PDA

צפייה בגרסה מלאה : סמוראי בבדיקה

zagi
11-11-04, 18:48
היום בדקתי סמוראי נוסף והממצאים מעניינים...(בהתאם למחיר...)
טוב , סמוראי 95 ( עלים כמובן ....) יד שמינית 180K ללא תוספות מיוחדות
תוספות שוליות : וו גרירה , מזגן , רדיו דיסק וקודנית
כמו-כן , הוסיפו נדנדות עצומות (קרוב ל- 20 ס"מ ....) אשר לא נותנות הגבהה , מכוון שהעלים פשוט במצב מאוזן (ישר ...)
הרכב מגיב יפה , המנוע נראה ונשמע טוב , רק לציין נזילה קטנטונת מחיבורי אגן השמן וסימני קורוזיה קלה ביציאה מהרדיאטור.
ולשאלות :
א . כאשר אני משלב 4X4 LOW ההילוך קופץ (לא מתיבת ההלוכים אלה מתיבת הטרנספר ) מה זה יכול להיות ? ( ללא רעשים מוזרים )
ב . מוסך בדיקה לרכב שמתמחה בבדיקות ג'יפים באיזור רחובות ?
ג . יש באפשרותי לקנות מודל גבוהה יותר אך אני מעדיף " לשחק" עם עלים במקום קפיצי ספירלה ....דעתכם ?
ד. אם יש מישהו שועל בעל סמוראי המתמצא בחלקיקיו ויכול לבדוק את הרכב .....אני אשמח עד -מאוד ...
ה . הבחור דורש על הרכב 6K מתחת למחירון...דעתכם גם בנושא זה ?

אשמח לתגובות מהירות ובתודה מראש שגיא

המהנדס
11-11-04, 19:30
8 ידיים ???? שנת 95 ??
WTF??
שלי 89 וקניתי יד שלישית....
ידית טרנספר קופצת אפשר לתקן.
השאלה למה הוא מוכר מתחת למחירון ולמה האוטו "נדד" כל כך הרבה ידיים בשנתון כזה..
אם אתה לא מבין במכונאות בכלל ובסמוראים בפרט אל תקנה לפני שיבדקו אותו אנשים שמבינים אפשר ליפול עם דברים כאלה.
יכול ליהיות שהוא ממש טוב פשוט לפי הנתונים שאתה מסרת זה נראה לי קצת חשוד.

debilezem
11-11-04, 19:41
הוא לבן וסגור עם פילטר אויר פתוח ומד טורים?
פחחות ירודה קצת ופגושים משופרים (לבנים ועבים מפח 7 מ"מ).
כי אם כן תתרחק ממנו- קומפרסיה ירודה במיוחד (20,25,30,25).
כמעט ונפלתי- תזהר.
תבדוק טוב טוב את הריצפה מלמטה. בעיקר מתחת להנדברקס.
תבדוק שאין זפת על חלודה ורקבון.
בהצלחה!!!!
אל תתפשר חפש וחפש ובסוף תמצא.
וזכור- קודם כל- לפני הרכב. תבדוק את הבעלים- אל תתעסק עם מאכרים ופושטקים.

אלון_ק
12-11-04, 03:30
א. הרבה דברים, החל מגומיה גמורה וכלה בshift fork עקום. סביר להניח שזה הגומיה.

ב. לא יודע.

ג. ספירלה. נקודה. מי שמשחק לבד, יכול לשחק גם עם ספירלה באותה עלות (בקירוב) של מערכת מתלים מוכנה ולקבל הרבה, הרבה יותר.

ד. איפה, מתי?

באינטרנט זה נשמע כמו אוטו של דביל מזניח. אבל גם רכב כזה עשוי להיות מציאה, בפרט ב6 מתחת למחירון. אפשר לעשות הרבה בסמוראי עם 6K מבחינת יישור קו. אישית, אולי הייתי קונה כזה היום - כשאני כבר יודע מול מה אני מתייצב. בסיבוב ראשון? בחיים לא. זה מתוך הנחה שהרכב אכן מוזנח ועבר התעללות (ביודעין או שלא, דוגמת הנדנדות).

יש שם בחוץ רכבים מספיק טובים. אם זה לא במצב טוב - והערכה אינטרנטית איננה מספיקה ע"מ לבסס זאת במקרה זה - עבור הלאה. בכל מקרה, תבדוק אותו טוב טוב.

8 ידיים לא מעניין אף אחד. סמוראי זה כמו דירת סטודנטים - גורלו הוא להחליף הרבה ידיים במעט זמן. מעטים האנשים שמחזיקים כזה הרבה זמן. נכון, 8 זה לא מעט, אבל מצב הרכב קובע, לא מספר הידיים.

yoav
12-11-04, 09:28
שלי החליף 3 ידיים בשנתיים , ואח"כ "נתקע 3 שנים אצל היד הרביעית, וכרגע אצלי חמישית. למה? ככה! כי הוא לא נוח לאנשים מסויימים, ולחלק הוא קטן או לא עונה על הציפיות, או שמתחתנים בא ילד לעולם ושאר הפתעות שמגלים רק אחרי שמנסים- ובגלל השוק היחסית טוב של סמוראי לא קשה למכור אותם. אז על ידיים לא הייתי מסתכל (גיסי מורה לנהיגה והוא תמיד אומר שהרכב שלו הוא "יד ראשונה", אבל נוהגות בו 1000 ידיים- SO WHAT? שמונה ידיים אוהבות שוות יותר מיד אחת מתעללת.. :lol: )

zagi
12-11-04, 12:04
טוב , הרכב נמצא באיזור רחובות ,לגבי מתי ?>...בהקדם האפשרי ...
אם אף "שועל" לא יוכל להגיע בהקדם , אודה לכם על מידע לגבי מוסך בדיקה שעושה בדיקות לרכבי 4X4 ,בתודה מראש....שגיא.
וד"א ....לא , זה לא הסמוראי שאתה מדבר עליו , ותאמין לי שאני לא רץ לקנות שום רכב (אני מחפש כבר חודשיים ....)

