PDA

צפייה בגרסה מלאה : משטרת ישראל - סיפור שלא יאומן

רפאל
06-02-11, 22:04
תשמעו סיפור לא יאומן......
זוכרים שגנבו לי את הרכב לפני כארבעה שבועות ?
אז ביום רביעי מצלצל אלי מישהו וטוען כי קנה את הרכב מהגנבים והוא רוצה למכור לי אותו ב 25K ש"ח.
כמובן שאני - אזרח שומר חוק - מייד מודיע למשטרה ומכאן מתחילה הסאגה.
אני מדבר איתו לפחות שלוש פעמים ביום ועם משטרת ישראל שמונים פעם ביום.
למי לא הגעתי ?
לאישיות בכירה ביחידת אתגר - הגעתי
למשטרת כפר סבא - הגעתי
נתבקשתי להקליט את הגנב לצורך חתימה קולית - הקלטתי.
נתבקשתי למשוך את הבחור עד יום ראשון כי לאתגר לא היה זמן - הצלחתי למשוך אותו.
ובסוף מה אומרים לי באתגר ?????
"חמוד שלי אנחנו לא יכולים לעזור לך"
נשמע לכם הגיוני ?????????????????.
זו המשטרה שאנחנו משלמים לה מיסים ?
זו היחידה שהוקמה לצורך איתור רכבים גנובים ?
אז היגשתי להם את הגנב על מגש של כסף - נתתי להם את הטלפון שלו - יותר מזה ?
ומה הם עשו עם זה ????????????
נאדא, גורנישט, כלום !!!!!
אנחנו האזרחים הקטנים לא מעניינים את קצה קצהו של הבו%^& של מישהו מהמשטרה הזו !!!!!!!
פשוט בזיון !!!
אני אפילו שוקל לתבוע את המשטרה !
מה בסך הכל ביקשתי ?
שיתנו לי שרות עבור הכסף שאני משלם !!!!!!!
פשוט לא יאומן הסיפור!

רפי

six 4 life
06-02-11, 22:53
למה לא יאומן?
יאומן בהחלט.
במדינתינו היקרה לרכוש שלך או שלי אין שום ערך בעיני איש (שוטר או כל אדם זר) פרט מלנו אנו, אלא אם כן קוראים לך פנינה רוזנבלום או משהו כזה.

bizon
06-02-11, 23:10
לצערי אין חדש תחת השמש ואני לא הייתי שוקל לתבוע אני הייתי תובע !!! (למרות שגם פה מתחילים עם יאוש ולך תדע מה יצא מזה ) פשוט ביזיון ובושה שזה מה שקורה עם כל הגופים האלה שאמורים לעזור אני מקווה שהכל יסתדר

מור

asafk
06-02-11, 23:10
אז לא הבנתי... הלכת להחזיר את האוטו בעצמך, או לא?
יכול להיות שאם הטלפון הבא שלך למפקד ב"אתגר" היה "אוקיי, אם אין לכם זמן אני אסתדר לבד, אבל תודה על המאמץ, חבר'ה, באמת מעריך אותכם, רק יש לכם את הטלפון של מפקד מג"ב באזור, אתם יודעים, לא להטריד אותו, רק אם נגמרת לי התחמושת או משהו..." אז הם כן היו עוזרים?

אסף.

אביעד פ.
06-02-11, 23:13
אני באמת לא מבין איך אתה עדיין מופתע.

השוטרים בישראל (ולאו דווקא באשמתם) באים לקבל פרנסה (לא הגונה!), והם יעשו את המינימום שדורשים מהם כדי להשיג אותה. אין יותר אנשים שמשרתים במשטרה משליחות או מאהבת הארץ, הערכים נעלמים. ומה הפלא? במדינה בה גנרל בצבא גונב שטחים לצרכים פרטיים, נשיאים אונסים, ראשי מפלגות בוגדים והיריעה צרה מלהכיל את שאר צרותנו בהנהגה, עובדי המדינה בדרגות הנמוכות יותר בודאי יקחו דוגמא. יספקו את המכסת דוחות שלהם, או את התשובות הפוליטיות שלהם לאזרחים מודאגים לביטחונם ורכושם בכדי לחמוק מעבודה, פשוט כי המשכורת תשאר אותו דבר והמקום שלהם גם ככה מובטח.

אומרים "צריך לגדוע את ראש הנחש", אבל שראש הנחש עיוור, פשוט אין טעם.

