PDA

צפייה בגרסה מלאה : משפט על מהירות מעל המותר

שחר 9
04-02-11, 20:09
שלום לכולם .

ראשית שאפו על האתר החדש , העיצוב נראה יפה מאד ונראה כי נוחות השימוש השתפרה פלאים גם מהירות התגובה לפחות אצלי.
זאת הזדמנות מצויינת להודות לעוסקים במלאכה על ההשקעה והתוצאה . תודה.

ולענין המהירות ,
בשבוע הבא אני אמור להישפט על עבירת מהירות 130 קמ"ש בכביש של 90 ,
לצערי אין לי את התירוץ או העובדה של שגיא כי אני כבר לא נוסע בהיילקס ,
הסיפור אצלי הוא פשוט מאד , עקצה אותי דבורה אגב במקום שעקצה את שגיא , כביש לטרון נחשון .
שנתפסתי לקחו לי את הרשיון והוזמנתי לשימוע בפני קצין משטרה שהחזיר לי אותו ודאג להגיד לי שהוא מחזיר לי כי הגליון שלי די נקי אבל שהשופט כבר ידאג לי ....

מחפש תרוצים טובים שיכולים להציל לי את התחת ....
האם בכלל טוב לתרץ או להודות בהכל ולשתוק ?
מדובר על עבירת מהירות ראשונה שלי ,הגיליון בכללי די נקי , האמת היא שאני נהג זהיר שלא נוהג להשתולל או לטוס על הכביש.
האם הסברים לשופט כמו ,המכמונת הייתה בסוף ירידה (זו האמת) ,הכביש היה פנוי זה היה ב1:00 בלילה , הכביש הוא כביש רחב ומזמין .
או שכדאי לסתום את הפה להודות באשמה לחטוף את מה שאחטוף וללכת הביתה מוכה וחבול.

ברור לי שאני הולך לחטוף למישהו יש הערכות מה חוטפים על פשע כזה ,
האם יש סיכוי לצאת בלי שלילה ?

בקיצור אם יש עצות מבעלי ניסיון אשמח לשמוע כדי להגיע מוכן יותר .

תודה ,שחר.

gmike
04-02-11, 20:17
הגבתי גם בשרשור של שגיא בזמנו.
הניסיון שלי מהזמן האחרון-חודש שעבר.
לא חושב שכדאי לך לתרץ תירוצים, ובכלל לא בטוח שיקשיבו לך גם אם תתרץ.
פסילה כנראה לא תקבל.
מצפה לך קנס עם פסילה על תנאי,תשמע מה לתובע יש להציע לך, אם יראה לך טוב-לך על זה.

מיכאל.

שחר 9
05-02-11, 19:51
האם יש לי אפשרות להגיע ל"הבנות" עם התובע לפני המשפט , מה שנקרא עסקת טיעון , או שזה קורה רק בשלב המשפט ?

shmil
05-02-11, 20:12
מה שאתה קורא "הבנות " עם התובע, מבוצע בד"כ לפני ההקראה, שזה מה שיש לך. זה עוד לא המשפט, זו הקראה.

אתה ניגש לתובע שיושב באולם לפני שהשופט נכנס, הוא שואל אותך מי אתה, ומציע לך בערך מה שהוא יבקש מהשופט לגזור עליך.
אם אתה מצפה לשבת עם התובע 1 על 1 בשקט ובניחותא - זה לא מה שיקרה.

tooshey
05-02-11, 21:30
אהלן שחר
אם שמירת הרשיון חשובה לך יותר מכסף, יתכן שכדאי שתבוא עם עורך דין, שלא תהיה לך הפתעה במשפט.
אתה יכול גם להבטיח לשופט שאתה מוכר את הרכב הנוכחי וחוזר להיילקס, סוג של כפרת עוונות.
נסה לבדוק בקארספורום,יש שם פורום יעוץ משפטי פעיל מאד.

בברכה,טושי

שחר 9
05-02-11, 23:48
שמיל ,

תודה על האינפורמציה , אכן כך גם נאמר לי ממקור אחר , מקווה שאצליח להגיע אליו.

טושי ,אם תמצא לי את ההילקס אני מתחייב לחזור אליו , גם בפניך וגם בפני השופט ...

התייעצתי עם עו"ד שאני מכיר והוא דווקא נוכח העבר ה"פלילי"(שהוא די נקי) שלי טען שבמקרה כזה עו"ד לא ממש יעזור מאחר ולצאת נקי לא יקרה ,
אז עדיף ללכת ולבוא בדברים עם התובע לפני המשפט בלי עו"ד כי כשהם רואים עו"ד הם מכניסים יותר כי יודעים שיהיה מיכוח של העו"ד .

ממה שאני מבין אין חוקים , והדבר החשוב ביותר הוא שהתובע יבוא אחרי שאכל ארוחת בוקר טובה וקיבל מאישתו בלילה ....

אגב מישהו יודע אם יש עונש מינימום ומקסימום לעברה כזאת והאם ?

שחר

eran4x4
07-02-11, 03:00
אם לא מאוחר ובכלל
יש אפשרות לפנות לתביעה הרלוונטית (מיקום גאוגרפי) במשטרה ולהגיע להסדר במשרד שלהם ולא בבית משפט

ש01
07-02-11, 08:26
מניסיון עם 137 במקום 90:
א. ביום המשפט תגיע (לבד) מספיק מוקדם..
ב. חכה שיגיע התובע.
ג. פנה אליו, תבקש ממנו להגיע להסדר.
ד. סכמו בינכם את הענישה (אני ביקשתי קנס בלי שלילה), ייתכן שלא יסכים לדבר איתך על הסכום אלא רק על העיקרון.
ה. המתן בשקט שהשופט יקרא לך.
ו. התובע כבר יציג את העסקה (או שתצטרך להזכיר לו...).

