PDA

צפייה בגרסה מלאה : הפעם אני ממש מפוחד - מחפש הרגעה מיידית !!!

udi4
11-05-03, 10:27
אז ככה.
סופתי שתחייה החלה בימויים האחרונים לייצר רעד במצב של לחיצה על קלאטצ' לפני עצירה.
הכל נוסע הכל זורם קצת רועד וקצת מקרקש - אבל זה סופה לא ???
כשמתקרבת עצירה ולוחצים קלאטצ'... מופיעה ויברציה בכל האוטו כאילו המנוע רוצה לצאת החוצה. בצורה ציורית יותר ניתן לאמר כאילו שכל גלגלי השיניים בגיר לא מחוברים אחד לשני.
הרעד הנ"ל לא מפסיק במצב הילוך + קלאטצ' ונעלם לגמרי במצב סרק בלי קלאטצ'.
יאמר עוד כי הרעד מזעזע את כל הרכב ממש והוא אינו נוצר במצב נייח כשלוחצים קלאטצ' אלה רק במצב עצירה מנסיעה ולאחר מכן גם בעמידה.

רעיונות לאישוש פחדי הם.
א. תקלה מינורית בקלאטצ' : מוביל, קפיצים (איזון)
ב. תקלה מינורית בגיר : שמן, חופש כל שהוא
ג. קטסטרופה בגיר : עד כדי שיפוץ או החלפה

לזהוי התופעה והרגעת הנהג אודה.

זאביק
11-05-03, 15:12
נשמע כאילו הקלאץ' לא מפריד כמו שצריך.
אתה מרגיש בעמידה (אחרי עצירה) בלי ברקס, כאילו הרכב רוצה לברוח קדימה ?

האם בעמידה, אחרי שילוב הילוך, הרכב מתחיל להתקדם ברגע שמשחררים את הקלאץ' מעט מאוד ?

בדקת שמן קלאץ' (יש מיכל קטן בתוך תא המנוע) ??

udi4
11-05-03, 17:01
הקלאטצ' אכן מפריד טוב.
בעמידה הסוסה (סופה) לא מנסה לסוע למרות שלוחצים קלאטצ'
אני לפני כניסה למוסך עדיין רוצה להאמין שמדובר באיזון של דיסקות הקלטצ'
קרי אחד הקפיצים נשבר או משהו דומה (לא מכיר את מבנה הקלטצ' בסופה עדיין)
אבל ... לא היא לא נוסעת כשלא רוצים זאת
אכן הקלטצ' מחבר מוקדם מידי לדעתי האישית (אך נמסר לי ממקורות יודעי דבר שהנושא לא ניתן לכיוונון כלל)
ושמן אני בודק מידי פעם ואקבל הצעתך יבדק היום.
תודה
אודי

אפרופו קלאטצ' - אני כבר יודע כי הגיר/קלאטצ' בסופתי שתחייה הוא מהדגם בו המשאבה היא פנימית (זו שבגיר) ולא חיצונית . למרות שהרכב הוא מודל 98 כך אני לפחות מקווה (כך רשום בניירות)

Bulldog
11-05-03, 20:02
יכול להיות נזק לגלגל תנופה, או מאזנת של הגלגל תנופה שעפה ממקומה?

asafk
11-05-03, 20:49
יכול להיות קלאץ' לא מאוזן. (אני לא זוכר כמה קפיצים יש בקלאץ' של סופה) יכול להיות שאחד הקפיצים שבור/ לא במקום, ואז חלק מהקלאץ' משולב וחלק לא.

אסף.

אביב
11-05-03, 21:41
מצטרף ל- Bulldog, ככל הנראה בעייה בגלגל התנופה (גם לי הייתה בעייה דומה והיא נפתרה בהחלפת גלגל תנופה). באותה הזדמנות שאתה מוריד את הגיר בכדי לטפל בגלגל התנופה ממליץ לך לבצע את ההסבה למשאבת מצמד חיצונית (כרוך בהחלפת בית מצמד)- משהו כמו 400 - 500 ש"ח.

יוני5
11-05-03, 23:20
מצטרף ל- Bulldog, ככל הנראה בעייה בגלגל התנופה (גם לי הייתה בעייה דומה והיא נפתרה בהחלפת גלגל תנופה). באותה הזדמנות שאתה מוריד את הגיר בכדי לטפל בגלגל התנופה ממליץ לך לבצע את ההסבה למשאבת מצמד חיצונית (כרוך בהחלפת בית מצמד)- משהו כמו 400 - 500 ש"ח.

לא נכון,

ראשית, לא משאבה תחתונה, אלא בוכנה. למעה זו המשאבה.
שנית, לא מחליפים רק את הבוכנה, אלא גם את כל הבל האוזינג כולל המנגנון הפנימי.

בשביל פעם ב 5 - 8 שנים שזה הולך, לא שווה להחליף.
זה לא חלק מתכלה שווה להשקיע כסף ע"מ להקל על ההחלפה.