אבל אל דאגה, שאתה תעשה משהו לגנבים שמנסים לפגוע בך- המשטרה תופיע שם יותר מהר משאתה יכול לקוות.
היחידים שהחוק חל עליהם במדינת ישראל, הם שומרי החוק.
בהצלחה.

טלסקופ
06-02-11, 23:16
ממש לא מזמן (אתמול - שלשום) היה טור על מקרים כאלו בעיתון. לדעתי (הבלתי מקצועית בעליל), יש מקום לתביעה כנגד המשטרע.
אשמח להתעדכן.

YonatanN
07-02-11, 00:15
לא הבנתי איך הוא השיג את הטלפון שלך, הוא קנה את הרכב מהגנבים (כאילו), מאיפה הוא יודע תשם שלך, תמיקום שלך, שהרכב גנוב, את הטלפון שלך?
מאיפה האומץ להתקשר אליך ולבקש כסף?

דרור ברלי
07-02-11, 00:57
מה זאת אומרת מאיפה?

כשנגנב, היו על הרכב לוחיות רישוי. מה הבעיה להגיע לבעלים שלו דרך משרד הרישוי?
ממתי העובדה שהרכב גנוב מפריעה לאותו ערבי מחברון/דהריה/יטא שקנה אותו מהגנב ב-5-6K שקלים? הוא מיד מוכר אותו בחזרה לבעלים החוקי ב-20-25K. רווח מיידי של 15K לפחות. ואם לא יצליח למכור, יפרק אותו וימכור את החלקים. סביר להניח שברווח גדול יותר, אם כי "בתשלומים"... בכל מקרה, מה רע לו? הוא יודע שהוא יכול לישון בשקט, שהמשטרה המצחיקה של היאהודים ממילא לא מחפשת אותו ולא תעשה לו כלום, וגם אם ייתפס, ישוחרר בסוף היום.

מאיפה האומץ? עם משטרע כזו, מי באמת צריך אומץ?... מבחינתם זו דרך חיים, צורת פרנסה לגיטימית, והם מכירים את החוקים שלנו הרבה יותר טוב מאיתנו. עם משטרע כזו, עם "שלטון חוק" כזה, פלא שהם בזים לנו וצוחקים לנו בעיניים?... הרי החוקים שלנו עצמנו שמים לנו רגליים. החוק תפור היטב מתוך כוונה מובהקת להגן על הגנב ולהתעמר בקורבן.

מה בעל הרכב אמור לעשות?
- מצד אחד לקנות את האוטו מהגנב זו עבירה שדינה מאסר.
- מצד שני, לערב את המשטרע זו הדרך הבטוחה לא לקבל את האוטו יותר. לעולם.
אם המשטרע תזיז את התחת ותשים יד על האוטו, יגררו אותו למגרש משטרתי. שם יתברר שהגנבים מחקו לו את מספרי השילדה והמנוע (כי ככה הם עושים לכל רכב שמגיע אליהם) ואז במשטרע יגידו שבלי מספרי מנוע ושילדה אין דרך רשמית וחוקית לזהות את האוטו, ואז רפי לא יכול לקבל אותו בכלל והוא יילך בסופו של דבר לגריסה. לדעתי האישית זה הכי גרוע, לדעת שמי שבאמת גנב ממך את האוטו זו המדינה שלך. מדינת ישראל, מדינת הגנבים. אם שואלים אותי? עדיף כבר שלא יימצא בכלל.

היום זה רק אוטו. הפעם זה האוטו של רפי. לפני שנה וחצי זה היה האוטו שלי. חודש וחצי לפני זה היה האוטו של קובי. וככה זה - פה אוטו, שם אוטו. ככה הולכים 35,000 אוטואים בשנה ולאף אחד לא אכפת. כי הרי זה אינטרס ברור ומובהק של המדינה הרעה הזו, שיגנבו כמה שיותר מכוניות.
מחר ומחרתיים, ככה בדיוק הם גם הולכים לקחת לנו את הארץ שלנו ואת המדינה הזו. והכל כמובן בחסות "שלטון החוק", לתפארת מדינת ישראל.

