PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיסקברי דיזל - כמה הוא באמת עולה...?

יואב פולס
30-01-11, 11:36
שלום,
בעקבות השרשור שנפתח מה עדיף דיסקו TD5 או TDI300, אני מוצא לנכון לשים את העלויות בגלוי, מהנסיון שלי.
כמה הערות:
1. כל שקל ששמתי ברכב נרשם ושוקלל. כולל העברת הבעלות, כולל חלקים, מיגונים, נורות שרופות, כלי עבודה הכל כולל הכל, ללא דלק!
2. עלויות הביטוחים הן רלוונטיות לגבי בלבד. כל אחד רואה עלויות שונות. עם זאת השונות אינה משמעותית, בשום זמן לא היה ביטוח לנהג חדש/צעיר.
3. העלויות המחושבות כוללות את ההפרש בין מחיר המכירה למחיר הקניה, כוללות אגרות רישוי (אגרת טסט) וביטוחים מקיף + חובה.
4. העלויות לא כוללות את מחיר הדלק!
5. העלויות לא כוללות את מחיר הדלק.
6. המכוניות לא תוחזקו אצל מוסכי "גורו". כל תקלה, בעיקר במחצית השניה של התקופה הכוללת טופלה אצל המומחה הרלוונטי. גרשון, רמי, וכד'.
7. ככה אני החזקתי את המכוניות, מעולם לא נתקעתי בשטח עימן, בכל התקופה הכוללת המדוברת, למעלה מ 7 וחצי שנים.
8. אין באמור להסיק דבר לגבי ההנאה המרובה שהסבו לי המכוניות הללו בשטח. אנחנו בשלב המספרים היבשים. זהירות ספוילר -המספר הכולל הוא 227,364 שקלים! לא מדובר בטעות מאתים עשרים ושבע אלף שקלים...!!! פרצוף עצוב. פרצוף בוכה.
9. אני מודה לאישתי שיכלה לראות מעבר לאופק והאמינה שאמצא את הכוחות להשתקם...פרצוף מחייך.

והמספרים הזוכים הם:
דיסקברי 97'
תקופת החזקה: 3 שנים ו - 5 חודשים.
עלות כוללת לתקופה: 90,364 שקלים.
עלות לחודש: 2205 שקלים.
עלות לק"מ: 1.0 ש"ח לק"מ.

דיסקברי 98' עם EDC:
תקופת החזקה: שנה ו - 10 חודשים.
עלות כוללת לתקופה: 51,000 שקלים.
עלות לחודש: 2320 שקלים.
עלות לק"מ: 1.35 שקלים.

דיסקברי 2001 TD5 - דגם ES:
תקופת החזקה: שנתיים ו - 5 חודשים.
עלות כוללת לתקופה: 99,250 שקלים.
עלות לחודש: 3422 שקלים.
עלות לק"מ: 1.7 שקלים.

fuksi
30-01-11, 12:15
עלויות מטורפות!!!!!!

gradar
30-01-11, 12:29
שלום,
בעקבות השרשור שנפתח מה עדיף דיסקו TD5 או TDI300, אני מוצא לנכון לשים את העלויות בגלוי, מהנסיון שלי.
כמה הערות:
1. כל שקל ששמתי ברכב נרשם ושוקלל. כולל העברת הבעלות, כולל חלקים, מיגונים, נורות שרופות, כלי עבודה הכל כולל הכל, ללא דלק!
2. עלויות הביטוחים הן רלוונטיות לגבי בלבד. כל אחד רואה עלויות שונות. עם זאת השונות אינה משמעותית, בשום זמן לא היה ביטוח לנהג חדש/צעיר.
3. העלויות המחושבות כוללות את ההפרש בין מחיר המכירה למחיר הקניה, כוללות אגרות רישוי (אגרת טסט) וביטוחים מקיף + חובה.
4. העלויות לא כוללות את מחיר הדלק!
5. העלויות לא כוללות את מחיר הדלק.
6. המכוניות לא תוחזקו אצל מוסכי "גורו". כל תקלה, בעיקר במחצית השניה של התקופה הכוללת טופלה אצל המומחה הרלוונטי. גרשון, רמי, וכד'.
7. ככה אני החזקתי את המכוניות, מעולם לא נתקעתי בשטח עימן, בכל התקופה הכוללת המדוברת, למעלה מ 7 וחצי שנים.
8. אין באמור להסיק דבר לגבי ההנאה המרובה שהסבו לי המכוניות הללו בשטח. אנחנו בשלב המספרים היבשים. זהירות ספוילר -המספר הכולל הוא 227,364 שקלים! לא מדובר בטעות מאתים עשרים ושבע אלף שקלים...!!! פרצוף עצוב. פרצוף בוכה.
9. אני מודה לאישתי שיכלה לראות מעבר לאופק והאמינה שאמצא את הכוחות להשתקם...פרצוף מחייך.

והמספרים הזוכים הם:
דיסקברי 97'
עלות כוללת לתקופה: 90,364 שקלים.
עלות לחודש: 2205 שקלים.
עלות לק"מ: 1.0 ש"ח לק"מ.

דיסקברי 98' עם EDC:
עלות כוללת לתקופה: 51,000 שקלים.
עלות לחודש: 2320 שקלים.
עלות לק"מ: 1.35 שקלים.

עלות כוללת לתקופה: 99,250 שקלים.
עלות לחודש: 3422 שקלים.

היי יואב, ראשית כל הכבוד על ההתמדה (אצלי התמדה דומה היתה נגמרת ביונדאי I10 או דומה...)
יש מצב לסננן את כל מה שקיים בכל רכב, ירידת ערך (שזה גם קשור למחיר קניה מכירה וכח מיקוח), טיפולים שוטפים (שוב שקיימים בכל רכב), כנ"ל לגבי ביטוח, טסט, העברת בעלות ?, כלי עבודה ??? (אלא אם אם לא ישמשו אותך לבניית ארון או לרכב הבא). בקיצור אשמח לדעת עלויות שהנן חריגות לרכבים דומים, אחרת 227,364 ש"ח הנה "דמגוגיה של גופים ירוקים"
גיא

אמיר ב.א
30-01-11, 12:38
אני יכול להוסיף מהניסיון שלי , לגבי דיסקברי 95 דיזל אוטומט ,
הכל לפי אותם חישובים של יואב , חוץ מעניין המכירה - יש כמה מתעניינים אבל עדיין לא נימכר ...

הרכב בבעלותינו מ 2006 - 5 שנים.
הסכומים לא כוללים דלק , כן כוללים ביטוח , תיקונים , טיפולים ,התקנה של תוספות כמו שעון חום כו, הרכב טופל כל התקופה במוסך גבע.

סכומים עבור 5 שנים :

תיקונים , טיפולים , שיפורים : 49,891

ביטוחים + טסט וכו' : 32,500

ביחד : 82391

בתקופה הזו עשה 110000 ק"מ

עלות לחודש : 1373

עלות לק"מ : 0.749 שח לק"מ

אם מסתכלים רק על תיקונים + טיפולים לשנה : 10K שח בממוצע

יואב פולס
30-01-11, 12:43
גיא,
בוודאי שיש אפשרות לעשות רזולוציה. ברכב הראשון עשיתי רזולוציה שכזו בין טיפולים שוטפים / שיפורים / וירקות אחרים.
זה רק גרם לי לשקר לעצמי.
עוד דבר, שיפורים שניתן היה להעביר בין רכבים - הועברו. כך מדרגות הצד עברו את שלושת הרכבים, תוך שמבוצעות בהם ההתאמות המתאימות. קשר נקנה רק פעם אחת, וכמובן שהועבר, וכד'.
גם אם תפחית 5000 שקלים מסעיף כלשהו, בשביל להתאים למבנה חישוב שונה, התמונה הכוללת לא תשתנה מהותית.
לגבי הפרש של קניה ומכירה - אף רכב לא קניתי במחיר מחירון, אף רכב לא מכרתי במחיר מחירון. בשני המקרים המחירון היה בסיס להפחתות שונות. כאמור, זה אני, עם כושר המיקוח המוגבל שלי.
רזולוציה שאפשר לעשות ותיתן אולי נקודות התייחסות מעט שונות היא הפרדה בין ירידת ערך לבין קבועות (ביטוחים + רישוי) ולבין תיקונים + כל היתר.
הנה ההפרדה (כל הסכומים מדובר בהוצאה למעט מקרה יחיד שיסומן באופן ברור) :
דיסקו 97'
טיפולים: 44,214 שקלים
הפרש בין קניה למכירה: 16,000 שקלים
ביטוחים + טסטים: 30,000

דיסקו 98' עם EDC:
טיפולים 37,169 שקלים
הפרש בין קניה למכירה: +6000 שקלים. הרכב נמכר ב 6000 שקלים יותר ממה שנקנה. הרכב עבר מקצה שיפורים משמעותי, ולא דמה כלל למצבו בקניה.
ביטוחים + טסטים: 19,800 שקלים

דיסקברי TD5:
טיפולים 43,000 שקלים (הסכום הזה הוא נטו, אחרי שמכרתי חלק מהדברים שהיו מורכבים על הרכב דוגמת מיגונים, פגושים ועוד. אם לא מורידים את הציוד שנמכר, עלות הסעיף היא 45,500)
הפרש בין קניה למכירה: 31,000 שקלים
ביטוחים + טסטים: 25,250 שקלים

שחק עם זה איך שבא לך...

ניר ל
30-01-11, 12:46
בכלל לא נראה מטורף, מדובר ב 8 שנים ובמכוניות שכשנקנו לא היו במחירי רצפה.
אין דין דיסקברי 97 היום כדין דיסקברי 97 לפני 8 שנים - צריך להוון את המספרים האלה או להזיז קדימה את השנתונים כדי לקבל פרופורציה.
אם אקנה היום דיסקברי 4 בן שנה ואמכור אותו כעבור 3 שנים - אאבד סכום דומה על ירידת ערך בלבד.

