PDA

צפייה בגרסה מלאה : ביצועי הSUV בהשוואה לסופות משופרות

sunnyboy
16-11-04, 15:14
ברשותי טויוטה פוראנר 1994 אשר משמשת לנסיעה יומיומית הרכב משודרג בג'נטים 8" סגסוגת וצמיגי MT 31/10.5-15 בולמי זעזועים קוני מסדרת HEAVY TRUCK וקפיצים להגבהה של 2". מקדימה מוטות הפיתול נמתחו כדי להגיע לגובה הרצוי,בנוסף מוט מייצב נתיק וגומית סוף מהלך נמוכות.מאחור סט מוטות רדיוס עם מפרקים וחיבור נמוך יותר למוט הפנהרד מהשסי.אגזוז 2.5" ללא הדרס ומסנן אויר פתוח של Kַַ&N. השאלה היא האם באמצעות נעילות ARB אוכל להגיע לרמת עבירות של סופות משופרות ? מכיוון שברצוני להצטרף לקבוצת חברים אשר מטיילים בעבירות קשה אך אנני רוצה "להיגרר" ולהוות הפרעה. יש לציין כי הרכב במצב טוב ומתוחזק במיקצועיות וכבעל משפחה ברצוני להינות משני העולמות.

בתודה מראש :?

נמרוד
16-11-04, 15:18
ברשותי טויוטה פוראנר 1994 אשר משמשת לנסיעה יומיומית הרכב משודרג בג'נטים 8" סגסוגת וצמיגי MT 31/10.5-15 בולמי זעזועים קוני מסדרת HEAVY TRUCK וקפיצים להגבהה של 2". מקדימה מוטות הפיתול נמתחו כדי להגיע לגובה הרצוי,בנוסף מוט מייצב נתיק וגומית סוף מהלך נמוכות.מאחור סט מוטות רדיוס עם מפרקים וחיבור נמוך יותר למוט הפנהרד מהשסי.אגזוז 2.5" ללא הדרס ומסנן אויר פתוח של Kַַ&N. השאלה היא האם באמצעות נעילות ARB אוכל להגיע לרמת עבירות של סופות משופרות ? מכיוון שברצוני להצטרף לקבוצת חברים אשר מטיילים בעבירות קשה אך אנני רוצה "להיגרר" ולהוות הפרעה. יש לציין כי הרכב במצב טוב ומתוחזק במיקצועיות וכבעל משפחה ברצוני להינות משני העולמות.

בתודה מראש :?

כן, בהחלט.

חנן א.
16-11-04, 15:20
לא ציינת איך הסופות של חבריך משופרות.
אם מדובר בסופות עם צמיגים 31 אינטש, ברגע שתהיה כפול נעילות תוכל להצטרף אליהן ללא רגשות נחיתות.
אם למשל מדובר בסופות כפולות נעילה עם צמיגים של 35 אינטש או אפילו 33 אינטש, תתקשה לעקוב אחריהן, ולך יהיה קשה יותר לעלות במידות הצמיג.

האיש הזקן
16-11-04, 15:21
נמרוד היה עדין כי יש לו בחצר סיקס.
בהתאם למפרט שציינת אני הייתי הולך על דטרויט מאחור ARB מלפנים, מיגון סף, פגוש מתכת מלפנים ומיגון תחתון ועושה צחוק פחות או יותר מכל סופה "משופרת". בעיקר כשהיא שוברת ואתה ממשיך.
מה שמעניין הוא שלא פעלת, לדעתי, לפי הסדר הנכון - כאשר התקנת למשל מוטות רדיוס מתכווננים לפני נעילות. זה ממש מאד לא רגיל.

חנן א.
16-11-04, 15:22
אגב, הקשר ליצרן הרכב קלוש. גם לי, עם סיקס כפול נעילות וצמיגים 31, קשה לעקוב אחרי חבר עם סיקס כנ"ל וצמיגים 33.

האיש הזקן
16-11-04, 15:25
מתי לאחרונה חנן ראית סופות רגילות ("משופרות") עם 35"? מתי? למה סתם?
ל 33" כל 4 ראנר יכול לעלות עם בודי ליפטינג של 2" בלבד וחיתוך קליל, על גבול השולי, של החלק האחורי של הכנפיים הקדמיות. זה מצחיק אותך? עוד לא ראיתי סופה בלי בודי ליפטינג או הגבהה על גבול הלא שפוי שנועלת 35".

נמרוד
16-11-04, 15:35
חנן, רוני - שניכם מסכימים שהתשובה המעשית לבחור היא "כן". פוראנר עם שתי נעילות וצמיגי שטח 31 הוא רכב שטח פחות או יותר ברמה של.... כל רכב אחר עם שתי נעילות וצמיגי 31, אם זה סיקס, סופה, דפנדר, היילקס... ויכול לטייל בכיף בטיולי עבירות עם כלים נעולים אחרים.

אחרי שנתנו לבחור את התשובה העניינית, שבאופן נדיר היא בת מילה אחת וחד משמעית, אפשר לחזור להתפלסף. בכיף.

חנן א.
16-11-04, 15:39
לא הבנתי, איש זקן. מה הדליק אותך?

בהחלט ראיתי סופות עם צמיגים 35, ראיתי כמובן יותר עם 33 . לא אני ולא אתה יודעים עם מה החברים של השואל נוסעים. כן, הן עברו שינויים, וכן, כתבתי, שעם הפוראנר יהיה יותר קשה לעשות את זה. לא כתבתי שלא ניתן, כי ברור לי שהכול ניתן.
אם חשבת שמצאת כאן את מי שיקטרג על הפור-ראנר, טעית.

זה מובן לך מאליו שאני (או נמרוד, שגם עליו רמזת שהוא מדבר מהפוזיציה) מעריץ פחות שרוף ממך של רכבי טויוטה? הדבר הרע היחיד שאני יכול להגיד עליהם, זה, שאין טויוטות פתוחות בישראל.

asafk
16-11-04, 15:44
הדבר הרע היחיד שאני יכול להגיד עליהם, זה, שאין טויוטות פתוחות בישראל.

...וגם את זה אפשר לסדר בחצי שעה עבודה.. :twisted: :twisted:

אסף.

האיש הזקן
16-11-04, 15:59
OK OK אל תשתוללו. התשובה היא כמובן, בהחלט כן.

sunnyboy
16-11-04, 16:19
הפור נפל יוזמנו ה-ARB לאלתר :D

asafk
16-11-04, 16:39
אם אני מבין נכון- עדיין אין נעילות. במקרה כזה, תשקול להרכיב אוטומטית מאחורה ונשלטת מלפנים. יותר זול. יותר פשוט.

אסף.

ארז
16-11-04, 17:40
התשובה לשאלה המקורית היא כמובן כן, פור ראנר עם 2 נעילות וצמיגי 31" יהיה עביר כמו כל רכב אחר עם 2 נעילות וצמיגי 31"(אולי השריטות יעלו יותר...)

רוני בארץ יש לא מעט סופות עם בודי ליפט....אין אף פוררנאר כזה.....זה אומר משהו? אני לא חושב, הפור ראנר עדיין נחשב לרכב "רח" הוא צריך לרדת עוד קצת במחירון בשביל שיותר כאלו יגיעו לרמות שיפורים גבוהות יותר....

