PDA

צפייה בגרסה מלאה : סקר שמירה בלילה בטיול

גיא
09-11-04, 01:59
שמועה שהגיעה אלי לאחורנה טוענת שיש אנשים שכשהם יוצאים לטיול שכולל לילה בשטח בדרום, הם מקפידים להשאיר שומר ער בלילה.

אני לא חשבתי על דבר כזה בחיים שלי ...

עוד מישהו נוהג ככה ?

רכס חיים
09-11-04, 02:54
בדרך כלל אני יוצא לבד כך שזה כלל לא אפשרי. ולעיתים רחוקות , כשאני עם חבורה קטנה או גדולה אף אחד לא העלה את זה בעבר. ההיסטוריה עדיין לא מצדיקה שמירה בלילה. זה לא אומר שאין לנקוט באמצעי זהירות הגיוניים ,ויש מספר כללים שכדאי לא לחרוג מהם.

גיא
09-11-04, 03:05
לילה טוב חיים.

אם כבר ניכנסת לזה אולי תפרט לנו מה הם הכללים האלו ?

שנילמד :roll:

תודה.

רונן וסרמן
09-11-04, 08:27
שמירה לא ,אבל כדור בקנה -כן וכמובן עין תורנית ,כל התיקים והמפתחות באוהלים,וכלי הרכב סגורים או קשורים -במקרה שלי הטרקטורון
רונן

איציק - 4X6ZH
09-11-04, 09:57
בחג האחרון יצא לי להיות 2 לילות באכסנית הנוער מיצפה רמון .
מיקום האכסניה כ 300 מטר מתחנת המשטרה :)
אני לא היתי שקט כל הלילה כמעט ולא ישנתי . הרכבים נעולים וחלקם חוסמים אחד את השני.
זה לא הפריעה לגנבים בלילה הראשון לפרוץ לאחת המכוניות .
בלילה השני כבר הסתובבו יותר אנשים .
אחד הגדיל לעשות וישן ברכב .
ואז חשבתי לעצמי למה לא לארגן רשימת שמירה וללכת לישון בשקט .
במקום יש שומר שלא שומר !!
במקום יש תאורה מלאה .!!
כלי הרכב חונים במרחק של כ 30 מטר מהחדרים .
הלילה שקט וכל רעש נשמע למרחק .
ובכל זאת היתה פריצה .
איציק

yoav
09-11-04, 10:02
כדור בקנה?!?! הלו- טיול ג'יפים- לא מארב.. :oops:
בכל אופן- ארצנו מקום לא בטוח. נקודה. בקבוצה גדולה לדעתי אין צורך בשומר כי עצם היותנו קבוצה משמש גורם מרתיע (מי שמתבונן מרחוק ורואה הרבה רכבים, לא יכול לדעת אם זה טיול גימלאיות מפעל הפיס, או טיול חופשת שחרור של פלס"ר גולני...ובד"כ לא יתעסק עם קבוצה גדולה מחשש שיש שם נשקים/שומרים וכד' ). כן רצוי לחנות בצורה חכמה, לא להשאיר ציוד מפוזר בשטח וכד'.
בבודד הסיפור משתנה כמובן. פעם כשחוקי המדבר היו חוקי הבדואים המסורתיים- הכל היה יותר פשוט. היום לצערנו- חוקי הג'ונגל. הפתרון שלי הוא כלבה (לא רעיון מקורי שלי- אבותינו חשבו עליו מזמן), ותכנון חכם של הטיול ע"פ הרכב הקבוצה.
לגבי נשק- רצוי וכדאי שיהיה לכל צרה.
על הכדור בקנה הייתי מוותר- בעת אפיפות עלול להזמין צרות מיותרות.

ולגביך גיא- אתה בכלל מתכנן מסע בדד לא? אז גם תשמור בלילה וגם תנהג ביום? :lol:

גיא
09-11-04, 11:02
לא מדבר על המסע הזה בפרט, אלא על טיולים בכלל ...

ואני לא מדבר על אכסניה אלא על שינה בשטח בפיזדילוך ....