איציק - 4X6ZH
30-01-11, 13:08
:D :D :D
שקל לק"מ זאת מספר מתקופת האבן . אולי מי שנוסע על אבנים עוד יכול לחשב מספרים כאלה .
תתחילו להתרגל
תתחילו לחשב גם 10 שקלים לק"מ וזה עוד לא הסוף .
מה זה משנה באיזה סעיף אתה תרשום את ההוצעה
בסעיף ירידת ערך או בסעיף הוצעות כלליות
באיזה שהוא מקום תיהיה הוצעה כספית כבדה .

וזה עוד לא הסוף ;)

איציק

אמיר ב.א
30-01-11, 13:24
יש בזה משהו ...

קנינו את הדיסקו ב55 אלף בערך , והיום חמש שנים אחרי , המחירון שלו 25 אלף ...
וזה עוד רכב ישן ... רכבים חדשים - ירידת ערך של עשרות אלפי שקלים בשנה שנתיים הראשונות זה לא נדיר.

Saar
30-01-11, 13:37
הי

המספרים אכן מטורפים.
גרמת לי לשבת ולחשב את ההוצאות שלי...
6 שנים עם XJ, העלות שאציין אינה כוללת ביטוחים/דלק.
עלות חלקים ועבודה אם לא נשעתה על ידי.
רוב העבודה (למעט מילוי גז במזגן) נעשתה על ידי.
העלות כוללת הגבהה ב 2" ואח"כ החלפת הקיט ל RE3.5"
2 סטים של צמיגי שטח, 2 מצברים ועוד מיני חלקים קטנים יותר או פחות שהוחלפו במהלך השנים.
וכוללת טיפולים תקופתיים.
סה"כ עד כה (טפו טפו) 23500 ש"ח.
הרכב נרכש ב 2004 עם 54K ק"מ. היום הוא עם 105K ק"מ.

כמובן שלא חישבתי ירידת ערך, הרכב לא נמכר ולא צפוי שימכר בקרוב, אני לא רוצה :D

סער

ירון גל
30-01-11, 13:53
המספרים לפי דעתי מטעים כמו שכתבו
אני את הרכב שלי קניתי בדצמבר 2007
המחיר היה 42,000 ש"ח
טסט 3*1400 = 4,200 ש"ח
ביטוח בשנתיים הראשונות היה מקיף
2 * 4,000 = 8,000 ש"ח
השנה רק צד ג'
2,100 ש"ח
טיפולים
מיישר ראשון 4,000 ש"ח
משאבת הגה 1,000 ש"ח
קצר חשמלי בצמה ראשית 800 ש"ח
טיפול טסט שנה ראשונה כולל תיקונים ותוספות קטנות 1,200 ש"ח
מנגנון חלון חשמלי + שלט שירות 800 ש"ח
טיפול טסט שנה שנייה 700 ש"ח
החלפת רדיאטור 2300 ש"ח
החלפת מדחס מזגן + תיקונים במיזוג 3,000 ש"ח
החלפת 4 צמיגים 1856 ש"ח (כן המחיר הוא 400 ש"ח לצמיג לפני מע"מ)
טיפול טסט שנה שלישית כולל תיקונים והחלפת רצועות 2,000 ש"ח

סה"כ
טסט וביטוחים 13,300
טיפולים 17,656

סה"כ ל 3 שנים 30,956 ש"ח
לשנה 10,318 ש"ח לחודש 860 ש"ח

הפרשי קנייה מכירה עדיין אין וכנראה לא יהיו כי יש מחיר שמתחתיו עדיף שישכב אצלי

amirk
30-01-11, 14:22
"דמגוגיה של גופים ירוקים"
גיא

תודה גיא, דמגוגיה.
זו המילה שחיפשתי.

gradar
30-01-11, 15:42
שלום,
והמספרים הזוכים הם:
דיסקברי 97'

דיסקברי 98' עם EDC:

נק' למחשבה, אחרי 10.5 שנים !!! עם הדיסקו הקשיש שלי (עוד 17 שנה לאספנות), נראה לי כי רוב ההוצאות, ביחוד לאלו שכן מתחזקים את הרכב כמו שצריך, הם בשנתיים הראשונות. אני יכול להעיד שבשנים האחרונות (אמנם מתוכן שנתיים שהדיסקו עבר להיות רכב ב') עלות האחזקה (טיפולים שוטפים, בלתמים, חלקים...) לשנה לא עוברת את ה- 2500 ש"ח.
ד"א השנה היקרה ביותר היתה לפני 7 שנים וכללה תיבת הגה (חדשה, לא משופצת, סוג של סריטה) ובאותה שנה האחזקה קפצה ל 5500 ש"ח, כולל התיבה כמובן.
האם ייתכן שבגלל תק' אחזקת הרכבים הקצרה יחסית יוקר האחזקה עלה ?, זה יכול להסביר את העלות הנמוכה (יחסית) ברכב הראשון.
גיא
גילוי נאות, אף גורו לא נוגע לי בדיסקו.
גיא

יואב פולס
30-01-11, 16:01
גיא,
גם לדעתי תקופת האחזקה היא ללא ספק גורם משמעותי, בעיקר בדיסקברים הישנים.
ההוצאות הגדולות של נעילה, מיגונים, טיפול מכאני שיהיה לשביעות רצוני וכד' - מצריך כיס עמוק וסבלנות.

נקודה נוספת משמעותית היא שווי הרכב. אין ספק שרכב יקר מאבד מערכו יותר שקלים מרכב זול. אני לא מתייחס לאחוזים. רק לשקלים שיוצאים מהכיס.

עוד נקודה שלא התייחסתי אליה כלל מפני שהיא אינה רלוונטית ליצרן הרכב, היא העלות האלטרנטיבית. אותו כסף ש"השכבתי" על הרכב - איזו ריבית היה צובר בבנק בתשואה חסרת סיכון. אני לא מתייחס לזה כי אין כאן הבדל בין דיסקברי למאזדה 3.

ועדיין, שימו לב למה שאיציק מרקדו כתב - זה לא משנה איך תסווג את ההוצאה, איך תקרא לה, ואם היא תבוא לבד או שאתה שורק בכדי שהיא תגיע - במשך שבע וחצי השנים האמורות הצאתי מהכיס 230,000 שקלים על הנבלות. 30.0 ומשהוא אלף שקלים לשנה, 2526 שקלים בחודש, כל חודש, במשך שבע וחצי שנים.

gradar
30-01-11, 16:09
גיא,
גם לדעתי תקופת האחזקה היא ללא ספק גורם משמעותי, בעיקר בדיסקברים הישנים.
ההוצאות הגדולות של נעילה, מיגונים, טיפול מכאני שיהיה לשביעות רצוני וכד' - מצריך כיס עמוק וסבלנות.

נקודה נוספת משמעותית היא שווי הרכב. אין ספק שרכב יקר מאבד מערכו יותר שקלים מרכב זול. אני לא מתייחס לאחוזים. רק לשקלים שיוצאים מהכיס.

עוד נקודה שלא התייחסתי אליה כלל מפני שהיא אינה רלוונטית ליצרן הרכב, היא העלות האלטרנטיבית. אותו כסף ש"השכבתי" על הרכב - איזו ריבית היה צובר בבנק בתשואה חסרת סיכון. אני לא מתייחס לזה כי אין כאן הבדל בין דיסקברי למאזדה 3.

ועדיין, שימו לב למה שאיציק מרקדו כתב - זה לא משנה איך תסווג את ההוצאה, איך תקרא לה, ואם היא תבוא לבד או שאתה שורק בכדי שהיא תגיע - במשך שבע וחצי השנים האמורות הצאתי מהכיס 230,000 שקלים על הנבלות. 30.0 ומשהוא אלף שקלים לשנה, 2526 שקלים בחודש, כל חודש, במשך שבע וחצי שנים.

אכן חתיכת תחביב מצאנו לנו....
כל שכתבתי היה להדגיש שאין הבדל בין נבלה (לנד רובר) לכל טריפה יפאנית/קוריאנית דומה.
ד"א בתחביב הראשון שלי, אופני הרים העלויות גם לא מבוטלות, כ-800 ש"ח בחודש (כולל ירידת ערך) ושם אפילו לא משתמשים ביום יום...
כמו שאמרתי, כל הכבוד לך. אני , אם הייתי מעז לעלות נתונים על גליון הייתי נוסע על I10 ובטח לא רוכב על אופניים.
יאאלה לשטח,
גיא

דרור ברלי
30-01-11, 18:13
כל שכתבתי היה להדגיש שאין הבדל בין נבלה (לנד רובר) לכל טריפה יפאנית/קוריאנית דומה.
גיא

זהו, שאני ממש לא בטוח.
מישהו כאן עושה כמו יואב טבלת אקסל מסודרת שבה הוא רושם כל הוצאה על האוטו? כל שקל ושקל שנכנס תחת סעיף "רכב שטח"?
אתם צריכים מישהו עם SUV יפני מקביל שעושה טבלה מסודרת כדי להשוות. אני משוכנע שלא תאהבו את ההשוואה.

יונתןמצפה
30-01-11, 18:44
ד"א בתחביב הראשון שלי, אופני הרים העלויות גם לא מבוטלות, כ-800 ש"ח בחודש (כולל ירידת ערך) ושם אפילו לא משתמשים ביום יום...