אריה פאהן
07-02-11, 03:13
קודם כל צור קשר עם עו"ד שמבין בעיניינים האלה, יחד איתו תגיש תלונה במשטרה, תלונה מסודרת וכתובה עם כל הפרטים כפי שרשמת בהודעתך.
פעם עובדי מדינה היו מכוסים מפני תביעות, היום קיימת נטיה של חלק מהשופטים לגזור פסקי דין נגד עובדי מדינה שפעלו בצורה רשלנית.
כך תוכל לתבוע גם את המדינה / משרד המשטרה ואת השוטרים עצמם באופן אישי (מפקד אתגר או הקצין התורן) שהתרשלו בתפקידם .
שהם יבינו זאת, או שהם יפעלו ,,,או שישלמו .

dice2
07-02-11, 07:48
לפני ארבע שנים גנבו לי טנדר. כמה דק' אחרי הגנבה מתקשר אלי הגנב ומנסה למכור לי את הרכב
הנגב אומר לי שהוא כרגע בדרך למחסום בחברון ואם אני אמהר אוכל לקבל את הרכב במחיר מוזל ללא דמי תיווך
אופטימי (אהבל) כמוך התקשרתי למשטרע. עם שם, טל', אונליין עם הגנב כך שאפשר לבצע איכון לטל', יעד נסיעה ומה לא (מידת התחתונים של הגנב)
בקיצר תנשום עמוק תנסה להרגע ותפנים איפה אתה גר

בועז
(שפה בגלל האנשים ולא בגלל המדינה)

רפאל
07-02-11, 08:29
לא הבנתי איך הוא השיג את הטלפון שלך, הוא קנה את הרכב מהגנבים (כאילו), מאיפה הוא יודע תשם שלך, תמיקום שלך, שהרכב גנוב, את הטלפון שלך?
מאיפה האומץ להתקשר אליך ולבקש כסף?

בכוונה השארתי את הספיריט ברכב פתוח - בדיוק לדברים הללו.

אז הוא פתח אותו מצא את המילה "אבא" והגיע לאבא של אישתי שהיה מופתע לקבל את הטלפון ב 10:00 בלילה.
אגב....

גם ניסיתי להשיג איכון של הרכב ע"פ הטלפון, אז תשובת המשטרה הייתה "זה עולה כ-2000 עד 3000 ש"ח ומכיוון שזה לא חיי אדם אז אנחנו לא עושים זאת"

רפי

Pilon
07-02-11, 10:05
עצוב מרתיח ולא מפתיע.
פלא שארגון כמו השומר החדש היה צריך לקום בגלל אוזלת היד של בתי המשפט והמשטרה ?
יש לך מזל שהשוטרים לא איימו שבסוף הם יעצרו אותך בעוון הטרדה...ראה בוידאו:
http://www.shomer-israel.org/HEB/index.php?view=article&catid=39%3A2010-11-12-12-43-23&id=66%3A2010-11-12-13-37-02&option=com_content&Itemid=77

חנן geep
07-02-11, 10:56
ביזיון!!!!!!!!!!!!!!!!!

למשטרע האימפוטנטית הכי נוח שהאזרח הפשוט יעשה את העבודה בעצמו ואז גם להאשים אותו שהוא לוקח את החוק לידיים.
מה שיקרה בסוף (וכבר קורה) שכל אחד יעשה צדק לעצמו עד שיפלו גופות ברחוב.
חנן

GodsFather
07-02-11, 15:34
אם אין עצות רלוונטיות ורציניות לטיפול בנושא, השרשור ינעל.

תודה.

momi-r
07-02-11, 19:18
רפאל,
אם רלוונטי מבחינתך ולא היה ביטוח לרכב תנסה אולי להחזיר את הרכב בסכום של עד 10 אלף . כמובן אם שווה לך בכלל, קח בחשבון שסיכוי גבוה שהרכב לא כמו שהיה כשנגנב
אם הבחור עוד מנהל איתך משא ומתן סימן שיש לו בעיה להיפתר מהרכב הוא יהיה גמיש במחיר לדעתי.

לגבי כל ההתנהלות של המשטרע - כלום לא חדש ! יש מקרים הרבה יותר גרועים לצערנו .

בהצלחה.

shlomiadler2
07-02-11, 23:37
רפאל,
אם רלוונטי מבחינתך ולא היה ביטוח לרכב תנסה אולי להחזיר את הרכב בסכום של עד 10 אלף . כמובן אם שווה לך בכלל, קח בחשבון שסיכוי גבוה שהרכב לא כמו שהיה כשנגנב
אם הבחור עוד מנהל איתך משא ומתן סימן שיש לו בעיה להיפתר מהרכב הוא יהיה גמיש במחיר לדעתי.