ערן המסוקס
09-11-04, 12:04
מפתחות ארנק ופלאפון איתי באוהל, השאר בג'יפ..
הג'יפ צמוד לאוהל..

סך הכל הסבירות מאוד נמוכה לגנבים במקומות בהם אני מטייל, אבל אם להיות קפדניים, כלב הוא באמת הפתרון האולטימטיבי.

איציק - 4X6ZH
09-11-04, 12:12
תגיד מה אתה דואג לגנבים .
מפתחות רזרבים / שלט למערכת ההזעקה רזרבי יש לך ?
שאתה מטייל לבד .
איציק

ד ו ר ו ן
09-11-04, 12:17
אתם מתייחסים לסיכון בטחוני או פלילי?

אני אישית לא הולך לטייל במקום שמראש ידוע שיש שם סיכון בטחוני,בטח ובטח לגבי לינת לילה במקום כזה,לינת לילה בחוץ+שמירה יש לי עם מדים מידי פעם בשנה.
טיול זה להתרגע ולא להוסיף מתח.
לגבי גנבים וכו'?
ככלל מרגיש יותר בטוח בשטח מאשר באמצע העיר לגבי הרכב והציוד שעליו.
השקט הנפשי שלי השתפר לא מעט כשהתחלנו להוציא את הפירינאי איתנו לטיולים :wink:
אבל גם לפניו,המפתחות והמצלמה איתי באוהל,השאר זרוק כרגיל מסביב לרכבים כמו שנשאר בסוף ארוחת הערב.

נמרוד
09-11-04, 12:26
גיא, מה יהיה איתך??? :lol:

מי שיוצא לטיול ושומר בלילה, משלים לעצמו איזשהו "חסך"... כנראה שזה אותו טיפוס ש"מתנדב" לעזור למשטרה. שיהיה לו לבריאות. אני שמרתי מספיק בחיים שלי... הסיבה העיקרית שיצאתי לקורס קצינים היא בשביל לא לשמור(סקרים של אכ"א מוכיחים אגב שזו הסיבה מס' 1 של חיילים לצאת לקורסים פיקודיים. סיבה מס' 2 היא לא לעשות תורנויות מטבח. כמובן שזה לא עוזר, ועד שאתה מגלה את זה - מאוחר מדי...).

למה אתה לא שואל את השאלה הזאת במקום שיש סיכוי שהחברים שלך שמהם שמעת את ה"שמועות האלו" יענו?

טוב, וברצינות - תשתדל להתמקם באמצע שום מקום, רחוק משבילים ראשיים ומכבישים, לא בחניונים מוסדרים. הסיכוי שמישהו יעבור ליידך אפסי.

איציק - 4X6ZH
09-11-04, 12:42
ואז תמתין לחושך מוחלט ותדלג למקום חניה אחר
אולי מי שהוא מתצפת עליך .....
ובאותו ענין אני לא יודע עד כמה הסיפור נכון אבל מסתובב איזה סיפור על רוכבי אופנעים
שנשדדו בשטח . לקחו את האופנעים !
זה כבר לא מיוחד כי כלי רכב כבר מזמן שודדים בצומת בזמן עצירה .
אז מה ההבדל הגדול .
איציק

asafk
09-11-04, 14:04
1. צבע את הרכב בצבע הסוואה לילי (ירוק כהה/ שחור מט/ צבע מדברי)
2. פרוס רשת הסוואה בעלת גוון המתאים לשטח (מומלץ להשתמש ברשת דו- צדדית, לכל צד גוון אחר)
3. אל תבשל על מדורה. רק על גזיה קטנה, אותה תמקם בתוך בור, כך שהסיר יסתיר את הלהבות.
4. לינה- על גג הרכב (כמובן, מתחת לרשת ההסוואה)
5. לא לעשן, לא להדליק פנסים. אם חייבים- מתחת לרשת ההסוואה, פנס עם שקופית בגוון כחול כהה.
6. סביב המחנה, פזר פחיות ריקות או נילון מרשרש.

ככה- לא צריך שומר.