אלון_ק
12-11-04, 16:30
מרכז:
נסה את אמנון: 0522-590207
את עמרם: 0522-491152
ואת ארז מטופ גיר (אין לי טלפון).

צפון:
אייל בן הרוש, אם הוא יסכים.

מכון בדיקה רגיל לא שווה כלום. אל תטרח לבזבז עליו כסף. לך רק, אבל רק, לאנשים שמתמחים בסמוראי. חלקם טובים יותר, חלקם פחות - אבל לכולם יש את הידע הנדרש כדי לבדוק את מה שאתה צריך. יש כאלו בצפון ובמרכז, בדרום אני לא יודע.

רחובות רחוק לי.

tayrie
13-11-04, 00:04
מכון בדיקה רגיל לא שווה כלום. אל תטרח לבזבז עליו כסף. לך רק, אבל רק, לאנשים שמתמחים בסמוראי.

חולק עליך נקסוס , לדעתי לקונה שווה לשלם את ה400 ש"ח האלה כדי ללכת גם למכון בדיקה -במקרה שהמוכר מראה נכונות לרדת במחיר לכל פגם/ירידת ערך שימצא .
למכון יש כלים לבדוק דברים שמוסך לא יכול לבדוק בצורה מקצועית, שיועדו למטרה בדיקת מכוניות , המכון לא חוסך בלמלות את הדף ,כל דבר הם מנפחים(גם אם רוב הדברים זה כסת"ח - בגלל האחריות שלהם) דף מלא פגמים יכול רק לעזור לקונה שניה לפני עסקה , ותאמין לי כל רכב(קל וחומר שטח!) מעל 8 שנים על הכביש, יצא גרוטאה לפי דף בדיקה של מכון מקצועי!
ואני מדבר על ירידת ערך + פגמים של אלפי שקלים , גם את רוב הפגמים לא ניתן או לא תתקן.

בהצלחה.

ryanai
13-11-04, 01:57
חיים אתה לא חולק על נקסוס - אתה מסכים איתו...
שניכם טוענים שבעצם טופס הבדיקה לא שווה הרבה כי המכון נוטה לכסות את עכוזו ובכל מקרה לא מתאים לבדיקת רכבים ישנים (ועוד רכבי שטח).

אתה פשוט מעלה את הנקודה שניתן להשתמש בטופס הבדיקה ע"מ להוריד את המחיר במשא ומתן.
זה כבר לא עניין טכני, הרי המוכר בד"כ לא פראיר ויודע בדיוק מה הטופס שווה.. אבל זה כבר תלוי ביכולת המשא ומתן שלך ושל המוכר...

הנקודה החשובה פה שהבחינה הטכנית הטהורה אין טעם ללכת למכון - הרי לא תבזבז 400 ש"ח על רכב שאחר כך בבדיקה ע"י גורם רציני יתברר שלא כדאי לגעת בו נכון ?

tayrie
13-11-04, 02:19
מכון בדיקה רגיל לא שווה כלום. אל תטרח לבזבז עליו כסף. לך רק, אבל רק, לאנשים שמתמחים בסמוראי.

אני חולק עליו.

tayrie
13-11-04, 02:42
זה כבר לא עניין טכני, הרי המוכר בד"כ לא פראיר ויודע בדיוק מה הטופס שווה.. אבל זה כבר תלוי ביכולת המשא ומתן שלך ושל המוכר...

הנקודה החשובה פה שהבחינה הטכנית הטהורה אין טעם ללכת למכון -

גם מבחינה טכנית יש כמה סיבות קטנות(אולי שוליות) למה לקחת למכון.
מוסך , מבין בסמוראי עד כמה שיהיה, אין לו כלים לבדוק לדוגמא מצב מתלים , כיוון פרונט - דברים שוליים , אבל עדיין לא רואה סיבה למה לא להוריד עליהם את סכום התיקון.

ומבחינה הגיונית , כשמוכרים את האוטו הקונה יעשה בדיקה במכון ... יכול מאוד להיות שבמקרה באותו רגע לא יעניין אותו הצד הטכני הטהור :twisted: אז כדי למנוע בעיות במכירה , שווה...

הרי לא תבזבז 400 ש"ח על רכב שאחר כך בבדיקה ע"י גורם רציני יתברר שלא כדאי לגעת בו נכון ?

אתה לוקח קודם למוסך שמבין ...לפני שאתה משלם למכון.

asafk
13-11-04, 23:26
מוסך יורם אברמוב בראשון. טוב מאוד בסמוראים, הגון, ואחד מחברי הפורום (שממעט להראות את פרצופו לאחרונה), עובד שם בתור מכונאי.

עכשיו לרכב- אני לא יודע למה הרכב מיועד, ולמה אתה מצפה ממנו.
אם אני, לדוגמא, רוצה סמוראי שמיועד רק לרדת מהבית בארסוף (זה בכאילו, כן? ) לחוף הים, הייתי לוקח סמוראי אפילו בלי דלתות, בלי חלון קדמי, ובלי מושב אחורי. אם הייתי מתכוון במילא לבנות אותו, לא היה אכפת לי כל מיני דברים שצריך להחליף (אם אני מתכוון לפתוח טרנספר ולהחליף את הסט LOW, מה אכפת לי שהLOW לא תקין? אם אני מתכון להחליף את הקפיצים, למה אכפת לי שהקפיצים גמורים? אם אני מתכוון להרכיב סרנים של טויוטה, מה אכפת לי שהסרנים רועשים? )... במיוחד אם המחיר בהתאם.
מצד שני, אם הייתי רוצה אוטו יומיומי שאין לי זמן להשקיע בו... עדיף לשלם מעט יותר ושהכל יהיה פיקס.
מצד שלישי, אוטו מוזנח ורקוב הוא אוטו מוזנח ורקוב, ואת זה שום בניה או טיפול לא ישנו.