לגבי מחירים ,לפחות בארץ אתם טועים, קומבינציה של אוטומטית(א)+נשלטת(ק) לא תהיה זולה יותר(או לא זולה משמעותית) יותר מאשר נשלטות ק+א

בוזי
16-11-04, 17:42
פוראנר עם שתי נעילות וצמיגי שטח 31 הוא רכב שטח פחות או יותר ברמה של.... כל רכב אחר עם שתי נעילות וצמיגי 31, אם זה סיקס, סופה, דפנדר, היילקס... ויכול לטייל בכיף בטיולי עבירות עם כלים נעולים אחרים.

כבר ראיתי את הטענה הזו לא פעם, ורציתי לשאול: מה לגבי מרווח גחון? זויות גישה ונטישה?
דעתכם בבקשה.

ארז
16-11-04, 17:46
יש הבדל בין רכבים עם 2 סרנים חיים לבין מתלה נפרד...
יהיו גם הבדלים באמינות ובבלאי בין הרכבים, אבל הבדלי עבירות כשמדובר על רכבים נעולים כפול 2 עם אותה מידת צמיג יהיה מזעריים.

עמי
16-11-04, 18:25
ובכל זאת,
בשבת האחרונה, בעליה למשלט 21 היה אפשר לראות שיש הבדל יותר ממזערי, בין דיפנדר 90 (אגב, מדהים ביופיו) למיצובישי קינג (בלבן סתמי), על אף שבסיס הגלגלים דומה, שניהם נעולים (באותו מקרה) רק מאחור וקוטר הצמיגים דומה ["32 בקינג(הלבן) ו"33 בדיפנדר(היפה)].

אותי בכל אופן זה הפתיע - חשבתי שההבדל בין שני כלי הרכב יבוא לידי ביטוי דווקא בעניין מרווח הגחון, זווית בטן ואחרות, חסינות מכלולים וחוסר אכפתיות לפגיעות כאלו ואחרות או כאשר נזקקים לנעילה הקדמית (שלא קיימת בקינג).

לא יודע למה זה כן קשור אבל זה מעניין ...

עמי
16-11-04, 18:29
ולשם ההבהרה, שלא בהבדלים ברמת הנהגים עסקינן, אני סבור שבקינג נהג נהג טוב מזה שנהג בדיפנדר - שי.ש ירום הודו.

זאביק
16-11-04, 18:34
ובכל זאת,
בשבת האחרונה, בעליה למשלט 21 היה אפשר לראות שיש הבדל יותר ממזערי, בין דיפנדר 90 (אגב, מדהים ביופיו) למיצובישי קינג (בלבן סתמי),
אותי בכל אופן זה הפתיע - חשבתי שההבדל בין שני כלי הרכב יבוא לידי ביטוי דווקא בעניין מרווח הגחון, זווית בטן ואחרות,

אז איפה כן היה הבדל ?

עמי
16-11-04, 18:39
זה פשוט נסע וזה קצת פחות (10 שניות, מעט גז ונסיון אחד ללא סחרור גלגלים למעבר קטע טכני - מול 5 דקות, המון גז ועשרה נסיונות עם הורדת שכבה יפה מהצמיגים למעבר אותו קטע)
אגב, בקינג MTR חדשים, בדיפנדר COOPER שחוטים.

חנן א.
16-11-04, 18:42
אם אני מכיר את הכלים המדוברים, אז בגלל החוסר בנעילה קדמית, שווה מאוד לדבר על מהלך המתלה, שבדיפנדר הוא מעולה ובקינג לא.

אנחנו דיברנו על סופות ופור-ראנרים וכלים אחרים שהם כפולי נעילות, ואז גודל הצמיגים הוא המשתנה הבא שמעניין.

שחר-סופה
16-11-04, 20:11
רוני , הייתי אומר שהגזמת קצת ...קצת הרבה , לא...? ציטוט :
"בהתאם למפרט שציינת אני הייתי הולך על דטרויט מאחור ARB מלפנים, מיגון סף, פגוש מתכת מלפנים ומיגון תחתון ועושה צחוק פחות או יותר מכל סופה "משופרת". בעיקר כשהיא שוברת ואתה ממשיך".

לעשות צחוק ? נו טוב... :roll: אני אפילו לא אכנס לויכוח .
גודל צמיג במקרה הנ"ל 31" מול 33" בסופה כנראה של חבריו המשופרים ,
אני למדתי, שגודל צמיג הוא תנאי בסיסי וכמעט ראשוני לעבירות .
שלא לדבר על הבדלים של סרן חי ו I.F.S = מהלך מתלים קדמי , מנוע -עם
יתרון "קל" בלבד לסופה , מרכב ארוך בזויות נטישה מול קצר של סופה וכד...
אבל ...סופה תישבור והוא ימשיך ....וואלה ...טנק. קטונתי , אך מעניין אותי
עד כמה רגיש פעמון ביחס לציריה מחוזקת בסופה.
נכון, הטויוטה אמינה והוא אוטו מצויין שאינני מזלזל בו כלל , אך מכאן ועד
למה שכתבת ...

שחר.

האיש הזקן
16-11-04, 21:22
זאת דעתי ואני תומך בה. :lol:
אני לא רוצה לפתוח כאן דיון מה יותר טוב, כי זה לא רציני, שהרי כל אחד טוב לו מה שטוב לו.
אבל אני כן רותה להתמודד עם כמה עובדות.
תראה, יש לי דיסוננס מפותח אבל גם 4 ראנר די משופר, עם שתי נעילות אוטומטיות צמיגי 31" ולא שברתי ציריה חמסה חמסה טפו טפו מלח מים מלח מים. וכן, ניסיתי איתה כמה דברים די משוגעים. אפילו משוגעים למדי.
לדעתי, סופה זה רכב לא טוב כי הוא לא רכב אמין. כי הוא מורכב מטלאים. סופה משופרת זה בבחינת טלאי על טלאי על טלאי. איך אומרים באנגלית נוצרית? Robbing Paul to pay Peter . כל מה שתשפר יבוא תמיד על חשבון משהו אחר. ובסוף תמיד תהיה לך חלודה.
גם לא ברור לי על סמך מה אתה קובע ולמה CV - הפעמון כמו שאתה קורא לו, של 4 ראנר פחות חזק מצלבים של דנה 30 אפילו דגם 97 מחוזק. ואם אתה מחליף לדנה 44 אז גם לי מותר לשים שם אותו דבר או יותר טובה למשל טויוטה 8" בלי לחרוג מכללי המשחק. נכון? אם אתה שם גלגלי 33" ומשנה יחס העברה ל: 4.56 אז גם לי מותר. נכון?
שים ARB בדנה 30 יחס העברה 1:4.10 ותעשה בדיוק אותו דבר בטויוטה IFS "7.5. מי ישבר קודם ויטחן את הנעילה ובדרך את הקורונה פיניון? יש לך ניחוש מלומד? אני מזכיר לך - מכרתי ותיקנתי עשרות כאלו.
אני מסכים שלסופה יש דבר אחד נהדר: המנוע. כשהוא מניע ופועל. לפעמים זה קורה גם שם.

zsahi
16-11-04, 21:49
אתה רומז שנשים הן נהגות פחות טובות?