:roll: :roll: אסף.

yoav
09-11-04, 15:00
אסף את הממש מחפף:
לנסוע ולהשאיר קוליס דמה לכיוון הפוך ממקום החניה- ואת זה שמוביל לחניה- לטשטש..
לבחור נכון את קפל הקרקע המתאים
לחפור 4 בורות לצמיגים ע"מ להנמיך צללית
רשת מתוחה עם שוברי צורה
כל ההחרשות ההכרחיות וההשחרות כמובן
ביגוד מתאים
וכמובן- לא לשכוח לקחת טופס 30-10 כשסוף סוף משתחרים מהאימון :lol:

כמו שאמרתי- לבחור מראש מקום בטוח, לא לישון בחניונים מועדים לפורענות- והכי כיף-
כ ל ב (ולמען הסר ספק- פינצ'ר זה לא כלב- זה חולדה!)

זאביק
09-11-04, 15:16
שמועה שהגיעה אלי לאחורנה טוענת שיש אנשים שכשהם יוצאים לטיול שכולל לילה בשטח בדרום, הם מקפידים להשאיר שומר ער בלילה.

יש גם אנשים שהג'יפ שלהם הכי חיה וקורע את השטח . . .
יש גם אנשים שיוצאים לטיולי גברים לקרוע את השטח . . .
יש גם אנשים שמפריחים דעות ומספרים כאילו מדעיים . . .
יש גם אנשים שמתקשרים לאחרים (שהם לא מכירים) בשביל חילוץ ליד הבית ב-2 בלילה (וחושבים שזה דחוף)
יש גם אנשים שחושבים של דבר זה דחוף . . .

לאותם אנשים יש עוד מכנה משותף :twisted:

תשאל אותם . . . . .

(נ.ב. אני בחיים לא חשבתי על שמירה בשטח.)

גיא
09-11-04, 15:42
ששש......

חבר'ה, ... שניה !!!!

אני לא אמרתי שאני שומר, אני עצמי לא חשבתי על זה ולא עלה בדעתי. אני הייתי בשוק כששמעתי את זה.

הבחור דווקא גולש גם באתר הזה ... :twisted:

אני עצמי משאיר את הכל בתוך האוטו חוץ מהזבל והוא נימצא על הגגון
בעיקר על מנת לא למשוך כל מיני חברים רעבים.

את המפתחות של האוטו מתחת לשק"ש באוהל וכל השאר באוטו.

אני פשוט צחקתי ואמרתי לו שאני לא חושב שזה נחוץ והוא היה בהלם מהזילזול שלי בביטחון ...
( ו..כן, הוא מתנדב במשטרה :twisted: :roll: )

הקיצור, רק רציתי לדעת אם אני השונה או הוא השונה .......

asafk
09-11-04, 15:43
( ו..כן, הוא מתנדב במשטרה :twisted: :roll: )

עלית על זה, גיא.

אסף.

ניר ל
09-11-04, 15:43
אני דווקא חשבתי על שמירה בשטח, אבל הייתי עייף מדי ונרדמתי.
אני לא חושב שיש הבדל בין כוח צבאי ששוהה בשטח לבין קבוצת מטיילים, השמירה חיונית באותה מידה ואולי אף יותר, אבל יהיה בסדר.

AvigdorAharon
09-11-04, 16:17
אבל הייתי עייף מדי ונרדמתי

שברת שמירה???

מחר בבוקר כומתה על הראש אצל המג"ד...

"...יש לכם זמן פנוי..." (וגם לי לקרוא ולהנות!)

אביגדור

עירא
09-11-04, 17:00
אבל הייתי עייף מדי ונרדמתי

שברת שמירה???

מחר בבוקר כומתה על הראש אצל המג"ד...

"...יש לכם זמן פנוי..." (וגם לי לקרוא ולהנות!)

אביגדור

אתמול בדיוק המג"ד הגיע לבקר אצלינו ושפט חייל שדיבר בטל' ל-18 יום בפנים, אתה שפוי בכלל לחשוב על להירדם בשמירה????