אסף.

אלון_ק
14-11-04, 02:54
חיים, אתה לא חי בעולם שלנו. אתה עדיין חי בעולם בו המוסך (או במקרה זה, מכון הבדיקה) הוא סמכות, משום שיש לו תעודה. צא מזה.

למכון יש כלים לבדוק דברים שמוסך לא יכול לבדוק בצורה מקצועית
איך לעזאזל אתה יודע מה אייל, ארז או עמרם יכולים לבדוק ומה לא? אם יש להם גישה למכשיר כזה או אחר? אני מאוד רוצה לשמוע את התשובה ממך ולא ממישהו אחר, כי אתה בבירור מסתמך על עובדות מוגמרות עם הקביעה הזו. אני לא מתווכח על הנכונות שלה, אני סתם סקרן לדעת מאיפה המידע המדוייק על רשימת הכלים שיש או אין ברשות או בהישג יד של הנפשות המדוברות.

מוסך , מבין בסמוראי עד כמה שיהיה, אין לו כלים לבדוק לדוגמא מצב מתלים
למה? מה בדיוק יש שם שהוא לא יכול לבדוק? איזה כלים הוא צריך שאין לו?
תן לי עוד 4 דוגמאות, אם אתה כבר ליד המקלדת. תוכיח לי שיש לי סיבה מכאנית ללכת למכון בדיקה.

אם אתה עדיין ליד המקלדת, אנא פרט איזה בדיקות המכון שאתה חושב עליו מבצע וכיצד הוא מבצע אותם. הרי לא יכול להיות שכתבת שאחר לא יכול לעשות X בלי לדעת מה זה הX הזה ומה נדרש ע"מ לבדוק אותו, נכון?

תחשוב טוב לפני שאתה כותב כאלו שטויות. למכוני בדיקה יש את היתרונות שלהם ואתה מוזמן להציג אותם, אבל אל תטעה אנשים פה עם גיבובי שטויות לא מבוססות. כן, אני עצבני נורא על מה שכתבת. לא כי אתה חולק עלי, אלא כי אתה כותב בוודאות מוחלטת ומטעה אנשים ללא שום ביסוס שהוא וללא היסוס - וזו לא פעם ראשונה. תנמק בעובדות (does that ring a bell?) נכונות. זה לא הוגן שאתה מטעה כך אנשים, הם מאמינים לך כי הם לא יודעים אחרת. אני לא אומר "כן מכון" או "לא מכון", אני אומר שאם דעתך מבוססת על משהו לא עובדתי (בנושא הבדיקה המכאנית בלבד, לא בנושא ערך הרכב במכירה) אז תשמור אותה לעצמך. לא מעניין אותי לשמוע שקילו ברזל כבד יותר מקילו נוצות כי זה נשמע לך נכון, תוכיח לי.

asafk
14-11-04, 11:45
יש כלי עבודה אחד חשוב מאוד במכון- דינמומטר. לאף מוסך אין דינמומטר. יש יתרון אחד בודד למכון על גבי מוסך- היכולת לבדוק בדיוק את מצב המנוע, מבחינת הספק. חוץ מאשר בשביל מנוע- לא רואה סיבה להכנס למכון. גם במנוע- יש מכונים שמוציאים פלאג מהמנוע לבדיקת קומפרסיה ובדיקת אטימות מערכת הקירור (שימו לב- זו בדיקה שיכולה בשניה להרוס מנוע ישן), ומכניסים בחזרה את הפלאג כשהמנוע חם, ומיותר לציין- שום מומנט ושום נעליים. יותר נזק מתועלת, מבחינתי, ואני הוצאתי רכב שלי מבדיקה באמצע- כי לא הסכמתי שיעשו את זה אפילו שאני מוכר אותו (אל תדאגו, מכרתי אותו חצי שעה אחרי זה, הרבה מעל המחירון. ככה זה כשיש לך מכונית ספורט נדירה ובמצב מצויין. תמיד אפשר למכור אותה בפחות מיום).
מצד שני- אף מכון לא יודע להשתמש בכלי הזה שיש לו... אז זה לא תופס.
מכל בחינה אחרת- אין למכון שום יתרון- ובדרך כלל הם מפספסים גם דברים קריטיים. מכרתי אוטו לפני כמה שנים- עבר את הבדיקה יופי. שבוע אחרי הלך מנוע (מכרתי אותו כי הוא התחיל להתחמם, והיה לי ברור שהמנוע על זמן שאול, ולא בא לי להתעסק עם זה). אני בטוח שמכונאי שמכיר את הרכב היה עולה על הבעיה בדקה (ובבקשה, תחסכו ממני את התגובות שאני מניאק. הזהרתי את הבנאדם שקנה ממני את האוטו שהמנוע לא בסדר, והוא אמר שכנראה אני סתם מפנטז, כי הבדיקה ממש בסדר, והוא שמח לקחת את האוטו במחיר מציאה, כמובן שבוע אחרי הוא התקשר ואיים לרצוח אותי, מה ששעשע אותי מאוד).
גם לא ראיתי אם מכון בדיקה שתופס את שני הדרייבשאפטים שיוצאים מהטרנספר כשהוא משולב ובודק חופש. כנ"ל לגבי חופשים בסרנים.

אסף.

אלון_ק
14-11-04, 16:48
אסף, הבעיה שלי עם התגובה של חיים היא לא מה שהוא כתב (להוציא אי אלו שגיאות) אלא איך שהוא כתב את זה. הוא כאן מספיק זמן כדי לדעת שפה לא יורים באוויר בלי לכוון קודם. אם אין נימוק טכני לנושא מכאני, אין לו ביסוס ולכן אין שום סיבה לכתוב אותו - אלא אם מדובר על שאלה תיאורטית כזו או אחרת, דעה כזו אחרת וכד'. דעה: כדאי לבדוק גם במכון. עובדה: מוסך יכול לבדוק מערכת מתלים. יש הבדל בינהם, ואני יודע שאתה מבין על מה אני מדבר.