אם יש לך במקרה בל האוזינג (כולל הכל) כולל משאבה חדשה. ובמקרה אתה צריך להוריד גיר או להחליף קלאץ' אז יאללה, מה אכפת לך?
אבל ברוב המקרים, אין טעם, לדעתי, לבצע את ההחלפה הזאת באופן יזום.

יוני5

דרור ברלי
12-05-03, 02:54
זה חלק יקר וקל מאוד לפרק אותו מהג'יפ, ולכן לא תתפלאו לשמוע שגונבים אותו!!!
אצלי גנבו פעם אחת. מאוד לא נעים לגלות שהדוושה צונחת לכם לריצפה .

udi4
12-05-03, 13:52
טוב חברים עוד לא נרגעתי אבל יש תקווה.
אולי לצורך שימוע חוזר יש לסופתי גם תופעה של רעידות במהלך האצה
יענו כאשר לוחצים על הבנזין היא רועדת.כאילו שהקלאטצ' מחליק. בהתחלה חשבתי שזה צלבים, זוויות פיניון וכד'
אך לאחר החלפת כל צלבי הרכב (כולל מחזירי שמן) בדיקה מדוקדקת של זוויות
עדיין נשארתי עם :
רעידות נוראיות בתאוצה
רעידה ויברציונית בנסיעת שיוט מעל 100
והתופעה הנוראית המוזכרת לעיל (שיקשוקו של כל האוטו לקראת עצירה)

מכאן למוסך - לדעתי הבלתי מקצועית, מדובר כאן בקלאטצ' במקרה הטוב וגיר ברע
אולי מישהו ינדב לי מידע על מוסך אמין וטוב. ??????

תודה למנדבי המידע
אודי

זאביק
12-05-03, 15:12
מוסך לסופה זה ארז בן-שושן.
דרך בן-צבי 68, ת"א (ליד אבו כביר)
052-876170

udi4
17-05-03, 04:26
טוב חברים תוצאות סופיות :
גיר הורד, הוחלף דיסק (גל תנופה) ופלטה, משאבה תחתונה (פנימית) ועליונה כולל צינור בינהן
גשר הורד בארבע סנטימטר קלינים הוכנסו לסרן הקדמי, צלב לדריישפט האחורי.
באטרף בלתי שגרתי הוחלפו הקפיצים לפרוקומפ 4" חמישה עלים הוחלפה גם זרועה פיטמן
בשביל הביטוח הוספו גם מראות (לאחר שמשאית מי-עדן קטפה לי את הימנית שהייתה)
לאחר כל אלו נתגלו עלידי המומחים התקלות הבאות :
נעילה קידמית תלויה על הבורג האחרון (נפתחו האקסים להחלפת שמנים וניקוי יסודי - ואז לתדהמת כולם ולחסכון כיס נתגלה כי הנעילה הקידמית שיחררה את כל ברגיהה בסיבובי הסרק
וחסר היה שאסע עוד כמה ק"מ בכדי לפוצץ את האקס או רק לטחון את רכיבי הנעילה)
כמות מיים לא מבוטלת נתגלתה בטרנספר ובגיר (האובייקט שנהג לכנות עצמו ג'יפאי - זה שממנו קניתי את האוטו, פשוט הזניח את הרכב)

יצאתי מהמוסך קצת יותר עני אבל ממש ממש מאושר.
ההגוי נהיה כמו של רכב ולא כמו של עגלה - ממש ניתן לעזוב את ההגה וצמיגי ה 32" לא סוחבים הצידה.
ההילוכים פתאום עוברים - כשרוצים ראשון גם מקבלים אותו (עד היום היתי משלב קודם שני ובקלאטצ' לחוץ משם לראשון)
והקפיצים .... לכל משמיצי פרוקומפ , זה אמנם קצת יקר אבל הטוסיק העדין שלי התחיל להנות.

זהו להפעם. - אפרופו רעידות, את זו המופיעה בשיוט מהיר לא פתרנו.
הוסבר לי שהספידומטר מראה על 100 אני כבר ב125 ולא כדאי לסוע כל כך מהר
אך אני עדיין מצפה לאיזה נס מידעי לפתרון הרעידות הללו.

Bulldog
17-05-03, 11:46
נשמע מוכר, אני בשביל מצוא נזילת מים במנוע נכנסתי לפרוייקט של שנה וחצי ועדיין אני לא רואה את סופו.

חנן-ג'יפולוג
18-05-03, 02:19
פתרון אפשרי לגבי רעידות במהירות גבוהה אני חושב שכבר קיבלת:

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=594

ולגבי הורדת הטרנספר, אני חושב שזה פתרון מסריח שדופק את זוית הבטן שלא לצורך, בטח אם הסופה שלך לא מוגבהת בצורה קיצונית.

udi4
18-05-03, 17:19
לחנן
א. נכון להיום לאחר הורדת הגשר זווית הפיניון האחורי מקבילה בעליל (גם בעין וגם בפלס)
ב. כל הצלבים של האוטו חדשים ומגורזים
ג. יש לי קלאטצ' חדש לגמרי (גל תנופה,דיסק קדמי שתי משאבות ואפילו את הצינור דחפו לי)
ד. באמת לא הצלחתי להבין את הנמכת הגשר אבל המומחים טענו שזה הפיתרון המומלץ,
תוך שהם מספרים על פרשיות אספיר בקרואטיה.
ה. אישית בדקתי גם מייסבי גלגלים (הרמתי צד ימין סובבתי ביד הנחתי לוח בכל מיני פינות לראות צמיגים לא ישרים או נפיחויות בלתי נראות לעין) אך לשוא.