המהנדס
09-11-04, 17:15
אסף החזרת אותי כמה שנים אחורה "תג-בצצת" אומר למישהו משהו ?
יואב : שבירת צורה באמצעות מקלות חוטר שנופלים על הראש.
כל התרגולת 2 דקות מרגע דימום הרכב כולל שליחת צופה לכיפה הקרובה בשעתיים הראשונות.

אם אתם שואלים אותי אני הייתי שומר על עצמי ישן כל הלילה :lol:

תומר א.
09-11-04, 17:21
ציוד הגנה שימושי:
1 יחידה בינגו, או כל כלב גדול אחר. :twisted:
1 יחידה טאטא מאובקת שרשום לה על לוחית הרישוי נירכשתי בעוספיה :lol:
1 יחידה גילי ללוחמה כימית :shock:
עובד משו משו

ארז
09-11-04, 18:25
אני לא מבין אותכם....ככה תוך שניה יעלו עליכם, אצלנו יש תוכנית לינה...
1 הרכבים במעגל מתחת לרשת הסוואה+מוטות על הרכבים לשינוי הצללית.
2 מעגל ראשון, פיזור מטעני קלימגור.
3 מעגל שני, זירת מטענים עם השהייה לגל השני.
4 מעגל שלישי, מוקשי תיל מקפצים
5 3 תצפיות מוסוות עם צלפים(כמובן שיש לדאוג למשפך הריגה וחפיפת גזרות....)
6 נשק יום הדין.....
http://imgsrv.pic4u.co.il/5587456e8a08335a7e419f9aa581c8b0020000.a spx

אייל
09-11-04, 18:27
אנחנו בדרך כלל שוכרים את השירות של חברת "השמירה" או חברה דומה.
מגיע שומר עם גלאי מתכות וכל מי שנכנס לאוהל נבדק "פותחת תיק בבקשה".

כמובן שאנחנו גם מביאים בלטה (מרצפת) כדי שנוכל להחביא מתחתיה דולרים וכדי לא לעורר חשד של גנבים.

וקושרים את האגזוז עם חוט לבוהן של רגל שמאל...

וארז, נשק יום הדין שלך ממש מכוער... :twisted: :twisted: :twisted:

gil4
09-11-04, 18:59
השמועה נכונה, אני כל הזמן שומע קולות.הם רודפים אחרי. אז בניתי\שיפרתי את הסמוראי לתת מענה לכל צללית חשודה.
http://www.geocities.com/aquagil/attack.jpg

yoav
09-11-04, 19:12
או קיי- אם כבר חושפים נשק- אז הנה ה PREDITOR
כאן- מי היה מאמין שמאחורי פרצוף החנדעלך הזה מסתתרת מכונת הרג משומנת...
http://imgsrv.pic4u.co.il/0af9d4bb87d7a0fb914f11b3cd5dd710020000.a spx

ובעת מתן הפקודה- LEK DE LA MORTE (ליקוק המוות...)

http://imgsrv.pic4u.co.il/0af9d49186c40704d84be1bde2f758a0020000.a spx

יוני5
09-11-04, 21:15
אדיוט מי ששומר.

כלבים קשורים לרכבים במעגל האמצעי, מוקשי התאורה במעגל החיצוני (כמו אלה שנתתי לניר ולנמרוד - אסף, את שלך אני לא סיימתי עדיין להכין) וזהו.
למי שאין מוקשי תאורה, פחיות ריקות קשורות עושות את העבודה.

יוני5

שחר-סופה
09-11-04, 21:21
אסף , כל הזכויות שמורות לנמרוד שעלה על זה בתגובה הראשונה : "מי שיוצא לטיול ושומר בלילה, משלים לעצמו איזשהו "חסך"... כנראה שזה אותו טיפוס ש"מתנדב" לעזור למשטרה. שיהיה לו לבריאות. אני שמרתי מספיק בחיים שלי..."
שיחקת אותה נמרוד - על החוש.
ארז ויואב , הכלב גם יכול להיות משופר ...תקשרו לו את הרגליים ויש לו
"נעילה" :lol: :twisted: .

שחר.