שחר-סופה
16-11-04, 21:54
טוב , כמה תיקונים ... לגבי זה " גם לא ברור לי על סמך מה אתה קובע ולמה CV - הפעמון כמו שאתה קורא לו, של 4 ראנר פחות חזק מצלבים של דנה 30 אפילו דגם 97מחוזק."

מן הסתם בשל מבנהו ה CV (פעמון) הינו רגיש יותר...מה לעשות ...את זה לא תשנה!
שנת הדגם היא מ - 98 של הסופות דיזל(ולא 97) צלבי דנה 44 ,30 מ"מ קוטר CUP.

לגבי זה : " ואם אתה מחליף לדנה 44 אז גם לי מותר לשים שם אותו דבר או יותר טובה למשל טויוטה 8" בלי לחרוג מכללי המשחק. נכון? אם אתה שם גלגלי 33" ומשנה יחס העברה ל: 4.56 אז גם לי מותר. נכון?

לא לא ...בלי להחליף ל44 ו 33" עם 4.10 ודנה 30 (את יחס העברה יש לך בסרן כבר) 4.56 במפואר -חכם גדול ...עכשיו תיסע עם 33" ...קדימה.

ודבר אחרון שהוא אפילו חוצפה להגיד : " אני מסכים שלסופה יש דבר אחד נהדר: המנוע. כשהוא מניע ופועל. לפעמים זה קורה גם שם."

שמע ידידי ...כנראה ששכחת שרוב הסופות, הינן יוצאות צבא ומשטרה שזיינו אותם לחתיכות בטיפולים ברמה הירודה ביותר ,כשהטויוטה תעשה 400 - 500 אלף ק"מ , תימכר במכרז ועדיין המנוע יחזיק מעמד עוד כמה עשרות אלפים , אז יש על מה
לדבר ...אתה יודע מה ...? זה כמו לבוא לטלוויזיה שעבדה 15 שנה ללא כל תקלה
ולהתחיל לדפוק בה מכות על קילקול שקרה עכשיו :roll: וואלה , שתהייה לי בריא .

עכשיו רק ע"מ שתקבל פרופורציות ... במשך שנתיים מר קולפניצקי התחרה בליגת
העבירות עם סופה קצרה משופרת , נעולה כפול 2 , צמיגים 36" ומהלך מתלה נדיב,
אני מאמין שאתה מכיר וזוכר ...כן ? בקטגוריית האקסטרים כנגד כל המפלצות
של החבר'ה בבניה עצמית . עמד בכבוד . עכשיו , ביבניאל 2003 במקצה ההוא ...
הוא השיג את הזמן הטוב ביותר של מעבר הסטייג' / מכשולים מכל המשתתפים
כולם ...כולל האקסטרים A .אתה מבין ????? זה רכב עבירות אמיתי !!! מה שטויוטה
פור ראנר לא תהייה ותעשה לעולם בהנחה שהתקינו בה את כל אותם שיפורים שמותקנים לאריק באוטו.
אז העובדות מוכיחות קצת אחרת ...תחשוב לפני שאתה יורה .

שחר.

ארז
16-11-04, 23:31
שחר 2 דברים...
1 אתה יותר מידי לויאלי לרכב שלך, או במילים אחרות אתה עיוור מאהבה
2 פעמון לא יותר חלש מצלב ומהרבה בחינות חזק ממנו.

אהה...ויש דברים שאתה צודק בהם, גם רוני קצת מסומם מהערצה לכל מוצר שכתוב עליו טויוטה, אם נקח צמיגי 33" כמטרה הרי בסופה אנחנו לא צרכים לשנות כמעט כלום, לעומת זאת בפור רנאר מחכה לנו הרבה עבודה.

אם אני צריך לבחור רכב עבירות אין ספק שסופה ולא פור רנאר תהיה גבוה ברשימה שלי, אבל גם רוני וגם שואל השאלה המקורית בשירשור זה אמרו והדגישו, אחרי טיול העבירות מחכה להם שבוע שלם של נסיעות בתוך העיר עם נהג/ת אחר לפעמיים, כאן הפור רנאר צובר נקודות ביחס לסופה, הבדלי היכולות בעבירות(כ2 רכבים עם נעילות ואותה מידת צמיגים) בינו לבין הסופה אינם משמעותיים לעומת ההבדלים התהומיים בנוחות הרכבים.

asafk
16-11-04, 23:50
בטיול, עם עבירות ככל שתהיה- אכן לא יהיה הבדל משמעותי עם אותם צמיגים ושתי נעילות. אל תשכחו שראנר הוא לא כמו שאר הכלים המלוקקים- הוא הרבה יותר חסון מרוב היפנים האחרים, ושורשיו האמריקאיים בהחלט מורגשים. למרות זה, הוא כן נשבר יותר בקלות מסופה (אני לא מדבר על מערכות מכניות של הרכב), וכשמגיעים למכשול שקשה לעבור... ואולי משהו יישבר... יש לזה משמעות. אבל לא בטיולים נורמליים.
כל זה לא נכון לטריאל. עבירות הארד- קור אמיתית, כשלמרכב יש משמעות רצינית יותר. אני מכיר המון מעברים שבהם העובדה שהצמיגים של הסופה (או הCJ, או דיפנדר, או אפילו סמוראי) בולטים מהמרכב (הצר והלא נוח) תאפשר מעבר איפה שגראנד, או ראנר, או דיסקברי יתיישבו על אחת הכנפיים (של המרכב המרווח והנוח). כנ"ל לגבי זוויות ומרווחים.
אין גם מה לדבר על זה ששני סרנים יאפשרו שיפור מהלך מתלים בקלות, מה שקשה מאוד ויקר מאוד עם מתלה נפרד- ושוב- זה כמעט לא בא לידי ביטוי ב99% מהמסלולים, גם אלה שמוגדרים קשים- לרכב נעול פעמיים.

אסף.

האיש הזקן
17-11-04, 00:24
שחר, אני לא באמת חושב ש4ראנר יותר טוב משום רכב אחר. לא מסופה ולא מלנד רובר. יש בוודאי כלים טובים ממנו בכל פרמטר נתון. קניתי אותו במקרה והייתי יכול לקנות גם לנד רובר או כל דבר אחר באותו יום או למחרת. אז יצא לי 4 ראנר ואחר כך כשלמדתי יותר בפרקטיקה ובתאוריה התברר לי שיש אפשרויות שיפצור לא רעות בכלל - ועדיין להישאר חוקי על הכביש ביום יום בצורה נוחה ואיכותית וזמינה. כל התזה "המסוממת" כמו שארז הגדיר היתה to make a point.
שחר תהיה הוגן, האוטו של קולפיניצקי זאת סופה? אתה יודע מה? בסדר, אבל אז רק אם הזיבר של עדו זה ואנדורה 4X4 או ג'ימי, והמיצובישי שלו זה קינג. כדי שהדיון יתרכז בעניין בוא רק נשמור על פרופורציות. טוב? רוב הסופות המשופרות שראיתי אינן יכולות לעבור טסט ובוודאי לא להיות רכב יומיומי בימי השבוע. כל אחת ואחת מהן שווה בדרך כלל הורדה לגיטימית מהכביש. בד"כ בגלל בעיות בטיחות אמיתיות.
וכן שחר, ארז העיר לך, פעמונים לא תמיד חלשים יותר מצלבים. ממש לא. אולי אפילו להיפך? הידעת שעדו נוסע עם ציריות סטנדרטיות של מיצובישי קינג על הרכב החדש שלו? והן לא מתפרקות לו בשטח אף פעם. מעניין לא? וכן, יש לו ארבע ציריות כאלו ברכב. עם 4 מתלים נפרדים ציריות CV פעמונים - רביעיה מלפנים ומאחור. בגדול הוא ליגה משל עצמו, שבדרך כלל עושה צחוק מכולכם. אני טועה במשהו?
ראה, קח את זה בקלות - זו לא תורה מסיני, פשוט, זאת עובדה: סופה זה לא רכב טוב. זו ברירת מחדל. יש לסופה יתרונות גדולים בפשטות ובחוזק ובמחיר זול ובמגוון גדול מאד של שיפורים ושינויים אפשריים ואביזרים וחלפים זמינים ודי זולים. מצד שני יש לה חסרון עצום בנוחות, ובאמינות, שהם מרכיבים ברורים וחד ערכיים של איכות. או יותר מדוייק של מחסור באיכות.

