PDA

צפייה בגרסה מלאה : תיקון טרקטור מקצרת דשא

YonatanN
30-01-11, 16:07
שלום לכם, אני שואל פה (ג'יפולוג) כי זה הפורום הכי פעיל בנושא מנועים וטרקטורים וכו'.
אז יש למישהו שאני מכיר טרקטור קטן לקצירת דשא, מקולקל אבל לא יודע בדיוק מה הרוס בו.

עריכה: מצאתי את התמונות תודה לאל :)

http://www.ufu.co.il/files/ebk7znlvhxhopqmpw246.jpg

http://www.ufu.co.il/files/0gorr3aj2w2t8erl4mp6.jpg

http://www.ufu.co.il/files/h19tzoigufdjxtgrs6oc.jpg

http://www.ufu.co.il/files/p323a92dsza2qa05ckel.jpg

http://www.ufu.co.il/files/da4d6wnjzun7tix8fjdz.jpg

http://www.ufu.co.il/files/svcw5akzoln7ih38d6tl.jpg

http://www.ufu.co.il/files/ti5jl7wd3h5s5try9n5r.jpg

בכל מקרה, הוא ישן חלוד והגלגלים יש 2 מפונצ'רים, אני אמנם לא מוסכניק וללא נסיון, אבל בהחלט בעל חוש טכני גבוה. ואני מאמין שאני אוכל לסדר אותו, וכמה שיקח יותר זמן ככה אני יהנה יותר וילמד יותר.
מה דעתכם, האם אפשר לתקן דבר כזה? אני בטוח שהוא לא הרוס עד מוות, אני חושב שאולי צריך קצת לבדוק לו תמנוע, מקסימום להחליף, לתקן תגלגלים, להחליף מצבר ואולי פלאג, ובמקום התנעה במפתח אני כנראה יעשה בדרך שונה.. אני לא מפחד שיגנבו לי אותו.. ומערכת המפתח שם מתה ממזמן.

אז מה דעתכם? אפשרי?
אגב אני יודע שהוא נראה ממש רע בתמונות, במציאות הוא טיפה יותר טוב :)

אמנון
30-01-11, 20:52
שלום יונתן וברוך הבא לפורום.

כמה נקודות -

רוחב התמונות שהדבקת במקור להודעה שלך לא היה מותאם בכלל לרוחב הדף, הקשה על טעינת העמוד ולא איפשר לצפות בהן כלל.
אנא, תעלה את התמונות ישירות לאתר, דרך פונקציית העלאת התמונות, אחרי שערכת אותן בגודל המתאים.

דבר שני, פורום הבונים מיועד לחובר בנושא בניית ג'יפים וכלי רכב אחרים. מכסחת דשא מתנייעת לא נכנסת בהגדרה..;) לכן, המקום הוא אוף טופיק.

הדרך לעשות לבד היא הנכונה מבחינת הווי הפורום והקהילה, הגעת למקום הנכון.

תעלה בבקשה את התמונות בצורה מסודרת.

אמנון.

YonatanN
30-01-11, 21:03
שלום יונתן וברוך הבא לפורום.

כמה נקודות -

רוחב התמונות שהדבקת במקור להודעה שלך לא היה מותאם בכלל לרוחב הדף, הקשה על טעינת העמוד ולא איפשר לצפות בהן כלל.
אנא, תעלה את התמונות ישירות לאתר, דרך פונקציית העלאת התמונות, אחרי שערכת אותן בגודל המתאים.

דבר שני, פורום הבונים מיועד לחובר בנושא בניית ג'יפים וכלי רכב אחרים. מכסחת דשא מתנייעת לא נכנסת בהגדרה..;) לכן, המקום הוא אוף טופיק.

הדרך לעשות לבד היא הנכונה מבחינת הווי הפורום והקהילה, הגעת למקום הנכון.

תעלה בבקשה את התמונות בצורה מסודרת.