שעיה כליף
09-11-04, 23:05
האמת שבלילה הראשון של טיול הג'יפים הראשון שעשיתי (1992) ישנתי כמו תינוק :lol:
זה כי היה איתי חבר פרנואיד שפחד מהנמר שעוד הסתובב באיזור :twisted: מאז הנמר אללה ירחמו והחבר הפרנואיד נרגע 8) ומאז .. כולנו ישנים טוב.

asafk
09-11-04, 23:33
מאז הנמר אללה ירחמו .

הוא חזר.

מממ... זה הורס לך את הטיולים הקרובים?

אסף.

איציק - 4X6ZH
10-11-04, 00:07
אז סיפור הנמר שהיה בשנת 1972 הוא כזה .
האחזות הנחל מצפה שלם במדבר יהודה ליל קיץ שקט ואחד החברה הנמצא בשמירה
מקפיץ את האחזות כי נכנס נמר בשער הראשי . כמובן שלא האמינו לו והבדיחה רדפה אותו במשך שנים . עד שלימים התברר שיש נמרים במדבר יהודה .
אז לכל מי שמטייל במדבר יש נמרים !!
איציק

שחף110
10-11-04, 00:36
האמת לשם שינוי אני חייב להסכים עם גיא. (נכון זה נדיר).
אנחנו עושים תורנות שמירה בכל טיול. הרבה יותר בטיחותי
ואם כל אחד תורם איזה שעתיים לא קורה שום דבר.

הבעיה שבד"כ המעמסה נופלת על ארז, מכיוון שהוא הכי מיומן בזה אז התיק נופל עליו.

שחף.

itayhi
10-11-04, 02:13
ואם לדבר ברצינות...
אני משלב, תמיד!
יש כלבה (פיטבול :lol: :lol: :lol: ) שישנה על שטיחון מחוץ לאוהל + אקדח מתחת לראש (בלי כדור בקנה...הבדל של פחות מחצי שניה!)
אמנם הדרך היחידה שבה הפיטבולית שלי יכולה להזיק לבן-אדם היא ע"י ליקוקו למוות, אבל היא גורם מרתיע וגם "מערכת אזעקה"
עוד יתרון לכלב בטיול....מרחיק חיות מהמאהל.

איתי

ד ו ר ו ן
10-11-04, 03:05
ואם לדבר ברצינות...
"מערכת אזעקה"
עוד יתרון לכלב בטיול....מרחיק חיות מהמאהל.
איתי

כן, והכוכב הזה נבח בלילה מול קיר סלע,קיבל את ההד של עצמו בחזרה והיה משוכנע שיש שם עוד כלב..ססאמק לך תסביר לכלב מה זה הד חוזר..לא נרגע עד שהלכנו ביחד עם פנס עד לקיר סלע 100מ' משם כדי שיראה שאין כלום.
http://www.jugend.co.il/gallery/data/504/1577shemesh-med.jpg

