PDA

צפייה בגרסה מלאה : מנוע מיבוא- כמה שאלות למבינים

סופת המדבר
04-02-11, 09:12
השבוע ההיתי בת'א אז נכנסתי לכמה יבואנים של מנועים לחלק לא היה מנוע לסופה
ואצל אחד מצאתי 4 (של צירוקי) כולם נראים אותו דבר אבל יש לי כמה שאלות
1, במנועים שראיתי יש חיישן חום על הראש מנוע, חבר שלי שקנה מנוע מיבוא של צ'ירוקי ליפני יותר משנתיים
ולא היה מקום לחיישן על הראש, מה זה אומר על המנוע? יותר חדיש?
2, ראיתי שעל המנוע יש תושבות כמו של הסופה ולא כמו של צירוקי שחבר שלי קנה היו מורכבים אצלו תושבות 'בומבה' כאלו
שלא התאימו לסופה (?)
3, אפשר להשיג מנועים שונים של צ'ירוקי? דגם מסויים? יותר חזק? או שכולם בד'כ אותו דבר? איזה דגם אני אמור לחפש?
4, ואם בד'כ המוכר יכול לתת לי יותר פרטים כמו שנת המנוע, כמה ק'מ הוא עשה? וכו'

תודה

חנן geep
04-02-11, 11:09
דיברת עם טולי מאמריקה ישראל?
אולי הוא יוכל לעזור לך.
חנן

סופת המדבר
04-02-11, 12:43
לא מכיר, מי זה? יש טלפון?
במה הוא יוכל לעזור לי?

kobiarava
04-02-11, 18:01
בד"כ, המוכר לא באמת יכול לתת פרטים לגבי העבר של המנוע, ואם הוא נותן פרטים "מזהירים"-כדאי להיזהר... לגבי השנתון, כלל אצבע זה לקנות כמה שיותר חדש. בשנתונים מתקדמים (נדמה לי שמ-98 ומעלה) יותר אכן חיישן הטמפ' בראש לא נמצא, ויש גם סעפת יניקה מוגדלת, הראשים שונים ונתוני ההספק גבוהים מעט יותר. תושבות המנוע של צ'ירוקי שונות משל סופה, אתה בטוח שהמנועים שראית אכן ירדו מצ'ירוקי?
טולי הוא הבעלים של "אמריקה-ישראל" בבית דגן, כבר אין לי טלפון שלו אבל אני ממליץ מניסיון אישי להרים לו טלפון ולקפוץ לראות מה יש לו להציע. בד"כ יש לו מבחר גדול של מנועים משנתונים שונים, אני אישית הייתי מאוד מרוצה מהמנוע שקניתי ממנו בזמנו וגם מהשירות והעמידה שלו מאחורי המוצר.

קובי

סופת המדבר
05-02-11, 00:04
רגע רגע אתה אומר שמעל שנת 98 החיישן כבר לא נמצא על הראש? אז מה שהציעו לי יותר ישן מ98?
בקשר למנוע עצמו כשראיתי אותו (אותם- היו 4 ) ראיתי שהיה גלגל תנופה שירד מגיר אוטו'
אז שאלתי את המוכר ''זה ירד מ צ'ירוקי ?'' אז הוא אמר לי שכן. התושבות בטוח היו כמו של הסופה ולא בומבות כמו בצירוקי
ואם זה לא מצי'רוקי וסתם הוא אמר לי ''כן'' אז מאיזה גיפ זה יכול ליהיות?
ואם המוכר לא יכול להגיד לי שנת מנוע אז איך אני אמור ליקנות את ה'הכי חדש'?

ואיך אני מגיע לטולי הזה? איפה הוא יושב בידיוק.?

תודה

סופת המדבר
05-02-11, 08:48
חיפוש קטן בגוגל העלה לי את הטלפון והכתובת של אמריקה ישראל
מחר אני מקווה לקפוץ אליו לראות מה יש לו

kobiarava
05-02-11, 09:16
לגבי השנתון-אאל"ט, על המנוע אמור להופיע התאריך במספרים יצוקים בבלוק עצמו, בצד הסעפות, יחד עם דגם המנוע וכו'. מעבר לזה, כמו שאמרתי, במנועים חדישים יותר מיקום חיישן טמפ' שונה וסעפת יניקה מוגדלת.

קובי

סופת המדבר
05-02-11, 19:50
או קיי תודה אני יבדוק אם טולי
אני מקווה שהוא בנאדם חביב ולא כמו אלה שאם אתה לא קונה בטוח, לא מדברים איתך

שחר-סופה
06-02-11, 19:42
או קיי תודה אני יבדוק אם טולי
אני מקווה שהוא בנאדם חביב ולא כמו אלה שאם אתה לא קונה בטוח, לא מדברים איתך

ואני אגיד , אחרי שיחת טלפון אחת שהיתה לי איתו (טולי) בעבר , שממנו אני לא אקנה
גם לא את הקרטון שהמנוע / חלקים מונחים עליהם .
מדובר היה בשיחת בירור , לגבי מנוע שמישהו רכש ממנו ...ההתנערות שלו ,חוסר הרצון לעזור ולספק את הפרטים
השקר וההטעיה , הספיקו לי .

