PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה אורך הפגוש הקדמי?

חנן-ג'יפולוג
11-05-03, 16:14
במסגרת החזרת הסיקס לתצורה חוקית (עד כמה שניתן) ויתרתי על יתרונות הפגוש המקוצץ והארכתי אותו לאורך שהוא קצת יותר מהמקור.
אני צריך לדעת מה אורך הפגוש המקורי כדי לקצץ את הפגוש למידה המינימלית המותרת.
לא דחוף.
בנוסף, קשה לי לזכור אם בCJ יש סופיות מעוגלות לפגוש (נדמה לי שכן, מברזל, בניגוד לסופה שהן מגומי, ואולי אפילו היו לי כאלה במקור).
ואם יש למישהו כאלה, מגומי או ממתכת, והוא מוכן למסור, אשמח לקבל.

???

תודה.

Bulldog
11-05-03, 19:59
כמה שזכור לי מהרכב הקודם, פגוש הCJ זהה ברוחבו לזה של הסופה ואמור לכלול את סופיות הגומי העגולות.
אפשר לשאול למה?

נמרוד
11-05-03, 20:06
במסגרת החזרת הסיקס לתצורה חוקית (עד כמה שניתן) ויתרתי על יתרונות הפגוש המקוצץ והארכתי אותו לאורך שהוא קצת יותר מהמקור.
אני צריך לדעת מה אורך הפגוש המקורי כדי לקצץ את הפגוש למידה המינימלית המותרת.

מה הקשר בין "אורך הפגוש המקורי" לבין "המידה המינימלית המותרת"?

מה גורם לך לחשוב שיש "מידה מינימלית מותרת"?

ערן המסוקס
11-05-03, 22:22
הסופיות המעוגלות בהחלט מברזל. וזה פשוט מחורבן!! זוית גישה גרועה ביותר וכל מכה קטנה מעקמת את הטמבון (ישן לתוך הצמיג) עקב מומנט גדול (אורך טמבון).
אני לא יודע למה לא הורדתי את הסופיות עד עכשיו.

Bulldog
11-05-03, 22:24
יכול להיות שיש הבדל בין השנים בפגושים?
לי לסיקס שנת 89 היו סופיות גומי.

t_uri
11-05-03, 22:35
חנן. גם אני רוצה כבר כמה זמן לעשות הארכות לפגוש הקידמי כדי שיספוג את המכה במקרה של התנגשות - אחרי כל הסיפורי זוועות שדרור הכניס אותי אליהם לגבי ספיגת המכה, אני כבר משוכנע שזה חשוב.

הבעיה, כמו שנמרוד כתב, מה צריך להיות האורך המתאים? בנוסף, אני לא מוצא מניעה לבנות פגוש שיעלה למעלה (באלכסון) איזה 10 ס"מ ואז ילך לצדדים. (ניסיתי לשרטט סקיצה כדי להדגים - כמובן היא לא מדוייקת).

http://imgsrv.pic4u.co.il/40cad5b83b9426111946d8bfade3cdb0030000.a spx

אורי טל.

RINCEWIND
11-05-03, 23:04
סקיצה יותר מדויקת, היא מוצר של M.O.R.E:
http://www.mountainoffroad.com/catalog/Bumpers/04.jpg