כאן טמונה הבעייה, וגם התשובה. כאחד שסובל משתי המחלות (סליחה תחביבים) האלו, אני יכול להגיד שמי שיש לו מוציא ומי שאין לו מוציא הרבה פחות. ויש גם את עניין הקמצנות וסדר העדיפויות.
כשיש מי שישלם 800 ש"ח בחודש על תחביב כמו אופניים, או מעל 2000 ש"ח על תחביב מוטורי (וזה עוד בלי להיכנס לספורט המוטורי) אז גם המחירים של התחביב עולים.
יש לי בסמוראי רשימה אין-סופית של תוספות, שפצורים, פינוקים ושיפורים שנשארים בשלב זה ברמת הפינטוז. כנ"ל באופניים.
ובכל זאת, אני נהנה (או לפחות משתדל להנות) עד כמה שניתן אפילו משני התחביבים ובעלויות נמוכות משמעותית מהמתואר בשרשור.
באופניים למשל, אני רוכב על טרנטה מעפנות, שלא שוות היום יותר מ-2000 ש"ח, נוסע על הצמיגים עד שהם כמעט חלקים, לא משדרג את הברקסים (אפילו שהם גורמים לידיים שלי להתעייף), נוסע על ציוד משומש ובולמים מסוג סביר ובכל זאת נהנה מכל רגע. ולא חוסך מעצמי מהירות ופאן גם בהשוואה לרוכבים שעלות הציוד שלהם היא לפחות X2 מעלות הסמוראי שלי.
כנ"ל בסמוראי, למרות שהרכב לא משופר עד העצם, ולמעשה הוא משופר ברמה מינימאלית יחסית, אין מקום שאני לא מטייל איתו, ולא חושש להיכנס איתו לשטחים קשים ביותר. אז לפעמים יותר בזהירות, יותר לאט, יותר נסיונות, אבל עדיין- נהנה!! :D

אין מה לעשות, מי שמוכן לשלם הרבה על תחביב יקר לא יכול להתלונן על זה שהוא משלם הרבה על תחביב יקר... ;)

(אני הולך לברר פרטים על שחמט...)

דרור ברלי
30-01-11, 19:05
יונתן, הבעיה לא בשיפורים.
הבעיה היא ברכב עצמו. שאיכויותיו (עבירות, נוחות) לא נתונות בכלל לויכוח, אבל הוא גם עתיר תחזוקה, גם נוטה להתקלקל הרבה מעל לממוצע וגם חלקיו שאינם מהזולים (גם אם לא היקרים ביותר) ושרוב הבעלים שלו לא נוטים לתחזק אותו בעצמם אלא משלמים למוסך שיעשה זאת.
הסכומים האלה רבותי, מבהילים לגמרי. לא פחות.
אתם משוגעים. זה אוטו שמיועד רק לעשירים והוא נשאר כזה גם כשהוא ישן ושווה בפועל לא יותר מ-15-20K.

gp1
30-01-11, 19:19
דרור ברלי תגובה להודעה: דיסקברי דיזל - כמה הוא באמת עולה...?

ציטוט:
פורסם במקור על ידי gradar
גיא

זהו, שאני ממש לא בטוח.
מישהו כאן עושה כמו יואב טבלת אקסל מסודרת שבה הוא רושם כל הוצאה על האוטו? כל שקל ושקל שנכנס תחת סעיף "רכב שטח"?
אתם צריכים מישהו עם SUV יפני מקביל שעושה טבלה מסודרת כדי להשוות. אני משוכנע שלא תאהבו את ההשוואה.

דרור כאן הטעות שלך .
עם כל האגדות על היפנים. הם מוציאים יופי כסף על הרכבים . העניין הוא שרובם עושים זאת בשו,שו , לאור קריאת השירשורים שלהם כאן ובצהוב (ושם זה אפילו קיצוני יותר) וגם אם תדבר עם בעלי טויוטה שלא גולשים באתרים אלו . תראה כאילו מדיניות מאורגנת של הכחשה : אין תקלות , אין הוצאות , טיפולים גם ,,, בקושי . ואז חברים שלהם מגלים לך שהבן אדם הוציא קרוב ל- 20,000 ש"ח על ראש מנוע 14000 דפרציאל אחורי 12 או יותר על גיר ועוד ועוד .
משום מה כשאני עובר ליד מוסכי טויוטה נראה שהם מלאים ועובדים לא רע, אפילו טוב מאוד ( הלוואי עלי עסק מניב . כזה) . אז ? מה הם מתקנים שם לכל הרוחות ?? ? אולי טויוטות שהן לא לנד קרוזר ,או פראדו או היילקס . אההה,, . אבל, כשאני שואל איזה רכב ( פרייבט) כדאי לקנות , אז כולם אומרים לי רק טויוטה ! הכי אמין לא רואה מוסך ! אז ? אולי מוסכי טויוטה בכלל מתקנים ,,,,,,, לנד רוברים !

רכב שנוסע יום יום וגם נכנס לשטח ואני מתכוון שטח כולל עבירויות , מוציא כסף.
אל תשכח שמי שקונה רכב שטח בפעם הראשונה בחייו , לוקח לו מספר שנים עד שהוא לומד היכן לרכוש חלקים בזול לתקן לבד ולמי ללכת והכי חשוב לדעת באמת מה קורה לרכב ומה צריך לבצע בו שזה קובע את המחיר העיקרי והסופי.

יונתןמצפה
30-01-11, 19:22
יונתן, הבעיה לא בשיפורים.
הבעיה היא ברכב עצמו. שאיכויותיו (עבירות, נוחות) לא נתונות בכלל לויכוח, אבל הוא גם עתיר תחזוקה, גם נוטה להתקלקל הרבה מעל לממוצע וגם חלקיו שאינם מהזולים (גם אם לא היקרים ביותר) ושרוב הבעלים שלו לא נוטים לתחזק אותו בעצמם אלא משלמים למוסך שיעשה זאת.
הסכומים האלה רבותי, מבהילים לגמרי. לא פחות.
אתם משוגעים. זה אוטו שמיועד רק לעשירים והוא נשאר כזה גם כשהוא ישן ושווה בפועל לא יותר מ-15-20K.

אולי. למרות שאי אפשר לדעת כמה מתוך הנתונים שסיפקו לנו הם תיקונים וכמה שיפורים. יואב כתב לפחות לגבי אחד מהרכבים שהוא נמכר ברווח כי הוא עבר מקצה שיפורים משמעותי. מקצה כזה (הגבהות, נעילות, מיגונים, צמיגים) יכול בקלות לעלות 20-30 אלף. זה אחוז גדול מאד מהסכום הכללי לאותו רכב תחת הסעיף "טיפולים".
האם מישהו יכול להפריד בין הוצאות "חובה" לבין הוצאות "מותרות"?

דרור- וזה לא כולל דלק והוצאות פר כל טיול....... ללא ספק סכומים הזויים!:shock:

יואב פולס
30-01-11, 20:15
חמודים,
אין שום משמעות לאבחנה בין שוטף/שבר/שיפורים/פינוק של הבעלים/ פינוק של הרכב.

כל המכוניות הוחזקו באותו האופן. כל מה שיכולתי להעביר בין רכבים עבר. דברים שלא יכולתי לקבל עבורם כסף כשהיו על האוטו פורקו ונמכרו/נמסרו.

השורה התחתונה היא שהסכום האמור יצא מחשבון הבנק שלי.

ההשוואה הנכונה תהיה מול מי שמוכן לפרסם נתונים ברזולוציה דומה על כל רכב שטח אחר, וגם זה לאורך זמן. שנה או שנה וחצי לא מייצגות דבר.

יקי יצחקי
30-01-11, 21:57
כמו כל דבר אחר בחיים, הכל הוא מנקודת ההשקפה וכן מהאלטרנטיבה מול הקיים, כלומר,
אים היה לי רכב שונה מדיסקו, נגיד פג'רו או טרופר, אין לי ספק שהעלות מול המספרים שלהלן
היו יותר גבוהים, או לפחות כמו בדיסקו: (החישוב ל-4 שנים 48 חודש)
דיסקו יפני
ביטוחים 25,600ש"ח 25,600 ש"ח
רישוי 6,800 ש"ח 6,800 ש"ח
תיקונים, טיפולים ושידרוג 11,400 ש"ח ?????????????.
סה"כ 43,800 ש"ח
לשנה = 10,950 ש"ח
לחודש 912 ש"ח
לק"מ 1.46 ש"ח וזאת מכיוון שהרכב נוסע פחות מחצי מהממוצע
כלומר ברכב זהה עם קילומטרג' סביר המחיר לק"מ היה כ 0.70 אג' לק"מ

באים יש כאן בפורום מישהו (אמיתי ) עם רכב יפני, שיכול להוסיף את סעיף העלות המקבילה
של תיקונים טיפולים ושידרוג , שירים את הכפפה ונראה פעם אחת השוואה אמיתית.
גילוי נאות: התחשיב אינו כולל מתנה שקיבלתי מיואב (האורגינל) ושווה הרבה כסף.

יואב פולס
30-01-11, 22:08
ידידי המלומד שוכח שאם הרכב היה נוסע יותר העלות לק"מ לא היתה פוחתת בחצי, אלא בפחות מחצי שכן גם תדירות הטיפולים והבלת"מים היתה עולה.
בנוסף, כבודו נוסע ברכב חדש יחסית, או נכון לומר רכב שנקנה עם קילומטראז נמוך מאוד - "אין כאלה בחיים האמיתיים". יקח כבודו את אותו הרכב בדיוק, יכפיל את כמות הקילומטרים ב 1.5 (וגם אז מדובר בק"מ נמוך יחסית) - ויצטרך להכפיל גם את עלויות התיקונים.

חנן-ג'יפולוג
30-01-11, 22:25
אני גם מנהל טבלה, אבל של חלפים וחומרים בלבד. לא לSUV היפני שחיפשתם, אלא להיילקס, עד רמת הנורה.