בהצלחה.

אני לא רוצה להתערב בשיקוליך האישיים, אבל ברור שלעשות דבר כזה רק נותן לגיטימציה לפשע.
לא יודע איך אני יתנהג כשייגנב לי רכב, אבל אם מנהלים פה דיון רציני, ומסתכלים קצת קדימה, זה לא לעניין, במיוחד לאור התנהלות המשטרה.

רפאל
07-02-11, 23:48
רפאל,

בהצלחה.

בהחלטה עקרונית החלטתי עם עצמי כי אני לא משלם על הרכב !

אני לא נותן גיבוי לאוזלת ידה של מדינת ישראל במלחמה בפשיעה !

גם במחיר ההפסד של הרכב שלי !

ונקודה למחשבה.......

קניית רכוש גנוב (ומרגע הדיווח למשטרה הרכב מוכרז כרכוש גנוב) הינה סיוע לדבר עבירה שדינה רישום פלילי וסיכויי מעצר גבוהים !

מישהו אמר מילכוד 77 ??????

רפי

kobiarava
08-02-11, 00:44
מה עם "מצאתי את האוטו בוואדי", או "גיליתי שהוא לא באמת נגנב, אלא שכחתי שהחנתי אותו בחניון רידינג וחזרתי הביתה במונית"? אם המשטרה מקטינה ראש, גם אתה יכול...
רפי, אני לא יודע כמה היית קשור לג'יפ שלך אבל אני יכול בהחלט לנחש. אם אני הייתי עומד בסיטואציה שבה אתה נמצא (או כבר לא, כי אם העלית את הנושא בגלוי כאן, אני מניח שהקישור שלך כבר "שרוף" בדרך זו או אחרת), הייתי מתמקח קצת, מנסה להוריד כמה שיותר, ונפגש עם המ@^%ק, אם לא הצלחתי לקחת בכח או בתחבולה כזו או אחרת-משלם ונוסע הביתה עם הרכב שלי שווה הרבה יותר ממה שביקשו עליו. בזמנו בהחלט הייתי מוכן לשלם, וגם דאגתי שהשמועה תרוץ יפה- יפה בכל שבטי הבדואים בנגב, פחות או יותר, לא שזה עזר לי בסופו של עניין...
היום במקרה שלי, הגנבים האמיתיים, שנגדם קצרה יד החוק מלהושיע, הם הגנבים בחסות החוק, לובשי המדים הכחולים או חליפות הפרקליטות, שחסמו אותי בביורוקרטיה מתישה ויקרה רק כדי לוודא שלעולם לא אצליח לשים את היד על הרכוש שלי, כי אכן החוק לא נועד להגן על שומרי החוק אלא להטיל עליהם את מרותו ואימתו, בדיוק כמו הכלב שרובץ ומלקק את החבילה שלו, פשוט כי הוא יכול.

קובי, שעדיין מתגעגע ליצירת המופת הצהובה

momi-r
08-02-11, 09:48
רפאל,
דווקא לך, לאור מה שקרה וההתנהלות של המשטרה יש לך את הסיבה הכי טובה לדאוג לעצמך וכן להחזיר את הרכב .
במדינה שלנו - לצער כולנו - אם אתה לא תדאג לעצמך אף אחד אחר לא ידאג לך ולא משנה כמה מיסים שילמת עד היום
לגבי לגיטימציה לגנבים - כל אחד עושה את העבודה שלו - ואם אתה לא תקנה מהגנב את הרכב שלך בחזרה זה לא אומר שהוא לא יגנוב יותר זה בטוחחח , - ואני אומר את זה בצער וכל אחד מתפרנס בדרך לא דרך - ולא אני לא גנב - אבל שוב אם אתה לא תעזור לעצמך בנושא הזה אל תצפה ממשטרת ישראל שתעזור לך . בזבוז זמן .
אבל הנקודה הכי חשובה פה היא שאם יש לך ביטוח או שכסף לא בעייתי מבחינתך אז שכח מהכל אל תסתבך ואל תיכנס לזה בכלל - זה לא שווה את זה אבל אם אין לך ביטוח והרכב שלך שווה בעיניך אין לך הרבה ברירות ואת העקרונות שיש לך בנושא לפעמים שווה לשקול להניח אותם בצד עם כל הצער שבדבר
זה או להפסיד כמה אלפים קטנים או להפסיד את הרכב (שאני מניח שהוא שווה קצת יותר מכמה אלפים קטנים) כמובן הכל לשיקולך ואני כותב פה את דעתי בלבד .
בהצלחה בכל דרך שתבחר .

