PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופה מתחממת בעמידה.

אייל
11-05-03, 14:44
הגברת מתחממת (והיא אפילו לא מרוקאית :lol: ).
בנסיעה בכביש הכל בסדר. בטיולים איטיים או במצב עמידה שעון החום נושק לתחום האדום. פתיחת חימום פותרת לרוב את הבעיה ומחזירה את המחוג למקומו הבריא (ואותנו מבשלת).

ניקוי ראדיאטור???

האם יש פרוצדורה נכונה לניקוי מעבריי המים במנוע??

וכו'...

תודה רבה
אייל

חנן-ג'יפולוג
11-05-03, 15:14
פאן קלאץ'.

נמרוד
11-05-03, 15:15
שוב פעם...
אם בדקת/החלפת את הטרמוסטט, צינורות מים, משאבת מים, פאן-קלאץ' במידה ויש, ובקיצור את כל הדברים הקלים לבדיקה... והם לא מקור הבעייה, אזי:

הרדיאטור אשם.

הסיכוי שהבעייה במעברי המים במנוע קלוש. מעברי המים הקטנים והבעייתים נמצאים באופן טבעי ברדיאטור, ונסתמים עם הזמן. אם הרדיאטור לא פורק ונוקה בצורה מקצועית בשנתיים שלוש האחרונות, זו הבעייה וזה הזמן לטפל בה.

חנן-ג'יפולוג
11-05-03, 15:23
שוב, פאן-קלאץ'.
אם הרדיאטור היה סתום הבעייה היתה מציקה גם בנסיעה רגילה.
אבל הבעייה נוצרת רק כשאין רוח ומי שאמור לעשות את הרוח במצב כזה זה המאוורר.
הוא לא עושה, כנראה.

אייל
12-05-03, 10:36
פאן-קלא'ץ, תקנו אותי אם אני טועה, היא היחידה שאחראית לסובב את המניפה בהתאם לחום. כלומר להפחית את המהירות כאשר המנוע קר (כדי לא לעבוד בטמפ' נמוכה מדי) ולהגביר כאשר המנוע חם, אני צודק?
אם אכן מדובר ביחידה הזאת האם ייתכן שהיא לא קיימת אצלי???

כמה עולה הכלה?
כמה מסובך להחליף ???

תודה.

נמרוד
12-05-03, 10:41
הפאן-קלאץ' זה בערך מה שאתה אומר... זה נראה כמו בונגלך עם צלעות קירור שמחובר למניפה. יכול להיות שאין אצלך. אם יש, שקול לבטל אותו ולחבר את המניפה ישירות למנוע.

אייל
12-05-03, 10:45
אם אני זוכר נכון אז הוא בוטל. השאלה עוברת הלאה, מה זה יכול להיות???

נמרוד
12-05-03, 10:47
בן כמה הרדיאטור? מתי פעם אחרונה שהוא נפתח ונוקה?

אייל
12-05-03, 10:53
לדעתי מקורי...
אני ניקיתי אותו עם מים בלבד לפני כמה שבועות אבל בשנתיים שהוא אצלי הוא מעולם לא פורק מהאוטו למטרת ניקוי אצל בעל מקצוע...

נמרוד
12-05-03, 12:12
ניקוי רדיאטור עם מים, זה כלום. בזבוז של מים. לך לבעל מקצוע, לא תאמין כמה חרא הוא יוציא לך מהרדיאטור. צריך לראות בעיניים.

חנן-ג'יפולוג
12-05-03, 12:19
כתבתי כבר בעבר ואכתוב שוב:
אם המצנן סתום, עדיף לדעתי, להוציא את הארנק, לשים לאישה פלסטר על הפה, ולהחליף למצנן חדש. מצנן שעבר ניקוי לא יתן תוצאות של מצנן חדש ובטח לא אמינות כנ"ל.
כרגע זה כואב, אבל במבט כולל, הטעם הטוב של החסכון הכספי יעלם מהר מאוד יחסית לטעם הרע שיווצר כשתגלה באמצע טיול שהמצנן שלך לא נותן עבודה כמו שצריך או גרוע מזה, נוזל.

אייל
12-05-03, 15:21
להזכירך, חנן יקירי, אני עוד לא טעיתי ב"שייבה הלא נכונה" ואני לא צריך לסתום לאף אחד את הפה עם פלסטר :P :P (אני מקווה שגלי לא מסתובבת ספורום הזה :? :? ).
אם המצב הוא גבולי לא עדיף לנסות לנקות קודם?

כמה אמור לעלות ניקוי?
כמה עולה חדש?

נמרוד
12-05-03, 15:31
ניקוי עולה 200 - 300 שקל, וכולל פירוק האמבטיות, נקוי שורה שורה עם מוט שטוח, והלחמת האמבטיות חזרה. תכלע'ס, הרדיאטור יוצא די כמו חדש. אם הרדיאטור במצב כללי טוב, לא עבר הרבה טראומות, לא בוטלו יותר מדי שורות - אני חושב ששווה.
מצד שני אני לא יכול לסתור את מה שחנן אומר. הרדיאטור שלך בן 7-8 שנים איך שלא יהיה, אם לא תחליף עכשיו אז תחליף עוד שנתיים. צריך לברר כמה עולה חדש ולהחליט. ב800 שקל? חדש! ב2000 שקל? - שהישן ימשיך לקרר...
בכל מקרה בעניין של רדיאטורים, לא משומש ולא משופץ. או שמאריכים את חיי הנוכחי או חדש.