שחר.

זאבי
06-02-11, 22:10
רק בשנה שעברה הייתי בסרט הזה.
כל המנועים מיבוא "אמורים" להיות במצב טוב כי הם נרכשים מדילרים שעובדים מול היבואנים המקומיים בארץ והם מודעים ל"סיכון" כי פורמלית הם נותנים "אחריות".
נושא ה"אחריות" הוא נושא רגיש שכן העבודה הכרוכה בהעברת אביזרים מהמנוע שלך והתקנה חוזרת זה לא כסף קטן (או עבודה קטנה במקרה של ביצוע עצמי).
יש "יבואנים" שיש להם מוסך או מוסך שהם עובדים איתו ואני "חתכתי" את רובם כולל יבואנים שמיבאים מנועים מארה"ב אירופה ואפילו יפן (המחסן בבית נקופה).
לאחר שיקלול כל הסיכונים החלפתי מנוע אצל מוסכניק שלי שקונה ג'יפים מכרזים בארץ ויש לו מלאי של מנועים וחלקים לסופה שפרק בעצמו.
המנוע שרכשתי היה אמנם מרכב לפרוק אך הוא הותנע ונבדק בנוכחותי ונמצא תקין עוד לפני הפרוק.
בנוסף קיבלתי אחריות מלאה של מוסך (לא יבואן) הכוללת החלפה במקרה של כשל וגם פרסתי את התשלומים ליתר בטחון.
בקיצור לפני קבלת החלטה גש למוסך קלאסיק ביפו ( 054-7635146) ודרוש לבדוק מה אתה קונה + אחריות עם גיבוי אמיתי.
לגבי זיהוי מנועים, שים לב - מכסה השסתומים במנועים הישנים מאלומיניום והחדשים מפח.

סופת המדבר
06-02-11, 22:47
מנוע מפירוק מקומי...? יענו מנוע יוצא צבא (רוב הסיכוי)

בקשר לטולי, דיברתי איתו היום ואין לו כרגע מנוע אולי עוד חודש (הוא בכל נגלה מביא 10)

ואם בכל זאת אני ירצה לקנות מנוע מ'ההוא' מת'א מה אני צריך ליבדוק כדי לוודא שהמנוע חדיש?

מכסה שסתומים? חיישן חום על הראש? מה עוד? סעפת מוגדלת ? איך היא נראת

דרור ברלי
06-02-11, 22:54
מכסה שסתומים מפח וסעפת יניקה מוגדלת, שונה חיצונית מזו שאתה מכיר מהמנוע שלך. אלה הבדלים חיצוניים ברורים שרואים מיד, בלי להתאמץ.
לא מאמין שמישהו יטרח להרכיב אותם על מנוע "ישן" כדי למכור אותו כ"חדיש", אבל לך תדע. מצד שני, לדעתי המוסך המדובר (קלאסיק) הוא מקום הגון ואמין שלא יעשה קומבינות כאלה.

kobiarava
07-02-11, 08:46
מדובר היה בשיחת בירור , לגבי מנוע שמישהו רכש ממנו ...ההתנערות שלו ,חוסר הרצון לעזור ולספק את הפרטים

שחר.

כמו רוב האנשים בענף הרכב, אין סיבה לצפות לאדם "חביב", מרבית העוסקים במלאכה הם אנשים קשים ולא נעימים במיוחד. אבל, כשמדובר על השירות העמידה מאחורי המוצר, אני ממליץ מניסיוני האישי על טולי, שאולי הוא לא האדם הכי נחמד או "סחבק" בעולם, אבל מילה שלו זו מילה ומנוע שלו זה מנוע. אם אתה מחפש להכיר חברים חדשים, אמריקה ישראל זה לא המקום, אבל אם אתה רוצה מנוע טוב במחיר סביר ומוכר שהוא "אבא ואמא" למנוע אם יש בעיות-דבר איתו.

קובי

סופת המדבר
07-02-11, 12:33
השאלה עד כמה כדאי לחכות לעוד חודש בישביל לקנות את המנוע מטולי
או שרוב הסיכויים שגם להוא מת'א יש את אותם מנועים
אני זוכר שראיתי סעפת יניקה שונה משלי המעברים יותר ארוכים או משהו כזה
והמשאבת הגה כוח תפוסה גם על הסעפת יניקה ולא כמו בסופה
אבל השאלה למה יש על המנוע תושבות כמו של סופה ולמה יש לו חיישן חום על הראש?
מכסה שסתומים מפח? הוא יותר דק מהאלומיניום? או שיהיה קשה להבדיל בינהם?

