PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה כללית בנושא רדיאטור

גיל51
11-05-03, 14:35
יש לי בעייה בהבנת תיפקוד הרדיאטור.
הרי שהמאורר מעיף את האויר קדימה לכיוון הרדיאטור ואילו בזמן נסיעה האויר מגיע אל הרדיאטור מהכיוון השני (מלפנים) מכאן שעל הרדיאטור נוצר המפגש ועקב כיווני אויר מנוגדים הרי שמהירות האוויר על הרדיאטור היא הנמוכה ביותר.

אז בכל זאת מה קורה?
למה לא מרכיבים את המאורר לפני הרדיאטור ושיעיף את האויר אל הרדיאטור?

מכיוון שהמערכת עובדת אז משהו לא בסדר בהבנתי. :?: :?: :oops:
מה חסר לי?

חנן-ג'יפולוג
11-05-03, 14:41
המאוורר (כזה שמותקן מאחורי המצנן) מושך אוויר מהמצנן ולא דוחף אליו.

השועל
11-05-03, 16:26
גיל שלום ..
תפקוד נורמלי של מאוורר יהיה להעביר את האוויר דרך המצנן (רדיאטור) עם כיוון הנסיעה .
זאת אומרת ,שלא משנה עם המאוורר יהיה בצד החיצוני של המצנן או הפנימי כל עוד הוא שומר על זרימת אוויר לכיוון הנכון ,דהיינו ,לכיוון המנוע .

במידה ומורכב לך מאוורר בחלקו הפנימי של המצנן ,והוא מוציא אוויר לכיוון החזית של הרכב ,אז הוא לא עובד נכון.. פשוט ,הפוך את החוטים של המאוורר ובדוק שכיוון האוויר השתנה לכיוון הנכון (לעבר המנוע) .

** ישנם מאווררים שמקומם הטבעי והנכון יהיה מצוי בחלקו החיצוני של המצנן ,כי הלהבים יתנו מקסימום תפוקה עם כיוון הסיבוב לעבר המנוע ,החלפת חיבורי החוטים למאוורר כזה יגרום לזרימת אוויר הפוכה בהחלט ,אך בתפוקה קטנה יותר .. להבים לא שוות בצידיהם לדוגמא .

** מאוור פנימי כדוגמת מאוורר מזגן ברכבים פרטיים שואבים אוויר לכיוון המנוע דרך המצנן מזגן ומצנן המים של המנוע . (בד'כ מתווסף למאוורר המקורי של המנוע ) .

אני מקווה שההסבר יצא ברור ככל שאפשר .
אם לא ,אני אנסה שנית .

השועל

גיל51
11-05-03, 21:27
פשששששששששששש וואלה

כל החיים בית ספר

תודה

-->