PDA

צפייה בגרסה מלאה : משפחתית מוצלחת ב-40K

kobiarava
30-01-11, 22:05
כמו בכותרת, מחפש המלצה למשפחתית אמינה, נוחה לתחזוקה עצמית ככל האפשר, בשנתון המתקדם ביותר, נוחה, בטוחה ומרווחת, גם יפה, גם אופה וגם שתדע להכין קפה(;-)), וכל אלה בכ-40K ש"ח, כולל יישור קו והוצאות נילוות.
אין הצדקה לדיזל, אבל רצוי שלא תהיה שתיינית כרונית, וחשוב בהחלט שיהיה רכב שיש בו פאן בנהיגה, ולא איזו משפחתומטית שמניעים, משלבים דרייב וכמעט נרדמים מהשעמום שבנהיגה בו.

בתודה מראש-קובי

דרור ברלי
30-01-11, 22:52
אמינה, מרווחת, נוחה, מהנה לנהיגה - פוקוס.
הרבה אוטו, הרבה איכות, הרבה הנאה בנהיגה, במעט כסף - אופל אסטרה.
מוכרח יפנית? אימפרזה. הסיכוי למצוא ידנית גדול יותר מאשר במשפחתיות אחרות. קצת צפופה, ביצועים חלשים יחסית, אבל יחסית ליפנית מהמודלים האלה, מתנהגת מצוין.

grand
31-01-11, 11:30
היי קובי.

שוק המשומשות מת, אנשים תקועים עם רכבים שווים ללא קונים, אני לא הייתי מתפשר על עגלת 1600 נפוצה.
אני במקומך הייתי עוזב את העדר ונודד לשוליים.
רכב שנראה טוב, שיגרום לך לחייך מהנאה כל רגע - אלפא 156

מציאה נוספת שיש כרגע בשוק - פז'ו 407 שנת 2005, נוח, מרווח, תענוג של אוטו בקצת כסף, עם קצת מאמץ ולחץ מתון על המוכרים המיואשים תקח כזה גם ב 40K.

משהו קצת יותר סולידי - פורד מונדאו 2005, אותו הנ"ל.

dudu
31-01-11, 11:51
ניסאן אלמרה - מרווחת מאוד תא מטען גדול אמינה נוחה לא שתיינית ובעיקר לא רואה מוסך

sos4u
31-01-11, 12:14
צריכת דלק למכוניות הללו ?
מונדיאו
407

klam
31-01-11, 12:47
מחוץ למעגל המשפחתומטיות:
סיטרואן C5 - הנוחה מכולן ללא תחרות. יש דיזל וצריכת דלק מעולה (נמוכה גם בבנזין). צריך להתפשר קצת על אמינות, אבל לא מפחיד כמו שחושבים.
סיאט - ליאון או טולדו, תלוי במרחב הפנימי שאתה מחפש. לליאון יש דגמים חזקים ומהנים לנהיגה. הטולדו נוחה, ופשוטה יחסית לטיפול. החיסרון - מחירי החלפים בצ'מפיון.
מונדיאו - מהנה לנהיגה, אופציה טובה, צריכת דלק לא.
אופל - אסטרה או וקטרה. מכוניות מעולות וניתן להשיגן בזול בעיקר בשל בורות הציבור. חיסרון - יבואן שהזניח את המותג, ומחירי טיפול בעייתיים.
אם בכל זאת יפניות, הייתי הולך באמת על האלמירה, או הונדה.
אפשרות הזויה, אבל מדליקה - לחפש לקסוס ישנה במצב טוב..

חן

yes1952
31-01-11, 19:09
מאליבו מבית שברולט gmc
ביואיק--כנ"ל
או פשוט gmc jimmyשהוא גם וגם

kobiarava
05-02-11, 10:05
מאליבו מבית שברולט gmc
ביואיק--כנ"ל
או פשוט gmc jimmyשהוא גם וגם

מזללת דלק כבר יש לי בבית, אני מחפש פרייבט לאשה ולנסיעות ארוכות. ג'ימי-אמנם זה מה שיש לך, אבל קשה לי להאמין שאפילו אתה באמת מאמין שזה הטוב מכל העולמות...
לגבי הצרפתיות-מישהו יכול להעיד מניסיון על אחזקה, טיפולים ועלויות? אני לא מכוון לדיזל כרגע, מעדיף את הפשטות היחסית באחזקה של רכב בנזין.
יפניות-לניסן אלמרה יש מוניטין של אמינות מופלגת, ובכל זאת שוק מחורבן, מה אני מפספס פה?
סובארו\הונדה-מה אפשר לקנות בכזה סכום?
מכל אלה, מה אפשר למצוא עם גיר ידני?
דרור, איך העברנו יום שלם, ולא מצאתי הזדמנות להתייעץ איך על זה....