17500 ש"ח לחמש שנים ורבע. 75000 ק"מ.

nir.samo
30-01-11, 22:36
היה לי דיסקברי 97 שנתיים באפריקה (TDI300 ידני), קניתי בחשש מסויים (שם, המשמעות של להיתקע בשום מקום אינה רק כלכלית), קניתי אותו כשהיה בן 8 אבל עם ק"מ נמוך יחסית 70K ק"מ ומטופל.
ביטוח וטסט אני לא זוכר וגם לא רלוונטי לכאן אבל תיקונים אני זוכר שהיו מעט מאוד (סט צמיגים, תיקון משאבת דלק) ותחזוקה שוטפת שעלתה כ-3000 ש"ח לשנתיים על פני כ-20K ק"מ + ירידת ערך 5000 ש"ח = 40 אגורות לק"מ (אייקון של מתחבא מתחת לשולחן).
נסיעות שטח היו ממש קצת כמובן הכבישים משובשים וזאת הסיבה העיקרית שקניתי רכב שטח.

ניב151
31-01-11, 10:17
הי יואב,

קבל חח על ההתמדה והתעוד, האם יש אפשרות לפרוט הטיפולים: 43000 - 45500 ב 29 חודשים נשמע מפחיד.
מה כוללים השקלים האלה, טיפולים שוטפים? שיפורים? צמיגים? מה?

אני חולק על דעתו של איציק שאומר לא משנה לאיזה סעיף שייכת הההוצאה, יש הבדלל בין תיקונים לשיפורים.
תיקון = אין בררה חייבים.
שיפור = אתה יכול לבחור , לבזז או לא.

הניסיון שלי בעבר עם דיפנדר ( את הסמוראי לא תעדתי ) במשך 5 שנים.
מודה שנורות לא תעדתי , למרות שזה קרה רק פעם אחת וינקר שמלאלי קדמי.

רוב ההוצאות היו שיפורים + תחזוקה : מתקן גלגל, גגון, מיכל מים, צמיגים, מצבר וכו'
סעיף התיקונים - כלל : אלטרנטור, דיפרנציאל קידמי ודריישפט קידמי.

בסופו של יום התחביב הוא תחביב יקר. כל רכב שטח שמטייל יעלה ( גם היילקס ..)

בכל מקרה , בהצלחה עם הטויוטה...
ותסכם את המיציבושי

ניב

יואב פולס
31-01-11, 10:36
ניב,
בבקשה,
(למען ההגינות, חלק מינורי שונה, מחשש לעין רעה. המספרים הם המספרים, ההוצאות הן ההוצאות):

בדיקה 800
העברת בעלות 181
נקיון פנימי + חיצוני 950
איתוראן 1721
מיגונים (דיפ' קדמי, מיכל דלק, סף) 1963
צמיגים קדמיים 1362
פ"וה דיבורית 220
פילטר קומפרסור + בדיקה 350
חיווט חשמל 200
בדיקת חשמלאי 300
2 קפיצי אויר 2429

הרכבת קפיץ אויר 277
מצבר 1262
שמנים 585
פילטרים + צמה פנימית 959
בולמים 3150
בלמים + בדיקה 1050
שעון חום+נעילה מרכזית 750
נורות + חומר לריפוד עור 73
פגושים 4000

תיקון אגזוז 300
תיקון חשמל אחורי 100
פילטרים + שמנים 684
טיפול 140,000 – דרך השטח 3040
טסט + אישורי מוסך 174
נזילת שמן הידראולי 1776

ניקוז מזגן, מרכזית, 100
מחשב לאיתור תקלה 300
חיישן ABS+מראה ימנית 1100
חשמלאי - התקנת חיישן 300
נאבה קדמית (מפירוק) 2200
התקנת נאבה 404
צמיגים אחוריים 1340
פולי מנוע ראשי+הרכבה 1600
צלחות קדמיות+רפידות+פילטר סולר ואוויר 900
רפידות אחוריות + פקק 350
פילטר גיר + טיפול 1312
פגוש קדמי (מסירה) -------
פגוש אחורי (מכירה) -1000
מגב אחורי 128
מדרגות סף (מכירה) -800
טסט 110
מגבים 112
איתוראן 747
מותחן+רצועה 1262
צינורות גיר+מים 3486
צינורות מים + עבודה 860
מים 200

סה"כ 43300

amirk
31-01-11, 12:12
אחרי הנתונים שיואב הציג, עניין אותי מה ההוצאות שלי, או יותר נכון הניתוח של ההוצאות האלו, לכן ישבתי והקלדתי לאקסל את כל חשבוניות ההוצאה שלי על דיסקברי 98 EDC אותם אני שומר בקפדנות מרשימה, מדובר על כל ההוצאות של הרכב עד רמת הבורג למעט סולר.
המספרים שונים, לא מהותית אבל בהחלט שונים מהמספרים שהציג יואב:

בשלוש שנים וארבע חודשים שהרכב אצלי סה"כ הוצאה 77093 שקל.
שזה 1927 שקל לחודש בממוצע ו 90 אגורות לקילומטר.

סך ההוצאה כולל 17876 שקל שיפורים, כלומר דברים שלא ממש צריך ע"מ להניע בבוקר: גגון, כננת, שנורקל, מגירות, דרופ קיט וכדומה.

ביטול הוצאות השיפורים, מעביר את המספרים ל 1480 שקל לחודש ו69 אגורות לחודש.
לא יודע לומר הרבה\מעט ביחס לאלטרנטיבות.
לי האקסל הזה הציף הרבה סוגיות שיעזרו לי לחסוך בהמשך.
ממולץ בחום. תודה יואב (ללא כל ציניות).

יואב פולס
31-01-11, 12:41
סך ההוצאה כולל 17876 שקל שיפורים, כלומר דברים שלא ממש צריך ע"מ להניע בבוקר: גגון, כננת, שנורקל, מגירות, דרופ קיט וכדומה.

אהלן,
הוצאת השיפורים מהסך הכולל - האם הוצאת את הכסף או לא?
הנכון הוא לכל רכבי השטח, ולא רק לדיסקברים, שאת השיפורים ששמת היית מרכיב גם אם היה לך קינג / טרופר/ רנגלר/לנדקרוזר.

עדיין בשורה התחתונה - הוצאת את הכסף הזה מהכיס. זו המשמעות הגדולה כאן.

דבר נוסף, שגורם לי למחשבות נוגות משהו.
היום אני עם רכב שטח אחר, שמשמש רק לטיולים. הרכב לא ממוגן, לא משופר, הכי מקורי שיכול להיות..ועתיק (1997). עדיין אני נוסע באותם המקומות בדיוק. מה זה אומר על כל הכסף שאנחנו שופכים על שיפורים / שידרוגים?

נדב42
31-01-11, 13:19
לדעתי השיפורים צריכים להיות מסוכמים בנפרד. הם הוצאה שרובינו עושים ורלוונטית ליוקר התחביב, אבל לא לעלויות אחזקת הרכב, במיוחד כאשר רוצים להשוות בין רכבים שונים.

בפירוט של יואב קשה לדעת בחלק מהמקרים מה שיפור ומה החלפה עקב תקלה/בלאי.
בולמים, צמיגים, קפיצים, פגושים - זה הרבה כסף ולא ברור אם הוחלפו כי התבלו או כשיפור.

יואב פולס
31-01-11, 13:43
למעט הפגושים - כל היתר הוחלפו עקב בלאי טבעי.

yargo
31-01-11, 14:20
היום אני עם רכב שטח אחר, שמשמש רק לטיולים. הרכב לא ממוגן, לא משופר, הכי מקורי שיכול להיות..ועתיק (1997). עדיין אני נוסע באותם המקומות בדיוק. מה זה אומר על כל הכסף שאנחנו שופכים על שיפורים / שידרוגים?

אל תתחיל עם זה אפילו .... :D

amirk
31-01-11, 14:47
יואב,
אכן הוצאתי את הסכומים האלו מכיסי. אבל עלות זו היא נשלטת. אני יכול להחליט שבשנה הקרובה אני מוציא אפס על שיפורים.
בו נקח את זה הלאה - למה לא להוסיף את העלות של הבשר,אלכהול וכדומה בטיולים ?
לפי ההגיון שלך: הוצאת שמקורן ברכב השטח שברשותי?=כן הוצאתי את זה מהכיס?=כן.
see my point?

בנוסף,
האם אתה יכול להשוות בין העלות אחזקה של הרכב שלי שמטייל והרבה לבין הרכב של אמיר ב.א שמשמש כרכב פרטי (אמיר תקן אותי בבקשה אם אני טועה)? לדעתי לא. למרות שלשניהם יש מדבקה מאחור של דיסקברי זה להשוות תפוחים לתפוזים.

עכשיו סלחו לי אם אני טיפה מסיט את הדיון, מה שעולה מכל הנתונים שהוצגו פה ובעיקר מהנתונים של יואב זה ההבדל בין העלות של אחזקת TDI ל TD5.

אמיר ב.א
31-01-11, 14:55
הדיסקו אכן כמעט אך ורק לנסיעה רגילה , הדיפנדר לטיולים ....

הבעיה העיקרית עם הדיסקו , שגרמה לחלק נכבד מהתיקונים ,

היא היד האחרונה של הרכב לפני , שלא השקיעה בו הרבה ...

וכדי לגרום לרכב לעבוד בצורה אמינה , מכיוון שהוא הרכב היום יומי של אישתי ,

היה צריך להוציא הרבה כסף ...(החלפה יזומה של כל צינורות הגומי וכדומה)

מהרגע שהרכב במצב נסיעה טוב ושומרים על מצב כזה - ההוצאות יורדות.

יואב פולס
31-01-11, 15:40
מהרגע שהרכב במצב נסיעה טוב ושומרים על מצב כזה - ההוצאות יורדות.

נכון, ולא נכון.