http://www.allmyneeds.com/media/hightjbump.jpg

חנן-ג'יפולוג
11-05-03, 23:45
טוב, אז למי ששאל "למה?"
ראשית, כי נמאס לי לפחד משוטרים בדרך אל השטח והתחלתי כבר מזמן בהליכים של להפוך את הרכב למשהו שימשוך פחות שוטרים ויתן להם פחות סיבה להציק לי.
לא שעד היום חטפתי דו"ח כלשהו אבל הפחד כשלעצמו מטריד אותי.
שנית, לפגוש יש תפקיד חשוב וזה להעיף את הולכי הרגל במקום לדרוס אותם ולכן הפגושים היפים שהצעתם לא רלוונטיים ולא יעשו את תפקידם כראוי.
מה שכן, יש לי בראש תכנון לעשות את קצוות הפגוש כך שיוכלו להישלף לנסיעה בשטח סלעי קשה, בינתיים הארכתי את הפגוש בצורה המקורית, עד שאחליט על מנגנון השליפה.
נמרוד, אולי "המינימום המותר" זה לא ניסוח נכון, אבל אם מישהו ימדוד את הפגוש המקורי שלו, זה יתן לי מידע על האורך שבטוח מותר.
בקיצור, יש מי שימדוד?
יש מי שיש לו סופיות מיותרות?
יש מי שיש לו רעיון טוב לשליפה, שלא יקרקש כשהוא על הפגוש, שיהיה נוח לשליפה בלי להוציא כלי עבודה, שלא ימשוך תשומת לב על ידי בוחני רכב, ושיעיף את הולכי הרגל בלי לקרוס?

Bulldog
11-05-03, 23:48
יש כזה דבר, תקן לפגוש?
אורך מינימלי לפי סוג הרכב, או שהוא פשוט צריך להסתיר את הגלגלים?

Bulldog
11-05-03, 23:48
ובנוסף (שחכתי לשאול) מה היה אורך הפגוש שלך עד עכשיו?

חנן-ג'יפולוג
11-05-03, 23:49
נמרוד כתב:

מה גורם לך לחשוב שיש "מידה מינימלית מותרת"?

לא עניתי לך טוב על השאלה.
אני מניח שיש מידה מותרת שתדאג לכך שהפגוש יעיף את הולך הרגל במקום שהגלגל ידרוס אותו.

חנן-ג'יפולוג
11-05-03, 23:54
הפגוש המקוצץ:

http://imgsrv.pic4u.co.il/e6d78d46ef27192c0f4189b91adc7910020000.a spx

Bulldog
12-05-03, 00:14
ממה שאני מצליח לראות, אין לך פגוש בכלל, ראיתי פעם קישור שמראה לחתוך את הפגוש הקידמי לפי הצמיג כשהוא מופנה בצורה המקסימלית פנימה.
כלומר כשגלגל ימין לדוגמה מופנה במלואו שמאלה, אתה מציב קרש ארוך שיגע בשתי נקודות בגלגל (הרחוקה ביותר והקרובה ביותר לפגוש) ואז מסמן על הפגוש את הקו האלכסוני שנוצר כתוצאה מהנחת הקרש.

t_uri
12-05-03, 01:01
חנן. אני לא מבין על מה אתה מדבר (וגם לא מסכים). יש את הגובה מקורי של הג'יפ כמו שהוא יצא מהמפעל. יש גם את אותם אלפים שהגביהו את הג'יפ ושינו את הגובה הזה. מאותו רגע שהם שינו את הגובה המקורי, הג'יפ לפי התאוריה שלך הופך מהודף לדורס. אז, יכול להיות שאתה צודק, אבל אתה גם לא יכול להנות פגוש נמוך מגובה השילדה, נכון? מה שמוביל אותנו לנקודה חדשה - הפגוש צריך לכסות את הגלגלים וגם להיות בגובה סביר כדי שלא יפגע בסלעים. כאן, כמובן מגיע הרעיון של פגוש עם שני גבהים (כמו בתמונות) או פגוש נשלף (לדעתי זה רעיון מצויין).

עכשיו, אם אתה הולך לעשות פגוש נשלף - כמו שכבר כתבתי, זה נשמע לי מעולה.
אם אתה הולך לרתך, אז כבר יש לדעתי האישית עדיפות לפגוש דו-דרגתי.

אני אנסה לחשוב על רעיון לשליפה (בהרצאות המשעממות יותר :wink: ) ונראה מה יצא.

אורי טל.

דרור ברלי
12-05-03, 02:38
אני חושב שיש לי סופיות מתכת שנשארו מה-CJ 89 שהיה לי לפני הסופה. בשביל זה צריך להפוך את המחסן (ולשכנע את סמי השכן המסכן להוציא שוב החוצה את כל התריסים שלו). אני אעדכן אותך אם אמצא אותם מחר. אם יש - הן שלך, ונתאם איך אתה מקבל אותן.

