PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקנת חיישן אזהרת חום מנוע בדיפנדר TDI 300

ddl
05-02-11, 21:20
שלום רב. הולכים להתקין לי בדיפנדר יוניט\חיישן שמוצמד לגוף המנוע ושנותן התרעה [נורה] ליד הלוח שעונים מתי שהחום מנוע מגיע לדרגה מסוכנת למנוע [הדבר שימושי למצבים בהם מתפוצץ אחד מצינורות המיים הרבים שמצויים בדיפנדר, והמיים פורצים החוצה]. השאלה שלי היא מהי הטמפרטורת המקסימום המותרת לנסיעה עם ה TDI 300, שמעלייה אסור בשום אופן להמשיך ולנסוע, אני צריך לדעת את מספר\רמת הטמפרטורה כדי לדעת בדיוק איזה חייישן לרכוש ולהתקין.
תודות.

shachar
05-02-11, 21:53
תעשה חיפוש על מד טמפרטורה לראש מנוע, יש הרבה איזכורים
ככה תוכל לראות מה הטמפרטורה של הראש , להבחין בשינוי בהתנהגות ולכוון התרעה בהתאם

torchak
05-02-11, 22:57
מצטרף לשחר ורוצה לחדד את דבריו. כדאי לך מאוד להתקין שעון חום דיגיטלי ולא סתם נורת אזהרה. קודם כל, והכי חשוב אתה יכול לגלות תקלה לפני שהמנוע מגיעה לטמפרטורה בעייתית. אני רק מזכיר, שכשאתה מכבה מנוע, הטמפרטורה שלו עולה מן הסתם בגלל שמערכת הקירור לא עובדת ובגלל שהרכב עומד. אם אתה מגיע לטמפרטורה גבוה מדי וחייב לעצור, זה עלול להיות מאוחר מדי, כי המנוע עוד ימשיך להתחמם אחרי שעצרת, ואתה לא יודע עד כמה. שנית, אתה יכול לעקוב אחרי שינויים של חום המנוע במצבים שונים ולדעת כמה טוב, או רע, אתה עושה לו.
במקרה שיש בעיה במערכת הקירור, אתה רואה על שעון החום הדיגיטלי עליה מהירה מאוד של הטמפרטורה. אתה לא צריך לחכות שהוא ירתך כדי להבין שמשהו לא טוב הולך לקרות.
בקיצור, ממליץ מאוד על שעון חום דיגיטלי. הוא לא כל כך יקר, בטח לא ביחס לכסף שהוא יכול לחסוך לך.
בענין הטמפרטורה, מבדיקה שאני עשיתי בזמנו (שאלתי כמה בעלי TDI300 שמדדו כבר את הטמפ' של הבלוק ויש להם הערכה די מושכלת), המנוע לא אמור לעבור את ה 105 מעלות. הוא עדיין לא הולך פקקט גם ביותר מזה, אבל אני כיוונתי את השעון שירתיע לי ב105 - שוב, כי הטמפרטורה עוד מטפסת מעבר לזה. אבל אני שם לב הרבה לפני, אם הטמפרטורה עולה בהיסטריה.

נועם.

rantop
05-02-11, 23:34
מוזר,
זה טווח טמפ' דיי גבוה...
אצלי מותקן שעון דיגיטלי, והטמפרטורת עבודה שלו היא 75-80 מעלות כאשר ה80 זה בפקק או בעליה לירושלים...
הגיוני שיש כאלו הפרשים בטמפ העבודה של הרכב?

asafk
05-02-11, 23:54
אולי רקאני לא מבין למה צריך את זה... בדיפנדר... מישהו נתקל בכזו קטסטרופה בדיפנדר, שאם רק היה מד טמפרטורת ראש או בלוק היא הייתה נמנעת?
(בלי סיפורי דיסקברי בבקשה).