דיסקברי TD5
שנה ראשונה - 26680 שקלים (לא כולל ביטוחים וטסט)
שנה שניה - 10511 שקלים (ללא ביטוחים וטסט)
שנה שלישית - 14,000 שקלים (ללא ביטוחים וטסט, בחישוב שנתי = כלומר בחמשת החודשים של השנה השלישית ההוצאה היתה 5808 שקלים. תחלקו ב 5 תכפילו ב 12)

דיסקברי 98 -
שנה ראשונה - 22275 שקלים (ללא)
שנה שניה - קצב של 17900 שקלים (בחישוב שנתי)

דיסקברי 97 -
אין חישוב שנתי. יש לפי קילומטראז'
40,000 ראשונים - 25128 שקלים
40,000 נוספים - 15716 שקלים

לשימושכם,
יואב

gradar
31-01-11, 16:27
נכון, ולא נכון.

דיסקברי TD5
שנה ראשונה - 26680 שקלים (לא כולל ביטוחים וטסט)
שנה שניה - 10511 שקלים (ללא ביטוחים וטסט)
שנה שלישית - 14,000 שקלים (ללא ביטוחים וטסט, בחישוב שנתי = כלומר בחמשת החודשים של השנה השלישית ההוצאה היתה 5808 שקלים. תחלקו ב 5 תכפילו ב 12)

דיסקברי 98 -
שנה ראשונה - 22275 שקלים (ללא)
שנה שניה - קצב של 17900 שקלים (בחישוב שנתי)

דיסקברי 97 -

לשימושכם,
יואב

תומך בדעתי לגבי ירידת העלויות כפונקציה של תק' הבעלות.
פחד אלוהים :)

ניב151
31-01-11, 16:33
דבר נוסף, שגורם לי למחשבות נוגות משהו.
היום אני עם רכב שטח אחר, שמשמש רק לטיולים. הרכב לא ממוגן, לא משופר, הכי מקורי שיכול להיות..ועתיק (1997). עדיין אני נוסע באותם המקומות בדיוק. מה זה אומר על כל הכסף שאנחנו שופכים על שיפורים / שידרוגים?[/QUOTE]

זה בדיוק העיניין..

לאחרונה החלפתי את הדיפנדר ב דיסקברי TD5.
היום אני משוכנע שעשיתי טעות.
הדיפנדר היה מוכן לטיולים לא הייתי צריך לשנות כלום.

במקום ההחלפה הייתי קונה רכב קטן ליום יום ומשאיר את הדיפנדר לטיולים בלבד.

אוקטבה
31-01-11, 16:37
אני מאמין שעד שכולם לא יפנימו שרכב זה לא תוכנית חסכון אלא הוצאה בלבד הם יהיו בשוק מכמה כסף נשפך על התחביב הזה.

דוגמה כואבת היא ירידת הערך של הרכבים היקרים.

רק ירידת הערך של דיסקברי 3 מ2005 להיום היא מעל ההוצאה של יואב על אחזקת שלושת הרכבים שלו.

חדש 478000 מחיר נכון להיום 175000 הפרש 303,000 שקל לפני שקל על ביטוח,טסט צמיגים ושאר ירקות.

זה לא זול להיות עשיר כמו שאומר הפתגם.

כלכלי זה לא יכול להיות בשום אופן.

וקוריוז קטן: נסענו לטיול לילה למשלט 21 לפני כמה זמן אחד החברה עם טיוטה חדשה יחסית (200,000 שקל) התקשה וחבר אחר עם טראנו96 עלה יותר בקלות.

אני עכשיו לפני החלפת רכב ומלא התלבטויות מה לעשות.

צחי

יואב פולס
31-01-11, 16:49
צחי,
אתה צודק ב 100%.
בגלל זה אני נשאר עם העגלול (פאג'רו 97) ששווה כ 30.0 אלף שקל, ונוסע ביומיום עם רכב פרטי מפנק.
ירידת הערך היא הוצאה משמעותית, שחייבים להביא אותה בחשבון.

לגבי החלק השני של מה שכתבת - זה לא אומר דבר, למעט על הנהגים. ובנוסף, על רכב ישן פחות "מרחמים" מאשר על רכב חדש.

אסף ד.
31-01-11, 17:38
תתחשב בעובדה שבעלי יפניים משלמים הרבה מאוד על גיר,ראש מנוע ועוד.
אממהה, רוב רובם מטפלים ושותקים, בולעים את הצפרדע, בשקט שלא ידעו שהאוטו עושה בעיות.

דוגמה מלפני מספר שנים, חבר בעל טויטה קורולה SUN, הוחלף מנוע לרכב באחריות ואמרו לו "תהיה בשקט" וגם תקבל פיצוי קטנטן...
אמנם זה לא SUV אבל ככה אתה כבעל הרכב שומר על ערכו בשוק.
בעלי הדיסקואים בעלי שריטה קלה, מאוהבים ברכב, או בקונספט שהוא משרה, ומתייעצים בריש גלי בעלויות התיקונים והחלקים.
אקסל יעלה בקרוב... בטוח שלא ימצא חן בעיני :(

יובל48
31-01-11, 17:47
האובססיה הזו לתעד כל הוצאה מביאה למסקנה שאתה זקוק לטיפול,
מכיוון שיש עוד כמה כמוך כאן יש אפשרות לטיפול קבוצתי שיוזיל את העלות.
בנוסף לכך,עצם העובדה שחזרת פעם אחר פעם לאותו יצרן, למרות שההוצאות היו ידועות,
גם כן מעלה תהיות לגבי שיקול הדעת שלך(כן אני יודע,רכב קונים מאהבה)

ואם יש בזה נחמה,גם ההוצאות בטויוטה לא קטנות,אבל אף אחד
לא מתעד,זה לא בריא...

gp1
31-01-11, 18:37
יואב
מה שלא כתבת זה הקילומטראז' בספידומטר שהיה על הרכב כשנקנה וכשנמכר , זה קצת יותר חשוב מהדגם והשנתון .
תיקח את רוב הלנדרוברים שנמצאים כאן (בלי הדיפנדרים) תראה שלרובם הקילומטראז' כפול או אפילו פי שלושה גבוה מרוב הרכבים האחרים שנמצאים כאן ומושווים אליהם.
הדיפנדרים בנוסף על קילומטראז' גבוה גם רובם יוצאי מג"ב והמשטרה והתחילו את חייהם האזרחיים באיזור ה- 250000 ק"מ שזה לבד שווה ערך ל500000 ק"מ של אזרח.
פינוק ע"י כוחות המשטרה ומג"ב = לרכב זה כמעט כמו מחנה השמדה .

יואב פולס
31-01-11, 18:58
ב"גדול", אין לי כרגע את הנתונים המדוייקים "על הק"מ":

דיסקו 97'
נקנה עם 137,000 ק"מ - נמכר עם 225,000

דיסקו 98'
נקנה עם 188,000 ק"מ - נמכר עם 226,000

דיסקו TD5
נקנה עם 112,000 - נמכר עם 170,000

זה "בערך". סטיה של 2000 ק"מ לכאן או לכאן.

nirs
31-01-11, 21:38
צחי,
אתה צודק ב 100%.
בגלל זה אני נשאר עם העגלול (פאג'רו 97) ששווה כ 30.0 אלף שקל, ונוסע ביומיום עם רכב פרטי מפנק.
ירידת הערך היא הוצאה משמעותית, שחייבים להביא אותה בחשבון.

לגבי החלק השני של מה שכתבת - זה לא אומר דבר, למעט על הנהגים. ובנוסף, על רכב ישן פחות "מרחמים" מאשר על רכב חדש.

+1

הערות:
1. אחת הפעמים הנדירות שאני מסכים עם יואב לחלוטין.
2. אין לי שום ניסיון עם דיסקו כך שדעתי ממש לא נחשבת.

ניב151
31-01-11, 21:47
זהו, שאני ממש לא בטוח.

דרור , עברת על הרשימה של יואב?
רוב ההוצאות שם מתייחסים לכל רכב שטח!!
ההוצאת הפרדות לדיסקו מתבטאות ב 15000 אל תתפוס אותי במילה, מתוכם כריות וקומפרסור שמחליפים אחת ל 5 שנים.
תקזז מול קפיצים , ובעיות אחרות, ידועות ברכבים מקבילים ותראה שההוצאות לא יותר גבוהות מכל SUV אחר.

לכן הפיתרון של רכב טיולים זול + רכב קטן זה הפתרון המושלם.

ניב

נדב42
31-01-11, 22:19
טוב, תסלחו לי על ההתפרצות אבל זה ממש מתבקש...

להשוואה, מספרים מקבילים (מקורבים !!! אני לא מתעד בכזו פנטיות) עבור שנתיים עם סוזוקי ויטארה (למעשה שתיים, כל אחת כשנה ...), כ- 30K ק"מ ביחד, רכב עיקרי.

הראשונה: ויטארה קצרה ידנית מודל 93
השנייה: ויטארה ארוכה (עכשיו ידנית :p), מודל 94

המספרים הם לשנתיים:

טסט + ביטוח חובה ומקיף: 11,000
סטרטר: 500 ש"ח כולל עבודה
אלטרנטור: 500 ש"ח כולל עבודה
משאבת מים: 500 ש"ח כולל עבודה
בית סרן קדמי: 700 ש"ח לחלק משומש + 500 ש"ח עבודה (שלא תגידו שאני מסתיר את נקודות התורפה של הרכב ...)
לוקר אוטומטי: תיקון (לא החלפה !), 100 ש"ח
תיקון וחיזוק תושבות בולם קדמי ואחורי: 300 ש"ח כ"א, ביחד 600 ש"ח (בעקבות ביצוע מסלול חוצה ישראל ביום אחד ...)
זוג בולמים קדמיים OEM (של KYB): עלו 600 ש"ח + 100 ש"ח עבודה (מאותה סיבה כנ"ל)
צמיג מפוצץ... 600 ש"ח (גם כן מאותו אירוע ..)
4 טיפולים (אחד כולל החלפת רפידות בלם): 2000 ש"ח (וזה כולל גם תחזוקה מונעת וגירוז כל מה שזז מתחת לאוטו, כלומר צלב אחד ומתלים רבתי ...)
טיפול בקודן סורר: 200 ש"ח
ירידת ערך (לאחת שנמכרה ...) 1000 ש"ח לשנייה המחירון ממש, אבל ממש לא רלוונטי ...
2 דרייב-שאפטים: 1000 ש"ח כל אחד (בעקבות חולשה של קצה מוט תחליפי בקיט קאלמיני)
נזקים סביבתיים לנ"ל: צינורות בלם שזורים + זוג בולמים אחוריים+עבודה: 1000 ש"ח

בשתי הויטארות שופצה משאבת ההגה במסגרת יישור הקו לאחר הקנייה ע"ח המוכר ולכן לא הוספתי את זה לסכום הכולל (כי אז תמחקו את הסעיף של ירידת הערך ...). מדובר על 1000 ש"ח לכל אחת.