תודה לכולם על העזרה

six 4 life
07-02-11, 12:46
לגבי תושבות תפסיק לשבור את הראש, המנוע הזה בא על לא מעט רכבים- YJ, TJ, צ'רוקי XJ, גרנד צ'רוקי ZJ, גרנד צ'רוקי WJ, ועוד. לרוב זה יהיה מגרנד צ'רוקי. מכסה שסתומים עם 3 פסים עבים- 97 ומעלה. מכסה שסתומים עם 3 פסים עבים + סעפת מעוגלת- 99 ומעלה.

סופת המדבר
07-02-11, 17:59
לגבי תושבות תפסיק לשבור את הראש, המנוע הזה בא על לא מעט רכבים- YJ, TJ, צ'רוקי XJ, גרנד צ'רוקי ZJ, גרנד צ'רוקי WJ, ועוד. לרוב זה יהיה מגרנד צ'רוקי. מכסה שסתומים עם 3 פסים עבים- 97 ומעלה. מכסה שסתומים עם 3 פסים עבים + סעפת מעוגלת- 99 ומעלה.

תודה ארז
אבל מה בקשר לחיישן חום על הראש? לא להיתייחס לזה? (אני מעדיף עם חיישן על הראש)
אתה אומר שאם יש סעפת מוגדלת אז זה המנוע היותר חדיש..? ואם זה היותר ישן יש לו סעפת כמו של הסופה?

יש למישהו תמונה של הסעפת שאני בטוח יבדיל למרות שבטוח ראיתי שונה משל הסופה

זאבי
07-02-11, 19:59
מנוע מפירוק מקומי...? יענו מנוע יוצא צבא (רוב הסיכוי)

בקשר לטולי, דיברתי איתו היום ואין לו כרגע מנוע אולי עוד חודש (הוא בכל נגלה מביא 10)

ואם בכל זאת אני ירצה לקנות מנוע מ'ההוא' מת'א מה אני צריך ליבדוק כדי לוודא שהמנוע חדיש?

מכסה שסתומים? חיישן חום על הראש? מה עוד? סעפת מוגדלת ? איך היא נראת

מנוע יוצא צבא אינו בהכרח פסול.
יש מנועים שהוחלפו זמן קצר לפני השבתה.
היתרון במנוע מקומי הוא:
1. אפשרות בדיקת המנוע לפני פרוקו (כולל הפ]עלה, קומפרסיה וכו')
2. אחריות של גורם מקומי ואחראי (מוסך) שיכול לבצע בעצמו את ההחלפה במקרה הצורך.

לאחר הרבה בדיקות הגעתי למסקנה שהסיכון במנוע מיובא גבוה בהרבה ולפחות במקרה שלי הצלחתי.
אל תתעצל, בקר במוסך, ותסכם על תנאי החלפה עם אחריות מובטחת במקום להתעסק עם "דילרים" שעובדים בשיטת מצליח.

בהצלחה.

סופת המדבר
08-02-11, 10:59
בעיקרון אני מתכוון להחליף את המנוע לבד \ אצל מוסך של חבר

אני ינסה לקפוץ למוסך קלאסיק נראה מה יש לו להציע

מחלה סופנית
10-02-11, 14:52
עזוב דיבורים
עכשיו החלפתי מנוע כזה וכל החלקים כולל הסעפת שלך מתאים כולל הכול בקשר למשאבת מים תחליף לחדשה ועל המשאבה יש עוד חור לצינור שהולך למזגן קנה חיישן ותרכיב שם פתרון מושלם נקודה
בקשר לתושבות גם מתאים בקשר למנוע אתה והמזל שלך

דניאל מאירי
10-02-11, 15:33
אתם מודעים לעניין שאפשר לבדוק בלאי פנימי במנוע המיועד להרכבה בלי להזיז אותו בכלל מהסטנד שלו אצל יבואן המנועים ?

סופת המדבר
10-02-11, 15:34
גם ככה אין לי את החיישן חום המקורי
יש לי במקומו PT שמתחבר לבקר טמפ' דיגיטלי
אבל רציתי שיהיה חור בישביל החיבור של הPT שכבר יש
אבל הקטע שבמנוע שראיתי בת'א יש חיישן על הראש אז זה אומר שהוא
מהדגמים היותר ישנים לא?

מחלה סופנית..!!
מאיפה קנית את המנוע? איזה שנה הוא אתה יודע?
ולמה להחליף סעפת אם החדשה יותר אמורה ליהיות משופרת?