אמנון.
תודה רבה אמנון על התגובה ועל התיקון, אבל אני לצערי לא יכול לערוך את האשכול המקורי.
אני יעלה לפה :)
אשמח לקבל ממך חוות דעת בנושא הרכב.

kobiarava
30-01-11, 21:54
יונתן, השאלה שלך לא רצינית. איזו אבחנה אתה רוצה לקבל על סמך כמה תמונות לא ברורות וההסבר שלך, שאתה לא בטוח אם צריך להחליף פלאג או מנוע? ומה אתה רוצה להשיג בסוף, מכסחת דשא? על פניו, עושה רושם שמדובר בגרוטאה ובפרוייקט חסר טעם למי שלא מתמצא היטב במכונאות לכלים שכאלה, וצריך לחשוב אם בכלל יש הצדקה או מטרה לשיפוץ שכזה, ובשביל מה. סביר להניח שהיתה סיבה טובה בגללה המכסחת ננטשה (ונראה שחלפו לא מעט שנים מאז). בנוסף, אם אתה מסתכל על העניין כעל פרוייקט מוטורי כלשהו, תזכור, שגם אם הצלחת לתקן את הגרוטאה, כל מה שתוכל לעשות איתה זה לכסח דשא...

בהצלחה-קובי

YonatanN
30-01-11, 22:02
יונתן, השאלה שלך לא רצינית. איזו אבחנה אתה רוצה לקבל על סמך כמה תמונות לא ברורות וההסבר שלך, שאתה לא בטוח אם צריך להחליף פלאג או מנוע? ומה אתה רוצה להשיג בסוף, מכסחת דשא? על פניו, עושה רושם שמדובר בגרוטאה ובפרוייקט חסר טעם למי שלא מתמצא היטב במכונאות לכלים שכאלה, וצריך לחשוב אם בכלל יש הצדקה או מטרה לשיפוץ שכזה, ובשביל מה. סביר להניח שהיתה סיבה טובה בגללה המכסחת ננטשה (ונראה שחלפו לא מעט שנים מאז). בנוסף, אם אתה מסתכל על העניין כעל פרוייקט מוטורי כלשהו, תזכור, שגם אם הצלחת לתקן את הגרוטאה, כל מה שתוכל לעשות איתה זה לכסח דשא...

בהצלחה-קובי
דבר ראשון קובי תודה על התגובה,
אני יודע שהשאלה שלי לא רצינית לאנשים שמבינים בזה, ואני לא מצפה שתגידו לי מה הבעיות שם, אני רק רוצה לדעת לפי דעתכם והערכתכם לפי התמונות מה מצב ורמת הקושי של הפרוייקט.
מטרת הפרוייקט היא אחת: לימוד. אני רוצה להכנס לעסק ואני רוצה להכנס לעסק בתחום הטכני, למדתי הרבה על מנועים ועל תיקונם ואפילו התנסתי בכמה בהצלחה ובצורה רצינית. אני פשוט רוצה ללמוד לקחת את זה כפרוייקט גדול שיעביר לי הרבה זמן וילמד אותי מא' ועד ת' על תיקון רכבים מסוג זה ואולי גם גדולים יותר.
היא לא ננטשה, היא שייכת למישהו והיא לא בשימוש בגלל שאותו אדם קנה משהו רציני יותר... ופשוט לא עשה עם זאת כלום והיא נשארה להרטב בגשם בלילה :)

בעניין כיסוח הדשא: אני מעוניין לנתק את הרצועה שמחוברת למכסחת הדשא, ולנתק את המערכת הקוצרת מכיוון שאין לי שימוש בה.
לאחר התיקון אני כנראה יביא את זה לאחד מקרובי המשפחה שלי הצעירים שיוכל לשחק עם זה, או משהו...

kobiarava
30-01-11, 23:18
אוקיי, אז אתה אומר שלמדת הרבה וגם התנסית בתיקון מנועים, אבל אין לך את הכלים להעריך את מצב המכונה. כמו כן, אין מטרה מוגדרת של מה לעשות איתה אח"כ, חוץ מלבטל את האופציה לכסח דשא, ולתת למישהו. ניחא. אם כך, אם אני מבין נכון, כל הרעיון הוא להתעסק עם הגרוטאה למטרות שעשוע, לימוד עצמי ותרגולי פירוק והרכבה. לכן, הצעד הראשון שיתן לך קנה מידה למצב הכלי הוא פשוט לנסות ולהניע אותו-להחליף פילטר דלק ולמלא בנזין קצת במיכל, לרסס ספריי קרבורטור ללוע פתח היניקה, אולי לנקות את הפלאג-בטח לא יזיק, לפתוח סוויץ' ולסגור צ'וק, ולמשוך בחוט... בפעמים הראשונות תצטרך להתעקש לא מעט כדי להניע אותה, אבל אם המנוע יניע זה יוכל לתת לך קנה מידה למצב הכללי ולכדאיות ההשקעה. מניע-סבבה, תמשיך לשחק עד שיגמר לך החשק או התקציב. לא מניע-זרוק לפח וחפש משהו אחר להתעסק איתו...
מיי טו סנט...

