PDA

צפייה בגרסה מלאה : לכל בעלי הקרבורטורים

t_uri
29-12-02, 23:50
לא כל-כך הבנתי את הכוונה. יש תמונות?

אורי טל.

חנן-ג'יפולוג
30-12-02, 00:06
שמוליק, ההודעה הוזזה מפורום YJ לפורום CJ.
אני לא בטוח שזה הפורום הנכון ולא פורום הבונים או כללי, אבל בטח אין לה מה לחפש בפורום YJ.

סוזי המשתוללת
30-12-02, 00:42
דווקא קלעת בול לפורום וכי למי עוד יש קרבורטורים חוץ מלנו ?
אורי בכל קרב יש נקז אויר לבית המצוף
לפחות בסמוראי פתחי הניקוז פונים לעבר תא הנוסעים (מחזית הרכב )ותא המצוף ממוקם בחלק הכי קדמי
מה שקורה בעלייה או קפיצה תוך כדי עלייה (שבעצם רק "מגדילה" רגעית את זוית הטיפוס)שהדלק שבתא המצוף "נשען"על הקיר האחורי של תא המצוף (זה הקרוב ללועות)אלא ששם בדיוק ממוקמים גם הנשמים של תא המצוף והדלק נשפך שלא בדרך המיועדת ושלא ביחס הנכון הישר אל תוך הלוע
הארכה פיזית של פתחי הניקוז העלאתם לגובה המקס' האפשרי ואפילו קישור שני הפתחים (במידה ויש שניים)ביניהם יגרמו לדלק שבכל זאת מגיע לצינור ההארכה לעבור מצד לצד ולא להשפך למנוע ולחנוק אותו
תיכנס לאופרואד.קום ויש שם קרב הולי עם השיפור הנ"ל זה חדש

t_uri
30-12-02, 02:39
תכול בבקשה לצרף קישור לכתבה.

אורי טל.

סוזי המשתוללת
30-12-02, 15:24
אורי אם הייתי יודע איך לצרף קישור הייתי מיליונר
dont temt me cause i will follow

ניר ל
31-12-02, 23:40
נתקלתי בזמנו בפטנט הזה בהקשר של קרבורטורים לחיפושיות באגי, מדובר על קרבורטורים שבהם הנשם (שתפקידו להשוות לחצים בין תא המצוף ללוע הקרב') הוא בצורת צינור מתכת אלכסוני ואז מאריכים אותו ע"י הלבשה של צינור גומי שעולה לפילטר אויר. אצלנו (ב BBD) הפתחים האלה חתוכים על מכסה הפח שסוגר על המנופים וכו' (זה עם השסתום התהפכות למעלה), חשבתי לאלתר פטנט דומה, אבל אחרי ניסוי קצר גיליתי שכאשר מעמידים את הקרבורטור בשיפוע, הוא מציף הרבה לפני שמפלס הדלק מגיע בכלל אל הפתחים ומהווה בעיה. לא בכדי הקרב' הזה יותר דפוק מאחרים. אני מבטיח לעצמי, רק בשביל הספורט (ובשביל פרס נובל לג'יפאים) לחקור יותר לעומק את הגורם הבעייתי בקרבורטור ולברר אם יש דרך להתגבר עליו. אבל רק כשיהיה לי באמת זמן מיותר...

חנן-ג'יפולוג
01-01-03, 00:39
ניר, אתה מקבל ממני פרס נובל כשתחקור ותכתוב לנו בצעדים מא' וע ת' איך מתאימים מערכת הזרקה של ספארי TBI ל258.
עשה טובה לעצמך ואל תבזבז זמן על הקרטר.

RINCEWIND
01-01-03, 20:34
חנן למה פרס נובל 1000 מצלצלים ירוקים ויש לך מספר אופציות לקיטים של הזרקה
הבנויים במיוחד עבור ה258

אמיר

נמרוד
01-01-03, 20:56
אמיר,
תמציא שיטה ליצירת 1000 ירוקים יש מעין, ובטוח תקבל פרס נובל...

RINCEWIND
01-01-03, 21:17
נמרוד אתה צודק אבל תסביר לי למה אנשים שמים ראש מנוע של סופה במקום קיט של הזרקה?