סיכום לשנתיים, לא כולל שיפורים ודלק, כן כולל את כל השברים שקרו באשמתי או שלא ... :
סכום כולל: 21900 ש"ח
לחודש: 912 ש"ח
לק"מ: 73 אג'

וזה ברכבים בני 17, בלי לעגל פינות ובלי להסתיר את נקודות התורפה של הרכב, וכולל שימוש אגרסיבי במיוחד ברכב כולל תנאי מירוץ (בכמה ויטארות שמעתם שנגזרת תושבת בולם ?), עם כל השברים הנובעים מכך. בשימוש שפוי תורידו בנחת 20% ...
למי שתוהה על המחיר הנמוך של בית הסרן - הסרן לא התפוצץ (כפי שקורה לפעמים בשימוש לא מודע) אלא נשברה לו תושבת, לכן לא נגרם נזק למכלולי הסרן. המחיר למשומש כאמור ...
מה שכן: שתי הויטארות טופלו בתחזוקה מונעת, הכל בזמן ובקפדנות יתרה.

צריכת הדלק בטיולים היא מעל 1:10, בשימוש השוטף שלי שהוא בעיקרו תנועה עירונית, פקקים ושבילים כדי לעקוף אותם, צריכת הדלק הממוצעת (בתחנה...) היא 1:9.5, כאשר הנהיגה בכביש היא מתונה עד מאוד.

מכאן נובע שהעלות הכוללת (עם דלק) בויטארה, באופן השימוש שלי, היא כשקל וחצי לק"מ, כולל ה כ ל ... טוב לדעת ... אגב: בחשבון גס, אותה ויטארה בשימוש "סטנדרטי", כלומר פחות אגרסיבי בשטח ומינון עירוני/בין עירוני סביר יותר, תתקרב לעלות כוללת של שקל לקילומטר כולל דלק :razz::razz::razz:

מקווה שאוכל לתת סטטיסטיקות רחבות יותר בעוד 3-5 שנים, בינתיים זה מה יש ...

נדב.

gp1
01-02-11, 01:06
נדב
מה הקילומטראז' על הרכב ? עזוב הגיל. סתכל על הקילומטראז' שיואב רשם מעליך .
וזה יחסית נמוך ללנד רובר תראה ביד 2 איזה מספרים חלקם אפילו לא רושמים כדי שלא להרתיע מתקשרים .

KOOKE
01-02-11, 02:10
נכון, ולא נכון.

דיסקברי 97 -

לשימושכם,
יואב

ניב,
בבקשה,
(למען ההגינות, חלק מינורי שונה, מחשש לעין רעה. המספרים הם המספרים, ההוצאות הן ההוצאות):

בדיקה 800
העברת בעלות 181
נקיון פנימי + חיצוני 950
איתוראן 1721
מיגונים (דיפ' קדמי, מיכל דלק, סף) 1963
צמיגים קדמיים 1362
פ"וה דיבורית 220
פילטר קומפרסור + בדיקה 350
חיווט חשמל 200
בדיקת חשמלאי 300
2 קפיצי אויר 2429

הרכבת קפיץ אויר 277
מצבר 1262
שמנים 585
פילטרים + צמה פנימית 959
בולמים 3150
בלמים + בדיקה 1050
שעון חום+נעילה מרכזית 750
נורות + חומר לריפוד עור 73
פגושים 4000

תיקון אגזוז 300
תיקון חשמל אחורי 100
פילטרים + שמנים 684
טיפול 140,000 – דרך השטח 3040
טסט + אישורי מוסך 174
נזילת שמן הידראולי 1776

ניקוז מזגן, מרכזית, 100
מחשב לאיתור תקלה 300
חיישן ABS+מראה ימנית 1100
חשמלאי - התקנת חיישן 300
נאבה קדמית (מפירוק) 2200
התקנת נאבה 404
צמיגים אחוריים 1340
פולי מנוע ראשי+הרכבה 1600
צלחות קדמיות+רפידות+פילטר סולר ואוויר 900
רפידות אחוריות + פקק 350
פילטר גיר + טיפול 1312
פגוש קדמי (מסירה) -------
פגוש אחורי (מכירה) -1000
מגב אחורי 128
מדרגות סף (מכירה) -800
טסט 110
מגבים 112
איתוראן 747
מותחן+רצועה 1262
צינורות גיר+מים 3486
צינורות מים + עבודה 860
מים 200

סה"כ 43300

קודם כל יואב באמת תודה רבה לך שהצבת לכולנו (לא רק לבעלי הדיסקו) מראה כואבת לגבי עלות התענוגות שלנו

אם אני לא טועה יש לך את הפג'ארו כשנה - בהשוואה לעלויות הדיסקו שנת 97 ב- 40,000 הק"מ הראשונים, על הפג'ארו הוצאת הררררבה יותר !!!!

לכל אלו שביקשו את ההשוואה בין הדיסקו ל- SUV יפני מקביל, יואב הוא המקור הראשון והמהימן ביותר להשוואה שכזו.

KOOKE
01-02-11, 02:17
נ.ב.

רכשתי בספטמבר האחרון דיסקו בנזין שנת 96 וכהמשך למעקב העלויות של הדיפנדר ז"ל אני גם מנהל טבלת XL לגבי הדיסקו. גם אצלי המספרים מבהילים כבר עכשיו.

אבל, כרגע מוקדם מדיי ללמוד משהו מהמספרים האלו שמרביתם הם עבור שיפורים, ביטוחים ועלות רכישה.

amirk
01-02-11, 09:23
לא רואה את האקדח המעשן.

סיכום לשנתיים, לא כולל שיפורים ודלק, כן כולל את כל השברים שקרו באשמתי או שלא ... :
סכום כולל: 21900 ש"ח
לחודש: 912 ש"ח
לק"מ: 73 אג'
.

(הכוונה 69 אגורת לק"מ כמובן)

נדב42
01-02-11, 09:28
נדב
מה הקילומטראז' על הרכב ? עזוב הגיל. סתכל על הקילומטראז' שיואב רשם מעליך .
וזה יחסית נמוך ללנד רובר תראה ביד 2 איזה מספרים חלקם אפילו לא רושמים כדי שלא להרתיע מתקשרים .

הויטארה הקודמת נמכרה עם 235,000 ק"מ

ברור שיואב עושה יותר קילומטרים ממני. אני לא מכיר את יואב ולא יודע איך הקילומטרים האלו מתחלקים, אבל יש לי הרגשה שאם השימוש היה דומה אזי הפער במחיר לקילומטר היה גדל משמעותית, בעוד הפער במחיר לחודש היה מצטמצם קצת

ויטארה היא דוגמא ספציפית, אבל בוא אקח אותה לכיוון שאתה מושך... המנוע של הויטארה הוא קטן ופשוט, בלי שטויות מיותרות. אורך החיים הממוצע שלו עד לראש מנוע או אוברול הוא בין 250 ל- 300 אלף קילומטר. אוברול מלא (כולל ראש) עולה כ- 7000 ש"ח, אם תחלק את הסכום הזה ל- 250K ק"מ תקבל עוד 3 אגורות לקילומטר, לא משמעותי בכלל. אז מנוע זה לא הכול, אבל היתר כבר כלול בתחשיב שלי ובהחמרה רבה - שימוש אגרסיבי בשטח, עירוני ופקקים בכביש, החזקה למשך שנה לכל אחת לכל רכב (עד עכשיו... אין לי שום תוכנית למכור), והכללת כל השברים שהם באשמתי בתוך התחשיב.

אגב, אני לא מנסה לומר שהויטארה היא תחליפית לדיסקו. הגודל שונה, תחושת הנהיגה שונה, רמת הפינוק שונה, ובסטנדרט גם העבירות שונה. אבל הויטארה מספיק נוחה עבורי גם בכביש וגם בשטח, מתנהגת ועולה בכביש כמו פרייבט, וב 30-40 אלף ש"ח אפשר להעמיד ויטארה משופרת ברמה כזו שתוכל לעבור כל מסלול ביחד עם הדיסקו, בעלויות תחזוקה נמוכות בהרבה. אני מפרגן בשמחה לכל מי שיכול להרשות לעצמו הוצאת כספים כמו שיואב תאר. אילו היתה לי אפשרות לרמת הוצאות כזו, כנראה שהייתי משפר לעצמי איזה גראנד צ'רוקי, אבל במצבי הנוכחי, אני מאושר עד הגג עם הויטארה, שעדיין מספקת לי את האופציה הזולה ביותר לבילוי סופ"ש עם הילדים ...

נדב.

נדב42
01-02-11, 09:36
לא רואה את האקדח המעשן.

זה בגלל שהוא לא ירה באף אחד ...
זו גם לא תחרות ואני לא מנסה להגיע להתנגחות. העלו טענות שבעלי הרכבים היפנים מסתירים תיקונים, והציעו להשוות ל- SUV יפני, אז פשוט שמתי הכל על השולחן בלי להסתיר ובלי לייפות.