בהצלחה-קובי

YonatanN
30-01-11, 23:26
אוקיי, אז אתה אומר שלמדת הרבה וגם התנסית בתיקון מנועים, אבל אין לך את הכלים להעריך את מצב המכונה. כמו כן, אין מטרה מוגדרת של מה לעשות איתה אח"כ, חוץ מלבטל את האופציה לכסח דשא, ולתת למישהו. ניחא. אם כך, אם אני מבין נכון, כל הרעיון הוא להתעסק עם הגרוטאה למטרות שעשוע, לימוד עצמי ותרגולי פירוק והרכבה. לכן, הצעד הראשון שיתן לך קנה מידה למצב הכלי הוא פשוט לנסות ולהניע אותו-להחליף פילטר דלק ולמלא בנזין קצת במיכל, לרסס ספריי קרבורטור ללוע פתח היניקה, אולי לנקות את הפלאג-בטח לא יזיק, לפתוח סוויץ' ולסגור צ'וק, ולמשוך בחוט... בפעמים הראשונות תצטרך להתעקש לא מעט כדי להניע אותה, אבל אם המנוע יניע זה יוכל לתת לך קנה מידה למצב הכללי ולכדאיות ההשקעה. מניע-סבבה, תמשיך לשחק עד שיגמר לך החשק או התקציב. לא מניע-זרוק לפח וחפש משהו אחר להתעסק איתו...
מיי טו סנט...

בהצלחה-קובי
ושוב תודה על התגובה :)!

יפה, הבנת את המטרה שלי. ושאלתי אותכם כי אתם מקצועיים, ויצא לכם יותר מפעם אחת לעשות מה שאני עשיתי או רוצה לעשות.
כמו שהסברתי אבל, אזור המפתח פגוע ואני מעוניין לעשות את ההתנעה בכפתור. לפי התמונה שרואים יש כמה חוטים שמחוברים לאיזור המפתח, אפשר הסבר קצר ולא מפורט?
ובעניין התקציב, הוא לא מוגבל, ה' בירך אותי שלא יחסר לי. מקווה שכסף זה לא מה שיפריע.
אבל טכנית, אם המנוע הרוס, ניתן לחבר לו מנוע של מכסחת דשא (רגילה) אחרת? זה עניין מסובך? זה יעשה לי גם הנעה ידנית שתוותר על המפתח... שוב: אני לא מעוניין ברכב מאובטח, ידני\כפתור, ללא מנעול.

חנן-ג'יפולוג
31-01-11, 07:52
בעניין התקציב, הוא לא מוגבל, ה' בירך אותי שלא יחסר לי. אבל טכנית, אם המנוע הרוס, ניתן לחבר לו מנוע של מכסחת דשא (רגילה) אחרת?

לאור הכתוב, אני הייתי הולך על אחד המנועים של ב.מ.וו., מאלו שזכו בתואר "מנוע השנה" ;)

סתם, צוחק. לטעמי, זה דווקא פרויקט נחמד למי שיש לו עודף זמן. קח מצבר וחבר כבל מינוס לגוף הסטרטר ופלוס לפלוס שלו ונסה להניע כפי שקובי הציע.

לא הצלחתי להבין אם מדובר בסטרטר חשמלי או בחוט משיכה ואם המנוע בכלל מסתובב.

