PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופה דיזל מול בנזין

TzurA
14-11-04, 23:05
אני מחפש סופה ארוכה כרכב שני למשפחה לנסיעה של כ - 10K ק"מ בשנה ומתלבט בין דיזל לבנזין,
לא מצאתי כיתובים בנושא, אם קימים אשמח לקבל קישור,
אם אין אז הינה שאלותי:
1. אני לא מתעניין במבחני עבירות, האם יכולת השטח של סופה דיזל סבירה?
2. האם תחזוקת סופה דיזל מסובכת יותר ויקרה יותר, חלקי חילוף, בכמה, אחוזים?
3. מה צריכת הסולר של סופה דיזל.
4. מה ההבדלים ברישוי בין בנזין לסולר.
5. שורה תחתונה, דעה כללית לגבי דיזל, בדגש על היבט כלכלי.

תודה,
צור.

AvigdorAharon
15-11-04, 06:41
תשובה לשאלה 5:

שורה תחתונה, דעה כללית לגבי דיזל, בדגש על היבט כלכלי.

10K ק"מ לא הייתי חושב על דיזל!
המחיר הרשמי של הסולר נמוך היום רק בעשרים אגורות מהבזין ותוסיף "תרומה" של כ 2200 ש"ח כל שנה. נראה לי ש 10K לא שוים את הדיזל, אלא אם אגרת רישוי משולמת על ידי מקום העבודה, אבל
אין כמו לחיצה על דוושת הדלק במנוע בנזין של סופה!!!
ותבין, אני נוסע על רנו מגאן טורבו דיזל (ששם בכיס הקטן רכבי בנזין בסדר גודל שלו) ועדין הבנזין עושה לי את זה...

...My Two Cents

אביגדור

שחף110
15-11-04, 07:09
סופה דיזל (http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=3660&highlight=%F1%E5%F4 %E4+%E3%E9%E6%EC)

http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=2668&highlight=%F1%E5%F4 %E4+%E3%E9%E6%EC
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=2781&highlight=%F1%E5%F4 %E4+%E3%E9%E6%EC
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=2440&highlight=%F1%E5%F4 %E4+%E3%E9%E6%EC
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=1280&highlight=%F1%E5%F4 %E4+%E3%E9%E6%EC
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=623&highlight=%F1%E5%F4% E4+%E3%E9%E6%EC
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=509&highlight=%F1%E5%F4% E4+%E3%E9%E6%EC

זאביק
15-11-04, 09:45
תקרא את כל מה ששחף תירף, אתה לא הראשון שמתלבט.

5. שורה תחתונה, דעה כללית לגבי דיזל, בדגש על היבט כלכלי.

לסיכום קצר,
לא כלכלי, לא כדאי, בטח לא סופה דיזל (שיקרה לקנייה, מנוע רע ולא אמין (VM איטלקי) והעלויות בעבור 10K לא שווים את הדיזל).

אריאל
15-11-04, 12:06
הצריכה של הסולר בכביש מהיר היא כ 8 ליטר ל100 ק"מ, בעיר כ 10 ליטר.
לגבי עבירות , אסתכן ואומר שבשום שטח חוץ מבחולות היא לא נופלת מסופות בנזין (ובחלק אף עולה עליהן).
בכל מקרה, איך שלא תסתכל על זה בשביל 10 K דיזל לא שווה לך.

אשמח אילו המבינים יוכלו להסביר לי למה מנוע הסופה גרוע כל כך? בואו נגיד כנגד ה TDI300 ?

אריאל.

ארז
15-11-04, 22:06
צריכת הדלק בכביש בין עירוני אמורה להיות חסכונית יותר מזו בעיר....

לגבי המנוע והאמינות הכללית, לצערי הייתה לי סופה דיזל בעבודה, הרכב היה חדש לחלוטין כשהגיע אלי ,מלבד רמת הגימור המזעזעת(צמת חשמל בולטת מהדשבורד ומחוברת אליו באזיקונים)....המנוע כל הזמן התחמם,היו המון,המון בעיות חשמל ובשלב כל שהו(לפני שלרכב היו 50K) הוא בילה יותר במוסך מאשר בשטח....
כך היה עם כל הסופות דיזל שהיו אצלנו.

אריאל
16-11-04, 10:54
צריכת הדלק חסכונית יותר בכביש מהיר , הנתון הוא ל 100 ק"מ.
ועם רגל מכובדת על הגז.