עברה במוחי המחשבה על ראש מנוע של סופה בזמנו (לפני המיתון והכול) העלויות היו אסטרונומיות, ראש מנוע, מפלג, משאבת דלק, מחשב, צמת חשמל ועוד. והיום אני שואל למה?
יש קיטים מסודרים, נכון 1000 דולר זה המון כסף אבל ראש מנוע זה פי כמה וכמה, ותכלס השאיפה בכל המיקרים זה לזרוק את הקרטר לפח, ולא לחשוש מזוויות

אמיר

סוזי המשתוללת
01-01-03, 22:46
זה לא ה1000 וגם לא ה100 דולר הבעייה כל הכיף בכלים שלנו זו הפשטות וחוסר התלות בגחמות של מערכות מסובכות ויקרות אחרת יותר זול (בקנייה ראשונית )שומו שמיים לקנות דיסקו בנזין או סופה אבל אז לא חוששים מהגימגום בעלייה אלא מהגימגום בכביש או בישורת
חוצמזה מאז שהתקנתי את הנ"ל באיסין שלי נפתרה הבעייה

נמרוד
02-01-03, 08:43
אמיר, מה שיש מספיק טוב. ביום שבו המנוע שלי יגמור את הקריירה, הוא יוחלף אחר כבוד במנוע מוזרק - אולי 4.0 ליטר של סופה, אולי וורטק V6. יש דברים יותר טובים לעשות עם 1000דולר.

חנן-ג'יפולוג
02-01-03, 09:57
לטעמי, מה שיש הוא לחלוטין לא טוב, ואמיר אתה צודק, אלף דולר יפתרו את כל הבעיות והאמת היא שיש קיטים גם ב700 דולר, אבל אני בטוח שמערכת משומשת של ספארי תעלה הרבה הרבה פחות והיא למעשה אותה מערכת כמו בקיטים שמוכרים בחו"ל.

RINCEWIND
02-01-03, 10:32
ביום שבו המנוע שלי יגמור את הקריירה, הוא יוחלף אחר כבוד במנוע מוזרק - אולי 4.0 ליטר של סופה.

את זה אני לא מבין, למה?
למה להחליף למנוע סופה? מה היתרונות?
אוברול מושלם + קיט יתנו את אותם ביצועים ותקבל מנוע חדש מוזרק
בעלות יותר נמוכה, אז למה בכול זאת מחליפים מנוע ל4 ליטר?

זאביק
02-01-03, 10:37
נמרוד, מנוע של סופה לא מתאים לך.
אולי הוא זמין, לא ממש יקר, המון כוח (180 כ"ס) אבל,
כל הכח ומהמומנט מגיע בסל"ד גבוה מידי.
קשה מאוד לזחול עם סופה, לעומת מנוע 258 או אפילו דיזל של דיפנדר (שבשניהם אתה לא עובר את ה-1500-2000 סל"ד).

חנן-ג'יפולוג
02-01-03, 10:40
לאותם ביצועים, אתה בכל מקרה לא תגיע בגלל הבדלים מכניים בין המנועים.
מהלך בוכנה ארוך יותר ב258.
שטח שסתומים גדול בהרבה ב4 ליטר.
מערכת הזרקה רב נקודתית ב4 ליטר מול חד נקודתית ב258. (אני יודע שיש קיט רב נקודתי ל258 אבל הוא עולה 2200 דולר)

חנן-ג'יפולוג
02-01-03, 10:42
וגל זיזים שמכוון לתת שיא מומנט ב4000 סל"ד ב4 ליטר מול גל זיזים שמכוון לתת שיא מומנט ב1800 סל"ד ב258.

חנן-ג'יפולוג
02-01-03, 10:45
זאביק, כמו שניתן לכוון מנוע של סופה לתוספת הספק בסל"ד גבוה ניתן גם לכוון אותו במידת מה לעבוד טוב בסל"ד נמוך באמצעים כמו החלפת גל זיזים (אולי לזה של ה258), הצרת האגזוז, שינוי עקומת קידום הצתה על ידי צ'יפ ועוד.

חנן-ג'יפולוג
02-01-03, 10:46
חוץ מזה שעם קיט 4:1 אתה יכול לזחול גם בסל"ד גבוה.

נמרוד
02-01-03, 20:09
...זאביק, אמיר, מה קרה? הוצאתי את כולם משיווי משקל?
אני, נמרוד, ישראלי בן ישראלי, כתבתי קבל עם ועדה שמה שיש לי פחות טוב ממה שיש לך. אסור לי? אי אפשר להגיד שאני לא מכיר את שני המנועים...

ה258 הוא מנוע קלאסי, אמין, עמיד, חזק, והכל - אבל ישן. יש יותר טובים. מנוע הסופה המוזרק יותר טוב, נקודה. אני יכול לקנות מנוע של סופה, לשתול אותו במקום המנוע שלי בסוף שבוע של עבודה, וזהו. לסוע לטייל. אני יכול גם לעשות אוברול תוך שלושה ארבעה שבתות, להביא קיט הזרקה חד נקודתית ב1000 דולר (פחות טוב מהזרקה רב נקודתית מקורית של סופה), להחליף עוד כל מינ דברים, לחזור אחרי שבוע לסבב שיפורים, לסוע לטייל, לעבוד עוד סוף שבוע על שפצורים אחרונים (אבל ממש...). בעיני אין בכלל התלבטות, כשהמנוע (שכבר עבר אוברול אחד) יסיים את הסיבוב השני, הוא יוחלף במנוע מודרני מוזרק.