לפני זה רצוי להחליף שמן. יש מצב שתגלה שאין לך שם שמן אלא בוץ, או עיסה מעורבת במים, או סתם מים.

kobiarava
31-01-11, 08:50
מהתמונות לא מבינים כלום. מהמעט שהצלחתי להבין, אני חושב שאני רואה מנוע תעשייתי קטן, שאמור להיות מונע ע"י חוט התנעה. יונתן-אם אתה רוצה תשובות ממוקדות יותר, צלם תמונות אינפורמטביות. תמונות של כל הכלי, כל המנוע, מערכת ההתנעה (סטרטר\חוט), הסוויץ' שאתה מדבר עליו, כמה שיותר תמונות ברורות ורחבות, צילום של הפלאג או האגזוז לא עוזרים בשום צורה להבין מה אתה מנסה להחיות שם.
מניסיון עם כלים דומים, מנועים תעשייתיים בד"כ לא מתים בקלות, וגם מנוע שעמד מבלי לעבוד שנים רבות, כל עוד היה תקין לפני כן ולא הוטבע במים וג'יפה, יניע אחרי קצת התעסקות. צלם, באופן מפורט ככל האפשר, ותחזור לקבל תשובות.

יום טוב-קובי

YonatanN
31-01-11, 11:12
מהתמונות לא מבינים כלום. מהמעט שהצלחתי להבין, אני חושב שאני רואה מנוע תעשייתי קטן, שאמור להיות מונע ע"י חוט התנעה. יונתן-אם אתה רוצה תשובות ממוקדות יותר, צלם תמונות אינפורמטביות. תמונות של כל הכלי, כל המנוע, מערכת ההתנעה (סטרטר\חוט), הסוויץ' שאתה מדבר עליו, כמה שיותר תמונות ברורות ורחבות, צילום של הפלאג או האגזוז לא עוזרים בשום צורה להבין מה אתה מנסה להחיות שם.
מניסיון עם כלים דומים, מנועים תעשייתיים בד"כ לא מתים בקלות, וגם מנוע שעמד מבלי לעבוד שנים רבות, כל עוד היה תקין לפני כן ולא הוטבע במים וג'יפה, יניע אחרי קצת התעסקות. צלם, באופן מפורט ככל האפשר, ותחזור לקבל תשובות.

יום טוב-קובי

אוקי, כן, מדובר בחוט התענה לפי מה שאני ראיתי.
כשיגמר הגשם אני ילך עם מולטימטר לבדוק את המצבר למרות שמדובר בפעולה שתוצאתה ידועה מראש.
כן מדובר במנוע תעשייתי שאתה לא הראשון שאומר לי שהוא לא אמור להיות הרוס כלכך מהר ללא מאמץ להרוס אותו.
תמונות... אוי.. התמונות האלה צולמו בפלאפון הקודם קודם שלי, הקודם שלי נהרס ועכשיו אני עם פלאפון משנת 2003, לא כזה שיודע לצלם ובטח לא כזה ששמע על המושג USB או בלוטוס. אני ינסה לסדר לי מצלמה...
אני יצלם מליון תמונות מצידי עד כדי כך שאתם מהבית תוכלו ליסוע עליו מרוב שיהיה אינפורמטיבי :)
על כל תמונה ירשם פירוט של מה שצילמתי ומה קורה וכו' וכו'.

יום טוב:)

shmil
31-01-11, 12:52
חופש גדול בינואר?
יונתן, אין בית ספר?

YonatanN
31-01-11, 13:25
את הבצפר סיימתי כבר לפני כמה שנים למזלי.
shmil, חשבתי שפה יעזרו לי (גם התגובה של אמנון אמרה שהגעתי למקום הנכון) אבל אני רואה שאתם כולכם רק בקטע של לרדת על המתחילים..
אני יתעלם ממך.

בכל מקרה, כמו שהבטחתי צילמתי עוד כמה תמונות מקווה שהן יותר אינפורמטיביות + תמונת מצב לאחר בדיקות קצת של המערכת.

אז ככה, התמונות למטה והינה הסבר על מה שעשיתי כדי לבדוק את מצבו.
גלגל אחד פעיל, ההגה מסתובב ועובד, ראש המנוע מסתובב, מיכל הדלק מלא במים אבל ניתן לרוקנו, אין שמן, אבל נקי שם, המצבר מחזיר מתח של 1.7, אם לא ניתן לטעון כנראה שאני יקנה מצבר חדש. כל הידיות זזות חלק ללא הפרעה, מערכת החשמל מחוברת מלבד המנורות (יש לי ידע באלקטרוניקה, אני אשמח לתקן את זה :D), הכל שם במצב ממש טוב, רק התמונות נראות כאילו זה לא טוב. הוא במצב מעולה, דורש תיקון שאני אשמח לתת לו.