עם הנימוקים שלו לגבי נושא המחיר ויעילות המכון בהורדת המחיר אני לא מתווכח (אפילו מסכים). אבל זה לא הנקודה שלי, הנקודה שלי היא שאם מישהו רוצה לומר שמכון בודק רכב באופן יעיל יותר - שיוכיח. אילו בדיקות, מה הוא עושה שאחרים לא ולמה זה קריטי. למה? כי אם מישהו שואל שאלה כמו ששאלו כאן, הוא לא יודע את התשובה. תנו לו מידע אמיתי להתבסס עליו, לא השערות וניחושים.

tayrie
14-11-04, 18:19
נקסוס , אתה מוציא לי מילים מהפה, תקרא שוב טוב טוב את מה שכתבתי , ותגיב שוב.(או שלא)

אין לי תגובה על מה שכתבת .
חוץ מזה שעוד לא ראיתי מוסך שיש לו מחשב בדיקה , ומכשור להרעדת מתלים ,כיוון פרונט, בדיקת צבע וכו' כמו למכון בדיקה , סליחה, אולי הייתי צריך לבדוק מוסך מוסך בכל הארץ , אולי גם בחו"ל כי להיות בטוח לפני שאני רושם פה! נקסוס חאלס תהיה רציני יכול להיות שאני טועה, שאני לא מבין ,שהנימוקים שלי לא נכונים , אבל להגיד שאני מגבב שטויות...בא אסף ואמר את שמו של המכשיר שאין במוסך, ויש עוד!

אני יכתוב שוב את דעתי בקצרה , מוסך זה מצוין ! יותר ממכון! אבל לדעתי צריך ללכת לפני סגירת העסקה כאשר אתה רוצה את הרכב למכון על מנת להוריד מחיר , כדי לא להדפק אחורי זה במכירה .

asafk
14-11-04, 18:53
.בא אסף ואמר את שמו של המכשיר שאין במוסך, .

וגם טרחתי לציין שהם בדרך כלל לא יודעים מה לעשות איתו.

אסף.

אלון_ק
14-11-04, 23:40
חיים,
זה שלמכון בדיקה יש מכשור ייחודי לא נתון לויכוח. אבל אחרי שאתה קובע שאני לא יכול לבדוק מערכת מתלים במוסך הקרוב, אתה צריך להסביר לי למה. אתה לא יודע מה דינמומטר עושה, או מה המכשיר להרעדת מתלים עושה; בלי הידע הזה אתה לא יכול לבוא ולקבוע עובדות לגבי מה ניתן לבדוק. בטח ובטח שאינך יכול לקבוע שלא ניתן לבדוק דבר מה בלי המכשור אם אינך יודע מה הוא עושה. על אחת כמה וכמה כשאתה לא יודע מה בודקים.
זה לא שאתה לא בסדר כשאתה רוצה לעזור ולשתף מהידע שלך. להפך. אבל אתה חייב לדבוק בעובדות בנושאים האלו, אחרת אתה מטעה. יש פורומים שבהם זה מקובל, כאן זה לא.
אל תעלב מההערות - תבין את המחשבה שעומדת מאחוריהן. לא היית רוצה שיבוא מישהו ויאמר לך שאתה לא יכול לבדוק את הרכב באמת בשום מקום מלבד מכון, נכון? זה בדיוק מה שאמרת ברגע שכתבת שמוסך לא יכול לבדוק מערכת מתלים, מנוע או מערכת היגוי (כיוון פרונט כלול בזה), ואת זה אמרת.

אתה גם לא צריך לרוץ בין מוסכים או דוגמה רדיקאלית אחרת, מספיק להבין מה נדרש בבדיקה מסוג א' או ב' ואילו דברים יש במוסך ממוצע. תחשוב על זה, יכול להיות שאתה יכול לתקן בבית 90% מהמערכות ברכב, אבל לא לזהות בהן תקלות? ומוסך?

אסף עיוור, הוא פיספס את השורה שביקשתי שאתה ולא אחר תגיב על השאלה. רציתי להבהיר לך שבנושא הזה אתה לא מספיק מתמצא כרגע, לכן קביעת עובדות בשטח היא שגויה - גם אם הם נכונות בחלקן (ושים לב שרמזתי לך בעדינות שאני יודע שיש כאלו מכשירים. קיום המכשירים מעולם לא היה הנקודה). לדעתי זה שגוי מהיסוד שיהיו פה תגובות חלקיות ולא מדוייקות, כי זה מוביל לתגובות שגויות מהיסוד - כפי שאתה יכול לראות בפורומים אחרים. כפי שאתה יכול לראות בהערותיך על בדיקת מערכות היגוי ומתלים.

אף אחד לא צריך לפחד לרשום את דעתו, אתה בכלל זה. אבל יש הבדל עצום בין קביעת עובדות ובין הבעת דעה. אם קובעים עובדות, בפרט בנושא שחדש לשואל שאלה נתונה, זה חשוב מאוד לתת הסבר מדוייק ונכון ככל האפשר. זאת מכמה טעמים, העיקרי שבהם הוא שרוב הזמן אנו דנים כאן בעובדות מכאניות כאלו ואחרות. זה גם עוזר להבין למה דברים קורים ולא רק מה קורה וזה משאיר פתח לכולנו ללמוד מהנסיון שלך - או לסתור תיאוריה כזו או אחרת שביססת על סמך עובדות נתונות. בלי זה אנחנו סתם חבורת אהבלים שמביעים דעה בלי שום ביסוס.

