PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה על כננות וקופסאות פיקוד

נמרוד
08-11-04, 12:06
האם קופסאות הפיקוד של הייצרנים השונים זהות מבחינת מה שהן מוציאות לכננת? כלומר האם אני יכול לחבר לכננת סופרווינץ' קופסאת סולנוידים של וורן או להיפך?
השאלה שלי נובעת מתוך הכנה להתקנת הכננת שלי על הטויוטה. מדובר בסופרווינץ' S9000 עם גשר סולנוידים מובנה על הכננת:
http://www.arbsport.ru/superwinch/images/s9000.jpg
בשביל להתקין כננת כמו שצריך בטויוטה, אני רוצה להוריד את הגשר - ואז אני מקבל פחות או יותר X9 -
http://www.superwinch.com/products/winches/xseries/images/x9.jpg

אני יכול כמובן לפרק את הגשר מתוכנו ולהתקין את הסולנוידים בתוך איזשהו בית מתוצרת עצמית, אבל אני מעדיף לפני זה לחפש קופסאת פיקוד משומשמת - וכאן נשאלת השאלה האם קופסא של וורן גם מתאימה?

ומתוך השאלה נובע גם שאני פתוח לכל סוג של עסקת חליפין שתפתור לי את הבעייה - קחו את הגשר תמורת קופסא, קחו את כל הכננת (תקינה לחלוטין) תמורת כננת 9000 ליברות אחרת תקינה בלי גשר. ואם יש למישהו קופסת פיקוד יתומה בצד - אני קונה.

איציק - 4X6ZH
08-11-04, 12:30
לדעתי בכל מיקרה רצוי למקם את יחידת הממסרים בתא המנוע .
כך שאתה צריך להאריך ולשנות את החיבורים . אז מה כבר נשאר לך .
אורך הכבלים הוא מיקרה פרטי שלך איפה אתה ממקם את הממסרים ואיפה נמצא המצבר .
כך שלצורך התקנה יפה ומקצועית אתה צריך ליצר לעצמך את הכבלים לאחר התקנת יחידת
הפיקוד .
לקחת יחידת פיקוד נפרדת ללא שינוי המבנה והחיבור שלה לא יהיה יפה ודאי לא איכותי.
איציק

נמרוד
08-11-04, 12:37
אני מתכוון להתקין את הפיקוד בתוך תא המנוע. אבל מה שיש לי כרגע זה את הגשר הגדול - אני יכול להשתמש בתוכן שלו, אבל אם אני מוצא קופסאת פיקוד קומפקטית מקורית נראה לי יותר אלגנטי מאשר להתעסק בקניבליזציה של הגשר.

eran4x4
08-11-04, 12:57
נמרוד

תעלה שרטוט חשמלי של הקופסה ונמשיך משם.

נראה לי שהפתרון האידיאלי הוא 4 ממסרים מחוברים על פס מתכת שממוקם פיזית במקביל למצבר, כל החיבורים בעזרת נעלי כבל עם כיסוי גומי לטובת בידוד\הגנה מקצרים.
אני בכלל לא בטוח שאתה צריך קופסא.

מצד שני צילום של מה שיש בתוך הגשר אולי גם יתן פתרון טוב.

נמרוד
08-11-04, 13:11
http://www.superwinch.com/support/images/wiring/x9.jpg

זה מהאתר הישן של סופרווינץ':
http://www.superwinch.com/products/winches/xseries/x9.html

זה של וורן 8274 (זה המפיראטים, אז צריך לפתוח את התמונה בנפרד פעם אחת ואחרי זה היא תופיע כאן):
http://www.pirate4x4.com/tech/billavista/8274/8274%20schematic.jpg

מתוך כתבה של ביל בP4X4:
http://www.pirate4x4.com/tech/billavista/8274

לגבי הגשר - אני פתחתי אותו פעם אחת , מזמן. אני אפתח אותו ואצלם, יכול להיות באמת שאני סתם עושה סיפור ואפשר בקלות להתקין את התוכן שלו בתא המנוע.

eran4x4
08-11-04, 14:26
תפתח ותספר לנו עם הנושא נסגר או לא.

בניגוד ל8274 בקופסה של הX9 יש רק שני ממסרים.

איציק - 4X6ZH
08-11-04, 14:31
אולי מי שהוא יסביר בקצרה מה הרעיון של 4 ממסרים ?
איציק

eran4x4
08-11-04, 15:14
אולי מי שהוא יסביר בקצרה מה הרעיון של 4 ממסרים ?
איציק

איציק - חזרתה לשאלות המאתגרות
OK

כיוון העבודה של הכננת נעשה ע"י שינוי כיוון השדה המגנטי של השדות במנוע הכננת, F1 ו F2 בשרטוט של סופרווינץ' או A וB בשרטוט מהפירטים, הזרם שמוזרם דרך השדות מוזרם בטור להדק השלישי של הכננת שהוא "המנוע עצמו".
לטובת שינוי כיוון הזרם (שינוי קוטביות) השדות והזרמת הזרם מהשדות למנוע (עוגן) בכותביות קבוע יש צורך במעגל המיתוג שממומש ע"י 4 ממסרים פשוטים NO (מגע יחיד - normaly open) בוורן הספציפי או בעזרת שני ממסרים בעלי מיתוג NO ו NC ב X9

גיא
08-11-04, 21:26
מה היתרון הבלתי מעורער של החבאת תיבת הפיקוד בתא המנוע ?