אני מבין שזה יכול לעזור במנועים שרגישים מאוד לטמפרטורות חריגות, או שידועים בכושר הקירור הנוראי שלהם, אבל למה זה טוב בדיפנדר??

אסף.

gp1
06-02-11, 08:21
אסף.
מערכת המים של הדיפנדר היא זהה עם הדיסקברי. והשעון אולי נראה שונה , אבל מתפקד אותו הדבר. חור בצינור בצד הלא נכון של המערכת ( מערכת לחץ- אתה בטוח זוכר)
ברדיאטו יהיו מים ובחלק מהמנוע לא . ואז הדרך לנזק . בטוחה ומהירה .
נדיר, אבל קרו המיקרים , והשעון עשה את העבודה . לפחות במיקרים שזכיתי לראות.

torchak
06-02-11, 17:56
מוזר,
זה טווח טמפ' דיי גבוה...
אצלי מותקן שעון דיגיטלי, והטמפרטורת עבודה שלו היא 75-80 מעלות כאשר ה80 זה בפקק או בעליה לירושלים...
הגיוני שיש כאלו הפרשים בטמפ העבודה של הרכב?

יכול להיות שיש שינוי שנובע ממיקום החיישן. זה לא מדע מדויק. זה נועד כדי שתיהיה אינדיקציה, בייחוד של כל מנוע כלפי עצמו. אם אתה יודע מה טווח הטמפרטורה הנורמאלי שלך, אתה יכול לדעת כשיש בעיה. זה יכול גם לצורך העניין להיות סתם מספר אינדקסלי.
בכל אופן, אצלי הוא עובד בד"כ על 88 מעלות. במאמץ הוא מגיע עד 95 בגג. וזה בכלל לא בפקקים (בפקקים הוא שומר על טמפרטורה נמוכה, בסביבות ה85), זה דווקא קורה בקיץ למשל, עם עגלה או משהו כזה.

shachar
07-02-11, 10:08
אצלי התקנתי חיישן ומד טמפרטורה עליו אני סומך יותר מאשר על המד האנלוגי.
החיישן הרגיל של הרכב נמצא בנקודה גבוהה יחסית כך שחוסר מים יתן קריאה שגויה (טמפ אויר)

מעבר לכך ניתן לאבחן בעזרתו מצבים של הרכב, בעוד המחוג האנלוגי סטטי הדיגיטאלי מראה על שינוי חום במאמץ.
מצבים בהם מנוע חלש ניתן לראות עליה בחום תחת עומס מה שיאפשר להתחיל לחפש .
עוד צעצוע.

קצת מצחיקה התגובה של אסף אחרי לוח המחוונים התעופתי בקמפר :-)

ddl
09-02-11, 07:54
תודות על התגובות.
אני יתקין בנוסף, שעון חום מכני, ככה בקרת הטמפ לא תלויה במערכת החשמל הבעיתית של הדיפנדר, ובמקרה של תקלה חשמלית שקשורה גם במד החום של המיים [מה שקרה אצלי], אפשר להמשיך לסוע.
שעון דיגיטאלי עובד על יוניט בתוך מערכת הקירור? אם כן, אני לא כ"כ רואה טעם אצלי בלהתקין אותו בנוסף למד טמפרטורה לראש או גוף המנוע.

shachar
09-02-11, 08:32
החיישן מוצמד לראש המנוע ככה שהוא נותן מדידה נוספת ואחרת

לגבי מערכת החשמל, אילתורים לא מומלצים... לכולנו יש אביזרים נוספים.
מוסיפים לוח פיוזים בלתי תלוי וממנו מוציאים את מה שצריך למערכות שאינן אורגינליות.
אתה יכול לנסות להסתכל על "השערות" שמשמשות היום חשמל ברכבים מודרניים - אין סיכוי שאתה מחבר להם משהו נוסף בלי לחרב את האוטו. ברכבים הישנים עדיין משתמשים "בחוטי חשמל"

-->