מה שאני עדיין מחפש זה פתרון לויברציה.
אני באמת פעלתי לפי כל המלצות הפורום מתוך מחשבה כי ימצא פתרון לבעיה אך עדיין לא נמצאה.

אדי
18-05-03, 17:42
אולי יש בעייה בגלגלים? איזון? צמיגים לא תקינים? ג'נטים עקומים?

הנמכת גשר הגיר היא הפתרון הפשוט לזוויות לא נכונות , אחרי קלינים ולפני שינויים בדרייב-שפט/סליפ-יוק . 4 ס"מ נראים לי קצת יותר מדי בכל מקרה ... אצלי מורכבת הנמכה של כ-1" ברכב גבוה יחסית עם קלינים של 2.5 מעלות אם אני לא טועה , ואני בכלל לא בטוח שאני צריך אותה - פשוט המוסך שהרכיב את הקפיצים בזמנו ראה את הקופסה והרכיב את ההנמכה . מתישהו אני אפרק את ההנמכה ואבדוק האם היא משפיעה , למרות שכרגע היא לא מפריעה לי . אצל חבר עם סופה אוטומטית וגובה מעט נמוך יותר אין בעיית זוויות , וכך גם בעוד סופה עם קפיצים כמו שמורכבים אצלי . כך שלא נראה לי הגיוני שהנמכת גשר הגיר חיונית בסופה .

אדי

חנן-ג'יפולוג
18-05-03, 22:07
"מקבילה בעליל" באיזו רמת דיוק? מעלה אחת? שתיים? חצי מעלה?
אגב, הסרן אמור להיות לא מקביל לחלוטין:

שים לב, הם לא אמורים להיות על קו אחד, אבל הם חייבים ליצור קווים מקבילים (עד כדי הפרש של שלוש מעלות כשהקו שיוצא מהפיניון הולך ומתרחק מהקו של ציר הטרנספר ככל שהוא הולך קדימה).

כאמור, הפיניון אמור להיות מעט נמוך יותר מהקו המקביל, כשתיים-שלוש מעלות.

אגב, הצלבים עצמם על גל ההינע האחורי נמצאים באותה פאזה?

זה לא משהו שאמור להשתנות באופן נורמלי אבל אם מישהו בעבר סחט גל הינע והחליף את הצינור אז יתכן שלא כיוונו את הצלבים כמו שצריך.

אם בדקת הכול ולא מצאת כלום, הייתי מנסה להחליף עם חבר גלי הינע כדי לוודא שגל ההינע מאוזן דינמית.

ועוד אפשרות: יכול להיות שמדובר ברעידה מאוד מאוד קטנה שקיימת אצל רובנו ואנחנו לא שמים לב אליה ואתה כן שם לב אליה מתוך ציפיה שהסופה שלך תתנהג כפרייבט לכל דבר?

udi4
19-05-03, 09:48
לחנן
יש לי הצעה ממש מקורית (ואולי אף מגונה - איני מכיר את רמת הדיסטנס בפורום)
למה שלא ניפגש ותוכל להציץ על סופתי ואולי גם להתכבד בקפה או מנת מזון
תוך שאתה פוגש אותי ומייעץ לי פרונטלית ומאד חברית.

אני כיום במצב בו ביצעתי כמעט את כל ההמלצות והוצאתי כבר לא מעט כסף
אך טרם מצאתי תשובה

אודי :oops:

חנן-ג'יפולוג
19-05-03, 10:52
אין בעייה.
תרים טל' בסוף שבוע לתאם, ואתה מוזמן לקפוץ אליי.

067591179

אסף
04-06-03, 15:54
UDI שלום
שני דברים לי אליך:
1. לפי התאור שלך אני מציע לך לבדוק את תושבות המנוע!!! וגם אם תצטרך להחליפם זה לא סיפור יקר.
2. הנמכה של הגשר גיר היא פתרון רע שיכול לייצר לך מכלול רב נזקים, מעבר לעובדה שבטח שמתה לב אליה והיא שהמוט גיר שינה זוית (בתוך הרכב) כל המנוע שלך כרגע נמצא בזוית לא "בריאה" וההשלכות של זה הם שכרגע המאורר שלך עובד בזוית לא נכונה ובמקרה של הצלבה מקסימלית הוא עלול להפגש ברדיאטור דבר שעלול לגרות נזק (כלכלי) רב.

אסף

-->