אריק זמר
17-11-04, 03:46
רוני,
הנכווה ברותחין נזהר בפושרין...
אתה מיישם את זה במלוא הרצינות, נכון ?
קנית סופה שנת 92 מיד לאחר השתתפותה בתחרות עבירות ביבנה, החזקת בה כשנתיים בהם היא שירתה אותך עם ק"מ רב שכלל הדרכות נהיגה וכד', והיא גמלה לך בלילות ללא שינה.

מאז שנפרדה דרככם, כל סופה אחרת היא עילה לסיוט ליל חורף עבורך ?

הייתי אומר שצריך לעשות המון כדי להוציא ממך כזו ונדטה...ועזוב אותך כבר מהדיסוננס...זה בסוף גורם לאימפוטנציה.
או שאולי ההתנדבות גרמה להפוך מהציפיות הראשוניות...אתה למדת למרות שאתה היית צריך ללמד (ואת זה אני אומר בהקשר של "כל אחת ואחת מהן שווה בדרך כלל הורדה לגיטימית מהכביש.") ואם כן - אז חבל. באמת.
בזמנו חשבתי שזה יעשה לנו "שירות", שיסתכלו עלינו בעיניים הוגנות.

לעניין הציריות של עידו, הפרט החשוב שהחסרת בכוונה, כי אם היית מוסיף אותו - לא היה עניין באיזכור, הוא זה שההפחתה האחרונה מגיעה אחרי הציריות ולא לפניהם ולכן המומנט מופחת גם הוא בציריות.

לעניין הנושא, כמובן שאין בעיה או צורך להרגיש לא בנוח לטייל עם "סופות משופרות" כשאתה נעול קדימה אחורה על צמיגי 31... רק תיזהר יותר משריטות ומכות. לארוחת הצהריים תגיעו ביחד.

האיש הזקן
17-11-04, 10:24
זה לא רלוונטי שיש לעדו הפחתה בטבורים. עדיין יש לו ציריות של מיצובישי קינג סטנדרטי. הן עומדות בעומס עדיין הן לא נשברות עם גלגלי ענק והיגוי לכל ארבעת הגלגלים - כלומר לא רק ציריות רגילות, פעמונים קבועים, אלא ציריות עם מפרק היגוי - מה שלכאורה מחליש אותם עוד יותר. נכון, הוא מצא פתרון טכני מצויין בהפחתה, אבל למה זה נכנס למשוואה? דיברנו כאן על שיפורים לא? אילו הכנסתי ל 4ראנר או להיילקס פעמוני מרפילד מחוזקים- למה לא להתייחס לזה כמשהו שמקביל לצלבים משופרים של סופה? אגב, איזה גודל גלגלים יש לו? אה כן. גדול מאד! יותר גדול מהמונסטר שלך? הנה צילום של פעמונים מחוזקים. מאד מחוזקים.
http://www.marlincrawler.com/images/bellfield_500.jpg
סופת הפיקוח היתה אחרי מירוץ עבירות בדיונה ביבנה ובכלל חיים לא קלים, אבל לפי השרשור הזה לפחות - זה בדיוק ייעודה. לא? :roll: ומכל מקום, היא טופלה לא רע ובסופו של דבר עבדה לא מעט. אבל שוב, באיכות כוללת נמוכה, מה גם שאני פירנסתי אותה במקום שיהיה להיפך.
לעניין ההורדות הלגימטימיות - זה חודשים שאינני מתנדב שוב במתנ"א מסיבות שונות, וגם אז, מעולם לא הורדתי אף סופה מהכביש, אדרבא, גרמתי תמיד לשוטר שלידי 'להרגע', למרות, אריק אתה יודע את זה היטב, שכמעט כל הסופות 'המשופרות' שנוסעות על הכביש שופרו ברמה נמוכה והן מציגיות בעיה כזאת או אחרת של בטיחות אמיתית.בעיקר ברמת ההיגוי, אבל לא רק.
וחוץ מכל זה, אחרי שאמרנו לבחור שהוא יכול לנסוע ב 4 ראנר נעול לכל שיאווה, הדיון הזה הוא רק ברמת הגיגים כי יש כמה סופות נהדרות ויש סופות שמשופרות פלאים ונראות כמו מיליון דולר. מעט.

חנן א.
17-11-04, 10:29
זה לא רלוונטי שיש לעדו הפחתה בטבורים

זה רלוונטי. עבור אותו מומנט שהגלגל מקבל, הצירה מקבלת חצי מהמומנט.

נמרוד
17-11-04, 10:41
רוני - אם עידו נוסע על באגר בקוטר 44 אינץ', הציריות שלו רואות גלגל קורקינט בקוטר 22 אינץ'. זה בשביל הדיוק, שבלעדיו הדיונים האלו מאבדים את הערך שלהם.

הדיון של איזה סוג מפרק אוניברסלי - צלב או אחד מכמה סוגים של מיסבי CV - עדיפים מבחינת חוזק - לא הוכרע עדיין. הוא כנראה גם לא יוכרע כי אין איזושהי עדיפות עקרונית מוחלטת.

האיש הזקן
17-11-04, 10:51
תודה נמרוד, זה בדיוק מה שחיפשתי. אז עניין חוזק המפרקים - עם או בלי הפחתה, עם או בלי שיפור, ירד מהפרק.
נשאר עניין זוויות הגישה. אכן, למבנה סופה (ג'יפ קלאסי) חוץ מזה שאין שני לו באסתטיקה נוח יותר בשטח אם אינך רוצה להתחיל לשלם דמי חבר ל- tin benders club. כל השאר עניין של העדפות אישיות. וזה כל הדיון כולו. העדפות אישיות. לפעמים מתוך בחירה מודעת לפעמים מתוך אילוץ. רק שלא לעשות מאילוצים אידיאולוגיה. בסך הכל אני חושב שבמרבית המקרים, סופה איננה מוצר איכותי.

נמרוד
17-11-04, 11:03
בסך הכל אני חושב שבמרבית המקרים, סופה איננה מוצר איכותי.