סופת המדבר
10-02-11, 15:40
אתם מודעים לעניין שאפשר לבדוק בלאי פנימי במנוע המיועד להרכבה בלי להזיז אותו בכלל מהסטנד שלו אצל יבואן המנועים ?

הו הו זה מעניין
איך בידיוק?

זליג
26-02-11, 21:26
הו הו זה מעניין
איך בידיוק?
נו איך אפשר???
תודה

omri_t
26-02-11, 22:06

החלטת להיות חמיצר?
האם כוונתך לליקג'..??
הבדיקה רחוקה מלהיות מושלמת...

סופת המדבר
27-02-11, 18:47
שכחתי לעדכן...
נקנה מנוע מ''ההוא'' בת'א או יותר נכון נקנה מ'א. אמריקן מוטורס'
המנוע עם המכסה שסתומים ה'חדש' מפח עם 3 פסים עבים
המנוע לפי מה שכתוב (אם הסתכלתי לכיוון הנכון) מודל 96'- לא הכי חדש
המנוע הורכב הוחלפה הסעפת יניקה לזאת של הסופה כי לא היה לי כוח להתחיל להתקמבן עם המשאבת הגה
במע' ההצתה לא נגעתי השארתי הכל ממה שהגיע עם המנוע
הלחץ שמן במצב קר\ הנעה עומד באזור ה70, במצב חם 95מעלות עומד בין 35-40
המנוע מרגיש הרבה יותר חזק ובריא ממה שהיה לי
בקיצור אני לא יודע אם אני יכול להמליץ על אותו יבואן כי לכל מנוע יש את הסיפור שלו
אבל אני מרוצה
ובכל זאת ממליץ עליו

שחר-סופה
27-02-11, 23:39
עפ"י נתוני לחץ השמן זה נשמע ומרגיש טוב , אפילו טוב מאד ... תתחדש ותהנה .
סוג של אינדיקציה לפחות למצב התחתון של המנוע . בכל מקרה , תעקוב אחרי צריכת שמן ,,
הימור שלי - לא יאכל גרם בין טיפול לטיפול .

שחר .

סופת המדבר
28-02-11, 22:37
בינתיים אחרי שתיים \שלוש טיולים לא נראה שחסר שמן
והוא גם נשאר זהוב ויפה (על מה שרואים על המדיד)
בכל מקרה תודה רבה
ואני מקווה שהוא ישאר ככה ושלא עוד איזה שנתיים נקפיץ את השרשור הזה

RED-STORM
03-03-11, 12:17
תגידו במקרים כאלה לא עדיף לעשות אוברול למנוע הקיים ולא להמר איך יצא המנוע שנקנה מאחד היבואנים?

six 4 life
03-03-11, 12:30
אוברול אמיתי יעלה בערך כפול בעבודה עצמית, מאשר מנוע מיבוא. אם אתה עושה במוסך... יותר מכפול.

RED-STORM
03-03-11, 23:30
מה ז"א אוברול אמיתי?
אטמים, רינגים, טיימינג ומה עוד צריך בדיוק?למה זה מכפיל?

sos4u
04-03-11, 09:41

שחר.
מההתרשמות שלי, טולי זה כמו גויאבה, או שאוהבים או שלא, אבל מנסיוני, הוא הכתובת הראשונה, לכל מה שאחפש.
במספר נסיונות, שהיו לי התנהג ללא דופי. קיבל מוצרים חזרה והחליף או החזיר כסף ללא כל ויכוח או טענה.
הלוואי ובאורנג' הייתה מודעות שרות שכזו ... היינו צריכים פחות חוקים ...

אז אולי הוא לא האיש הכי נחמד בעולם, [ למרות שאישית, לא נתקלתי בבעיה מיוחדת] אבל לגבי נכונות הפרטים שמסר על מוצריו, או הנכונות להחליף או להחזיר ממון , כשלא היה לו מוצר חלופי, מעולם לא הייתה בעיה כל שהיא.

סופת המדבר
04-03-11, 22:51
תגידו במקרים כאלה לא עדיף לעשות אוברול למנוע הקיים ולא להמר איך יצא המנוע שנקנה מאחד היבואנים?

בעיקרון זה היה אחד מכיווני המחשבה אם לא היה נשבר הבלוק כתוצאה מתלתל שנשבר
ואז בישביל אוברול ההיתי צריך לחפש בלוק לא חרוט או לפחות חרוט למידה קטנה
עלמנת לאפשר לחרוט אותו חריטה חדשה

אז לבסוף ההחלטה היתה לקנות מייבוא
ושזה גם איזה ''תעודת ביטוח'' שאם משהו לא תקין יש (לפעמים) עם מי לדבר

בכל מקרה אני כרגע מבסוט ''עד הגג'' מרוצה מאד
אני כמובן לא על 4.7 ולא מרגיש ככה אבל אני מרגיש על סופה מקורית בריאה

-->