רפאל
08-02-11, 23:38
חברים יקרים....

זו לשונו של מכתב שיצא ברגעים אלו לשר לביטחון פנים ולעוד כמה מיילים

רפי

הצפרדע
09-02-11, 00:22
רפי, דבר אחד לא מסתדר לי בכל הענין הזה, והוא הכותרת של השרשור.

נראה לי שהתבלבלת - מה שהיה יכול להיות "לא יאומן" היה דוקא אילו המשטרה הזאת כן היתה עושה משהו בנדון או אפילו היתה מצליחה לתפוס את הגנב.

הסיבה היחידה לכך שהפשע מצליח כל כך טוב, איננה אוזלת היד והעליבות של המשטרה, אלא העובדה העצובה שמי שנתפס ע"י המשטרה הוא דוקא מי שמגן על חייו, כבודו ורכושו ופוגע בעבריינים.

די היה אם המשטרה והממשלה היו נותנות לאזרחים להגן על עצמם, בכדי שרמת הפשע היתה יורדת דראסטית.

כל גנב רכב כזה או עבריין חלאה אחר היה חושב 77 פעמים לפני ביצוע העבירה, אם רק היה כל אחד מאיתנו רשאי להגן על עצמו ורכושו ולפגוע בעברינים, בלי להיכנס לכלא אח"כ בגלל שהגן על עצמו.

זה האבסורד האמיתי - זה ששלטון החוק פה והאפשרות להסתמך על המשטרה הם בגדר ענין היסטורי ותיאורטי גרידא, לא כל כך מטריד; זה שמהאזרח נשללת גם יכולתו וזכותו להגן על עצמו ועל משפחתו בגלל מדיניות המשטרה, זה מה שיגמור אותנו כולנו בסופו של דבר.

מילא לא מגינים עלינו ועל רכושנו, אבל זה שגם לא נותנים לנו להגן על עצמנו?? זה כבר אדיוטיזם מוחלט.

אולי עכשיו תבינו למה אחת הזכויות הכי בסיסיות ומושרשות בחוקה האמריקאית, היא הזכות לשאת נשק, דהיינו הזכות של כל אדם להגן על עצמו, על משפחתו, על ביתו ועל רכושו, ולא המצב העלוב והמעצבן שהמדינה המטומטמת הזאת הכניסה את כולנו לתוכו.

דמוקרטיה מתאבדת, כבר אמרנו?

חנן geep
09-02-11, 00:48
כל הכבוד!
אבל זה לא יחזיר לך תאוטו תביעה אולי תחזיר לך את הערך שלו.
אך אל תשכח כגודל הציפיות גודל האכזבות.
לפחות לא עברת לסדר היום.
חנן

kobiarava
09-02-11, 09:59
רפי, אם אתה מצפה לתגובה או התייחסות, אתה אדם אופטימי\נאיבי, אני בספק רב אם המכתב בכלל יגיע לשולחנו ולעיניו של השר. מה שיותר סביר שיקרה, זה שהמזכירה של העוזר לעוזר הפרלמנטרי של השר תפתח את המייל, תקרא כמה שורות, תחליט ש"לא מעניין" ותלחץ על מקש delete...
בכל מקרה, אני מאוד מקווה שאתבדה וכמובן שכולנו נשמח לשמוע אם תהיה עוד תחלופת תכתובת כלשהי ולשמוע את התגובות.

בהצלחה-קובי

עודד זנטון
09-02-11, 10:22
נו, אני רואה פוטנציאל נהדר לכתבת תחקיר שהציבור ממש יאהב לקרוא.

GodsFather
09-02-11, 10:25
נו, אני רואה פוטנציאל נהדר לכתבת תחקיר שהציבור ממש יאהב לקרוא.

זה יקרה רק אם רפי היה אושיה ואו מקורב לאושיה.

אחרת, זה סתם ג'יפ ובעלי הג'יפים הם נגע רע בעיני רוב הציבור ולכן מגיע לו שנגנב.

דרור ברלי
09-02-11, 11:51
אחרת, זה סתם ג'יפ ובעלי הג'יפים הם נגע רע בעיני רוב הציבור ולכן מגיע לו שנגנב.