אבל בהרבה מקרים אתה לא רוצה מוצר איכותי. אתה רוצה פטיש בשביל לדפוק מסמר!
כשאני עובד מתחת לג'יפ שלי אני עושה את זה במכנסי ב' ונעלי השריון הכבדות שלי כי זה הכי טוב שיש - מה אני צריך "מוצר איכותי"???

חוץ מזה על מה הדיון? השוואה בין SUV (ואכן, הפוראנר הוא כנראה אחד הSUV הטובים ביותר) וג'יפ? לרובנו הרי ברור שאין השוואה - אנחנו נוסעים בפריבטים ביום יום וסיקסים/סופות איפה שהם כלי העבודה הנכון - בטיול עבירות. או שאנחנו קונים סוג של SUV. הי, קח אותי, גם אני קניתי טויוטה.

בוזי
17-11-04, 13:15
נמרוד:
הטויוטה שלך, לפחות בעיניי, נחשבת לסוג של "ג'יפ", לטוב ולרע.
היא לא יכולה להיחשב SUV כי היא עבירה מדי, איטית מדי, לא יציבה מדי,
רועשת מדי, לא נוחה ולא מרווחת. והכי חשוב לדעתי: לא מספיק בטיחותית מבחינה אקטיבית.
אחד ה"אילוצים" שגורמים לאנשים לבחור ב-SUV בתור רכב יומיומי, הוא נושא הבטיחות.
אני לא רואה את אשתי מסיעה את ביתנו התינוקת, בתוך תנועה בינעירונית צפופה הכוללת בלימות פתאומיות ותמרוני התחמקות, תוך נהיגה בסיקס, סופה, דיפנדר או היילקס.
לכן אני מוכן לוותר על 1% ממסלולי העבירות למען ביטחונן.
מה גם שלדעתי, יותר זול להחזיק SUV + פרייבט זול, מאשר פרייבט יקר וג'יפ.

האיש הזקן
17-11-04, 14:58
אחד ה"אילוצים" שגורמים לאנשים לבחור ב-SUV בתור רכב יומיומי, הוא נושא הבטיחות..
לא נכון. אצל רוב רוכשי המכוניות בטיחות אינה מקדם מכירות אלא סוג של בונוס אם בכלל. כל מסעות הפרסום בישראל שניגנו על מוטיב הבטיחות כשלו. למשל רנו לגונה. אחלה אוטו. אחלה מחיר. כמה מכרו? לעומת זאת נוחיות מוכרת. מחיר מוכר. כן כן, אוטומטי, מזגן, מתלים תא-נוסעים, תא מטען, תאי איחסון, רדיו שאפשר גם לשמוע תוך כדי נסיעה, דיבורית שאפשר לדבר, הכל חשמלי, וכו'. תראה כמה דיבורים היו בג'יפטריפ על לוקרים ידניים לניסן טראנו. כדי לא לצאת מהאוטו לסגור בתחילת טיול ולפתוח בסופו אנשים מוכנים לתת מעל 2000 ש"ח עבור לוקר אוטומטי "מקורי מהחברה".
ושוב, נמרוד אני חוזר למשפט הישן של חנן שאפשר לדפוק מסמר עם פלייר פטנט. גם אם סופה או סיקס זה כלי העבודה, האם זה כלי עבודה איכותי? האם הוא הכלי הכי טוב למשימה? מסופקני. אלא אם המשימה היא לשכב מתחתיו :lol: . שהרי גם בכלי עבודה, אולי בעיקר בכלי עבודה, אתה שואף להשתמש לא רק בכלי הנכון אלא גם בכלי הכי טוב ואיכותי שיש. יש אנשים שמוכנים להשקיע לא מעט בכלי עבודה איכותיים. ולכן קנית משהו אחר.

בוזי
17-11-04, 18:11
לא נכון.

איש זקן יקר,

אני לא מדבר על הבחירה בין SUV זה או אחר. אני מדבר על ברירה של דיפנדר או סופה ממוצעים ומשומשים, מול טראנו משופר קלות, נגיד.
לא צריך להבין הרבה ברכב כדי להבין, שהטרנו יעלה עשרות מונים על הרכבים האחרים שהזכרתי, בפרמטרים כמו: בלימה ויכולת התחמקות ממכשול (אפילו בו זמנית... נראה אותך עושה את זה עם סופה - ישאר לך ההגה ביד.... :twisted: )
עבור חלק מהאנשים, השיקול הזה מכריע.

ועדיין אני חושב, שלנהוג בשטח ב-SUV, זה כמו לסגור ברגים עם לדרמן.

אריק זמר
17-11-04, 20:01
אריק אתה יודע את זה היטב, שכמעט כל הסופות 'המשופרות' שנוסעות על הכביש שופרו ברמה נמוכה והן מציגיות בעיה כזאת או אחרת של בטיחות אמיתית.בעיקר ברמת ההיגוי, אבל לא רק.

רוני,
אתה מגיע לבור בימי שישי ורואה אותם בהמוניהם. אתה נוסע בעיר ומחוצה לה ורואה אותם גם שם.
אולי חלק נכבד מהסופות הללו אינן בטיחותיות...השאלה לאיזה משוואה אתה מכניס אותן !

אתה משווה סופה אל מול רנו לגונה ? אתה משווה סופה לSUV יפני קוריאני או שבדי ?
בחייאת, תשווה סופה מול רכבים משנתונים מקבילים אך עם ייעוד דומה !
תשווה מול רכבים אחרים שאינן נוסעים יותר מ100 קמ"ש...

נכון, אני מראה אומנם חצי מטבע, נכון, סופה אינה רכב בטיחותי יחסית ל80% מהרכבים הפרטיים בכבישי ישראל.
נכון, סופה זה רכב עבודה וצריך להשוותו לרכבי עבודה.
תחשוב רגע סטטיסטית, אוקיי ?
קח את כל הסופות במדינה, יחד עם כל טנדרי ההובלות, החל מה504 שעוד נוסעים בכבישים עמוסי ציוד המאובטח ע"י חוט דיג, יחד עם חלק נכבד מהטנדרים הנפוצים משנת 92 ועד היום הכוללים החל ממיצובישי L200 ועד DMAX אימתני שעמוס בברזלי מסגרים או בטונות של בלוקים.
תכניס את כל אלה למשוואה של שעות נסיעה חודשיות ושנתיות, תחתוך את זה יחד עם שעות העומס בכבישים, תוסיף את רמת התחזוקה ועכשיו, עכשיו תכניס את אלמנט התאונות, הנזק, הנפגעים ונדבר על בטיחות...להם, לנוסעים ולרכבים האחרים.
אתה, כאחד שמנסה ליגוע בפרטו, מתפרץ בשאגות יוריקה... כזו שלא מהקפצת המים אל מחוץ לאמבטיה, כזו שלא משקפת את נפשו של פיוניר בהתהוותו, נהפוכו, כזו המשקפת נסיון של הטלת בעיה אישית על ציבור שלם לצורך מציאת פיתרון אישי.
אין לך פה פרטו, אתה יודע מה, גם באתר של ג'יפים, תמצא שהנושא סגור מחוסר עניין הציבור.

אנחנו כולנו מנסים ליצור קהילה, אמנם ווירטואלית. אבל כזו המזמינה שיתוף, כזו המזמינה מעורבות אישית, כזו המנסה ליצור סביבה טובה ונקיה יותר.
אבל כזו היודעת כי בתוך עמנו חיים אנו.