אני בכוונה לא עובר לה"פ, יש לי אינטרס שכולם יראו, יבינו ויפנימו את הדיון הזה. התנצלותי אם אתה נפגע מזה, באמת לא לכך כוונתי.

ובחזרה לנושא:

עוד לא ראיתי מוסך שיש לו מחשב בדיקה , ומכשור להרעדת מתלים ,כיוון פרונט, בדיקת צבע וכו' כמו למכון בדיקה
האם כל אלו נדרשים? האם השימוש בהם הוא נכון, האם התוצאות הן קריאות, מובנות וחד משמעיות? כי אם במקרה התשובה לשאלות שלי היא "לא", אז המכון לא שווה כלום מבחינה מכאנית. מהבחינה הכלכלית אני נוטה להסכים איתך (לא לגמרי אבל תחת התנאים שהצבת - בהחלט). פה כבר נכנס הדיון של כמה $ יעלה יישור קו לרכב שנמצא תקין ע"י מומחה וכמה אתה בעצם חוסך (שום דבר ששוה לדבר עליו, לדעתי) אם אתה מוציא עוד 400 על המכון, אבל זה דיון אחר.

המהנדס
15-11-04, 00:09
מסכים עם נקסוס שסמוראי סיקס וסופה לא צריכים להבדק במכון (סמוראי חדש מהמפעל יכשל שם ברוב הבדיקות :lol: סתם... )
אבל רכבים חדשים למה לא ? הציוד שם הוא יותר טוב ממוסך (למרות שאוזן של מוסכניק ותיק מזהה מ צ ו י י ן תקלות ) והאדם שבודק הוא נייטרלי (פחות או יותר) והכי חשוב אחריות על הבדיקה מצד הבודק (למה אתה משלם כ"כ הרבה אתה חושב?).
אתם נכנסתם לויכוח טכני עובדתי ( דבילי לדעתי ) במקום לעזור לאדון שפתח את השירשור עם עצות לבדיקה.
בחיאת חבר'ה בשביל מה משחקי כבוד, לדעתי אלון צודק שחבל לבזבז כסף על בדיקה לסמוראי וחיים צודק שיש מכשור שונה בסתם מוסך ובמכון בדיקה (לזה הוא מיועד כאילו דא) , והכי חשוב יש אחריות.

tayrie
15-11-04, 00:25
נקסוס תקרא את ההודעה הראשונה שלי בשרשור , אני מכוון שם בברור לצד הכלכלי!
יכול להיות שבדרך נפלטו לי כל מיני טעויות באמת מחוסר ידע , כתבתי מה שראיתי בעיניים שלי שאין במוסכים (אני מדבר על כל המערכת הממוחשבת , הרעדות , נסיעה במסילה ) זה שיש דרכים למוסך לבדוק אותם דברים , וואלה - קטונתי.
אני עדיין חושב שמוסך לא מגיע לקטנות (שבקטנות) כמו מכון - לפחות ממוסכים שאני מכיר.

האם כל אלו נדרשים? האם השימוש בהם הוא נכון, האם התוצאות הן קריאות, מובנות וחד משמעיות? כי אם במקרה התשובה לשאלות שלי היא "לא", אז המכון לא שווה כלום מבחינה מכאנית. מהבחינה הכלכלית אני נוטה להסכים איתך (לא לגמרי אבל תחת התנאים שהצבת - בהחלט). פה כבר נכנס הדיון של כמה $ יעלה יישור קו לרכב שנמצא תקין ע"י מומחה וכמה אתה בעצם חוסך (שום דבר ששוה לדבר עליו, לדעתי) אם אתה מוציא עוד 400 על המכון, אבל זה דיון אחר.

גם אם המכשירים של המכון לא שווים כלום , הם אלה שקובעים בסוף ירידת ערך...מה לעשות.
לגבי ה400 ש"ח של הבדיקה , אם הבן אדם מראה נכונות לרדת במחיר על כל ירידת ערך שתמצא , אז מניסיון כל רכב מיושן הטוב שבטובים , יצא בירידת ערך של לפחות 1000 ש"ח זה מניסיון (ולא ברכבי שטח - קל וחומר) תפתח ספר שמאות ותבין .

יש פורומים שבהם זה מקובל, כאן זה לא.

נקסוס אתה רוצה להגיד גיפטריפ תגיד גיפטריפ - אף אחד לא ילשין... :D

ryanai
15-11-04, 00:49
די חלאס...

אתה לוקח קודם למוסך שמבין ...לפני שאתה משלם למכון.

זו השורה התחתונה... כולם פה מסכימים איתה (במיוחד חיים - זה ציטוט שלו :twisted: )
החצי השני של המשפט (לשלם למכון) הוא אופציונלי - לא חובה. היתרונות הטכניים לא שווים את הכסף ברוב המקרים ברכבים האלו, אבל אם אתה רוצה להיות בטוח ו/או אתה חושב שתוכל לנצל את טופס הבדיקה במשא ומתן - לך על זה.

zagi
15-11-04, 11:39
טוב , עד עכשיו לא ידעתי מה לעשות ,ללכת למוסך 4X4 או ...מכון בדיקה .....???
ללכת לשניהם לא היתה אופציה ..( כלכלית 900 ש"ח ...לא מעט כסף . )
אז קראתי שוב את כל התגובות ,והחלטתי .
מכיוון שהרכב במצב וויזואלי לא רע בכלל , ולאור העובדה שהמכניקה בסופו של דבר קובעת ...
ובהתחשב בעובדה שהמוכר מוכן לרדת במחיר בגלל כל מיני שטויות נתונות ,אני אלך למוסך 4X4 ע"מ שלפחות אני אדע אם הרכב באמת במצב מיכני טוב .
בכל אופן חיים , אני לקחתי את השיקול הכלכלי מאוד ברצינות אך בסופו של דבר , מוסך מתמחה 4X4 נותן לי שקט נפשי , וכנראה שזה חשוב יותר .
בכל אופן היום אני לוקח את הרכב לבדיקה , ויותר מאוחר נחזור עם תשובות ...( אולי אפילו עם סמו... :?: )
תודה לכולם על התשובות המהירות , הידע והרצון לעזור ...... שגיא

tayrie
15-11-04, 13:36
מחזיקים לך אצבעות :D ,תשב למוסכניק על הזנב! 8)
אגב איך הגעת ל900 ש"ח??

