PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגיר יורד - מה כדאי לעשות על הדרך

kiko
12-11-04, 20:16
הסטרטר נתחן, שופץ ונתחן שוב. אין ברירה - צריך להחליף גלגל תנופה. לא מזמן החלפתי תושבות מנוע אז עכשיו הגיע תור הגיר לרדת. ברור שמחזיר שמן אחורי במנוע יוחלף כי הוא כבר נוטף אבל מה כדאי לעשות על הדרך אם כבר מפרקים את תיבת ההילוכים? :shock:

kiko
12-11-04, 20:19
נתחן = נטחן :oops:

yoavshefer
12-11-04, 21:14
כדיי להחליף מחזיר שמן לגל ארכובה, צריך להוריד קרטר.וגם אז אפשר להחליף רק "חצי" מחזיר שמן!
אפשר להחליף קלאצ',תושבות גיר, מחזירי שמן לגיר ולטרנספר.

UNIX
12-11-04, 21:35
מיסב לחץ

שחר 9
12-11-04, 23:04
אתה לא מחליף גלגל תנופה אלא את הזר שעל גלגל התנופה.
על הדרך תבדוק את מצב הקלאץ ועשה שיקול , לדעתי ב50 אחוז שחיקה תחליף אותו.
חריטת גלגל תנופה כדאי כי העלות נמוכה, כנ"ל מיסב לחץ.
בפרוק והרכבת הגלגל תנופה תעבוד עם ידית מומנט.

בהצלחה.

t_uri
13-11-04, 02:27
תוספות באדום

אתה לא מחליף גלגל תנופה אלא את הזר שעל גלגל התנופה.
על הדרך תבדוק את מצב הקלאץ ועשה שיקול , לדעתי ב50 אחוז שחיקה תחליף אותו.
חריטת גלגל תנופה כדאי כי העלות נמוכה, כנ"ל מיסב לחץ. זה נכון אם אתה באמת עושה קלאץ'. לא לחסוך בחריטה של גלגל התנופה כי אם תחסוך היום תשלם על זה ברעידות ושחיקה מהירה של הקלאץ' מחר. דיסק קלאץ', דיסק לחץ וחריטת גלגל תנופה לא צריכים לעלות יותר מ-500-600 ש"ח אבל יכול להיות שאני לא מעודכן.
בפרוק והרכבת הגלגל תנופה תעבוד עם ידית מומנט. חובה!!! מדובר החלקים מסתובבים ורועדים. חוסר איזון בהידוק הברגים עלול לגרום לשיחרורם. אם אתה צריך ידית מומנט אתה יכול לקחת את שלי.

בהצלחה.

כדאי גם להחליץ מיסב מוביל (פיילוט בושינג).

בהרכבת הקלאץ' אתה צריך הילוך ישיר או מוט עגול חרוט בשני עוביים כדי למרכז את הדיסק. יש לי את שני העוביים (לפיילוט בושינג 19 מ"מ ו-15 מ"מ). אתה מוזמן להישתמש. בעט ההכנסה של הפיילוט בושינג החדש אתה חייב לשים לב שאתה לא פוגע בשפה שלהם, אחרת אתה תוכל מרורים עם ההרכבה של הגיר בחזרה למקום. אפשר להיעזר במוט מירכוז הנ"ל כדי לדפוק את הפיילוט החדש למקום בצורה ישרה (רק כדאי מאד להלביש עליו את הפילוט הישן כדי שיהיה חומר רך במגע על הפילוט החדש).

http://www.jeepolog.com/jp_archive/jplg_stories_CJ5_clutch.html

אורי טל.

חנן א.
13-11-04, 17:55
כדיי להחליף מחזיר שמן לגל ארכובה, צריך להוריד קרטר.וגם אז אפשר להחליף רק "חצי" מחזיר שמן!

ההערה נכונה בחציה הראשון, אכן אין שום קשר בין הורדת גיר ובין החלפת מחז"ש אחורי בסיקס (ובסופה) , בניגוד לרכבים אחרים.
החצי השני שגוי. ניתן להחליף את שני חצאי המחזיר.

yoavshefer
13-11-04, 19:32
חנן, לא צריך להוריד גל ארכובה כדי להחליף את החצי השני של מחזיר השמן?

UNIX
13-11-04, 19:50
אפשר עם חוט ברזל להשחיל אותו אבל זה די בעייתי , אני אישית ניסיתי ולא הצלחתי בעבר.

שחר-סופה
13-11-04, 20:10
חנן, לא צריך להוריד גל ארכובה כדי להחליף את החצי השני של מחזיר השמן?

לא!!!
ע"מ לחלוץ את מחזיר השמן במלואו (שני חצאיו) צריך לפתוח את
ברגי הטלטל האחרון להוריד את הקאפ U שסוגר על המיסב ע"מ שתהיינה
גישה . מכניסים מברג בעדינות או כל כלי אחר ע"מ לדחוף מעט החוצה
את החלק העליון של המחז"ש.
לא לשכוח לברר מהו מומנט הסגירה של ברגי הטלטל - עם ידית מומנט כמובן.
טיפ - את אטם הקרטר מחברים לקרטר עצמו עם חוטי נחושת עדינים ביותר ע"מ
למרכזו.

שחר.

חנן א.
14-11-04, 10:14
יואב, שחר ענה במקומי, אין לי כמעט מה להוסיף. אם זה הולך קשה אז פותחים מעט את קסוות המיסבים הקרובים, כך שהקרנק ירד מ"מ ואז זה הולך חלק, ללא התנגדות.

yoavshefer
14-11-04, 10:46
o.k למדתי עוד משהו!!!

-->