תמונות:

shmil
31-01-11, 13:43
חבל על כל אגורה שתוציא עליו לםני שהוא יניע.
משום מה אתה מסרב לענות לשאלה אם יש סטרטר חשמלי, או רק הנעה בחוט. ולא, לא רואים את זה גם מהתמונות החדשות שצירפת.

אתה בטוח ש"ראש המנוע מסתובב"? כי ראש מנוע לא אמור להסתובב.
אולי המגנטו /מאורר מסתובב?

יש כאן בפורום כמה שרשורים למתחילים כדי להבין את אופן פעולת מנוע. אולי כדאי שתתעמק בהם קצת.

YonatanN
31-01-11, 13:50
חבל על כל אגורה שתוציא עליו לםני שהוא יניע.
משום מה אתה מסרב לענות לשאלה אם יש סטרטר חשמלי, או רק הנעה בחוט. ולא, לא רואים את זה גם מהתמונות החדשות שצירפת.

אתה בטוח ש"ראש המנוע מסתובב"? כי ראש מנוע לא אמור להסתובב.
אולי המגנטו /מאורר מסתובב?

יש כאן בפורום כמה שרשורים למתחילים כדי להבין את אופן פעולת מנוע. אולי כדאי שתתעמק בהם קצת.

לא שמתי לב שלא עניתי, לפני שהעבירו לי את האשכול כן עניתי אבל אמנון מחק את התגובות שם או שהם נחמקו מעצמן, הסטרטר חשמלי.

וישנה תמונה מצורפת שמסבירה למה התכוונתי בראש המנוע שמסתובב.

בקשר להרכב המנוע, כמו שאמרתי, כבר למדתי את זה ואפילו התעסקתי עם מנוע קטנים (טיסנים) ומנועים של מכסחות דשא בעבר.

בקשר לכסף, אני מעוניין להשקיע בזה למטרת למידה, כמו שאמרתי, לא אכפת לי מכמה זה יעלה.. לא חסר לי להשקיע.

חנן-ג'יפולוג
31-01-11, 15:32
זה לא ראש מנוע. זו רשת שמגינה על מניפת הקירור (ועל הידיים של המפעיל) .

ועדיין לא ענית על מצבו וכמותו של השמן באגן השמן. לא דובר על שמן במיכל הדלק.

YonatanN
31-01-11, 15:38
זה לא ראש מנוע. זו רשת שמגינה על מניפת הקירור (ועל הידיים של המפעיל) .

ועדיין לא ענית על מצבו וכמותו של השמן באגן השמן. לא דובר על שמן במיכל הדלק.
אוקי טעות שלי, חשבתי שזהו הראש מכיוון שהוא נמצא הכי למעלה. (ראש ההר, ראש של בני אדם, ראש העיר...)

המכסחת דשא עוד לא שלי, היא של השכנים והם עוד לא הביאו לי אותה. עדיין לא בדקתי את אגן השמן, סביר להניח שהוא מלוכלך ומגעיל ויש צורך לנקות אותו.

חנן-ג'יפולוג
31-01-11, 15:45
זה כנראה לא אגן שניתן לפירוק וניקוי. נקז את מה שיש שם ושים שמן חדש.

YonatanN
31-01-11, 15:46
זה כנראה לא אגן שניתן לפירוק וניקוי. נקז את מה שיש שם ושים שמן חדש.
כן האמת שראיתי שהוא לא ממש, אבל זה עדיין לא שלי לא נעים לי לבוא לפרק להם את זה בחצר, חוץ מזה מספיק לא היה נעים לי לבוא עם מולטימטר לבדוק תמצבר..
אגב כמה עולה מצבר כזה?

tzagi
01-02-11, 07:19
מצתרף לדעתו של שמיל.
מה שיש לך שם זה מורי משנות ה80 במצב רחוק מלהיות מזהיר, רואים שחסרים חלקים (שיעלו הון אם בכלל תמצא...אפילו בארה'ב)
באמת חבל על הזמן וההשקעה.