אמיר, איך מתחלקים הקילומטרים שעשית ברכב ? השוואה אמיתית וישירה צריכה להיות בתנאי שימוש דומים כולל צריכה וחלוקת קילומטרים דומה, סגנון נהיגה דומה וכולי. כמובן שאי אפשר לעשות השוואה מדוייקת כזו ולכן פירטתי הכל, כולל אופי השימוש, ושכל אחד יעשה את ההערכה שלו ל"מה היה אילו" ...
אגב, בהשוואה ישירה בין רכבים צריך לכלול גם את הדלק ...

נדב.

amirk
01-02-11, 10:04
חלילה. ממש לא התכוונתי לכך שאתה מתחרה\מנגח.
אני שמח שיש רכב שמטייל שמציג נתונים שמאפשרים מקור להשוואה.

סגנון הנהיגה הוא רגוע, חלוקה לכביש\שטח קצת קשה לי לדעת אני מעריך שאחוז השטח מעל הממוצע, במקרה שלי סתם,לגשת לבדוק ששערים סגורים מצריך מעבר בדרך שיש כאלה שיגדירו אותה כ"מעלה"

מסכים שהשוואה צריכה לכלול גם את עלות הדלק. לא נראה לי שיש פה הבדל מהותי עם צריכה של 1:8 ועלות סולר נמוכה (מילוי מצובר פרטי).

אגב, חבר עם מגנום 2001, 40K ק"מ בשנה, 35K שקל הוצאה הכל כולל הכול. רכב לא מטייל כלל.

גם כן תחביב מצאנו,

sush
01-02-11, 10:04
גם לי יש דיסקברי דיזל 1996 וגם אני מנהל מעקב עד רמת הבורג לגבי ההוצאות השוטפות.
הרכב נקנה באוקטובר 2008 עם 262,000 ק"מ, ואני נהגתי בו עוד 40,000 ק"מ.
הרכב נקנה לאחר יישור קו (שהיה נכון לאותו רגע).
ההוצאות עד כה מתפלגות 18,000 ש"ח שיפורים (הגבהה, שני סטים של צמיגי שטח, נעילה גגון ועוד הוצאות שהיו בהחלט פרי החלטתי) ו 51,000 טיפולים + תיקונים.
ישנם שני גורמים שצריכים להילקח בחשבון בבחינת ההוצאות שלי.
1. אני מביא המון דברים לרכב מחו"ל מה שלעיתים מוזיל עלויות.
2. אני מתקן כל מה שצריך ויותר, לא רוצה שיהיה שום מתג שלא עובד ברכב, אחזקת מנע קפדנית גם ברמת הפלסטיקים של הדשבורד. את התיקונים ברובם המכריע אני מבצע במוסך.

לאחרונה יש תחושה של הקלה וירידה בתכיפות התיקונים, אולם לדיסקו יש יכולת מדהימה להפתיע אותי כל פעם מחדש.
אני מאד נהנה מהרכב, ולא מצליח להסביר לעצמי למה. לידו יש לי סמוראי 88 שההוצאה היחידה (המתחייבת- לעתים אני בוחר שוב להוציא עוד כסף), היא ביטוח וטסט, והוא תמיד נוסע.

yes1952
01-02-11, 10:37
חברים יקרים אני שומע פה קיטורים?אתם שמים לב על מה אתם מקטרים?
תגידו תודה לאל שיש לנו את האפשרות לממש את חלק מהפנטזיות שלנו-
יש פה בארץ הזו כאלה שמפנטזים על לחמניה ושמנת,
אם אני אעשה חשבון כמה עלו לי החיים עד היום-רק תחביבים=יכולתם לקנות 2 משקים במושב חרות-(רק דוגמא למקום)
זה נכון וחשוב לנהל חשבון הוצאות והכנסות-אך אף אחד לא כתב עלות מול תועלת=
אם זוגתי האהובה שנוסעת בביואיק אדום עם 3800 גמדים במנוע חוזרת הבעיתה עם חיוך ומספרת לי איזה כיף היה לה להוריד איזה ערס שניסה לחתוך אותה -הרי שאין לזה מחיר,
כשאני נכנס לג'ימי שלי(שרוצה להיות ג'יפ אבל הוא גמוס)אני נהנה רק מעצם הגרגור של המנוע ויודע שכל לחיצה מעבר למתון עדין תקצר את המרחק לתחנת הדלק-הרי זה לא רכב של דן חסכן,
אנו כאן מפני שאנו יכולים להרשות לעצמנו להיות כאן וזה נפלא בפני עצמו,
אני לא אומר לבזבז סתם כסף-ואם עמוס,מ לא היה נותן לי את ההיליפט הצהוב לא הייתי שם אותו על הגג כמובן נעול(נשבע לכם בשביל הפוזה-מפני שאני לא רואה את עצמי נכנס לשטח קשה סתם)
אז מה רציתי להגיד?
יוסי(שישאיר לילדים פחות בירושה)

נדב42
01-02-11, 10:52
אמיר, לא ציינת את סוג השימוש בכביש (אצלי כאמור עירוני ופקקים... הבין-עירוני היחיד שיש לי הוא בדרך לטיול, ולכן צריכת הדלק שלי בטיולים נמוכה יותר מאשר בשוטף ...).

חוצמזה, שים לב גם שבדיוק מחצית מההוצאות שלי הן על ביטוח וטסט, ואלו מתחלקים אצלי על הרבה פחות קילומטרים. פיזור יחסי של הנתון הזה בלבד ע"פ קילומטראז' גבוה יותר יוריד משמעותית את העלות לק"מ ... אה, וגם כללתי ירידת ערך ...

אם באמת רוצים לדייק בחישוב צריך להפריד בין ההוצאות הקבועות (ירידת ערך, ביטוח וטסט, כאשר הביטוח ברמה דומה - מקיף מול מקיף ולא מקיף מול צד ג' בלבד ...) אותן יש לראות כהוצאה חודשית, והוצאות תלויות שימוש שאותן יש לחשב לכל קילומטר, ולכלול גם דלק. (כך גם נוכל להעריך את העלות האמיתי של טיול, כאשר הרכב כבר ברשותנו).

אגב, כמה עולה היום סולר בצובר פרטי ?

נדב.

ועוד דבר: סחטיין לכולם על רמת הדיון :razz: - בצהוב זה היה נראה אחרת לגמרי ... :twisted::twisted::twisted:

amirk
01-02-11, 11:20
בין עירוני בלבד, באזור משופע במיוחד.
עלות ליטר סולר 6.35 נכון ללפני שבועיים.

יואב פולס
01-02-11, 11:33
המספרים המדוייקים של הקילומטרים:
דיסקברי 97 - נקנה עם 137,350 ק"מ - נמכר עם 225,100 ק"מ.
דיסקברי 98 - נקנה עם 188,900 ק"מ - נמכר עם 226,650 ק"מ.
דיסקברי TD5 - נקנה עם 112,600 ק"מ - נמכר עם 171,000 ק"מ.

אופי שימוש-
כמובן נסיעות בין עירוניות רבות בסופי שבוע (הורים שגרים בצפון). ביומיום - רמת השרון / רעננה - תל אביב וחזרה.

נהיגה - תמיד רגועה 90-100 קמ"ש. לא נוסע על 120 קמ"ש.
בשטח - נסיעה איטית ורגועה. לא שובר את האוטו, לא מנסה "לחנך" אותו או להראות לו "מי בעל-הבית".

יש לא מעט חלקים שהוזמנו מחו"ל, מאתרים שונים.
מרבית החלקים/ חלפים מג'קי.

שלמה-
לגבי הפאג'רו - אכן כל שקל מתועד.
הרכב עבר 7850 ק"מ במהלך שנה וחודשיים שהוא אצלי.
זה מעט מדי מכדי להסיק מסקנות, אולם כבר אפשר לומר שבגלל מצבו המכאני המוזנח של הרכב בעת הקניה, לקח מעט זמן לאפס אותו (שני טיפולים 'גדולים'). מאז, אפס תקלות, כאמור עם נסועה מאוד נמוכה. (עכשיו יש איזו הזעה באחת המשאבות. יטופל בטיפול הקרוב.)
יואב

fuksi
01-02-11, 18:21
ההוצאות עד כה מתפלגות 18,000 ש"ח שיפורים (הגבהה, שני סטים של צמיגי שטח, נעילה גגון ועוד הוצאות שהיו בהחלט פרי החלטתי) ו 51,000 טיפולים + תיקונים.
.

בסעיף הטיפולים+תיקונים אני עוד לא הגעתי לסכום הזה ב7.5 שנים עם דיסקו בנזין 94
המספרים שנזרקים כאן מבהילים,תודה לאלוהים שלא קניתי דיזל כשהלבטתי בניהם

amit1
05-02-11, 13:33
אחזקה של כל רכב ובמיוחד רכב 4X4 יקרה בעיקר בגלל מרכיב המיסוי הגבוה בארץ הקודש. ככל שמחיר הרכב גבוה יותר מרכיב הפחת משמעותי יותר. אם תבדקו את סך העלויות תגיעו להערכתי לעלות כוללת של מס' שקלים לק"מ (http://www.goleango.com/%D7%9E%D7%97%D7%A9%D7%91%D7%95%D7%9F%20% D7%A2%D7%9C%D7%95%D7%AA%20%D7%90%D7%97%D 7%96%D7%A7%D7%AA%20%D7%A8%D7%9B%D7%91%20 %D7%A4%D7%A8%D7%98%D7%99 )
מניסיוני, לאחר מס' חודשים עם הדיסקו 2 הבנתי מהר מאוד שאם אלך בדרך הרגילה של מוסכי "גורו ", חלקים שנרכשים בארץ אגיע לפשיטת רגל עם רכב במצב תחזוקה זוועתי.
השוק של הלנד רובר בארץ קטן, חסר ידע בסיסי והמחירים פסיכוטיים (או רינג שעולה שקל נמכר במאה וחמישים שקלים...).

