PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ מנוע\מנוע מייבוא

ShSamurai
06-02-11, 20:15
כל התסמינים מודיעים שהמנוע של הסמוראי מת...
הפלגים שחורים ורטובים בשמן והגי'פ מעשן בלי הפסקה עשן לבן..
רציתי להיתייעץ בנושא לגבי שיפוץ מנוע \ מנוע מייבוא...
מה לעשות.....???
כל מידע בנושא יאיר לי עיניים...

RAMURAI
06-02-11, 22:53
לא בא לך לגלות לנו(לפורום) את שנת הרכב או את הנפח המנוע?

צביקה קרבורטור
06-02-11, 23:46
עידו שלום רב !
אם התחקיר שעשיתי לגביך נכון, שימך עידו ואתה מראשון, קנית את הסמוראי בנובמבר 2010, ושנת היצור של הסמוראי 89, האם אני צודק?
אם כן, אתה מספיד את המנוע מוקדם מדי!
בדוק חשד לשמן מנוע, מהול בדלק, בגלל משאבת דלק תקולה המחדירה דלק לשמן, ובכך מדללת את השמן, גורמת לפיוח הפלגים, ולחדירת דלק
ושמן לתא השריפה,ומשם לצינור הפליטה הוא נפלט בצורת עשן לבן.
איבחון ראשוני, מחייב בדיקת מפלס שמן מנוע, וצמיגות השמן, במידה ומפלס השמן, גבוה בהרבה מהדרוש, והשמן דליל כמים, החשד שלי מבוסס, ויש להחליף בדחיפות משאבת דלק, שמן מנוע ומסנן שמן.
חזור לעדכן בהמשך.
בברכה
צביקה

ShSamurai
07-02-11, 01:26
עידו שלום רב !
אם התחקיר שעשיתי לגביך נכון, שימך עידו ואתה מראשון, קנית את הסמוראי בנובמבר 2010, ושנת היצור של הסמוראי 89, האם אני צודק?
אם כן, אתה מספיד את המנוע מוקדם מדי!
בדוק חשד לשמן מנוע, מהול בדלק, בגלל משאבת דלק תקולה המחדירה דלק לשמן, ובכך מדללת את השמן, גורמת לפיוח הפלגים, ולחדירת דלק
ושמן לתא השריפה,ומשם לצינור הפליטה הוא נפלט בצורת עשן לבן.
איבחון ראשוני, מחייב בדיקת מפלס שמן מנוע, וצמיגות השמן, במידה ומפלס השמן, גבוה בהרבה מהדרוש, והשמן דליל כמים, החשד שלי מבוסס, ויש להחליף בדחיפות משאבת דלק, שמן מנוע ומסנן שמן.
חזור לעדכן בהמשך.
בברכה
צביקה

אז ככה צביקה התחקיר שעשית עליי לא נכון שמי שלומי ולא עידו וכן אני גר במושב ליד ראשון לציון
שנת הייצור של הסמוראי אכן 89...
עכשיו לא מזמן עשיתי ניקוי קרבורטור כי המנוע לא עבד טוב...
אחרי הניקוי המנוע עבד כמו שעון שוויצרי עד לטיול בוץ אחד... שבו האוטו התחיל לקרטע לא נכבה... רק מקרטע....
הלכתי בחשד שאחד הדיזות נסתמו לבחור שניקה לי את הקרבורטור...
הוא בדק ואמר שזאת לא הבעיה שהמנוע גמור וההצתה גם כן לא הייתה נכונה כנראה שאחרי הטיול נסעתי רק על 3 פלגים(פלג מספר 2 לא עבד והיה מלא בשמן ושחור מפיח) אם כי לציין כי החלפתי חוטי הצתה ו4 פלגים לפני כפחות מחודש...
לגבי מה שאמרת אשמח להערכה חדשה מחברי הפורום....לגבי מה לבדוק מי מו מה אני יבדוק את מה שאמרת צביקה ואעדכן....
היכן נמצאת משאבת הדלק...?דרך אגב הגי'פ סמוראי שנת 1989 נפח מנוע 1300....
נ.ב אמרו לי שנשמע כי אחד מהרינגים שבור....(אם זה הגיוני)
אשמח לעצות בהקדם....