ד.א. כמו שחנן כתב, הרבה לפני שזה יקרה ישכון טרנספר 4:1 מתחת לג'יפי. אולי אפילו הקיץ.

זאביק
02-01-03, 20:52
נמרוד,
לא הוצאת אותי משיווי משקלי.
אני עדיין חושב שמנוע סופה פחות טוב לזחילה ממנוע 258 או V או דיזל, שבהם המומנט מגיע בסל"ד יותר נמוך.
לא נסעתי עם 1:4, אז אני לא יודע להגיד לך איך ההרגשה,

למרות שבעתיד (הלא רחוק אני מקווה, שנה+ ), הסופה תהיה נעולה בצמיגי 35", 1:4.10 בדיפ', 1:4 בטרנספר.
או שלא תהיה סופה (אלא משהו אחר, צ'ירוקי :roll: :roll: אולי ??)

סוזי המשתוללת
02-01-03, 23:27
מה שקובע את אופי המנועים הוא לא אופי ההזרקה אלא מבנה המנוע ומנוע אם מהלך בוכנה ארוך ייתן בהכרח מומנט גבוה בסלד נמוך יחסית למנוע בעל אותו נפח אבל עם שטח בוכנה גדול על חשבון מהלך (שהרי הנפח הוא שילוב בין השניים)ההבדל בין חד נקודתית (קרבורטור משופר )ורב נקודתית הוא בדיוק שניתן להגיע ברב נקודתית מול פשטות בחד נקודתית
אם אני הייתי צריך לבחור והיעד העיקרי זחילת סלעים אני הייתי נשאר
עם ה258 וחד נקודתית
בכל מקרה הרעיון שהעליתי אמור לתת פתרון טוב עם כי לא מושלם כמו הזרקה אבל גם ללא החסרונות שלה
אגב מישהו מכם ניסה להתאים קרבורטור איסין של מיצובישי l200 ?
הוא קרב די אמין (אותו דבר כמו בסמוראי )אבל הלועות הרבה יותר גדולים
ולא צריך לעלות יותר מ200 -300- ש"ח בארץ
לדעתי שווה בדיקה

RINCEWIND
03-01-03, 00:38
Teralow by teraflexאו AtlasII?

סוזי המשתוללת
03-01-03, 00:58
נמרוד
אגב לא עדכנת כמו שהבטחת בנוגע לקיט וובר שהתקנת איך הוא מתמודד בזויות חדות וקפיצות ?

eldad007
05-01-03, 00:46
אולי המנוע של הסיקס יותר חזק לזחילה אבל דבר אחד בטוח - ברגע שיתאפר לי כלכלית אני מעיף את הקרבורטור וקונה מערכת הזרקה של ספארי (ראיתי אצל מישהו שזה עובד פצצה). פשוט נמאס לי מהקרבורטור המעצבן הזה, ואת האמת - עוד לא נסעתי כמעט עם הג'יפ בשביל שהוא ייסתם, אבל בכל פעם הדיזה של הטורים הנמוכים נסתמת.
אם יש למישהו פיתרון זמני עד ההזרקה - אני אשמח לשמוע...
אלדד

סוזי המשתוללת
05-01-03, 00:52
כן
נקה את מערכת הדלק קומפלט ותתחיל במיכל

נמרוד
05-01-03, 09:35
סוזי - לגבי הקרבורטור שהתקנתי, עובד טוב מאד, אין לי (כמעט) תלונות.
הבעייה היחידה היא התנעה במנוע קר, אחרי מנוחה של יותר מכמה שעות - לוקח כמה שניות טובות של סטרטר עד שהתא מתמלא דלק והמנוע מניע. מסתבר משיטוט בפורומים זרים שזו בעייה ידועה עם הקרבורטור הזה, הסיבה לא ברורה, והפתרון הוא תוספת של משאבת דלק חשמלית שתופעל כמה שניות לפני ההנעה.
ד.א. זה לא אותו דגם שיש בסיטרואן BX, אם כי אני מאמין שאפשר להתאים.
למי שלא מבין במה מדובר, קישור:
http://www.jeepolog.com/j6tech_weber_carb.htm

ניר ל
05-01-03, 10:30
נמרוד, אני לא מכיר את הקרבורטור הזה בכדי להביע דעה ספציפית, אבל גם בקרבורטורים אחרים קיימת בעיה של התאיידות הדלק מתא המצוף לאחר עמידה ממושכת. אטימה טובה של תא המצוף באמצעות שרלק מאריכה את משך זמן ההתאיידות בצורה משמעותית, אגב גם הפילטר הפתוח מאיץ את ההתאיידות.

-->