רכס חיים
10-11-04, 03:58
בעית הגנבה של הרכב אינה קיימת אם השינה נעשית ברכב - מה שאני עושה בכיף לא נורמלי. אבל כמו שכתב אסף יש עוד דברים שאני מקפיד, במיוחד בלינה סמוך /בציר לגבול המצרי- ומסיבות ביטחוניות . מלבד צבע שחור מאט לג'יפ ושתי רשתות הסוואה , אני מתרחק מאוד משביל כלשהוא ומחניה בתוך נחל ראשי נמוך. אני מוצא ערוץ קטן במעלה הנחל הראשי ומציב את הג'יפ צמוד לקבוצת שיחים או מתלול שגבוה מהג'יפ כך שהצללית של הרכב נעלמת בשטח. בתחילת החושך הרציני אני מתרחק מהרכב 50 מטר ומתקרב אליו באיטיות תוך בחינה מתי יתגלה. בדרך כלל מיקום טוב לא מתגלה ממרחק 30 מטר ואף פחות.החשוב בלילה זה לא המדורה כמו הריח של השריפה ולכן הבישול נעשה בגז אם זה בלילה . אך אני לעולם מתמקם לפחות שעה וחצי באור יום מה שמאפשר נוחיות בהכנת הארוחה ובמקלחת מענגת וגם בהתמקמות מסודרת, כך שאני לא מגלה בבוקר שישנתי בבית קברות.לעולם אני ישן במצב טעון ונצור עם שתי מחסניות חילופיות לידי , כך שיש לי מעל 70 כדורים זמינים- מה שמספיק פחות או יותר לשבט בדווי בינוני.לעולם אני לא מדליק רדיו אפילו לא באזניה היות והטווח שהמוסיקה נשמעת במדבר הינו לא יאמן , אפילו שני ק'מ בתנאים מסוימים. אזניה מונעת ממני לשמוע -וזה עוד יותר חמור. ברוב המקרים קשה למנוע התקרבות בעלי חיים גדולים כגון שועלים. תנים. קרקלים. צבאים. דורבנים, וחזירים בצפון. הבעיה איתם זה הרעש הקטן שהם עושים- לפעמים גדול אם הם הופכים סיר. זה בהתחלה יוצר תחושה שמישהו עוין מסתובב לידך אך ברבות השנים אתה מזהה את הרעשים שלהם וזה מאוד מרגיע היות וזה מבטיח שאין באמת זרים בסביבה .לעיתם אני קם בלילה מואר ומסתכל עליהם שעה שלמה ממרחק של שני מטר וזה ממש מדהים לצפות באייל שבדרך כלל לא נותן לך להתקרב לטווח של 300 מטר.כל ההכנה שציינתי למעלה לא גוזלת ממני שום משאבי זמן או הכנות מיוחדות וזה נעשה כמעט אוטומטית , בהחלט תוך זהירות אבל ללא כל פחד מהשהות העצמאית.

yoav
10-11-04, 09:18
דורון- הבעיה מוכרת- זהקשור לגזע. היינו עם זוג חברים נוסף בלינת לילה אי שם. מכונת המלחמה שלנו שכבה במארב דומם, דרוכה אלי קרב והתבוננה בעניין רב בשיירת נמלים- אבל בשקט. הגולדנית של החברים לעומת זאת, נהמה , גרגרה, ונבחה חצי לילה על צללית של בולדר לידינו. כן כן - גם היא נרגעה רק אחרי ביקור מודרך בבולדר, השתנה משותפת עליו והרבה הרבה חיזוקים טעימים.
וכמו שהסברתי להם- חמודים הגולדנים, באמת חמודים (אבל מה- קצת נאיבים.. :twisted: .)

zsahi
10-11-04, 11:11
אני מציע להגביל את כמות הנושאים שמותר לחבר פורום להעלות בשבוע, נגיד 2 נושאים בשבוע נשמע לי יותר מסביר, מה שימנע בעתיד הודעות כאלו.

ד ו ר ו ן
10-11-04, 13:45
גולדנים, באמת חמודים (אבל מה- קצת נאיבים.. :twisted: .)

גולדן מעורב עם פירנאי,ודוקא האופי הפירנאי שולט אצל הדביל הזה-נדיר לשמוע אותו נובח או משמיע קול,עצמאות מוחלטת מרגע שיוצאים מהבית-יושב כל הזמן מחוץ למעגל אור של המדורה עם הפנים החוצה ולא מוכן בשום פנים לבוא לשבת עם כולם,גם אם מנסים לפתות אותו עם אוכל אבל ברגע שהוא מחליט שמשהו לא בסדר הוא לא מוותר,שומר אולטמטיבי.
בתוך הבית? כמו פגר בסלון.

שעיה כליף
10-11-04, 17:47
חמודים הגולדנים, באמת חמודים (אבל מה- קצת נאיבים.. :twisted: .)
הם נאיבים ??
אותו חבר (זה מהנמר) העיר אותי באמצע הלילה מפוחד כי נייר שהיה תלוי על האוהל התנפנף ברוח שהתחילה, שתבין הוא ישב כל הלילה עם רובה 0.22 מגנום שהיה לי בזמנו כמו איזה נוטר וכעס עלי ועל כולם שישנו כמו תינוקות.
האמת אצלי (בוגר ירי מעשי באקדח) תמיד בטיול ה FN דרוך. אני ישן אבל הוא דרוך.

