PDA

צפייה בגרסה מלאה : דרופ קיט או הגבהה

dori
16-11-04, 13:46
שלום לכולם אני רוצה לשפר את מהלך המתלה של הסמוראי (שנת 97 סלילים)
הציעו לי שתי אופציות:א)דרופ קיט ב)להגביה את הסמו.
אשמח לדעת על מישהו שהתקין בסמוראי שלו דרופ קיט ובכלל על מה כדי ללכת?

דורי

אלון_ק
16-11-04, 13:54
אם אתה עושה את זה, אתה תהיה הראשון. אין סמוראי סלילים בארץ עם דרופ קיט, למיטב ידיעתי.

מי שאתה מחפש זה את ארז, מנהל פורום לנדרובר ובעל סדנת אוברלנד - סדנא המתמחה במערכות מתלים לל"ר, בינהם גם דרופ קיטים. הוא הכתובת.

הגבהה בפני עצמה איננה משנה את מהלך המתלה. גם הגבהה עם הארכת קפיצים ובולמים לא משנה משמעותית כל כך את מהלך המתלה ברכבים שלנו, המגבלה שלך נובעת מזרועות הפנהרד והרדיוס. אבל דרופ קיט? עולם אחר... אתה תגמד את התמונות של מהלכי המתלה שלי.

אם זה יוצא לפועל - I want in on it, אם אפשר. זה צריך להיות יפהפה.

חנן א.
16-11-04, 14:53
תשאיר את הדרופ-קיט ללנדרובריסטים. אחרי שרואים את סוג הרכב שהם בחרו, כבר לא מצפים מהם ליותר מדי. :twisted:
להם עוד יש תירוץ: אין להם נעילות זולות וזמינות, אז הם מוציאים פחות כסף על משהו אחר.
לך אין את התירוץ הזה.
גם הגורו הגדול של הדרופ-קיט, ארז מאוברלנד, יאמר לך ששני לוקרייטים יעלו לך חלקיק מהעלות של דרופקיט וישפרו את עבירות הרכב פי כמה וכמה.

dori
16-11-04, 15:35
תודה על התגובה ,המהירה אני ידבר עם ארז ונראה מה הוא
אומר בכל מקרה עם זה יצא לפועל אני יודיע לך נקסוס ואתה מוזמן בכיף.

ארז
17-11-04, 17:34
מבחינת עבירות חנן צודק, 2 נעילות ישפרו את יכולות העבירות של הרכב יותר מכל מערכת מתלים,עם דרופ קיט או בלעדיו.
מבחינת עלות ,מכיוון שעד היום לא בניתי דרופ קיט לסמוראי ,אז אני צריך לתת מבט ברכב בכדי להעריך מחיר.
במידה ואתה בכל מקרה מתכוון להגביה את הרכב או להחליף לו את המתלים הקימיים ,אז הדרופ קיט בהחלט כדאי.
אם המטרה שלך היא שיפור העבירות בלבד, הרי אז 2 נעילות הם הפתרון הנכון והטוב ביותר,אם המטרה היא עבירות אבל גם שיפור הנוחות והיציבות וזויות הגישה של הרכב החלפת מערכת המתלים ודרופ קיט נותן לך תשובה.

dori
17-11-04, 22:06
ארז תודה על ההסבר עם אפשר אני יבוא עליך לסדנא
ונראה איך אפשר לפתח את הנושא...

דורי

יקיר גרין
08-03-05, 18:28
ארז, ללא נעילה, מה השיפור שמתקבל מ-דרופ קיט?
על אחד הגלגלים לא יהיה משקל, ולכן לא יהיה לו אחיזה ...

אלון_ק
08-03-05, 18:45
דורי, על תרומת מהלך לעבירות יש דיונים מספר, החביב עלי מהם הוא זה:
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=609&highlight=%F8%E9%E1% E5%EC%E1%F8%E9%ED
הדיון כעקרון הוא על מהלך מול נעילות, אך מאחר והוא כולל הסברים מאלפים בנושא (וכמובן, תשובה לשאלתך)...

אלון_ק
08-03-05, 18:48
שים לב שארז לא מתקין רק דרופ קיט, הוא גם מתקין מערכות שלמות. בהתקנה כזו הוא מגדיל לך גם את מהלך המתלה האפקטיבי ולכן למערכות שלו יש תרומה מסויימת גם לעבירות.

lior kia
08-03-05, 23:09
שלום,

האם ניתן להתקין דרופ קיט או נעילה אחורית לקאיה ספורטאג'?
האם יש דרך לשפר מהלך מתלה? יש לי קפיצי היבך ובולמי מונרו...

תודה.