זו התגובה שזוכים לה בקרב אנשי התקשורת. אני מדבר מנסיון.

רפאל
09-02-11, 13:43
חברים יקרים

סיפור קצר......

אדם אחד חזר מהעבודה הבייתה ושאל את בנו מה הוא עשה היום
ענה הבן כי הוא עמד על המרפסת והשתין על בן אדם
שאל האב, ומה הוא עשה
ענה הבן כי האדם הסתכל למעלה, אמר כי יורד גשם והמשיך ללכת.

למחרת חזר שוב האבא מן העבודה ושאל את בנו מה הוא עשה היום
שאל האב, ומה הוא עשה
ענה הבן כי הוא הסתכל למעלה, אמר כי יורד גשם והמשיך ללכת

ביום השלישי חזר האב מן העבודה וראה את בנו בוכה וחבול קשות
שאל אותו האב מה קרה
שאל האב, ומה הוא עשה
ענה הבן כי הוא הסתכל למעלה, עלה בריצה והפליא בי מכותיו
ענה האב לבנו - היום השתנת על בן אדם !

עד מתי נסתכל למעלה ונגיד כי יורד גשם ????????
אני החלטתי כי אני מפסיק !

אומנם אני לא יוצא להרביץ למישהו אבל כן מנסה להשמיע את קולי !

כי אני בן אדם ונמאס לי כי משתינים עלי !

ותגידו כי אני תמים ונאיבי ?
צודקים, אך אני שלם עם עצמי ויכול להגיד כי ניסיתי :)

מזמין כל אחד ואחת ממכם, שנגנב לו רכב או רכוש, להשמיע את קולו ולכתוב מכתב....
ככה אולי יבינו כי יש עניין לציבור וכי אנחנו בני אדם ולא רוצים שישתינו עלינו !!!!!!

רפי

asafk
09-02-11, 20:35
"השר קיבל את מכתבך וקרא בו בעיון.
הנושא הועבר לטיפול הגורמים הנוגעים בדבר"

או במילים אחרות...

(עוד מכתב לגריסה)

נ.ב. כשאתה משחק לפי הכללים, מתעלמים ממך. אם אתה רוצה יחס תתנהג כמו עבריין. עכשיו תחשוב אם אתה רוצה להתנהג כמו עבריין או לא. יש יום, רגע, שניה, שבו אדם מחליט שהוא לא מבליג יותר ועושה מעשה. במקרה שלי זה עוד לא הגיע. כנראה שהפאג'רו שלך גם לא שווה מספיק כדי להסתכן בלאבד הרבה יותר ממה שיש לך. וזה בסדר.

אסף.

dny
22-02-11, 11:43
למרבה הצער, זה פשוט המצב במדינתנו. גם חקלאים נתקלים בבעיה יום יום: ערבים גונבים, והמשטרה מתעלמת - אלא אם כן החקלאי מתגונן, שאז שלטונות החוק מראים יכולת רבה.

וזה אפילו לא אשמת השוטרים, כי כך מכוונת אותם המערכת. שוטר שינסה לעשות את תפקידו כפי שאנו רואים אותו, ימצא את עצמו בצרות מהר מאד. אז הם לא עושים.

בהקשר של משחקי כדורגל קוראים לזה "נוהל ידיים בכיסים".

דני

יוני5
22-02-11, 14:44
רפי אני כואב את כאבך, אבל ככל קודמי, אני לא סבור שמישהו יעשה משהו.

לצורך האנקדוטה העצובה, אחד מלקוחותי, קבלן עבודות עפר גדול, גילה שלילה אחד מישהו חתך את כל כבלי מצלמות האבטחה באחד מהאתרים בו הוא עובד.
קבלן, קבלן, אבל אדיוט מושלם הוא לא, הוא הסיק שאותו המישהו, מתכוון לגאול אותו מחלק מהציוד השייך לו בלילה הבא.
לא התעצל, ומיקם מארב.
והפלא ופלא ילדים, בשעה 10:30 בלילה לערך, הופיעו שני גנבים לכאורה (למה לכאורה? משום שהם עדיין לא הורשעו, ומכיוון שאני לא רוצה להרוס לכם את המתח ולגלות לכם את סוף הסיפור, אני לא אגלה לכם שהם גם לא יורשעו).
ובעוד הגנבים באתר, אצו רצו עובדי אותו קבלן לכביש הסמוך (100 מטר) והאיר להם מזלם, ובדיוק עברה שם ניידת משטרה, בתוכה שוטר עז רוח וחמוש, ועל גג הניידת מהבהבת הצ'קלקה באדום כחול מרענן.
"שוטר, שוטר", הם קראו לו לעצור, והשוטר הגיבור אכן עצר, "יש שם גנבים. בדיוק עכשיו, גונבים חלקי טרקטורים ומחפרונים".
ענה השוטר: "מה אתם רוצים ממני? תחייגו 100 ותזמינו ניידת".
שאלו העובדים בתסכול: " אבל אתה שוטר, ואתה כבר פה, והגנבים עוד מעט ילכו"
ענה השוטר: "זו לא המשימה שלי עכשיו". "להתראות". והלך.