מאיר רוטברג
10-11-04, 21:10
בעית הגנבה של הרכב אינה קיימת אם השינה נעשית ברכב - מה שאני עושה בכיף לא נורמלי. אבל כמו שכתב אסף יש עוד דברים שאני מקפיד, במיוחד בלינה סמוך /בציר לגבול המצרי- ומסיבות ביטחוניות . מלבד צבע שחור מאט לג'יפ ושתי רשתות הסוואה , אני מתרחק מאוד משביל כלשהוא ומחניה בתוך נחל ראשי נמוך. אני מוצא ערוץ קטן במעלה הנחל הראשי ומציב את הג'יפ צמוד לקבוצת שיחים או מתלול שגבוה מהג'יפ כך שהצללית של הרכב נעלמת בשטח. בתחילת החושך הרציני אני מתרחק מהרכב 50 מטר ומתקרב אליו באיטיות תוך בחינה מתי יתגלה. בדרך כלל מיקום טוב לא מתגלה ממרחק 30 מטר ואף פחות.החשוב בלילה זה לא המדורה כמו הריח של השריפה ולכן הבישול נעשה בגז אם זה בלילה . אך אני לעולם מתמקם לפחות שעה וחצי באור יום מה שמאפשר נוחיות בהכנת הארוחה ובמקלחת מענגת וגם בהתמקמות מסודרת, כך שאני לא מגלה בבוקר שישנתי בבית קברות.לעולם אני ישן במצב טעון ונצור עם שתי מחסניות חילופיות לידי , כך שיש לי מעל 70 כדורים זמינים- מה שמספיק פחות או יותר לשבט בדווי בינוני.לעולם אני לא מדליק רדיו אפילו לא באזניה היות והטווח שהמוסיקה נשמעת במדבר הינו לא יאמן , אפילו שני ק'מ בתנאים מסוימים. אזניה מונעת ממני לשמוע -וזה עוד יותר חמור. ברוב המקרים קשה למנוע התקרבות בעלי חיים גדולים כגון שועלים. תנים. קרקלים. צבאים. דורבנים, וחזירים בצפון. הבעיה איתם זה הרעש הקטן שהם עושים- לפעמים גדול אם הם הופכים סיר. זה בהתחלה יוצר תחושה שמישהו עוין מסתובב לידך אך ברבות השנים אתה מזהה את הרעשים שלהם וזה מאוד מרגיע היות וזה מבטיח שאין באמת זרים בסביבה .לעיתם אני קם בלילה מואר ומסתכל עליהם שעה שלמה ממרחק של שני מטר וזה ממש מדהים לצפות באייל שבדרך כלל לא נותן לך להתקרב לטווח של 300 מטר.כל ההכנה שציינתי למעלה לא גוזלת ממני שום משאבי זמן או הכנות מיוחדות וזה נעשה כמעט אוטומטית , בהחלט תוך זהירות אבל ללא כל פחד מהשהות העצמאית.
gbeeeeeeeeeeeee
ענקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקקק קקק

oryand
10-11-04, 22:00
חבר'ה הרשו לי רגע ברצינות
אין לי שום חסך משמירות עשיתי המון כאלו בצבא. אני גם לא מתנדב במשמר האזרחי (האמת שניסיתי ולא אהבתי את הרעיון).
לעומת זאת אני חושב שטוב הדבר אם מישהו ערני ועם עין פקוחה במהלך הלילה בטיול. אני מדבר בעיקר על טיולים בנגב. אל תשכחו שכל מקום שנראה לנו מבודד כבר נחרש מכל הכיוונים ע"י מאות בדואים, שמה לעשות יש להם דרכים משלהם להשלים ציוד...
מי שטייל איתי יודע שלרב אני פשוט נשאר ער ליד המדורה כל הלילה בלי לעשות מזה עיניין ובלי לבקש עזרא מאף אחד. אני פשוט חושב שזה דבר נכון לעשות. כל זה בלי שום קשר לנשיאת נשק בטיולים מהסוג הזה,דבר שאני מקפיד לעשות.
אורין

itayhi
10-11-04, 22:11
חבר'ה הרשו לי רגע ברצינות
מי שטייל איתי יודע שלרב אני פשוט נשאר ער ליד המדורה כל הלילה בלי לעשות מזה עיניין ובלי לבקש עזרא מאף אחד.
שכחת שאתה גם מכין תה צמחים מצוין...לנשים היננו שמתחילות לשלשל באמצע הלילה :lol:

ואם נחזור לדיון..