אנו כן מנסים לפתח מודעות, מודעות לטבע, מודעות לאדם והאדמה, מודעות למדינה קשה אך יפה, על מדינה שצריך לשמור ועל אנשים שצריך לכבד, בין אם בכביש ובין אם בשטח.
המודעות הזו אינה פוסחת על בטיחות, גם אל מול אטימות ממלכתית האוסרת את בטיחות זו.
גם אם מדובר על סופה פשוטה שיוצאת מידי משרד הביטחון שדודה והרוסה, עם ספסלי אורך לא בטיחותיים המסיעים עשרות אלפי צעירים העוסקים באבטחת המדינה, ללא חגורות בטיחות ובתנאים לא תנאים.

באתרים הישראלים תמצא כי רבים ממחזיקי רכבים אלו צברו וצוברים מודעות לגבי בטיחות. החל מחגורות בטיחות ועד לטבלה המצביעה על גודלו המתאים של חישוק הגלגל יחסית לגודלו של הצמיג.

ובכלל,
אולי אני טועה, אולי דרך ההסתכלות שלי על העולם אינה נכונה. ולשם כן אני מציע לך לנתח לנו את השוק המקומי ולתת המלצה. המלצה שתשקף את רצוננו, שתמקסם את התחביב שלנו.

קח סכום כסף סביר, ואני מניח לך להצביע על סכום שיהווה נקודת כניסה לאדם צעיר בגילאי 18-25 עבור רכב ראשון.
לאדם בגיל 26-35 עבור רכב שני (תחביב, לא ?)
ולאדם בגילאי 35-60 לרכב שלישי.

עכשיו, בידך סכום סביר, הדרישות הם, נסיעה איטית, מהנה. פשטות וקלות לתיקון עצמי עם רצון מובנה לשכב לעיתים לצד הרכב ולהוסיף לו מתקונים ושיפצוורים. יכולת עבירות גבוהה בהרבה יותר מבסיסית, בין אם עבור בוץ ובין אם עבור סלעים.
אני לא אלאה אותך עוד ועוד, אתה יודע מהם הדרישות.
עכשיו, אנא ממך, הסר את הווילון מעל הבחירה הנכונה, זו שתתן לנו את מה שלא הבנו עד כה.

שיכעסו עלי אחרים, אבל אתה לא מציע סמוראי משנתונים כלשהם כרכב הדגל שחשבת עליו קודם, נכון ?

סופה, לטעמי, היא אחת מהמוצרים היותר איכותיים שאפשר למצוא בעבור קהל היעד שלה

רק שלא לעשות מאילוצים אידיאולוגיה.

אתה לא היעד, ואני מקווה שאילוצי העבר שלך לא גרמו לשינוי באידיאולוגיה שלך.

שחר-סופה
17-11-04, 20:04
אז כתב : " 1 אתה יותר מידי לויאלי לרכב שלך, או במילים אחרות אתה עיוור מאהבה ."
רק תיקון קל ...אוהב ...כן ! עיוור ...לא !!!
בואנה ...אתה ממש חרא ... :lol: ואני חשבתי שלא ישימו לב :twisted: :lol: .
קלקלת לי ...אני בשלבי הדחקה ...מה ...? לא רואים ??? :twisted: :lol: .

שחר.

נ.ב: רוני , כתבת : " שחר תהיה הוגן, האוטו של קולפיניצקי זאת סופה? אתה יודע מה? בסדר, אבל אז רק אם הזיבר של עדו זה ואנדורה 4X4 או ג'ימי, והמיצובישי שלו זה קינג."

כן זאת סופה!!!
שמע , שנינו נעולים X2 , לשנינו אותו מהלך מתלה (ריבולברים) ו9012 אחד
לאחד כולל תושבות , אצלו יחס העברה 4.56 (אצלי בקרוב מאד- 4.10) ,הדבר
המשמעותי (שאני לא יודע אם זה יוצר יתרון תמיד) זה ה דנה 44 הקדמי-אין
ברירה ,בגלל הצמיגים. וכאמור הצמיגים שהם 36" בתחרויות ובטיולים הוא עם
33". אומנם הבדלים יש ומשמעותיים -אך זאת סופה ...משופרת!

שחר.

שחר-סופה
17-11-04, 20:14
תיקון ," אז כתב" = ארז כתב .

שחר.

האיש הזקן
17-11-04, 21:14
אריק2, אם הצלחתי ליצור אצלך כזה פרץ, :) שלא את כולו הבנתי, אני מבטיח לא לעסוק בנושא הזה שוב בקרוב :x . מי שרוצה שיקנה סופה ומי שרוצה סיקס ומי שרוצה פטיש ומי שרוצה לדרמן. אם לצטט את ברלי בפרפרזה: "לכל אחד טוב מה שטוב לכל אחד". כל 4X4 הוא טוב. העיקר לנסוע בשבילים, העיקר לא לקלקל את המעט שיש, העיקר לקחת את כל הזבל הביתה והעיקר להיות בני אדם; גם בכביש וגם בשטח. אגב נמרוד, נעליים צבאיות לא נוחות. יש יותר טוב. שפר.

אריק זמר
17-11-04, 21:39
רוני, חלילה פרץ !
בשנים האחרונות נהניתי לרוב לקרוא את תגובותיך והזדהיתי לרוב עם דיעותיך. אולם בחודשים האחרונים, אני מרגיש כי משהו השתנה, בלי לנסות לנתח את זה, היום אני פחות מזדהה.

wind of change
the scorpions

Walking down the street. / Distant memories
are burried in the past forever

או החלק היותר אופטימי:

The wind of change
blows straight into the face of time,
like a stormwind that will ring the
freedom bell / for peace of mind.
Let your Balalaika sing
what my guitar wants to say

ארז
17-11-04, 21:48
אני רוצה להוסיף כמה דברים....
1 אריק יש לך יכולת מדהימה ונדירה למלא דף שלם בבול שייט, לא הבנתי מה אתה רוצה....
2 ממה שכן הבנתי אני מסכים בחלק מהדברים של אריק, הסופה היא אכן כמו שרוני כתב אחד הרכבים הפחות אכותיים שמסתובבים על פני הכדור הגדול ויפה שלו......אבל במחירה היום אין לסופה שום תחליף ,רכב קשוח, בעל פונטציל שיפורים אין סופי ויכולות שטח לא מבוטלת גם כסטנדרט במחיר שלעיתים גובל בגיחוך, אבל מפה ולעשות את הסופה למשהו שהיא לא.....לא אריק, זה לא רכב אכותי, ולא זה לא רכב ביטחותי במיוחד(להזכיר לכם את בעיות הבלימה עם הרכב הזה?)

