשלם על רכב שנת 99 10 אלף מעל למחירון, ואתה יודע מה ?
תקשיב טוב:
ג'ימני 99 יד 2 ק"מ135 אלף, נמצא בירושלים "האוטו לא ראה שטח מעולם"
מגיע למקום, ממצאים כאלו:
הרכב ראה שטח, הרבה שטח (אני לא תייר, מה לעשות שאי אפשר לספר לי סיפורים)
ברשימת הליקויים בבדיקה חפוזה שנערכה בחצות הליל:
חריקה מסרן קדמי בסוף סיבוב ההגה
מנוע לא עובד עגול בסרק, אלא אם מפעילים מזגן
יש לבצע טיימינג
אין שום שיפורים ואו תוספות, המחיר כאמור 10 אלף מעל למחירון הרשמי.
המוכר לא גמיש, למחרת בצהריים הרכב נמכר (כמובן לא לי)

ג'ימני 99, יד 8 ק"מ160 אלף, נמצא בר"ג סמוך לצומת הפיל, הרכב של סוחר שמתכחש להיותו סוחר בתוקף, מחיר מבוקש 10 אלף מעל למחירון.
תוספות ג'אנט מגנזיום וצמיגים 215 ברשיון.
ליקויים מפה ועד מחרתיים, המחיר לא גמיש, הרכב עדיין עומד למכירה.

ג'ימני שנת 00, יד 3 ק"מ 180 אלף, נמצא אצל זוג מבוגרים שאהבו אותו מאוד, לא נסע בשטח (שלדה נקיה אין שום שריטה ואו מעיכה וסימן כלשהו לשטח), מבוקש 7 אלף מעל למחירון.
ליקויים - מחזיר שמן בין הגיר למנוע מזיע.
אין גמישות במחיר, הרכב נמכר תוך יום.

ג'ימני שנת 00, יד 3 ק"מ 140 אלף, רכב נמצא בפ"ת, אין לי מושג מי הבעלים מעולם לא פגשתי אותו, ספק אם אפגוש, ממה שהוסבר לי בטלפון:
הרכב חדש לחלוטין אין לו שום בעיה, אבל צריך לעשות 4 צמיגים, 2 מיסבי גלגל אחורה, מיסב גלגל קדמי, יש קפיצה בגיר בין ראשון לשני, אבל האוטו בובה, אני פשוט לא מעוניין להשקיע, שישקיע הקונה.
מחיר מבוקש 38 אלף שח

בקיצור, אבסורד, אני אישית ע"ס יאוש, התקציב שלי מוגבל מאוד, אני לא פוחד לקנות רכב שחוט גם כזה שלא מניע, אבל במחיר מתאים למצב.
לדעתי הבעיה מתחילה בקונים, שמסכימים לשלם את המחיר הזה וגורמים למוכרים להרים את האף.

אני את ה99 שהייתה לי מכרתי ב35, עם קיט הגבהה חדש, 4 צמיגים חדשים, חלונות כהים, טסט לשנה ואין שום בעיה לרכב ולו הקטנה ביותר (מי שמכיר אותי יודע איך אני מטפל ברכבים שלי, ויודע גם למה)

באמת אבסורד זה ממש מטורף אני די מוגבל בתקציב,
הג'יפ הראשון שאני קונה ולא נראה לי שאני צריך להשקיע כ"כ הרבה ברמת ההזמנה מהחברה.
אני לא מבין איך אנשים קונים במחירים כאלה במיוחד הראשון שציינת.
יש אחד בירושלים 99 שנמצא במגרש הוא דורש עליו 7K מעל המחירון בגלל ג'אנטים וצמיגי כביש,
7K לעזאזל איפה בעולם יש דבר כזה אם לא רק במדינה המסכנה הזאת.
אני לאט לאט הולך ומאמין שרק עשירים יכולים להרשות לעצמם תענוגות בארץ.
עוד אחד שבדקתי אותו שנתון מבקש 40K שזה 11 מעל המחירון ללא כל תוספת, עשיתי עליו סיבוב ואני לא מכונאי אבל אם ה קג"מ של ג'ימני חדש צריך להיות 11.2 אז שלו היה פחות מחצי (בהשוואה לאחרים שבדקתי) זוועה חוצפה של אנשים.

חנן-ג'יפולוג
29-01-11, 05:50
חפש בויקיפדיה "היצע וביקוש".

-->