כשאנחנו מטיילים (אני אורין והחברים) יש בטיול לפחות 2 נשקים, בדר"כ יותר
פעם כבר יצא שהיו 5 נשקים!!! :o
לדעתי נשק בטיול זה מאוד מרגיע, בעיקר באזור הנגב/מדבר יהודה.

איתי

fuksi
10-11-04, 22:15
ואני משתדל לצאת לטיולים עם מידד...הנחירות שלו מבריחות בעלי חיים וגנבים.... :) :) :)

שחף110
10-11-04, 22:24
נשק זה קשקוש בלבוש. מה שיש לכם זה אקדחים ואם מישהו באמת רוצה להזיק לכם ולפגוע בכם הוא יעשה את זה גם אם יש לכם אקדח. נכון, זה משרה תחושבת בטחון אבל מעבר לזה אם הבדויים (שחמושים מכף רגל ועד ראש) יחליטו שהם פוגעים במטיילים הם יפגעו. גם אם יש 2 או 5 אקדחים.

שחף.

זאביק
10-11-04, 22:25
אתם חבורת מטורפים.

הראשון יבריח את הבדואי כשהוא מנפנף באקדח כמו רמבו,
השני כבר יצטרך לירות באוויר כדי להבריח אותו,
השלישי יירה באויר, אבל צרור מרובה (כי כל השאר כבר קטן על הבדואים).

ברביעי, הבדואים כבר יירו כדי לקחת את הפנס ראש מהרכב.

אין לבדואים מה לעשות ?
אין יותר סמים להבריח ?
אין יותר בחורות צעירות ונאות שרוצות לעלות לישראל ?
אין חניונים מסודרים עם עשרות כלי רכב פרטיים ?

רק ג'יפאים עם כמה רכבים מצ'וקמקים וקצת ציוד ברכב זה מה שהם מחפשים ?
עם אנשים שישנים שני מטר ליד ?

התחרפנתם לגמרי !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

itayhi
10-11-04, 23:05
זאביק
אולי התחרפנו, ואולי לא
אבל אותנו (ואת אלו המטיילים איתנו) זה מרגיע.
כן, זה מרגיע אותנו שיש כלב או שניים במאהל, זה מרגיע אותנו שיש נשק במאהל, וזה מרגיע אותנו שיש מי שנשאר ער.
אז מה הביג-דיל?
למה לעשות סצנה מכל דבר?

אני לא אומר לך לעשות את זה, מבחינתי, תישן בדד כמו רכס (שאותו אגב אני מאוד מעריך על התעוזה....מזכיר לי שבועות הסוואה בצה"ל)

אבל אל תגיד לנו שאנחנו הדפוקים פה....תסתכל מסביב ותראה איפה אתה חי.

איתי

gil4
10-11-04, 23:05
איתי ,זה לא טיול, זה פתיחת ציר.

המהנדס
10-11-04, 23:09
בטיול הבא שלי במערות של אל-קעידה אני אדע את מי לקחת. 8) 8)

ערן המסוקס
10-11-04, 23:28
לי דווקא נראה שרוב האנשים החוששים הם אנשי עיר, שלא רגילים לקונספט שבמדבר אין לגנבים והשאר מה לחפש..

אולי אני טועה..

נמרוד
11-11-04, 01:19
הדיון נגמר. היתה לי הרגשה שכשמישהו יתחיל לדבר על אקדחים זה יעבור לפסים האלו. לצערי צדקתי.

אז גיא, אני מקווה שהסקר הזה מספק אותך וקיבלת את התשובות שרצית לשאלה השבועית שלך.

-->