נמרוד
15-11-04, 15:36
יש שתי פילוסופיות קניית רכב (לפחות):

יש אנשים שהמחיר הוא שיקול בקנייה שלהם. כלומר, הם יקנו רכב גם במצב פחות טוב אם המחיר נמוך, ויחשבו חישובים - אני קונה אוטו עם מנוע חצי גמור וגיר אולי ואני צריך להחליף ציריות אז אני כבר אחשב מחוזקות במחיר, ועם כל זה אני מוריד אותו ב8450 שקל אז בכלל אני עוד יכול לצאת ברווח.... כמה מחברי הטובים קונים ככה. לאילו, כל סוג של בדיקה ומכון ודעה חשובים, אם לא בשביל האמת שבהם, אז בתור תחמושת למשא ומתן.

אני שייך לקבוצה השנייה. המחיר לא מהווה אצלי שיקול. אני בודק כל רכב בצורה בינארית. עובר/לא עובר. או שאני רוצה את האוטו, או שלא. אם כן - אני משלם את מה שהמוכר ביקש (תמיד זורקים מחיר בשיחת הטלפון הראשונה). אני מראש לא מתמקח - מי שמבקש מחיר גבוה מדי בטלפון הראשון לא זוכה בכלל להמשך השיחה, וכל השאר עוברים בדיקה ראשונית, ונפסלים. אני פוסל רכב על שטויות, גם על זה שהבעלים לא מוצא חן בעיני. בסוף, אני עומד מול רכב אחד שאחרי כל הבדיקות אני רוצה לקנות אותו - וקונה, במחיר שנאמר בשיחת הטלפון הראשונה פחות או יותר.

כל הפילוסופיה הזאת לא עוזרת בגרוש כשצריך למכור... אני לא יודע למכור, אני תמיד נדפק. :D

המהנדס
15-11-04, 19:24
ואללה נמרוד קלעת בול ...
אני בגישה של נדלקתי/לא נדלקתי כשחיפשתי סמוראי עברתי כמה (שהיו במצב טוב מכאנית שהיו עם בעלים אחלא וכו') אבל לא נדלקתי .
כשראיתי את הסמוראי ששלי היום ישר אמרתי זה יהיה שלי ואפילו לא התמקחתי על המחיר - ישר ולעניין .
מה שאני רוצה להגיד שאין תחליף להדלקות גם בדברים אחרים לא רק במכוניות (אצלי לפחות) .
בקטע של ג'יפ זה מאוד חשוב כי לדעתי צריך בעליו של ג'יפ לאהוב אותו ולא להגיד - ואללה זה מוביל אותי ממקום למקום וזהו.

MY TWO CENTS

עידן.

tayrie
15-11-04, 21:55
שיטה מסוכנת , אפשר "להדלק" על זבל... :?
אלא אם כן אתם נוטים להדלק לא לפי מראה חיצוני.

בקשר לבעלים של הרכב , אין ספק שאפשר ללמוד הרבה על הרכב מהבעלים שלו, ויש אנשים שלא שווים התעסקות.

המהנדס
15-11-04, 22:45
בסמוראי הכי חשוב לדעתי עניין הבודי והשאסי .
את המכלולים בקלות אפשר להחליף לתקן או לשנות (מנוע למשל) אבל בודי ושאסי זה משהו שקשה הרבה יותר (ראה כתבה של עירא) עד בלתי אפשרי (בכמה רכבים).
חוץ מזה מצב השאסי למשל מלמד המון על הרכב כמה דפקו אותו בשטח תאונות וכו'
מנוע זה לא שיקול לדעתי בקניית סמוראי (וגם לא דריישאפטים למשל) אלו דברים זניחים ו"מתכלים" ממילא .
כל החוכמה בלקנות רכב ישן הוא לדעת איפה אתה יכול לשפץ ואם יש חלקים שאין מצב שתצליח לשפץ לבד / עם סכום הגיוני.

דוגמה ל"הדלקות" זה הצעה שהיתה לי ולאבא שלי לקנות רכב שנהפך למתקן בגן ילדים ב.מ.וו איזטה שנת 57' המצב היה קטסטרופלי אבל כשראיתי אותו אמרתי אנחנו לוקחים אותו לא משנה מה .
והיום הוא נוסע פרפקט ומשמש בעיקר כרכב תצוגה.
אין תחליף ל"הדלקות" אבל זה רק כשאתה יודע מה המגבלות שלך מבחינת ידע חלפים וכלים ואת כולם דרך אגב ניתן לרכוש (מדובר על סמוראי כמו על כל אוטו אחר).

אגב הדעה שלי לא מייצגת את הרוב הגדול של האנשים.

asafk
16-11-04, 01:05
אם עוברים לדיון הפילוסופי... גם אני עד היום לא בדקתי ג'יפים שקניתי במוסך או במכון. בודק לבד מה שאפשר- וגם זה אחרי שעשיתי סיבוב בג'יפ וראיתי אם יש לי איתו קארמה טובה- או לא. אם זה מרגיש כמו השותף הבא שלי לטיולים- או לא.
זהו. לפחות במקרה אחד היתה לי קארמה מצויינת עם ג'יפ שהיה בנוי בעיקר מחלודה וציפוי כרום. :roll: אבל נורא אהבתי אותו.