YonatanN
01-02-11, 10:33
מצתרף לדעתו של שמיל.
מה שיש לך שם זה מורי משנות ה80 במצב רחוק מלהיות מזהיר, רואים שחסרים חלקים (שיעלו הון אם בכלל תמצא...אפילו בארה'ב)
באמת חבל על הזמן וההשקעה.
לדוגמא איזה חלק אתה רואה שחסר?

tzagi
01-02-11, 11:17
יונתן יקירי,
אני אדם עדין, (טוב כמו נייר זכוכית 40) ואני באמת לא רוצה להגיד דברים כמו......אם אתה לא יודע.....זה לא בשבילך

אבל,
קרבורטור (אולי בניגוד לטיסנים) לא אמור להכיל חורים גדולים(או קטנים), אחד מילא, נו, גנבו את המסנן אויר, אבל 2?
צריך להיות איזה שהוא גבול.....

קח עצה ידידותית מאחד שבזבז יותר מדי מזמנו על פרוייקטים מטומטמים(ובמדינה עם חלקים זולים) ורד מהפרק.
רוצה דוגמה?
לפני כשנתיים המכסכת הונדה שהיתה לי( המרצדס של המכסכות דשא) התחילה לעשן בכמויות, אחרי פרוק ובדיקת מחירי חלקים שלחתי אותה למיחזור אלומניום במהרה וקניתי אחרת ברבע ממחיר החלקים הנחוצים לתיקון.

קפיש?

YonatanN
01-02-11, 11:29
יונתן יקירי,
אני אדם עדין, (טוב כמו נייר זכוכית 40) ואני באמת לא רוצה להגיד דברים כמו......אם אתה לא יודע.....זה לא בשבילך

אבל,
קרבורטור (אולי בניגוד לטיסנים) לא אמור להכיל חורים גדולים(או קטנים), אחד מילא, נו, גנבו את המסנן אויר, אבל 2?
צריך להיות איזה שהוא גבול.....

קח עצה ידידותית מאחד שבזבז יותר מדי מזמנו על פרוייקטים מטומטמים(ובמדינה עם חלקים זולים) ורד מהפרק.
רוצה דוגמה?
לפני כשנתיים המכסכת הונדה שהיתה לי( המרצדס של המכסכות דשא) התחילה לעשן בכמויות, אחרי פרוק ובדיקת מחירי חלקים שלחתי אותה למיחזור אלומניום במהרה וקניתי אחרת ברבע ממחיר החלקים הנחוצים לתיקון.

קפיש?

המטרה היחידה שלי בדבר הזה היא לא ליסוע עליו (אם יתאפשר, ברור שאני אשמח), אלא ללמוד על המנוע ועל תיקון דברים כאלה, והתנסות בהם. יעבוד\לא יעבוד. לי לא אכפת.
בכל זאת, אני אשמח לדעת כמה דברים ששאלתי ולא קיבלתי תשובה עדיין:

1. האם ניתן להחליף בין מנוע של מכסחת דשא נדחפת, לטרקטורון מכסחת דשא (כמו שלי)
2. איזה חלקים אתם רואים שחסרים ואני לא ראיתי?

eran4x4
01-02-11, 11:35
רוצה ללמוד מצוין

כך ג'יפ \ כך רכב כלשהו שיש ספרות ויש חלקים זמינים ויש ידע ברשת תקרא תלמד תשחק תתקן תבנה תהנה.....

הרבה יותר יעיל \ מלמד \
והרבה פחות מתסכל

tzagi
01-02-11, 11:36
Do you have a problem with reading comprehension ?

YonatanN
01-02-11, 11:38
רוצה ללמוד מצוין

כך ג'יפ \ כך רכב כלשהו שיש ספרות ויש חלקים זמינים ויש ידע ברשת תקרא תלמד תשחק תתקן תבנה תהנה.....

הרבה יותר יעיל \ מלמד \
והרבה פחות מתסכל
*קח
וג'יפ אין לי, וגם לא רכב כלשהו.. ואני לא נכנס לתיסכול כלכך מהר :) גם אם אני ידע שהסיכוי של זה ליסוע עומד במליון דולר ואני לא ישקיע מליון דולר, אני יעבוד על שאר החלקים.. שיוף וצביעה, תאורה, גלגלים.. שוב: כסף לא בעיה. ואני רוצה ללמוד דווקא על כזה, זה מה שזמין וזה מה שאני מתעניין בו.

