PDA

צפייה בגרסה מלאה : חשמל סולרי לשימוש עצמי- האם כדאי?

גיל51
01-02-11, 21:05
בזמן האחרון יש לפתע "תנועה גדולה" של סוכנים מתאם חברות שמתעסקות בהקמת מערכות ליצור חשמל סולרי שמגיעים אלי ומנסים "לשעבד" אותי אליהם למשך 20 שנה (מדובר במשק במושב).
מה שמעלה אצלי את השאלה האם לא כידאי להקים יח' קטנה לחשמל סולרי לשימוש עצמי, נניח יח' של 10KW
אני עדיין לא בדקתי את העיניין לעומק, רק בשבוע הבא אפגש אם יבואן של מערכות ואחכים יותר.
האם מישהו מהאתר בדק את הנושא וישנם תובנות בעיניין?
אשמח לקבל תגובות.
תומר א.
01-02-11, 21:27
חברת חשמל משלמת היום כ 1.5 ש"ח לקילווואט למערכת של עד 50KW.
להחזיר את ההשקעה של מערכת כזו (50KW) יקח כ 8 שנים.
אתה משלם לחברת חשמל כ 40 אג' לKW, תעשה את החשבון.

לביא
01-02-11, 21:28
רק תיקון. החשמל המיוצר אצלך הוא לא לשימוש עצמי. אם תהיה הפסקת חשמל בסביבה - תהיה גם אצלך. החשמל מיוצר עבור חברת החשמל ומוזרם לרשת. יהיו לך 2 שעונים אחד לזרם נכנס ושני ליוצא, חברת החשמל תזרים לך כסף עפ"י יצור פחות צריכה בתעריפים שונים. ישלמו לך בערך 1.5 ש"ח על כל קילו ואט שתייצר ויגבו ממך כחצי ש"ח על כל קילו ואט נצרך. זהו עסק כלכלי לכל דבר. תבדוק אם הוא משתלם לך.

asaftri
01-02-11, 21:32
כשאנחנו עשינו שתי מערכות (100KW) החוזה נחתם במחיר של 2.04 ש"ח ל- kw.

itayhi
04-02-11, 02:09
אסף, את המערכות רכשתם לפני שנה וחצי-שנתיים?
המחיר ירד מאז...

כמה אחוז מההשקעה כבר החזרתם?

לגבי השאלה המקורית, פאנלים סולרים עולים היום בסביבות 3$ לוואט.
זה עוד לפני מצברים, ממירים וכו,
משתלם? לא כ"כ כנראה....

איתי

גיל51
04-02-11, 08:58
אדגיש את העיקר שניראה לי שפרט לתגובה האחרונה לא הובנה מספיק.
אני לא מדבר על מערכת להספקת חשמל לרשת, הכוונה שלי היא להקים מערכת סגורה לצריכה עצמית.

ולתגובה של איתי-- לפי החישוב שלי במידה ואני אצליח להקים מערכת קןמפלט ב-120000 ש"ח ע"פ הצריכה העכשוית הממוצעת אצלי אני מחזיר את ההשקעה בערך ב-10 שנים.
זה יוצא כמו ההחזר בפרויקטים שמספקים חשמל לרשת. ובהרבה פחות כאב ראש ותלות באחרים.
על פניו אני לא פוסל את זה למרות שרק שבוע הבא יהיו לי מספרים מדויקים ואהיה יותר חכם
shachar
04-02-11, 09:30
המחיר שמשלמת חברת חשמל גבוה מהמחיר שאתה משלם לה.
זה סיבסוד שנועד לעזור לך לממן פרויקט כזה שטובתו הוא ברמת משק האנרגיה
מכאן שההחזר למערכת לשימוש עצמי יהיה ארוך ממערכת שמספקת חשמל לחברת חשמל

מעבר לזה-מערכת שמספקת לרשת תוכל להיות ממומנת משיעבוד התשלומים של חברת חשמל
ואז מקבלים עסקה יותר "סגורה"

צבירת אנרגיה - מכיוון שאתה לא יכול לגרום לשמש לזרוח בלילה במערכת סגורה תצטרך מצברים בעוד שבזו שמחוברת לרשת "המצבר" הוא השקע של חברת חשמל. כמו קיבוץ אוטופי אתה מספק מתי שאתה יכול ומקבל מתי שאתה רוצה.

asaftri
04-02-11, 10:25
אסף, את המערכות רכשתם לפני שנה וחצי-שנתיים?
המחיר ירד מאז...

כמה אחוז מההשקעה כבר החזרתם?

איתי

את המערכות התקנו במרץ האחרון, אנחנו המשק האחרון שאושר בתעריף הראשון (2.04 ש"ח)

בקשר לאחוזים אין לי מושג.

גיל51
07-02-11, 16:46
מצאתי יבואן שמיבא ואף מפרסם מערכת סולרית שמתאימה למה שאני רוצה. הבעיה שהיבואן אינו עובד אם לקוחות פרטיים וגם אינו מוכן לקשר אותי עם קבלנים שמתקינים עבורו מערכות כאילו.
האמת שהופתעתי חשבתי שהיבואן מעונין למכור את הסחורה שלו.
אצטרך למצוא יבואן אחר.
אם הייתי יודע איך מכניסים לינקים הייתי יכול להכניס סכימת הפעלה למערכת שאני מעוניין.
-->