אסף.

tayrie
16-11-04, 01:15
אני מתחיל להבין את קו המחשבה שלכם :) , אבל כל מה שאתם כותבים זה לגבי רכב ישן עם ערך נמוך .
כשמדובר על רכבים שערכם זה נכס , נכס בודקים טוב טוב לפני שקונים , ובקניה מביאים בחשבון מה יהיה במכירה , לא בטיול הבא...

נמרוד
16-11-04, 08:47
אני מתחיל להבין את קו המחשבה שלכם :) , אבל כל מה שאתם כותבים זה לגבי רכב ישן עם ערך נמוך .
כשמדובר על רכבים שערכם זה נכס , נכס בודקים טוב טוב לפני שקונים , ובקניה מביאים בחשבון מה יהיה במכירה , לא בטיול הבא...

הלו, יש מישהו בתוך הגולגולת שם?

אנחנו מדברים על סמוראי. תראה לי מישהו שחושב ברצינות שסמוראי - או כל ג'יפ לצורך העניין - או אפילו כל רכב כמעט בלי יוצא מן הכלל - הוא "נכס"... ואני אראה לך מישהו שעישן הרבה יותר מדי, מוקדם מדי בבוקר :lol:

tayrie
16-11-04, 09:17

הלו, יש מישהו בתוך הגולגולת שם?

אנחנו מדברים על סמוראי. תראה לי מישהו שחושב ברצינות שסמוראי - או כל ג'יפ לצורך העניין - או אפילו כל רכב כמעט בלי יוצא מן הכלל - הוא "נכס"... ואני אראה לך מישהו שעישן הרבה יותר מדי, מוקדם מדי בבוקר :lol:

נמרוד לא יודע באיזה עולם ורוד אתה חי :? , אבל רכב שערכו 50+ אתה יודע מה בגיל שלי אפילו פחות, זה הדבר הכי יקר שברשותי , אז זה לא רק נכס זה הנכס...
תמיד יש את האופציה למכור אם נתקעים , אז אני לא מוכן להשקיע ברכב שערכו נמוך מלחתחילה
ולהדפק איתו אחרי זה - או למכור בהפסד.
נמרוד כשתקנה רכב חדש אתה פתאום תמצא את עצמך מברר ירידות ערך וכו' - בשביל הכיף? :?

תראה לי מישהו שחושב ברצינות שסמוראי

אני מדבר בכלליות, באמת במקרה שלנו זה הכל לשיקול דעת.

נמרוד
16-11-04, 09:20
יש פה כלכלנים, נכון? תסבירו לבחור מה זה נכס, ולמה רכב זה לא "נכס" - זה בדיוק ההפך.

gily2k
16-11-04, 09:33
סליחה על חוסר האיפוק

אבל ... לכל הרוחות איזה נכס
אתה רוכש רכב שעלות התחזוקה הכללית שלו היא לפחות כפולה מרב הרכבים הפרטיים כ סוויפט ג'אסטי ורכבי סטודנטים/ אנשים קצרים במזומנים
איך אתה בודק ירידת ערך בכיף ???
כן , רכב שטח זה תחביב וכיף הוא יותר מתקרב ל"קניין רוחני" מאשר לנכס

תגיד , גם כאשר אתה בודק דילים לחו"ל אתה מתעניין בירידת ערך??

שטח , כמו תחביבים אחרים מובלים בידי הרגש ולא ההיגיון!!

וחיסכון וירידת ערך הם שיקול לא רלוונטי
אתה חושב שמישהו יחזיר לך את הסכום המלא על הנעילה או על שעות העבודה הזחילה והתחנונים לבת הזוג בגלל התחביב ??

נמרוד לא יודע באיזה עולם ורוד אתה חי , אבל רכב שערכו 50+ אתה יודע מה בגיל שלי אפילו פחות, זה הדבר הכי יקר שברשותי , אז זה לא רק נכס זה הנכס...
תמיד יש את האופציה למכור אם נתקעים , אז אני לא מוכן להשקיע ברכב שערכו נמוך מלחתחילה
ולהדפק איתו אחרי זה - או למכור בהפסד.

קצת קשה לי להבין את ההגיון איך אדם שאין לו הון התחלתי או עתודה זמינה יקח בכלל סיכון של השקעה בסדר גודל של 50K שזה

גם אם אתה לוקח הלוואה ומשעבד את הנכס לבנק לא אכפת מירידת הערך שלו אלא רק בסכום נתון בזמן מול גודל ההלואה (או באיזה סכום הוא, כלומר הבנק, יהיה מסוגל מכור אותו)

tayrie
16-11-04, 10:09
יש פה כלכלנים, נכון? תסבירו לבחור מה זה נכס, ולמה רכב זה לא "נכס" - זה בדיוק ההפך.

נכס במובן שלי... :evil:

שטח , כמו תחביבים אחרים מובלים בידי הרגש ולא ההיגיון!!

בשנה הקרובה אי"ה בלי נדר העליהיע"ב אני הולך לקנות רכב שטח ב 200 אלף ש"ח
שיוחלף כעבור 3 וחצי שנים בדיוק,אתה רוצה שאני ילך בעקבות הרגש???? לא ,אני בודק ירידת ערך ! כי אני יודע שזה כסף שאני יצתרך להוסיף בסוף ה3 וחצי שנים.
קל וחומר ברכב יקר משומש שם אפשר גם ליפול עם זבל.
אתה חי בסרט, מה זה טרקטורון?!

וחיסכון וירידת ערך הם שיקול לא רלוונטי
אתה חושב שמישהו יחזיר לך את הסכום המלא על הנעילה או על שעות העבודה הזחילה והתחנונים לבת הזוג בגלל התחביב ??

הנעילה והעבודה - זה "התחביב"
כל השאר - כלי תחבורה , נכס - איך שתקרא לזה...
אלא אם כן אצל כולם פה הג'יפ זה רכב שני.