קובי

dice2
05-02-11, 14:14
מאליבו 3500 מעל 200 כ"ס וצורכת בנסיעה רגועה ומעורבת 1-10/11 מחוץ לעיר תצליח להגיע גם ל1-12.5

בועז

Saar
05-02-11, 20:53
הי

צרפתיות...
לא הייתה לי C5, גם לא 407.
אני יכול להעיד על הקסרה שהייתה לי והייתה מוצלחת מאוד (99, 1800, אוטו')
ונכון לעכשיו, 307, 2004, מנוע 2000 (לא סטיישן, אצלנו 3 חודשים) בינתיים עונה על הציפיות, אוטו שמגיב טוב, מספיק מרווח עבורנו ועלה 40K ש"ח...

מחירי החלקים בהם נתקלנו עד היום (כמעט 3 שנים עם הקסרה - די זולים, אבל לא התקלקל שום דבר רציני, רדיאטור - 780 ש"ח, צינורות ברקס- 40 ש"ח כ"א, צלחות ברקס קדמיות - 120 ש"ח כ"א, חוטי הצתה - 100 ש"ח, כל המחירים לחלקים חליפיים)

סער.

klam
06-02-11, 06:45
עם פיז'ו היו לי חוויות טובות (אני מהזקנים שעוד נסעו על 504, 505, 305 ואפילו על טנדר 404), אבל גם החדשות (607 הייתה לי..), לא עשו בעיות תחזוקה מיוחדות. המוסכים שלהם קצת מעצבנים משום שלובינסקי מחייב אותך לטפל רק אצלו. קסארה הייתה לי מהעבודה (דיזל), ועשתה "הרבה צרות" - עם הצ'יפ של כריות האויר..; C5 היתה לי תקופה קצרה מליסינג (20K קמ), לא עשתה שום בעיה והפתיעה אותי לטובה בצריכת דלק.

kobiarava
19-03-11, 02:27
אוקיי, אני מתחיל להתמקד ויש 3 דגמים על הכוונת. C5, אפשר במסגרת התקציב למצוא 2004/5, ניסאן פרימירה 2004, או פסאט 2002/3. יש למישהו חוו"ד מוקד, המלצה מי מהן עדיפה, בנוחות, באמינות, במחירי חלקים וטיפולים?

תודה ושבת שלום-קובי

klam
19-03-11, 11:04
טוב, זה מתחלק בין שלושתן..: אמינות - ניסאן ובגדול. נוחות - הC5 ובענק. פשרה גרמנית - הפאסט (לדעתי עדיפה הסקודה, משנה מתקדמת יותר). מחירי חלפים וטיפולים - לא להיט בשלושתן, כשהגרמניה כנראה היקרה שבהן..

nirs
19-03-11, 15:42
משום מה לא הוזכר B4.
מניסיוני מכונת נהיגה מהנה ואמינה (AWD).

kobiarava
19-03-11, 17:15
משום מה לא הוזכר B4.
מניסיוני מכונת נהיגה מהנה ואמינה (AWD).

פשוט כי לא נכנס במחיר, אלא אם יורדים בשנתונים לאיזור 2000, מה שאני לא מעוניין לעשות.
בין הרכבים שהזכרתי בתגובה האחרונה, פסאט, פרימרה ו-C5, אשמח לדעות מאנשים שצברו ניסיון על הרכבים המדוברים.

תודה-קובי

Saar
19-03-11, 22:51
הי
C5 עברה מתיחת פנים ב 2005, הדגם החדש אמור להיות אמין יותר משמעותית מקודמו.
זה מה שאני למדתי כאשר חיפשתי רכב (לפני 5 חודשים)
סער.

itt8
19-03-11, 23:03
אמנם לא C5 , אבל תשמעו סיפור קצר על ה - C4 ,
הייתי עד לתאונה חזיתית שהתרחשה לנגד עיניי בשבוע שעבר בסיבוב המסוכן בצומת הכניסה לכפר כסרא בכביש תפן כרמיאל,
ה - C4 החליקה על כביש רטוב ונכנסה חזיתית במשאית VOLVO F12 , כל הפרונט של הC4 נעלם והתפזר באוויר חתיכות פח וחלקי מנוע עפו לכל כיוון, המכה והאימפקט נעצרה בתא הנוסעים , המנוע נעלם, נפתחו כריות אוויר, אתה רואה את הרכב ואתה אומר מפה לא יצא מישו חיי,
מייד רצתי להגיש עזרה לנהגת המסכנה, - לא קרה לה כלום פיזי אפילו לא שריטה, יצאה בריאה ושלמה, כל שנותר לי לאסוף את חפציה ולהושיב אותה לצד הדרך
כמי שלא ספר סיטרואן בשנים האחרונות בכלל, הייתי המום מהיכולות שלה בנושא בטיחות ושמירה על הנוסעים בזמן תאונה חזיתית,

דרור ברלי
20-03-11, 00:49
כל מכונית חדישה מצטינת בדרך כלל בשמירה על הנוסעים.
אבל אל תקחו את זה כהתחייבות, כי כל תאונה לגופה. אנשים עדיין נהרגים כאן כל שנה במאותיהם בתאונות...