לכן אני נוקט בדרך שונה:
שימוש במידע רלבנטי שמסתובב ברשת בעיקר באתרים באירופה ואוסטרליה. המידע הזה חסך לי הרבה מאוד כסף.
הסתייעות ב RAVE ו MICROCAT
את הטיפולים השוטפים אני מבצע בעצמי (אני נהנה מזה..) כל 10000 ק"מ (ולא כל 20000 ) ומשתמש בחלקים איכותיים בלבד.
אני קונה את רוב החלקים בחו"ל ורק OEM. לא משתמש בחלקים משופצים. זול יותר לקנות בחו"ל.
אני מבצע תחזוקה מונעת (צינורות מיים, משאבת מיים....) בשוטף ע"פ הוראות היצרן.
אם ישנם תיקונים מורכבים אני מבקש הצעת מחיר ממספר מוסכים/אנשי מקצוע שאני סומך עליהם ומבצע את העבודה רק לאחר שאני מבין בעצמי מה ואיך צריך לעשות ( RAVE + ואינטרנט).
בשנים האחרונות עלויות האחזקה של הרכב צנחו פלאים ומעולם לא נתקעתי עם הדיסקו.

אין ספק שלהחזיק דיסקו בארץ הקודש זה תחביב שדורש תשומת לב וכסף, אבל זה הרי ענייננו, תחביב יקר לילדים מבוגרים.
הרי אם נשקול כל דבר באופן הגיוני וקר דרך החור של הגרוש לא נעשה הרבה דברים...רק חשבו כמה כסף אתם מוציאים על הסלולארי שלכם....אם תהוונו את הסכום עד גיל 70 תגיעו למחיר של דירת 4 חדרים.....

shais01
07-02-11, 00:20
החזקתי דיסקברי 97 EDC במשך 7 שנים (נקנה ב 2002 מיד ראשונה עם 105,000 ק"מ), נמכר לפני שנה עם כמעט 200,000.
ביום יום נסעה עליו אישתי, בסופ"ש טיולי שטח קלים, בלי אתגרי עבירות.
נקנה מקורי ונשאר מקורי.
אחזקתו לא היתה דומה בכלום למה שצויין כאן. טופל פעם בשנה במוסך מורשה, אף טיפול לא עבר את ה 5,000 ש"ח, רובם מתחת ל 4,000.
לא הבאתי חלקים מחו"ל ולא עשיתי כלום לבד.
מלבד רדיאטור חימום פנימי שנזל לא היתה אף תקלה משמעותית (הוחלף מנגנון חלון, מסרק/תיבת הגה).
הוחלף מצבר והוחלפו צמיגים - מבחינתי אלו פריטים שאינם קשורים לרכב אלא סביר שיתבלו אפילו בהילקס (ירחם השם).
תמיד נתן את התחושה שיניע, יסע ויביא אותנו ליעד באמינות ובכיף.

הוחלף לפני שנה ב TD5 2004, כל שביקשתי בעת ההחלפה שהצעיר יהיה אמין ואהוב כמו הותיק....

הסוד לדעתי הוא לקנות רכב מיד נמוכה, עם נסועה נמוכה והיסטוריית טיפולים מלאה ומוקפדת, גם אם במעמד הרכישה רכב כזה עולה יותר.
כדאי גם להביט במוכר, אפשר ללמוד מזה הרבה.
גם מזל לא מזיק, כנראה שהיה לנו.

שי

fifo
27-02-11, 10:25
שי,
אני באותו המצב בדיוק!

רכבו בו נוסעת אישתי 10 ק"מ הלוך חזור לעבודה. קצת שבילים מסביב למושב, מידי פעם טיולים.
הרכב מתוחזק בקפידה, כשכל הטיפולים נעשים כטיפולים מונעים.
אין תקלות רציניות (כאלה שעולות מעל 1000 ש"ח.) כל הטיפולים נעשים בזמן עם החומרים הטובים ביותר.

** לדעתי ההוצאה הגדולה והמיותרת הינה ההוצאה על השיפורים, שבמידה מסויימת גורמים גם לבלאי מואץ של הרכב.

yanivs222
15-03-11, 23:30
שלום רב,

ראשית תודה רבה על הדיון המלומד והמעמיק לגבי העלויות של הTD5... קראתי בשקיקה את כול השרשור מהתחלתו ועד סופו (היו מקרים שקראתי
מספר שורות כמה פעמים ו\מכיוון שלא האמנתי למראה עיני :-) ) ובקיצור למדתי המון!!
ובשורה התחתונה...אני מחפש TD5 במצב טוב כבר מעל חודשיים, אני רק מקווה
שאישתי בטעות לא תכנס לשרשור הנ"ל כי התוצאה תהיה הרת אסון מבחינתי :-) אחרי שכבר הצלחתי לשכנע אותה לעבור מפרילנדר לג'יפ קצת יותר רציני.
בכל מקרה אני חייב לומר שבשורה התחתונה כולכם מקטרים וכולכם ממשיכים להחזיק את הרכב..וגם אני לאחר שקצת נבהלתי בהתחלה מהעליות המטורפות
התעשתתי על עצמי ...
כך שהמסקנה המתבקשת היא אחת ורק אחת.. ואולי שתיים .
הנאה לא מודדים בכסף ( מסקנה ראשונה)
ובן משפחה לא מחליפים ( מסקנה שנייה)

בקיצור מה שנותר לי הוא רק לאחל לעצמי למצוא במהרה את הדיסקברי הראשון שלי ... ואז אולי גם אני אוכל לתרום פעמיים...
קצת לדיון המעמיק לטובת אלו שיגיעו לכאן אחרי וקצת לכל המוסכניקים באשר הם. ( דרך השטח???? )

יניב

ו

eran212
21-03-11, 06:49
חחחח איזה שרשור הזוי לחלוטין , אחרי יותר מ8 שנים עם הנבלה (דיסקו 98 EDC) ואינספור הוצאות\תיקונים\הנאה מירבית ביותר ,לא מחליף אותה בעד שום רכב אחר !!
מה שכן ,הרכב כבר עומד יותר משנתיים בחנייה ומשמש אותי רק לטיולים ,ביום יום אני ואשתי נוסעים על פרייבטים מפנקים ויפניים :)

amit1
21-03-11, 23:11
חמודים,
אין שום משמעות לאבחנה בין שוטף/שבר/שיפורים/פינוק של הבעלים/ פינוק של הרכב.

כל המכוניות הוחזקו באותו האופן. כל מה שיכולתי להעביר בין רכבים עבר. דברים שלא יכולתי לקבל עבורם כסף כשהיו על האוטו פורקו ונמכרו/נמסרו.

השורה התחתונה היא שהסכום האמור יצא מחשבון הבנק שלי.

ההשוואה הנכונה תהיה מול מי שמוכן לפרסם נתונים ברזולוציה דומה על כל רכב שטח אחר, וגם זה לאורך זמן. שנה או שנה וחצי לא מייצגות דבר.

תשמע יואבי,
הרצתי את הנתונים במודל סימולציה והגעתי למסקנה שאתה ואשתך חייבים לעבור לטיולים רגליים. זה ישפר לכם את חשבון הבנק וגם את הכושר...
תעשה לי טובה, אני נהנה ליסוע בדיסקו, אין לי בעיות והכל סבבה. צא מהדיבוק של LR, צא יה חביבי, צא... אם אני אחשב את כל החישובים שלך עדיף לשנות סטטוס...

מאיר רוטברג
22-03-11, 12:44
משעשע למדי כל ההתנגחויות , האמת הרי ברורה לכל,

"מכרתי את הנבלה"

יואב פולס
23-03-11, 16:26
תשמע יואבי,
הרצתי את הנתונים במודל סימולציה והגעתי למסקנה שאתה ואשתך חייבים לעבור לטיולים רגליים. זה ישפר לכם את חשבון הבנק וגם את הכושר...
תעשה לי טובה, אני נהנה ליסוע בדיסקו, אין לי בעיות והכל סבבה. צא מהדיבוק של LR, צא יה חביבי, צא... אם אני אחשב את כל החישובים שלך עדיף לשנות סטטוס...

עמית מתוק, כאן לא ג'יפטריפ. היה לך משהו מועיל לתרום לדיון או שסתם בא לך להתנגח?
אם בא לך להתנגח - בוא נעבור לצהוב.
אם יש לך השגות ענייניות - אנא הבא אותן.

ronen7k
23-06-16, 12:03
שלום לחברי האתר ,

עברו כמה שנים טובות מאז בדיקת העלויות לדיסקו 1+2

היום אחרי 12 שנים עם ויטרה ארוכה ואמינות מדהימה והוצאות נמוכות מ SUVים גדולים יותר
אני צריך רכב גדול יותר ...

אני פוזל לדיסקו 2 מהשנתיים האחרונות שלו

או טרופר כנ"ל

האם אפשר להחיות את השרשור ולתת נתוני אחזקה מעודכנים לימינו ?
בעיקר לדיסקו , טרופר ואולי גם פאג'רו..

תודה

Gershon
23-06-16, 14:11
שלום לחברי האתר ,

עברו כמה שנים טובות מאז בדיקת העלויות לדיסקו 1+2

היום אחרי 12 שנים עם ויטרה ארוכה ואמינות מדהימה והוצאות נמוכות מ SUVים גדולים יותר
אני צריך רכב גדול יותר ...

אני פוזל לדיסקו 2 מהשנתיים האחרונות שלו

או טרופר כנ"ל

האם אפשר להחיות את השרשור ולתת נתוני אחזקה מעודכנים לימינו ?
בעיקר לדיסקו , טרופר ואולי גם פאג'רו..

תודה

צור איתי קשר

dice2
23-06-16, 16:05
מישהו עשה חישוב כמה עולה לו להיות נשוי.......יואב?

מהר מאוד היינו הופכים להיות זן נכחד

בועז

-->