ואם תוכל לענות לי על השאלות למעלה אני אשמח :)

Do you have a problem with reading comprehension ?
לא שאני יודע.

shmil
01-02-11, 13:18
אז אולי פשוט תתחיל מהשיוף וצביעה ותאורה, כי בזה יש לך ידע,
ובינתיים תלמד קצת מהקישור שהמלצתי לך על אופן פעולת מנוע.
אם אתה ממש, אבל ממש רוצה, אני מניח שיש ברשת אלפי פוסטים על מנוע של בריג'ס-סטרטון, שזה המנוע שיש בטרקטורון דשא הזה, ואיך נראים ובנויים כל החלקים שלו. אני בטוח שאפילו ישנם הסברים איך קוראים לכל חלק.
חיפוש והעמקה אף פעם לא הזיקו.

YonatanN
01-02-11, 13:27
אז אולי פשוט תתחיל מהשיוף וצביעה ותאורה, כי בזה יש לך ידע,
ובינתיים תלמד קצת מהקישור שהמלצתי לך על אופן פעולת מנוע.
אם אתה ממש, אבל ממש רוצה, אני מניח שיש ברשת אלפי פוסטים על מנוע של בריג'ס-סטרטון, שזה המנוע שיש בטרקטורון דשא הזה, ואיך נראים ובנויים כל החלקים שלו. אני בטוח שאפילו ישנם הסברים איך קוראים לכל חלק.
חיפוש והעמקה אף פעם לא הזיקו.

תודה רבה, ואולי באמת עדיף שאני יהיה זה שימצא איזה חלקים חסרים בזמן שאני לומד עליהם..
אבל לצערי עדיין לא קיבלתי תשובה על השאלה האם אפשר להחליף בין המנוע של הטרקטורון דשא למנוע של מכסחת דשא רגילה ועובדת בהנעה ידנית.

coas
01-02-11, 16:01
*אהיה
*אעבוד
....
(אם כבר אז כבר)

קיבלת עצות זהב ממבינים ובכל זאת אתה מתעקש לקבור את הראש בחול. תתמודד.

YonatanN
01-02-11, 17:29
*אהיה
*אעבוד
....
(אם כבר אז כבר)

קיבלת עצות זהב ממבינים ובכל זאת אתה מתעקש לקבור את הראש בחול. תתמודד.
כי אני לא באתי לפה כדי שתגידו לי לא לעשות את זה, ביקשתי חוות דעת על המכסחת דשא הזאת ולשאול כמה שאלות בנושא מנוע, חשבתי שזה התחביב שלכם...

במקום לענות לי על השאלות אתם אומרים כל מיני דברים לא קשורים למה ששאלתי...
עדיין לא קיבלתי תשובה בנוגע להחלפת מנוע, אם יש לי מנוע של מכסחת דשא רגילה, אם אני יכול לשים אותה בטרקטורון מכסחת הזה.

אמנון
04-02-11, 23:31
אהלן יונתן.

אקדים ואומר שיש לי מעט ניסיון עם המנועים האלו של briggs stratton. המנוע אצלך הוא אם אני לא טועה 11 כ"ס מדגם ישן (שהוחלף ע"י דגם 12 כ"ס אח"כ, לא רלוונטי).
מנוע אנכי, סטרטר חשמלי 12V, מיכל דלק שצריך להיות עילי וכו'.
לא תוכל להחליף את המנוע הזה במנוע של מכסחת דחיפה. אלו לא אותם מנועים. תוכל להחליפו עם אחד מאחיו הגדולים יותר, 12 כ"ס שתבנית החורים שלהם לגוף המכסחת זהה.

נראה בתמונה שהקרבורטור במצב רע מאוד, קורוזיה מתקדמת שכנראה סתמה אותו. סביר להניח שאם תנסה אפילו לפתוח את בורג הכוסית, הוא ייגזר.

בנוסף לכך חסר לך פילטר האוויר.

עצתי השקולה לך היא כמובן לחפש פרויקט אחר, ריאלי ומנקודת התחלה טובה יותר.
אבל, יש לי soft spot להתעסקות עם מנועים כאלו (זכרונות טובים מאוד מגיל 13...), לכן אם בכל זאת תתעקש להמשיך להתעסק עם המכסחת, אנסה לעזור לך ככל שאוכל.