עמרי2
20-03-11, 01:41
מניסיון ארוך למדיי על מונדאו 2004:
אוטו מהנה לנהיגה. שלדה קשיחה וכייפית. מרווחת מאוד מאחור ומלפנים. בארבע שנים שהיא אצלנו חוץ מטיפולים שוטפים הבלת"מ היחיד היה אלטרנטור.
צריכת דלק של 9-9.5 ליטר ל-100 ק"מ.

kobiarava
21-03-11, 16:19
בניסאן יש גיר ככל הנראה רציף, זה נחשב לנקודת תורפה? יש איזשהן בעיות של אמינות בגירים הרציפים של ניסאן? מה הדרך לבדוק את מצבו?
שוב, אשמח לחוו"ד לגבי הרכבים הרלוונטים (ניסאן פרימרה, סיטרואן C5, פסאט כבר בסימן שאלה) מבעלי ניסיון

קובי

יואב פולס
23-03-11, 15:57
... שיהיה רכב שיש בו פאן בנהיגה, ולא איזו משפחתומטית שמניעים, משלבים דרייב וכמעט נרדמים מהשעמום שבנהיגה בו.

תקנה רנו. לא תשתעמם לרגע...
וברצינות - אלפא 156 / 147 בהתאם לצרכים.

דרור ברלי
23-03-11, 17:38
לא ידוע על בעיות מיוחדות בגירים הרציפים של ניסאן. מצד שני אל תחפש שם הנאות... זה מנוגד לתפיסה של מכוניות משפחתיות בעיני היצרנים הללו.

אם אתה מחפש נוחות עילאית - רק סיטרואן. אבל תתכונן נפשית לסבירות שיהיו יותר תקלות מאשר במכוניות מקבילות. אני בכוונה לא אומר שהאוטו לא אמין, כי זה די מזכיר ג'יפים - כל C5 לגופה. אני מכיר אנשים שמרוצים עד הגג ופרט לטיפולים הם לא רואים מוסך, ומצד שני אנ ימכיר גם כאלה שמוכנים להתאבד ולא לחזור לאוטו הזה שהאכיל אותם מרורות בכפות גדושות. האמת נמצאת כנראה באמצע.

ולא הייתי פוסל רנו - בתנאי שהיא ידנית. אני חושב שזה כלל ברזל בכל אוטו צרפתי (לא לנגוע באוטומט).

אלפא? הו אלפא... הכי כיף, אבל האחזקה... טיפולים וחלפים יקרים.

chengreen
23-03-11, 18:46
קובי דבר עם המ"פ החדש שלך הוא נוסע ב C5 במודל שאתה מחפש

חן

kobiarava
23-03-11, 19:43
קובי דבר עם המ"פ החדש שלך הוא נוסע ב C5 במודל שאתה מחפש

חן

אני משתדל לעשות את זה כמה שפחות.... (-;
האמת שחיפשתי מישהו עם ניסיון רלוונטי להתייעץ איתו, אני אחליף איתו כמה מילים בהזדמנות בנושא.

תודה-קובי

asafk
23-03-11, 21:57
סגרנו לא מזמן 4 שנים עם 307 בגרסת ה 2 ליטרים, כמובן SW עם גג שקוף והרבה מקום, שנת 2003 (שניה לפני שסיבכו את החיים בדגם המתקדם יותר).
עד היום זה היה מהרכבים הזולים והפשוטים לאחזקה שהיו לנו (ממש היום המצב טיפה השתנה, אבל זה כבר לשרשור "סיפורי מוסכים" ) במהלך השנים תקלה אחת בלבד, וגם היא משהו קטן, וזה אם לא לוקחים בחשבון את תקלת הפאנטום anipollution שהרבה מבעלי הפז'ו סיטרואן יודעים להתעלם ממנה.
מכונית מאוד מוצלחת לדעתי.

צריכת הדלק בנסיעה עירונית בלבד, מרמזור לרמזור, פקק לפקק- פשוט מזעזעת (מספרים של ג'יפים, אני פוחד לספר), בבינעירוני היא מצויינת (באזור ה 8 - 9 ליטר ל 100 ק"מ)

אם אנתחנו מתכננים להחליף אותה זה רק בגלל שאנחנו כבר לא צריכים את כל הנפח הזה, מספיק לנו קטנוע עם חלונות, שיותר קל להחנות.

אסף..

-->