עוד דבר - אם אתה בונה פגוש חדש, אל תתפתה לפרופילים חזקים ומסיביים. רק החומר המקורי, שהוא רך דיו על מנת להתקפל ולהתעוות במקרה של מכה, מבלי להעביר את אנרגיית המכה לשילדה.

חנן-ג'יפולוג
12-05-03, 10:50
תודה דרור.
יש לנו עוד סיבה להיפגש. המקסטראק שלך מעלה אצלי אבק כבר יותר מחודש.

עמיקם
12-05-03, 11:23
יש לי פגוש אחורי ,לא יודע איך להגדיר אותו ,משהו בסגנון הרכבים הפרטיים מעוגל קצת,אני חושב שחמיס בנה אותו אם אתה מעוניין אתה יכול לקחת.

נמרוד
12-05-03, 11:42
יש כאן שני נושאים. אחד זה השתקת המצפון - למי שיש - בנוגע לפגיעה בהולכי רגל. וכאן לדעתי ההבדל בין פגוש קצר או ארוך או מה שלא יהיה, זניח. ג'יפ CJ יהרוג את מי שיעז להדרס על ידו, ורק רחמי שמיים יעזרו בעניין זה. אבל עצם העובדה שהג'יפ שלך חנן עושה אפס קילומטראז' עירוני (טוב, אולי לא אפס, אם חצייה של מצפה רמון נחשבת) היא באמת ובתמים התשובה. ככה אני מרגיש. אני לא אדרוס ילד כי אין לילדים הזדמנות להכנס לי מתחת לגלגלים.

ובנושא החוקי - תגיד לי אתה שיכור :lol: :?: הפגוש המקוצר שלך זה מה שמושך את השוטרים? הסתכלת פעם איך הג'יפ שלך נראה? דווקא פגוש קצר ממש לא מעניין אותם, עברתי טסטים "נקי" ואם יש משהו שאפילו לא הסתכלו עליו, זה הפגוש המקוצר שלי.

חנן-ג'יפולוג
12-05-03, 12:00
נמרוד, אני לא יודע מתי בפעם האחרונה הסתכלת על המצבה, אבל היום, עם ברזנט שלם, כנפונים, מספר אחורי במקום ברור ומואר, הוא נראה סטנדרטי למדי.
ואם שוטר בכל זאת יחליט לעצור אותי הוא יצטרך להתאמץ כדי לתת לי דו"ח ואין לי עניין לעזור לו.
חוץ מזה, כמו שכתבתי, הבעייה שלי היא עם זה שאני מפחד בדרך משוטרים, ולא באמת מהדו"חות, כי כאלה, כמו שציינתי, לא קיבלתי אף פעם.

דרור ברלי
12-05-03, 15:10
וואו, כמעט שכחתי מהמקסטראק האומלל... אבל תודה.
אם לא קיבלת את ההודעה שלי מהבוקר - אז יש. מצאתי את הסופיות. מקוריות של CJ ממתכת, אפילו במצב די יפה. רק לנקות קצת, לצבוע בשחור ולחבר לפגוש מקורי.

אדי
12-05-03, 16:11
חנן , רוחב של פגוש סופה מקורי יעזור לך?

חנן-ג'יפולוג
12-05-03, 16:38
לא נראה לי, תודה.

AvigdorAharon
15-05-03, 00:15
חנן,
אם אתה עדיין מעונין בסופיות (מעוגלות מברזל), הן שלך!
לא ברור לי למה אתה משקיע זמן בעניין הזה, אבל קטונתי...

אביגדור.

חנן-ג'יפולוג
15-05-03, 00:25
תודה, אביגדור, אני ממילא צריך להיפגש עם דרור ואקח כבר את שלו.
כמו שהסברתי, יותר בעייה נפשית מבעייה אמיתית, אבל גם כאלה צריך לפתור.
בכל מקרה, כבר יש תכנון ותוך כמה ימים העסק יהיה שליף כך שזה לא יפגע בנסיעת השטח.

AvigdorAharon
15-05-03, 08:16
נשמח לראות!
אולי גם אני אבנה כזה???

-->