נמרוד
18-11-04, 14:57
אריק, אתה מטורף. ואתה מפחיד את הילדים.

http://www.amherst.edu/~mrgads/pix/shining.jpg

חגי
18-11-04, 19:05
נמרוד:
הטויוטה שלך, לפחות בעיניי, נחשבת לסוג של "ג'יפ", לטוב ולרע.
היא לא יכולה להיחשב SUV כי היא עבירה מדי, איטית מדי, לא יציבה מדי,
רועשת מדי, לא נוחה ולא מרווחת. והכי חשוב לדעתי: לא מספיק בטיחותית מבחינה אקטיבית.
אני לא רואה את אשתי מסיעה את ביתנו התינוקת, בתוך תנועה בינעירונית צפופה הכוללת בלימות פתאומיות ותמרוני התחמקות, תוך נהיגה בסיקס, סופה, דיפנדר או היילקס.
לכן אני מוכן לוותר על 1% ממסלולי העבירות למען ביטחונן.
מה גם שלדעתי, יותר זול להחזיק SUV + פרייבט זול, מאשר פרייבט יקר וג'יפ.

אישתי נוסעת על ההיילקס ביום יום כ 40 ק"מ !!!!
ואין לה כל בעיה עם זה ,פרט לכניסה לרכב, שהוא גבוה מידי (והיא בהריון) .

אתמול נהגתי על סופה 97 (שקנה שלומי71 ) ג'יפ במצב מדהים !!!!
אלוהים ישמור איך אפשר לנהוג בדבר הזה !!! אין בלמים אין הגה .
נוחות כמו היילקס ,חלקים שנופלים עליך , לא יאמן .

אבל המנוע !!! אוי המנוע !!!! פשוט חבלז.

כניראה שסופה לא תהיה הרכב הבא שלי ,במיוחד אם אשתי תצטרך לנהוג בו.

נמרוד
18-11-04, 19:21
אתמול נהגתי על סופה 97 (שקנה שלומי71 ) ג'יפ במצב מדהים !!!!
אלוהים ישמור איך אפשר לנהוג בדבר הזה !!! אין בלמים אין הגה .
נוחות כמו היילקס ,חלקים שנופלים עליך , לא יאמן .

הנה דוגמא לעוד אחד שנופל לאותו דיסוננס של רוני (איןם לי מושג למה הוא מתכוון כשהוא כותב דיסוננס, אבל אם הביטוי הולך כל כך טוב, למה לא להשתמש בו?).

אם אין בלמים ואין הגה, וחלקים נופלים עליך ------> יכול להיות שהג'יפ הזה לא ממש ב"מצב מדהים"?

אם הסופה הזאת משופרת, מוגבהת מאד, גלגלים גדולים, מערכת מתלים בלי פנהרד ומייצב, דטריויט מאחורה -כמו הרבה ג'יפים משופרים, כמו שלי - אז תיאור התחושות שלך הגיוני. אבל סופה סטנדרטית (סטנדרטית!) היא רכב מהודק ובר נהיגה בדיוק כמו היילקס סטנדרטי, אם לא יותר. אני מדבר לא מתוך שום פוזיציה -
* אני מכיר את התחושה של ג'יפ משופר בצורה כזאת שהתנהגות הכביש שלו מחורבנת קיצונית - מודה, הג'יפ שלי :D
* אני מכיר היטב היילקס סטנדרטי לגמרי, לא מוגבה במ"מ - גם שלי :lol:
* ואני מכיר היטב לפחות סופה אחת רגילה לחלוטין, עם צמיגי 235, של חברים טובים - והיא בהחלט נעימה ובטוחה לנהיגה.
שלא לדבר על היכרות ארוכה עם סופות צבאיות. שמה שנכון. בשנים האחרונות מה שאנחנו מקבלים במילואים הן פחי זבל, אבל מבחינת התנהגות דינמית הן בסדר גמור.

היתרון של ההילקס על סופה הוא 4 דלתות. 4 דלתות סגור, מזגן, חימום ורדיודיסק - זה מבחינתי SUV. אם היתה סופה דיזל 4 דלתות - מבחינתי תחליף הולם להיילקס. דיפנדר 110 הוא באותה הגדרה, ואכן שקלתי לקנות אחד.

חגי
18-11-04, 19:40
שכחתי לציין שפרט לצמיגים "32 אין כל שינוי שיכול להשפיע על ההיגוי או על הבלמים !!!!!

גם להיילקס שלי יש צמיגים גדולים ורחבים יחסית למידה המקורית ,אבל לנעול גלגלים על אספלט הוא עדין מסוגל !!!!!!!!! הסופה של שלומי גם עד חצץ לא נועלת !!!

לגבי ההגה אני חושב שיש חופש מוגזם.

שכחתי לציין פרט מאוד חשוב אישתי פולנייה (כמעט כמו אישתו של מוני) . :lol:

חגי
18-11-04, 19:45
יש לציין שכל המוטות עדין נמצאים על הסופה !!

גיא
18-11-04, 19:53
דיסוננס, נימרוד

ואני מכיר את הדיסוננס הקוגניטיבי,
אין לי מושג מה הפרוש המילולי .. אבל המשמעות היא,
רוני קונה פוראנר, הוא מאוכזב רצח מהאוטו אבל הוא מתבאס שידעו שהוא מאוכזב
אז מספר לכולם איזה אחלה אוטו ואיזה דיל פצצה הוא קיבל ...
עד שהוא משכנע את עצמו שהוא באמת עשה אחלה דיל וקנה אחלה אוטו ... אולי גם מתוך שאיפה שעוד ילכו בעיקבותיו והוא לא יהיה הפראייר היחיד ... שאכל אותה.

כמובן זאת רק דוגמה ! ....
( אני אישית מת על האוטו הזה ואם לא היתה לי בעיה של 50 אלף ק"מ בשנה בטח היה לי כזה.. )

:wink: בידידות, רוני :twisted:

האיש הזקן
18-11-04, 20:54
לא לא - אין בעיה גיא זאת בדיוק ההגדרה של הדיסוננס הקוגינטיבי אם אני קניתי הרי שגם אם זה חרא זה חייב להיות חרא די טוב - אני חייב להצידק לעצמי את הארוע אחרת אני לא אדם רציונלי וכו' וכו'....
תיאוריית הדיסוננס הקוגנטיבי, שנהגתה על ידי לאון פסטינגר בשנות החמישים, טוענת כי שמירת העקביות היא מניע מרכזי לאדם. אדם שחלה אצלו התנגשות בין עמדה לעמדה יחוש תחושה בלתי נעימה של דיסוננס, מעין היעדר הרמוניה. תחושה זו תדרבן אותו לשנות את עמדותיו, כך שהדיסוננס ייעלם. לדוגמה, חייל הנשלח למשימה שאינו מאמין בה יגבש מחדש את עמדתו, כך שהמשימה תיראה לו הכרחית וצודקת.

תיאוריה מתחרה של הפסיכולוג דריל בם היא, שהאדם מתבונן בהתנהגות עצמו כצופה מהצד ומסיק ממנה על עמדותיו ודעותיו. לפי תיאוריה זו, העמדות הולכות בעקבות המעשים. ההבדל בין התיאוריות הוא, שלפי בם אין צורך בעוררות ובתחושת אי נעימות בכדי שעמדה תשתנה בשל הצורך בעקביות.
מתוך אתר ויקיפדיה....