ShSamurai
07-02-11, 01:45
מצטער... לא הצלחתי לערוך את ההודעה...
עוד שאלה קטנה ... שאלתי היכן נמצאת משאבת הדלק צביקה ורציתי לשאול גם איך היא יכולה להכניס דלק לשמן מנוע?

GodsFather
07-02-11, 06:29
מצטער... לא הצלחתי לערוך את ההודעה...
עוד שאלה קטנה ... שאלתי היכן נמצאת משאבת הדלק צביקה ורציתי לשאול גם איך היא יכולה להכניס דלק לשמן מנוע?

אם המשאבה היא מכנית (כך זה מגיע במקור בשנתונים הללו), היא מורכבת בצד ימין על המנוע (פנים לכיוון הנסיעה).

אם היא חשמלית אז היא לא מורכבת על המנוע ולכן גם לא יכולה להכניס שמן.

צביקה קרבורטור
07-02-11, 07:52
שלומי שלום רב !
יתכו וטעיתי בשמך, אך כנראה שלא טעיתי באבחנה.

מוטב שלא תחפש את המטבע מתחת לפנס, ואל תוזן משמועות, ומאבחנות לא נכונות:
קנית את הגיפ בנובמבר, ביצעת שיפוץ קרבורטור במכון קרבורטורים, לא ידוע, שטוען עכשו שהמנוע גמור, וההצתה לא מכוונת, מעניין מאד שהרכב טופל בו היה עם מנוע תקין, ושפתאום ההצתה השתנתה, ופלג שפויח ולא תפקד, למרות שחוטי ההצתה חדשים.
אני חוזר ומבקש שתבדוק מפלס שמן מנוע, מפלס חסר בצורה מוגזמת, יעיד על בעיית שריפת שמן, בגלל טבעות שמן שחוקות, ואילו מפלס שמן עודף, יעיד על שמן המדולל
בדלק, שנובע מדיאפרגמה קרועה במשאבת הדלק המכנית
, היושבת על בלוק המנוע מצד ימין של המנוע, כפי שתאר ידידי אמיר.
חזור לפורום לעדכן בנוגע למפלס וצמיגות השמן, לפני שתסיק מסקנות נמהרות.
בברכה
צביקה

ShSamurai
07-02-11, 18:17
מפלס השמן תמיד תקין מכיוון שאני תמיד בודק שמן ואם חסר אז ישר ממלא...
לפני שביצעתי את השיפוץ קרבורטור אמר לי גם מורי וגם בעל המכון לקרבורטורים שהמנוע בדרך...
לא הסברתי את עצמי נכון...
גם לפני השיפוץ שהאוטו לא עבד תקין והיה באקפיירים... והמנוע היה נכבה כשאר הוא בלי גז...
כל ה -4 פלאגים היו שחורים שחורים מפיח ובגלל זה הלכתי לקנות חוטי הצתה ו4 פלאגים חדשים ...
מקוהה שהסברתי את עצמי יותר טוב אני יבדוק את מה שאמרת ואחזור עם תשובות בהמשך...

צביקה קרבורטור
08-02-11, 20:29
שלום רב !
עדיין לא שכנעתי אותי, שבעייתך מחייבת שיפוץ או החלפת מנוע !
פיוח הפלגים, והפיח השחור עליהם מעיד על תערובת דלק עשירה/ צוק תפוס, ומחייבת טיפול בהקרבורטור ולא במנוע, בשלב זה.
אולי לא הובנתי, לכן אני חוזר שוב:
בדוק באם מפלס השמן לא גבוה, מהנדרש ולא באם הוא נמוך מהמקסימום, החשד שלי הוא חדירת דלק לשמן, הגורמת לדילול השמן, לפיוח הפלגים, ולעשן לבן וסמיך מצינור הפליטה.
החלפת המצתים , וחוטי ההצתה לא תועיל כלל, במקרה שלך, ואני טוען שאתה מתעקש לחפש את המטבע מתחת לפנס !
עם כל הכבוד למורי, שכבודו במקומו מונח, בלי קשר למצבו השחוק של המנוע, הנתונים שמסרת עד כה, ומבלי שבדקתי פיזית את המנוע, מצביעים על בעיית עודף דלק, ולא בעיית מנוע !!
בברכה
צביקה

-->