במקרה שלי יצאתי עם קנס כבד (850 ש"ח) אך ללא שלילה (רק תנאי).
בכל מקרה הייתי היחיד שניגש לתובע לבקש עסקה והענישה שלי היתה הקלה ביותר ביום הזה... (על עבירה כמו שלך קיבל מישהו שלילה + קנס כבד משלי).

s_n_p
07-02-11, 09:24
137 קמ"ש במקום 80, בעוד שאני בתקופת תנאי של שנתיים על חוסר זהירות. שלילה של חודש (מנהלית) + קנס של 1500 ש"ח... ו3000 ש"ח לעורך דין.
לפי דעתי, אם הרשיון יקר לך, לך אך ורק עם עורך דין.

סופת המדבר
09-02-11, 18:04
אותי גם תפסו ליפני איזה ... 4 שנים על 140 קמ'ש במקום 90 (בעיקרון זה היה יותר אבל הורידו לי 5קמ'ש)
על כביש בית קמה ק.גת השעה היתה 1 בלילה בערך
כמובן שלקחו לי את הרישיון במקום נתנו לי ליסוע עם האוטו הביתה ואמרו לי למחרת להגיע למשטרת ק.גת לאיזה קצין
ולהסביר לו למה הוא צריך להחזיר לי את הרישיון עד למשפט
הגעתי (בנסיעה ששששש שלא ישמעו) הסברתי לו שזה העבודה שלי (באמת ההיתי נהג משאית באותו זמן)
מפה לשם בלה בלה בלה הוא החזיר לי אותו, ויש לי עבר קטן עם דוחות גם על מהירות
הקיצר במשפט אחרי כמה חודשים הגעתי לבד אני לא זוכר אם סגרתי עם התובע או לא
אבל קיבלתי רק על תנאי ואיזה 800 ש'ח קנס למרות שיש לי עבר קטן

מערכת החוק עברה הרבה שינויים ב4 שנים האחרונות ומחמירים יותר
אבל אני חושב שאם אין לך שום עבר עם דוחות וכו' לא חושב שתקבל שלילה (זאת דעתי)

שחר 9
09-02-11, 22:44
טוב חברים ,
ראשית תודה לכל המגיבים .
התוצאה 1200 ש"ח בשלושה תשלומים חודשיים.
חודשיים שלילה על תנאי לשנתיים.

הגישה של השופט היא לתת קנסות לא גבוהים במיוחד אבל להשחיל את התנאי לתקופה ארוכה , כך לטענתו הוא משיג איזה בטחון שלפחות בשנתיים הקרובות יהיה לו שקט ממני.

זה כמובן אם אתה לא עבריין סידרתי - היה לפני מישהו עםעבר כבד שחטף 4000 ש"ח ושלילה בפועל 3 חודשים +שלוש על תנאי .

בקיצור ,
סעו בזהירות אני בשנתים הקרובות כנראה יהיה הרבה יותר זהיר!!!

Tourist
10-02-11, 00:28
אז מאחר ואתה כבר אחרי - הבנת שזה קצת שוק קח-תן...

לפני כ-5 שנים נתפסתי על עבירה זהה.
השופט בכלל לא הגיע לבית המשפט - ישב התובע וסגר דילים.
הייתי אחרון מתוך כ-150 איש...
הציעו לי 2500 ש"ח או שלילה ל-4 חודשים.
מאחר ולא היה לי רכב משלי באותה תקופה - ביקשתי שלילה בפועל ולא לשלם.
התובע והפקידה היו בהלם מוחלט ! הם לא ידעו אפילו איך למלא את הטפסים של שלילה ! הם רגילים שמשלמים וזהו.
בסוף נתנו חודשיים שלילה בפועל (כשהתווכחו ביניהם, אני עמדתי וחייכתי, הגיעו למסקנה ש-4 חודשים זה יותר מידי).

התייש
15-02-11, 13:07
אני לא מבין פה עניין אחד- חשבתי שאמצעי אכיפת מהירות כמו דבורה וממ"לז לא תקפים בשעות הלילה ולא קבילים במשפט אם העבירה בוצעה בעת חשכה משום שקשה להוכיח שמדובר ברכב הנ"ל.

סוזי המשתוללת
15-02-11, 13:30
טוב חברים ,
ראשית תודה לכל המגיבים .
התוצאה 1200 ש"ח בשלושה תשלומים חודשיים.
חודשיים שלילה על תנאי לשנתיים.

הגישה של השופט היא לתת קנסות לא גבוהים במיוחד אבל להשחיל את התנאי לתקופה ארוכה , כך לטענתו הוא משיג איזה בטחון שלפחות בשנתיים הקרובות יהיה לו שקט ממני.

זה כמובן אם אתה לא עבריין סידרתי - היה לפני מישהו עםעבר כבד שחטף 4000 ש"ח ושלילה בפועל 3 חודשים +שלוש על תנאי .

בקיצור ,
סעו בזהירות אני בשנתים הקרובות כנראה יהיה הרבה יותר זהיר!!!

שחר
אני במקומך הייתי מתנסח אחרת
לנסוע מהר הוא לא בהכרח לא לנסוע בזהירות ומכיוון שבאמת נסעת על כביש מהיר פנוי ובטיחותי ומכיוון שנסעת ברכב בטיחותי (כך אני מניח)
אין קשר לזהירות אלא רק לעושק האזרח התמים
העבריינים האמיתיים כבר היו נוסעים עם אמצעי נגד

-->