סולי
08-03-05, 23:14
ליאור,
זה לא המקום לשאול את השאלה..,
גיפולוג הוא פורום לג'יפים (במלוא מובן המילה), אם כי ייתכן והיית נענה בפורום הכללי-

אלון,
מלבד דרופ-קיט, האם בתור שלב "אמצע הדרך" (לפני שארז מתחיל לייצר דרופ-קיט לגכל הגמדים), לא ניתן להתקין סט אפטר-מרקט.. כלשהו, (שיבטיח הגבהה מסויימת ושיפור מסויים במהלך המתלה), ובמקביל לטפל בגיאומטריית הבולמים מאחור?
האם צעד כזה לא יוביל לשיפור בפתיחה ובסגירה?

אלון_ק
09-03-05, 00:01
ליאור, נסה ה"פ לארז - הוא ממילא היחיד שמספיק מטורף (ומנוסה) כדי לבנות לך משהו כזה. בכל מקרה, אין שום הבדל עקרוני בין המתלה שלך למתלה ספירלי אחר, כולם עובדים תחת אותם מגבלות מתימטיות. זה אומר שאם יש לך את הכח למצוא קפיץ מתאים, את הזמן ללמוד את הנושא (או את הכסף לשלם למישהו) יש גם לך פתרון, בדיוק כמו לנו. זה המתלה הקדמי שלך שהוא הבעיה... אבל זה כבר כבר להודעה אחרת, כי אתה מדבר על שינויים במתלה IFS כשאצלנו יש סרן חי.

אורי,
סביר להניח שיש כזה קיט מסתובב. אם אין, אני משוכנע שזו לא בעיה להתאים קיט מקפיצים קיימים. לגבי גיאומטריית הבולמים, האחוריים דווקא בסדר גמור - זה הקדמי שהוא קויל אובר ובעייתי כתוצאה מכך. לי יש כמה רעיונות איך לעקוף את הבעיה הקטנה הזו, אחד מהם גם מופיע כאן איפהשהוא, אבל זה לא ממש רלוונטי עד שמישהו עם סמוראי כזה יחליט שהוא רוצה לשים 31 ומעלה.
אני מזכיר שאנחנו מדברים רק על מודלים מסוף 96, שזה מתי שהופיעו קפיצי הסליל - יש אינסוף פתרונות קיימים לקפיצי עלים.

סוזי המשתוללת
09-03-05, 12:26
נקסוס
הפתרונות הכי טובים לקפיצי עלים זה - החלפה לקפיצי סליל :P

אלון_ק
09-03-05, 14:36
סושי, הסבה זה משהו אחר לגמרי, כי בהסבה אתה לא בונה על שום דבר מקורי - אתה בונה את זה איך שאתה רוצה. לא רוצה קויל אובר? לא יהיה. רוצה קויל אובר בכל 4 הפינות? אפשר גם לעשות בקלות.

אבל מעבר לזה, אני גיליתי בדרך הקשה משהו שהייתי אמור להבין בעצמי; לשינויים יש מחיר. מילא המחיר - יש להם דיבאגינג ארוך, אם אתה עושה משהו לבד. בתוצאה הסופית, אתה תמיד תשלם על מה שהרווחת בדרך אחרת כלשהיא. אני הייתי בטוח שמשהו דפוק אצלי כי ההיגוי נהיה ערפילי יותר, גיליתי (ואין לי מושג למה הופתעתי לגלות את זה) שזו מנת חלקם של כל מי שעשה שינוי כזה. הרי זה רק הגיוני - הארכת את המאיה, אתה תקבל יותר תנועה עבור מפתח זוויתי נתון.
עכשיו אתה בא ואומר לי שעדיף סלילים. שלא נבין אחד את השני לא נכון, זה משהו שהייתי עושה בכיף אם היו לי זוג סרני טויוטה (רק כדי להמלט מבעיית הSPOA והגמדים הכחולים), אבל בלי תירוץ כזה - אני פשוט לא רואה את הרווח בזה, אתה תפסיד הרבה. אלא אם תתפשר על תצורה מאוד מאוד סטנדרטית, כמו של הסמוראים החדשים יותר, אתה תשלם בהרבה חופש במערכת ההיגוי. אתה תשלם במיליון ואחת בעיות קטנות שיצוצו לך במהלך הדרך, בהרבה רעשים שלא היו לך קודם ובהרבה כאב ראש. אז למה לך לעשות כזה שינוי? איפה הרווח?

אלון_ק
09-03-05, 14:37
במחשבה שניה, זה נושא לדיון אחר. תפתח חדש אם בא לך לדון בזה (זה תופס לכולם, אם מישהו מוצא בזה עניין).

-->