לגבי התחממות , אמנם אנוכי מחזיק את הסופה רק מספר חודשים אך יצא לי לעשות כמה טיולים בשיא החום עם אוטו עמוס עד 0 מקום (5 איש , ציוד ליומיים-שלושה)
בהרכב כזה יצא לי לעלות עליות תלולות וארוכות , ובנתיים נאדע.
הרכב מסרב להיתחמם.
למען ההגינות אציין שמדובר בסופה שנת 98 , דיזל , יחסי העברה 4.1 וראשי מנוע של 2000.

אריאל.

זאביק
16-11-04, 11:05
למען ההגינות אציין שמדובר בסופה שנת 98 , דיזל , יחסי העברה 4.1 וראשי מנוע של 2000.

למה אתה חושב שראש מנוע הוחלף ?? :twisted: :twisted: :twisted:

אריאל
17-11-04, 11:28
זאביק, אני לא עיוור , ולא מאוהב. :lol:

אני רואה שזה מנוע עם בעיות משלו , אך הטענה שלי זה שמהמבחר שלנו בארץ ביחס לרכבים באותה קטגוריה ומחיר , מדובר במנוע אמין (אוקיי לדגמים הישנים(טרום מ2000) היו בעיות עם הראשים ,קיבלו , הפנימו , תיקנו ), חזק ומהנה .
ואם לבדוק את שוק החלפים , מחיר השיפורים , מחיר קניה ועוד פרמטרים פיננסים מגיעים למסקנה די מתבקשת.

אריאל.

asafk
17-11-04, 11:46
התרשמות שלי מסופה דיזל-
מבחינת ביצועים- אין לה רגשי נחיתות מול דיזלים אחרים.
מבחינת אמינות- הדגמים הישנים בעייתיים- וזו עובדה ידועה. ראשים שהוחלפו פותרים את הבעיה באופן חלקי, וכנראה מספק, יחסית.
מבחינת זמינות חלפים- היום, שלא כמו לפני שנה שנתיים, יש ב'דיזל הדסה' שהם נציגי דטרויט דיזל ולכן גם VM חלפים למנוע. לפעמים צריך לחכות לחלק, אבל יש. זה שיש רק מקור אחד לחלקים- קצת בעייתי לדעתי- אין 'שוק', והמחירים בהתאם.

סופה שעושה קילומטרז' של 10,000 בשנה- גבולי לעניין הדיזל. בחישוב של 3.9 שקל לליטר סולר, 8 ק"מ לליטר, מול 5.2 שקל לליטר בנזין, 7 ק"מ לליטר, והוצאות קבועות של 2500 שקל יותר לרעת הדיזל, מתקבלת נקודת איזון בקצת פחות מ10000 ק"מ (בהנחה של מחיר רכישה זהה- אני מניח שהסכום נתון וההבדל יהיה רק בשנתון- לא משנה לחישוב). ככה שאין סיבה ממש טובה לדיזל בכזה קילומטרז'. לשם השוואה- אם אני מחשב את הנקודת איזון לאוטו שלי (לנדרובר), של TDI300 מול V8, הדיזל כדאי כבר מ6500 ק"מ שנתי- בגלל צריכת הדלק הגבוהה של הV8 לעומת המנוע 6 של הסופה.

וחוץ מכל מה שכתבנו... סופה זה בנזין. הדיזל לא יושב עליה טוב- לא מבחינה טכנית, אלא הרגשה...

אסף.

חנן א.
17-11-04, 12:04
בחישוב של 3.9 שקל לליטר סולר

אתמול ראיתי שגבו ממני (טוב, לא ממש ממני אלא מהמעסיק שלי :twisted: ) בתחנה 5.16 שקלים לליטר סולר.

אני לא ממש עוקב אחרי מחירי הסולר, כי זה לא ענייני, אבל ההבדלים כבר לא ממש שווים התייחסות רצינית.

קחו בחשבון גם שרכבי בנזין עושים בד"כ פחות קילומטראז' , זו נקודה חשובה מאוד שצריך לקחת בחשבון בקניית רכב משומש.

AvigdorAharon
17-11-04, 12:16
חנן,
המחיר הרשמי הוא 5.11 ש"ח, רק 20 אגורות פחות מהבנזין!!!
בד"כ ניתן למצוא הנחה של 1.40 עד 1.45 ש"ח, זאת אומרת בערך 3.65 ש"ח לסולר.

רק לידיעה!

אביגדור

אלון_ק
17-11-04, 23:47
אני לא מבין לא בסופות בנזין, לא בסופות דיזל. מנקודת המבט שלי, לסופה יש יתרון פרקטי אחד בלבד: המנוע. 4 ליטר של טרור וסוסים משתוללים. ברגע שלקחת את זה ממנה, אני לא רואה שום סיבה בעולם לקנות סופה - בפרט כשיש רכבים שאני אישית רואה כמועדפים באותו טווח מחיר, כמו דיפנדרים.

