PDA

צפייה בגרסה מלאה : חדירת מים לרגלי הנהג

boaziko
14-11-04, 18:51
יש לי בעיה קבועה כבר כמה חורפים - בזמן גשם יש לפעמים טפטוף של מים מתחת לדש בורד - מים מטפטפים מהאזור שמתחת ללוח השעונים על אזור הרגליים.
אני לא מצליח למצוא את מקום חדירת המים.
עכשיו אטמתי עם גומיה לאורך כל ציר מכסה המנוע (אני לא יודע אם זה קשור, אבל כיוון שלא היתה שם גומיה, מים חדרו דרך שם מתחת למכסה).
האם יתכן שמים שנכנסים דרך הגריל שבין השמשה למכסה מנוע עושים דרכם פנימה??
למה משמש הגריל הזה?? הוא קשור לחימום?
מה יקרה אם אני אאטום אותו? זה נראה לי המקום ההגיוני היחיד שדרכו מים יכולים להכנס.
אגב, אין מזגן :lol:
אני חייב לפתור את זה. חורף קודם הלך האימובילייזר. אני לא יודע כמה זמן מערכת החשמל שם תחזיק מעמד :shock:

six 4 life
14-11-04, 19:04
הבעי הזאת נפוצה בד"כ בסיקסים וסופות.

ואכן- 90% שעלית על הבעיה שיש לך ונכנסים לך מים מהגריל שציינת.
תאטום אותו. אין שום סיבה שהוא ישאר פתוח- במיוחד כשאר אין לך מע' חימום.

אם לאחר האטימה הנזילה לתוך הרכב מתחת לדשבורד נמשכת- לצערך המסגרת שלך מתמלאת מים...
אבל אני כמעט בטוח שזה לא המקרה ואכן נכנסים לך מים לתוך הג'יפ מהגריל שבין החלון הקדמי למכסה המנוע.

אטום אותו.

-ארז 8) -

boaziko
14-11-04, 19:32
ארז, אני לא יודע בדיוק למה אתה מתכוון אבל יש לי חימום.. אני לא יודע אם זו "מערכת" :shock: , אבל יש חימום ברכב.. החימום מגיע משתי יציאות בחלק התחתון המרכזי של תא הנהג, לפני בסיס מוט ההילוכים. האם זה קשור?!

six 4 life
14-11-04, 22:42
לצערי על השאלה הזאת אין לי תשובה.
תיאלץ להמתין למומחי סוזוקי שיענו לך עליה.

-ארז 8) -

itayhi
14-11-04, 23:10
בועז
ה"גריל" שנמצא בין מכסה המנוע לשמשה הוא בדר"כ לא הסיבה לחדירת המים.
אם החדירה היא בצד שמאל (מעל המצמד) כנראה שהממים נכנסים מה"תאומה" של תושבת המצבר.
דהיינו, צד שמאל (ימין אם אתה מסתכל מקדמת הרכב) יש את הכנף הפנימית של הגלגל השמאלי קדמי, שים לב לחיבור שלה עם קיר האש.
אצלי הבעיה הייתה משם.
אם תקפוץ פעם לרחובות אשמח לעזור לך לאתר במדויק את הבעיה

איתי

rinzai
15-11-04, 00:09
הגריל בין השמשה למכסה המנוע נועד לכנס אויר שמערכת האיוורור עובדת בMODE של הכנסת אויר מבחוץ (להבדיל מ-MODE של הנעת אוויר במעגל סגור). בדיפנדר, למשל, יש תריס שמאפשר לנעול גריל דומה או לפתוח אותו. ...עד כמה שאני יודע (וזה לא הרבה) :lol:

המהנדס
15-11-04, 00:15
יש מספיק סיבות מה שאני הייתי עושה (ועשיתי ב SUNBEAM) הוא לשבת באוטו בזמן שמישהו משפריץ עם צינור (לא לצחוק זה עובד -עובדה) ולהסתכל.
אם לא בוא אלי מתישהו ונבדוק ביחד.

אלון_ק
15-11-04, 00:47
אני פשוט הבאתי חבר שיאיר עם פנס מבחוץ בלילה. הוא עבר על כל ס"מ מטווח קרוב מאוד בזמן שאני נכנסתי פנימה והצצתי לאזור שהוא היה בו בכל זמן נתון. רובם היו בFIREWALL, בעיקר באזור הכנף, אבל זה היה אצלי. נסה את זה.

אצלי גם הייתה בעיה של חדירת מיים מהדלתות ומהחלונות, אבל אותה פתרתי ע"י החלטה לא לנסות לחצות את הקישון בסוף החורף. :lol:

boaziko
15-11-04, 18:52
בנוגע לחדירת מים מהכנף, אי מקווה שפתרתי את הבעיה ע"י אטימה של היקף מכסה המנוע.
לגבי הגריל - למה הוא משמש ??? אם rinzai צודק והאויר נכנס למערכת האורור דרך הגריל - האם זהו גם מעבר האויר בחימום??? אין לי צורך באורור הרגיל, אני מתיחס לחימום התחתון שהזכרתי קודם. האם האויר מגיע אליו דרך הגריל ??? מה קורה אם אני אוטם אותו??
ובלי קשר לחדירת מים - לאן הולכים המים שנכנסים בכל אחד מהג'יפים דרך הגריל הזה?
... המון פעמים כתבתי פה "גריל" :? ...

המהנדס
15-11-04, 19:41
לגבי הגריל - למה הוא משמש ??? אם rinzai צודק והאויר נכנס למערכת האורור דרך הגריל - האם זהו גם מעבר האויר בחימום??? אין לי צורך באורור הרגיל, אני מתיחס לחימום התחתון שהזכרתי קודם. האם האויר מגיע אליו דרך הגריל ??? מה קורה אם אני אוטם אותו??
ובלי קשר לחדירת מים - לאן הולכים המים שנכנסים בכל אחד מהג'יפים דרך הגריל הזה?
... המון פעמים כתבתי פה "גריל" :? ...

הגריל משמש לכניסת אויר ("קר" אם תרצה) לרכב יש מרזב פנימי שלא נותן למים שנכנסים שם להכנס ללתוך האוטו ומשם אל רגליך היבשות ..
המפוח של האויר החם/קר מקבל אויר מבחוץ שמועבר דרך רדיאטור החימום( או שלא - תלוי במנוף שאתה מזיז בקונסולה המרכזית ) ומעיף אותו עליך.
אל תאטום את הגריל (תגיד השתגעת? לא חבל?) פשוט תמצא את המיקום של חדירת המים ואותו תאטום.

itayhi
15-11-04, 19:43
.

לא, לא פתרת!
מים נכנסים תוך כדי נסיעה אל תא המנוע, גם מלמטה, ומשם מגיעים לכנף.

בנוגע ליציאת המים מהגריל, ישנו צינור קטן (5 ס"מ) בצורת "ר" שיוצא מקיר האש ופונה למטה
הוא מנקז את המים מהגריל.

איתי

-->