אמנון.

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=36394&d=1296855045

YonatanN
05-02-11, 14:40
וואו אמנון חיכיתי לתגובה שלך ובצדק!
נכון, הקרבורטור אמנם לא במצב מושלם אבל שוב: התמונה עושה אותו הרבה יותר גרוע, הוא נראה טוב יותר במציאות. איכות המצלמה היא מצלמה בפלאפון הקודם קודם קודם שלי. דור ראשון עם מצלמה וUSB. התמונות החדשות צולמו עם iPod, אבל זה 2.5MP, עדיין לא איכותי.

בקשר למסנן האוויר, דיברתי לפני 3 ימים עם אדם שמתעסק במנועים ואופנועים בעיקר, הוא אמר לי שאי אפשר להסתדר בלי מסנן אוויר, וזה פצצת זמן למנוע, אז הוא אמר לי שיש תחליף, לא ב100% אבל תחליף, תשים בפתח הקבורטור פד גזה:
http://www.kalir.net/Media/Uploads/%D7%A4%D7%93%D7%99_%D7%92%D7%96%D7%94(1) .jpg
וזה ימנע כניסת לכלוך, ואני צריך להחליף את הפד כל כמה זמן. הוא אמר לי שזה אמנם לא כמו מסנן אוויר אבל בהחלט יעשה את העבודה, אז בעיית הAIR FILTER נפתה.

בעיית הקרבורטור, אני מאמין שאפשר לפתור את זה עם קצת ניקוי למרות הקורוזיה, לדעתי הוא במצב יותר טוב מהתמונות.. .באמת שבמציאות הוא נראה טוב.

אני גם חייב להגיד שדייקת בול בכל מה שאמרת על המנוע BRIGGS הזה :)!

שבת שלום =)

תומר א.
06-02-11, 11:44
זה ימנע כניסת לכלוך, ואני צריך להחליף את הפד כל כמה זמןן
גדול, גם טמפון יעשה את אותה העבודה,
כלומר יכנס לתוך הקרב' ויסתום אותו.

הסיכוי שהקרב' שלך תקין שואף לאפס, ובכל זאת.
אתה צריך לנקז את כל הג'יפה מהקרטר להחליף פילטר ושמן.
פרק ושטוף את מיכל הדלק.
פרק את הקרב' מהמנוע יש לו כוסית קטנה, פרק אותה ונקה בזהירות.
בצע את זה ואז נמשיך.
כל השאר זה שטויות אם לא תניע אין צורך בחשמל ופחחות.

YonatanN
06-02-11, 12:32
ן
גדול, גם טמפון יעשה את אותה העבודה,
כלומר יכנס לתוך הקרב' ויסתום אותו.

הסיכוי שהקרב' שלך תקין שואף לאפס, ובכל זאת.
אתה צריך לנקז את כל הג'יפה מהקרטר להחליף פילטר ושמן.
פרק ושטוף את מיכל הדלק.
פרק את הקרב' מהמנוע יש לו כוסית קטנה, פרק אותה ונקה בזהירות.
בצע את זה ואז נמשיך.
כל השאר זה שטויות אם לא תניע אין צורך בחשמל ופחחות.
גזה זה פד מעולה לזה, זה לא יסתום אותו וכן יסנן.

ואת כל הניקויים אני כבר יודע לעשות :)
תודה על התגובה!

תומר א.
06-02-11, 20:24
איך אתה מתכוון לדאוג שהפד לא יזוז?

פרק את המכסחת יהיה לך יותר קל ובטוח לעבוד!

אחרי שסיימת לנקות,פרק את הפלג קח מצבר חבר לסטרטר וסובב, חבר את הפלג לחוט ובעזרת פלייר מבודד הצמד
לגוף ותן סטרטר.

YonatanN
06-02-11, 22:42
הפד גדול, אני ישים מעל ויקשור עם גומייה בצדדים, סליחה על התמונה הטיפשית והדבילית אבל זה הדבר היחיד שמצאתי שדומה למה שאני רואה בראש O_O:
http://img.mako.co.il/2009/05/03/hamuch_c.jpg

-->