אצלי יש תיבת פיקוד פשוטה חיצונית אני יכול לשים אותה בעצם איפה שאני רוצה אבל ..מה היתרון חוץ מזה שהדבר מכריח את המפעיל לפתוח מכסה מנוע ? ( שזה לא רע בכלל .. )

קיד
08-11-04, 22:06
נמרוד,
נא לא לשכוח שהגשר משמש גם כקורה למניעת פיתול בין צד המנוע לבין צד הגיר.
בזמן פעולת הבלם, כל המומנט נשען רק על צד הגיר, וללא הקורה עליונה, אתה מסתכן בנזק לאוזני הריתום התחתונות. זה רק אלומיניום!
קיד.

יוני5
08-11-04, 22:30
נמרוד,
בזמן פעולת הבלם, כל המומנט נשען רק על צד הגיר, וללא הקורה עליונה, אתה מסתכן בנזק לאוזני הריתום התחתונות. זה רק אלומיניום!
קיד.
אני פרקתי את הגשר של הסופר ווינץ', על הסוגיה של מניעת הפיתול בין הגיר למנוע לא חשבתי.
תודה קיד.

ד"א קיד, מה השם שנתנו לך הוריך בטקס ברית המילה?
(אני מרגיש די דביל לכנו אותך 'קיד')

יוני5

קיד
08-11-04, 22:41
קוראים לי קיד.
זה אומנם לא שמי, אך כך קוראים לי משפחתי ידידיי ומכריי.
קיד.

נמרוד
08-11-04, 23:11
נמרוד,
קיד.

אני חולק על דעתך: זה לא תפקיד של הגשר. התפקיד הזה שייך בלעדית למגש/פגוש/פלטה קדמית. הגשר והברגים שמחזיקים אותו הם זניחים לחלוטין ביחס לפלטה.לראייה קח את הX9 שהיא הדגם המקביל בלי הגשר, והיא זהה לחלוטין, למעט זוג המוטות מבריקים, שמשמשים במקום הגשר לחבר את שני החלקים - אבל רק לצורך החזקת הכננת ביחד כשהיא חסרת בסיס.

גיא - גם כשהסולנוידים בתא המנוע, אני מתכוון להעביר את השקע לנקודה חיצונית (או בתא הנוסעים, או גם וגם). בקטע הזה אני מתכוון בהחלט ללכת בעקבות סוזי וחיבורי המיקרופונים שלה.

גיא
09-11-04, 00:01
אין לי מושג מה יש למשתוללת במכונת כביסה שלה.

אבל עדיין לא הבנתי מה טוב שזה יושב בתא המנוע ??

קיד
09-11-04, 00:40
אני חולק על דעתך: זה לא תפקיד של הגשר. התפקיד הזה שייך בלעדית למגש/פגוש/פלטה קדמית. הגשר והברגים שמחזיקים אותו הם זניחים לחלוטין ביחס לפלטה.
נמרוד, אני לא רוצה להישמע קטנוני, אבל ראיתי יותר מדי כננות שבורות (כן כאלה עם מוטות מוכספים) בשביל להשתכנע מדבריך.
לא נראה לי סביר שארבעה ברגי 3/8" יחזיקו 4.5 טון ועוד לגזירה, דרך תושבת אלומיניום רזה, ללא מבנה המפזר את העומס.
מעבר לכך בזמן בלימה בעומס מלא, בכריכות העליונות מתפתח מומנט של 400 ק"ג*מטר.

אתה יודע מה, תרכיב והזמן כבר יפסוק... :D
קיד.

איציק - 4X6ZH
09-11-04, 09:47
גם אני בהתקנות האחרונות שעשיתי כל פעם שסגרתי את 4 הברגים של הכננת על המגש
חשבתי לעצמי מה מביא את יצרן הכננת להשתמש בבורג 3/8
לא ראיתי כננות שבורות
אני מתאר לעצמי שחישוב הכח הוא גבולי וכל חופש קטן בעומס מלא הופך לנקודת השבר .
זהירות !!
איציק

נמרוד
09-11-04, 11:30
אתה יודע מה קיד - אני חוזר בי. יש הגיון במה שאתה אומר, גשרי הפיקוד האלה מקשיחים את הכננת, ואולי כן יש לזה משמעות מעבר לעיצובית. מצד שני, על כל כננת עם גשר יש כננת זהה בלי גשר, וברור לי כמו שברור לך שהמוטות המוכספים הם סמליים בלבד, אז אני לא יודע. מה שברור הוא שהתקנה נכונה בטויוטה מחייבת אותי להתקין כננת ללא גשר. יכול מאד להיות שאני אתקין חיזוק במקום הגשר - רק בפרופיל נמוך שלא יפריע להתקנה.

b2the1
10-11-04, 22:23
נמרוד,

אצלי מותקנת כננת סופרווינץ (ללא הגשר) עם קופסת פיקוד של וורן..

אם תרצה אפתח אותה ואקריא לך את החיבורים...

דרך אגב..אצלי (סופה) יש מקום לגשר , פשוט לא היה לי אחד..כך שאם תרצה למכור את הגשר שלך...

טובי

נמרוד
11-11-04, 01:25
נמרוד,

אצלי מותקנת כננת סופרווינץ (ללא הגשר) עם קופסת פיקוד של וורן..

אם תרצה אפתח אותה ואקריא לך את החיבורים...

דרך אגב..אצלי (סופה) יש מקום לגשר , פשוט לא היה לי אחד..כך שאם תרצה למכור את הגשר שלך...

טובי

אני אשמח לתת לך את הגשר תמורת קופסאת הפיקוד, זה בדיוק ההחלפה שחיפשתי. אני אצור איתך קשר בפרטי.

-->