חנן-ג'יפולוג
12-05-03, 16:35
לא יודע כמה עולה מצנן לסופה. מצנן 3 שורות לסיקס עולה בסביבות ה1100-1200 ש"ח.
אני קצת חם על העניין הזה עכשיו, כי אם הייתי מסוגל הייתי בועט לעצמי בראש...
כמעט מכשקניתי את הרנו5, לפני קצת יותר משלוש שנים (קניתי אותו בפברואר, כך שהבעייה לא נחשפה בהתחלה אלא בקיץ אח"כ) היתה לו בעיית התחממות שהלכה והחריפה.
בהתחלה, רק שילוב של יום חם במיוחד, גרירת נגרר עמוס ומזגן דולק בעלייה הביאה את השעון קרוב לקו האדום. מישהו אמר לי שרנו אף פעם לא היו חזקים עם מערכות קירור, אז אמרתי שאני אחיה עם זה.
לאט לאט העסק הלך והחמיר, עד שבקיץ הקודם, כשעליתי איתו לי-ם לעבודה, נאלצתי להפעיל יום יום חימום פנימי כדי שהמנוע לא יתפגר.
בגלל שהיה לי בראש שמערכת הקירור של הרנו גבולית מהיצרן, לא חשבתי מראש על המצנן וניסיתי את כל האפשרויות האחרות.
החלפתי טרמוסטט והתברר לי שבכלל לא היה טרמוסטט.
הרגשתי חופש קל במשאבת המים. החלפתי אותה במשאבה חדשה עם טיפה פחות חופש.
עשיתי ניקוי חיצוני עם צינור.
ניקוי פנימי עם חומרים שונים ומשונים.
כמובן שכל אחד מהנסיונות גם גרר איתו החלפת נוזל צינון.
הורדתי את הגריל, פתחתי פתח בטמבון (ותוך כדי כך פצעתי את המעבה של המזגן והייתי צריך להחליף אותו ולמלא גז).
הרכבתי מאוורר חיצוני.
כל דבר מאלה לא עזר או עזר מעט, אבל עדיין העין היתה חייבת להיות על השעון כל הזמן.
עד כאן אפשר לצחוק עליי חופשי ולומר שאני אידיוט, זה נכון.
אני יכול להצטדק מעט ולומר שהמצנן נראה מעולה מבחינה חיצונית, פשוט נראה חדש לגמרי, ולכן היתה לי סיבה להאמין שהוא לא הבעייה ובאמת לאוטו יש מערכת קירור גבולית.
לטלי, שאף פעם לא אהבה אותו בגלל הצורה החיצונית שהמעצב של רנו העניק לו, זה היווה תחמושת נוספת בוויכוח איתי האם להחליף את האוטו למשהו חדש יותר או לא.
כעונש היא ניכסה לעצמה לחלוטין את הסיאט החדשה שיש לי מהעבודה.
כבר התחלתי לעשות טלפונים לגבי קניית מכוניות ממודלים 95 ומעלה.
בסוף אמרתי שאני בכל זאת נותן לו עוד צ'אנס אחד ומחליף את המצנן.
ניקוי עלה 250 ש"ח כולל הכול, החלפה כ800 ש"ח כולל.
החלטתי שאני לא מנקה, גם בגלל שקראתי מה שעמוס מזגנים כתב פעם בג'יפטריפ על היעילות המוטלת בספק של שיפוץ מצננים וגם כי ידעתי שזה הכול או כלום הפעם. או שאני פותר את הבעייה, או שאני נפטר מהרכב ומוציא עשרות אלפי שקלים על שידרוג.
בקיצור, לשעון יש סקלה שמורכבת משלושה שלישים. לאחר ההחלפה השעון מצביע כל הזמן כשליש פחות מאשר לפני ההחלפה ולפעמים אפילו הפרש גדול יותר, במיוחד במצבים הקריטיים.
טלי מבסוטה, נוסעת עם מזגן, בלי לדאוג כל הזמן לטמפ' של המנוע, ירדה לגמרי מרעיון ההחלפה ומוותרת בקלות על הסיאט מהעבודה.
ונשאר לי רק לנסות לבעוט לעצמי בראש על שלא עשיתי את זה לפני שלוש שנים. כמה חרא הייתי חוסך לעצמי.
סיפור ארוך מאוד, אני בטוח שיש עוד הרבה שהתעסקו עם החרא הזה המון זמן, אולי בגלל שמצנן זה חלק יקר, אנחנו לא ממש רואים בעין או בדרך אחרת שהוא סתום וכי יש עוד הרבה מכלולים להאשים במקומו.
עם המצנן הרקוב של הגיפ' שלי גם יצא לי להתעסק מדי פעם בתיקון חורים קטנים פה ושם. יום שישי הזה אני מתכוון לקנות מינוביץ' חדש.
אין לי הוכחה מוצקה לכך שניקוי מצנן זה חצי עבודה. יש לי את העדות של עמוס ויש לי את תחושת הבטן שזה לא זה, לא מבחינת יכולת הצינון ולא מבחינת האמינות של החומר. מה לעשות? מצנן, חוץ מזה שהוא נסתם עם השנים הוא גם נרקב וניקוי פותר אם בכלל רק את בעיית הסתימות.
לדעתי, וגיביתי ואגבה את דעתי בשליפת הארנק, רק מצנן חדש.

זאביק
12-05-03, 17:14
גם מצנן חדש של סופה עולה אצל ינוביץ' בערך 1100-1200 ש"ח
(נכון ללפני שנה)

אייל
13-05-03, 15:37
פירוק הפן-קלאץ' (המצמד הויסקוזי) הראה לי שהמייסב גמור (כמה כדוריות חסרות :cry: ).

נקנה חדש (כ-400 ש"ח)

מקווה שיעזור.

-->