זה לא שאין בה משהו יפה וקוסם במיוחד, יש בה (בסיקס יותר, לדעתי); היא JEEP. אין לי דרך אחרת לומר את זה. אם בזה התאהבת, אז 100% - לך על זה. אהבות לא שוקלים בקג"מים.
אבל אם לקחת את הדוגמא של סופה דיזל כדוגמא לרכב שטח אמין, בעל יכולת שטח בלתי מבוטלת וכד' - לדעתי, אתה עושה טעות נוראית. דיפנדר לא ייפול מהרכב הזה בשום קריטריון שאני יכול לחשוב עליו, וברובם יעלה על הסופה (נוחות, יחסי העברה, סחירות). אמינות? אני לא חושב שבאמת אפשר להצביע על דיפנדר ולומר שהוא פחות אמין מסופה דיזל, מאיזה שנתון שלא יהיה.

my 0.02

asafk
17-11-04, 23:56
דיפנדר לא ייפול מהרכב הזה בשום קריטריון שאני יכול לחשוב עליו, וברובם יעלה על הסופה my 0.02

דיפנדר נופל מסופה דיזל ב:
- סביבת נהג (מתרגלים לשבת עקום. לא נורא)
- מחיר (דיפנדר הרבה הרבה יותר יקר. גם כשהוא 97 וסופה היא 2000)
- זמינות (כמה דיפנדרים פתוחים ראית למכירה? לא ממש. סופות דיזל יש מדי פעם- כל מיני יוצאות רש"ט)
- כוח (לסופה דיזל יש תאוצה. דיפנדר לא שמע על זה)

אם המחיר הוא לא שיקול... ברור מה אני הייתי בוחר. אבל אם התקציב מוגבל- סופה היא אוטו זול יחסית לשנתון- סופה טובה תעלה חצי מדיפנדר שחוט.

אסף.

ארז
18-11-04, 01:50
רק תיקון קטן לאסף, מבחינת תאוצה רק סופות דיזל מ2000 ומעלה הגיעו עם 4.1 בסרנים, מה שבהחלט נתן להם סחיבה טובה, מ2000 ומעלה הדיפנדר הגיע עם מנוע חזק יותר ובהחלט סוחב טוב יותר...רק מה ,לדעתי דיפנדר 2000 יעלה כפול מסופה 2000.....

שלומי
18-11-04, 21:55
צור שלום,

בסופו של עיניין הכל עיניין של העדפות , לי יש סופה דיזל כבר יותר משנה ואף אחת מהבעיות הנוראיות לא קפצו עלי ,
למען ההגינות :
1. היא למכירה.
2. הבעלים הראשון (אחרי משרד הביטחון) שיפץ אותה לגמרי כולל מנוע ומע' קרור כך שאני לא בטוח כמה זה מלמד על כל סופה דיזל , מצד שני שיפור מע' קירור לא נראה לי אחד השיפורים המסובכים /יקרים.

היא קצרה ולכן לא מה שאתה מחפש אבל אתה מוזמן לקפוץ להתרשם לנהוג ולהרגיש את הרכב , לדעתי החסרון האמיתי של סופה דיזל הוא מחיר הרכישה מול בנזין כל השאר נראה לי מחלות ילדות שנפתרו ...

שלומי

Anonymous
27-03-05, 19:59
שלום,
קראתי את תגובותיכם והצלחתי להתבלבל (את הייתרונות מול החסרונות הבנתי) בשורה התחתונה בתור ג'יפ ראשון מה הייתם בוחרים (בתקציב של בין 50 ל 60 אלף) ולאחר שהוחלט, למה כדי להסב את צומת הלב בזמן הרכישה :?:

זאביק
28-03-05, 09:53
נדב,
הדיון נסב על אחת משתי האלטרנטיבות - סופה דיזל מול סופה בנזין.
בתקציב שנתת - רק סופה סופה בנזין.
הסופות דיזל הראשונות ( 97-98 ), היו בעייתיות מאוד מבחינת סחיבה, חשמל ועוד צרות קטנות.

אם אתה שואל באופן כללי על התקציב הזה,
יש כמה דיונים בפורום הכללי על הנושא,
דפדוף קל ימצא לך את הדיונים האלו . . .

ואם אתה רוצה, תפתח נושא חדש בעניין (כי זה לא ממש קשור לדיון הזה).

-->