סוזי המשתוללת
19-11-04, 01:03
וואללה
אתם לא נורמלים
הבחור שאל שאלה פשוטה ואתם כבר מסבירים על מהות החיים :P
קח פוררנר שים לו שתי נעילות ואם הוא גם מוגבה מעט אתה מסודר סופר דופר
כל עוד שאין סכנה שתדפוק את הפח (מקומות צרים וכו') אתה תעבור
יש לי חבר עם פוררנר ואין מקום שהוא עוצר לעומת חברים עם סופה שנוסעים עם הצלבים הרזרבים בכיס של המכנסיים כי זו רק שאלה של זמן והם רק עם 31"
להיפך הפוררנר בגלל הנעילה הקדמית מצליח לשמור כל הזמן על אותה מהירות התקדמות של שני הגלגלים הקדמיים גם אם אחד מהם באויר ומכיוון שאין הפרשי מהירות ביחס לתנועת הרכב הוא לא שובר כלום (מה שאי אפשר להגיד כשאין נעילה )
דווקא תוספת בסיס הגלגלים עוזרת במדרגות גבוהות ורק הזנב יכול לעמוד לו לרועץ וגם זה רק בתעלות/טיפוס קירות
בקיצור אם הוא לא היה בנזין הוא היה שלי :cry:

דרור ברלי
19-11-04, 02:42
קבל תיקון רוני:
"לכל אחד יש מה שאין לאף אחד" - תמצית האינדיבידואליזם.
ואין רכב אינדיבידואלי יותר מסיקס/סופה/דיפנדר. אין שניים זהים, לכל אחד מהם אופי משלו שעוצב על ידי בעליו, ואת זה אני אוהב.

לעניין נעליים צבאיות - הן אולי לא הכי נוחות אבל:
- עם מדרסים מתאימים הן מאוד נוחות.
- הן מחזיקות טוב טוב את הרגל.
- כשאתה עובד על הרכב או סתם עם ברזלים, הן מגנות על הרגליים שלך.
- לא אכפת לך ללכלך אותן בבוץ, בגריז, בשמן, בחרא!... כי ממילא הן נזרקות אחר כך במחסן וכשנמאס לך מאיך שהן נראות, אתה מצחצח אותן במשחה שחורה הכי פשוטה והן נראות כמו חדשות.
- הכי חשוב: הן בחינם, ואם וכאשר הן מתבלות, מחליפים לך אותן באפסנאות. בחינם.

שחר-סופה
19-11-04, 11:41
סוזי המשתוללת כתב : " יש לי חבר עם פוררנר ואין מקום שהוא עוצר לעומת חברים עם סופה שנוסעים עם הצלבים הרזרבים בכיס של המכנסיים כי זו רק שאלה של זמן והם רק עם 31" ".

שמוליק , רק תיקון קל ...עם ציריות ספייר ולא צלבים ...למה ? כי אני לא ראיתי
ונתקלתי בשום מקרה בו הצלב בלבד נשבר . אלא , על הדרך הוא גוזר את האוזניים
מה שיחייב לאחר מכן החלפת ציריה קומפלט.

שחר.

מאיר רוטברג
19-11-04, 13:17
ראשית חוכמה
אהבתי אותכם יותר שהייתם בקטע הטכני ולא הגעתם לפסיכולוגיה,
חברים תשארו בטכני שם אתם טובים,פסיכולוגיה זה לפסיכולוגים שם אתם גרועים

אין כל בר דעת שמשווה נוחות של suv מפואר לסופה
אבל רוני ידידי היקר וזו כל ללא פרפראזה היות ואתה מוערך על ידי ועל כישוריך
ניסיונך המר עם הסופה שלך דיי עיוור את עינייך,
לא כולן עגלות,לא כולן "נופל מהן דברים"
מה הסופה של שחר לא בטיחותית? לא טובה מספיק,
יש גם בטיחות אקטיבית,בטוחני כי שמעת על כך,
שמשאית באה בנתיב שלך ואתה צריך תגובה כדי לברוח על חייך,בין אם זה לשול הדרך
ומעבר לו או לביצוע עקיפה פרואה האמן לי כי גם אתה תיתן את הטויוטות שלך ובכוונה ציינתי טויוטות שלך על מנת לשבת באותו הרגע ממש בסופה ולא בהיילקס שלך
אבל מצד שני יתכן ואני טועה

וחוץ מזה בכוונה השתמשתי בסופה של שחר כי אני אישית כבעל סופה
ש "נושרים ממנה דברים,לא בטיחותית,לא שווה,ועוד כל מני מחמאות כגון שופרו ברמה נמוכה"
נעלבתי
נ.ב
לא מוכר את הסופה שלי
ועוד משהוא קטן
חשבון הוצאות של הסופה שלי שנת 2003 על פי דו"ח מס הכנסה יענו הכל עם קבלות כלומר הכל יותר יקר כולל הכל וטיפולים שוטפים (אני מחליף שמנים פילטרים ב פחות מ 10.000 ק"מ) תחזוקת מנע וצמיג וקצת שיפצורים
6000 ש"ח לשנה
הרבה,אבל הרבה מאוד בעלי suv בשווי 300.000 ש"ח היו רוצים חשבונות כאלו

נ.ב
בלי כעס מתוך הומור נטו אחרי שנהנתי מקריאת השרשור שהפך הזוי לטעמי

שחר-סופה
19-11-04, 15:02
שכחתי לציין שפרט לצמיגים "32 אין כל שינוי שיכול להשפיע על ההיגוי או על הבלמים !!!!!

גם להיילקס שלי יש צמיגים גדולים ורחבים יחסית למידה המקורית ,אבל לנעול גלגלים על אספלט הוא עדין מסוגל !!!!!!!!! הסופה של שלומי גם עד חצץ לא נועלת !!!

לגבי ההגה אני חושב שיש חופש מוגזם.

שכחתי לציין פרט מאוד חשוב אישתי פולנייה (כמעט כמו אישתו של מוני) . :lol:

אגב חגי , סימנתי בצבעים ואתייחס לפי הסדר .
סופה סטנדרתית - נועלת גם נועלת ...איפה שתרצה ! ואם לא נועלת שים בוסטר
שמן של סונומה , בלי הרבה התאמות ובלאגן ויש לך בלימה שתעקור גם את האספלט.
אצלי (עם 33") היא בולמת ונועלת כשצריך בצורה יפה מאד על כל מצע ...על
אספלט כמובן קשה יותר אך אפשר להוציא ממנה את זה אם "מבקשים" יפה.

אם יש חופש מוגזם = צריך לבדוק איפה ...לא??? אולי תפוחים ?, זרוע פיטמן
שהאום שלה לא מחוזק כראוי (זה אום שסוגרים עם המון מומנט ,אם זכור לי נכון
כ- 247 NM ,שלעיתים הוא נוטה להשתחרר מעט) גומיות סטבילייזר קרועות
יבשות ואפילו זרוע פנהרד שהרחיבה את התושבת , לא מהודקת כראוי ומכאן
יש לך חופש ...הרבה חופש !בקיצור , אני מאד מסכים עם נמרוד שסופה סטנדרתית
או אפילו אחת כזאת עם שיפורים קלילים בלבד היא "מהודקת" לחלוטין , יציבה
יחסית לג'יפ כן ? בטוחה ומגיבה היטב הן מבחינת הבלימה והן ההיגוי .

דבר אחרון - בלי שאף אחד ישמע -כן ? אשתי גם פולנייה וזה לא רק עוד עדה ...
זה מקצוע :twisted: :lol: .

שחר.

-->