קצת קשה לי להבין את ההגיון איך אדם שאין לו הון התחלתי או עתודה זמינה יקח בכלל סיכון של השקעה בסדר גודל של 50K שזה

גם אם אתה לוקח הלוואה ומשעבד את הנכס לבנק לא אכפת מירידת הערך שלו אלא רק בסכום נתון בזמן מול גודל ההלואה (או באיזה סכום הוא, כלומר הבנק, יהיה מסוגל מכור אותו)

איזה סיכון ? היה כסף קניתי , אללה בבלה... :D

המהנדס
16-11-04, 11:50
לכן זו בעיה לקנות רכב שטח בהרבה כסף כי הבלאי גדול הירידת ערך תלולה יותר וקשה להנות כשאתה כל הזמן חושב אם הוא יהרס.
דאגות זה לא תחביב . :lol:

tayrie
16-11-04, 13:48
לכן זו בעיה לקנות רכב שטח בהרבה כסף כי הבלאי גדול הירידת ערך תלולה יותר וקשה להנות כשאתה כל הזמן חושב אם הוא יהרס.
דאגות זה לא תחביב . :lol:

מהנדס , לא יודע מה יותר הנאה מלהוציא רכב מהנמל .(עוד לא עשיתי את זה :evil: )
קצת קשה בהתחלה בשטח , אבל מתרגלים כמו לכל דבר.

המהנדס
16-11-04, 15:01
אני הוצאתי חלקים לרכב מהנמל (אשדוד) וסמוך עלי זו לא הנאה אלה שחיטה של כסף וזמן.

המהנדס
16-11-04, 15:02
ZAGI שכחתי להגיד לך מזל טוב על קניית הרכב החדש.
מה עם הטרנספר , הסתדר ?

tayrie
16-11-04, 15:52
אני הוצאתי חלקים לרכב מהנמל (אשדוד) וסמוך עלי זו לא הנאה אלה שחיטה של כסף וזמן.

כשנפגש פעם אני יסביר לך למה לי זה כיף... 8)

zagi
17-11-04, 17:57
טוב , בשעה טובה ובמזל טוב , העברתי בעלות היום (הסמו אצלי משלשום ...)
השיקולים שלי לקניית הסמו ובכלל היא השיטה הישראלית הנפוצה : " הכי טוב , ובזול ".
זאת הדרך היחידה שלי לתאר את אסטרטגיית הקניה שלי , וכמובן שלפני הכל חשוב לי האדם ממנו אני קונה את הרכב .
זה לא משנה אם הוא טיפל באוטו או לא , מה שמשנה לי - " האם הוא נראה לי בן-אדם ישר ".
אבל כמו בכל דבר , אין משתנה אחד בלבד ..ויש המון משתנים בקניית רכב .
ד"א את הבדיקה לפני קניה עשיתי אצל עמרם , והבעיה בטרנספר נפתרה בעלות של 40 ש"ח ... :wink:
ועוד מ'ס ימים נתחיל לעשות " יישור - קו "
ושוב תודה על כל העזרה ...שגיא
ד"א מישהו יודע על ברזנט לסמו משומש במצב טוב + , או חדש במחיר טוב ( החורף כבר כאן ..) ...???

tayrie
17-11-04, 18:19
ד"א מישהו יודע על ברזנט לסמו משומש במצב טוב + , או חדש במחיר טוב ( החורף כבר כאן ..) ...???

http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Notes&group=3&item=9132

תתחדש על הסמו.

המהנדס
17-11-04, 19:04
הבחור מהמודעה שפרסמו (אביעד) קנה ברזנט חדש לסמוראי שלו . שווה לך בכל מקרה להתקשר אליו לשמוע כמה עלה לו החדש...או לקנות ממנו את הישן כמובן :D

yoav
18-11-04, 14:17
עידן כתב:

מה שאני רוצה להגיד שאין תחליף להדלקות גם בדברים אחרים לא רק במכוניות (אצלי לפחות) .

רגע רגע- בטיול האחרון יחד (טוב נו גם הראשון) קלטתי אותך לוטש עיניים לתוך הסמו שלי (ואפילו יושב בתוכו ומצלם)- זה היה בגללי או בגלל שמחה? :twisted: :twisted:
רק שתדע- אני נשוי... ושמחה מעוקרת :lol: (וחוץ מזה שראינו שאתה כבר מסודר....כן- ד"ש להדר :!: )

המהנדס
18-11-04, 16:45
באמת כלבה חמודה ויקרה :twisted: ת'אמת זה לא אני זו הדר שנדלקה עליה (באמת!! היא לא הפסיקה לדבר עליה ....)
בכל מקרה אין לך או לה מה לחשוש :lol:

zagi
18-11-04, 18:46
עכשיו חזרתי מטיול " אחרי הגשם הראשון .." עם סמו ...
יצאתי מהר-טוב , עברתי את המחצבה , ונסעתי בשביל ישן על שפת נחל סורק עד לנס הרים (ליד ירושליים )
ואללה , הופתעתי ... הסמו , הנקניק הקטן ...לא עוצר
עליות , ירידות , סלעים , בוץ , מים , דרדרת , ושוב , הנקניק הקטן לא עוצר :!:
טוב , אומנם נסעתי בשטח לא קשה במיוחד , אך בדקתי כל מיני אתגרי עבירות שראיתי בדרך .
ומכאן אני מגיע לשאלתי , אך מכיוון שהיא לא קשורה לדיון הזה נפתח דיון חדש ...

שגיא ...

המהנדס
18-11-04, 18:52
יפה מאוד .

משהו קטן לגבי:

עכשיו חזרתי מטיול " אחרי הגשם הראשון .." עם סמו ...

אל תסע בבוץ לפני שאתה בודק אטמים בגלגלים ומאריך נשמים של הסרנים.
אני אכלתי אותה בגלל זה... (גם נחום אותו סיפור שבוע אחרי)

zagi
18-11-04, 19:06
OK .... תודה ..., העניין יבדק מחר בבוקר... :!:

-->