זו ישראל 2010.ואת זה לא נוכל לשנות.
בידנו רק להחליט האם להיות פנטזיונרים ולקוות שב2011 יהיה יותר טוב, או להיות ריאלים ולהניח שהמצב רק יהיה יותר גרוע.
ואולי להיות אופטימים ולקוות שהמצב לא ידרדר.

יוני5

סולי
22-02-11, 18:04
רפי, משתתף בצערך..
פרט לאוטו, צערך הוא צער כולנו כאזרחים שנבגדים יום=יום ע"י הממשלה הרשויות השונות.

מתי יגיע איזה "רובין הוד".. שיגנוב מהגנבים ואף יוציא אותם למסע השפלות בכיכר העיר.

יוני, איך אף אחד מהעובדים לא שלח לשוטר איזו סטירה מצלצלת עם הגב של היד?!? ברצינות!
אפילו שיטען אח"כ לאי שפיות נפשית שנגרמה עקב הלחץ הנפשי מחוסר האונים בו מרוקנים לך את מרכולתך ומקור הפרנסה שלך.

kobiarava
22-02-11, 18:52
חברים, למי שלא מעודכן, לסיפור של רפי יש סוף טוב (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?53691-%D7%95%D7%A9%D7%91%D7%95-%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%92%D7%91%D7%95%D7%9C%D7%9D). עם זאת, בגלל אזלת היד של משטרת ישראל, מערכת המשפט ושלטון החוק בכללותו, רוב המקרים לא נגמרים כך ובד"כ רכב או רכוש שנגנבים נעלמים לעד ולא מוחזרים וגם הגנבים לא נענשים ואין אפילו ממש מי שמחפש אותם. רשמית, בישראל הפשע משתלם ואזרח נורמטיבי ושומר חוק כמו רובנו הוא פשוט במילה אחת-פראייר.

קובי

דרור ברלי
22-02-11, 19:15
רפי, משתתף בצערך..
פרט לאוטו, צערך הוא צער כולנו כאזרחים שנבגדים יום=יום ע"י הממשלה הרשויות השונות.

מתי יגיע איזה "רובין הוד".. שיגנוב מהגנבים ואף יוציא אותם למסע השפלות בכיכר העיר.

יוני, איך אף אחד מהעובדים לא שלח לשוטר איזו סטירה מצלצלת עם הגב של היד?!? ברצינות!
אפילו שיטען אח"כ לאי שפיות נפשית שנגרמה עקב הלחץ הנפשי מחוסר האונים בו מרוקנים לך את מרכולתך ומקור הפרנסה שלך.

בדרך הזו של לשבת בצד ולהמשיך לחכות לרובין הוד או לסופרמן, או לפלאש גורדון או לבאטמן או לאיזה גיבור על/עממי שנרצה, לא נגיע לשום דבר.
הבעיה לא בגנבים, לא במשטרע ולא בממשלה. הבעיה היא בשיטה, וכל עוד האזרחים יושבים בבית ומקלידים ומקטרים אבל לא יוצאים לרחובות ולא עושים מעשים, השיטה תמשיך ותמשיך ככה לנצח נצחים. פרצופים של פוליטקיאים יתחלפו, אבל השיטה תמשיך באותה צורה.
את השיטה הזו צריך לחסל - פיזית. כל הזמן שלא יוצאים לרחובות, לא מבעירים את המדינה, אין למי לבוא בטענות. רק לעצמנו.

דרור הראל
22-02-11, 20:12
כל השנים זלזלו בשכיננו הערבים-הלוואי והיינו לומדים מהם מה עושים כשמגיעים מים עד נפש-יורים עליהם,מאיימים עליהם הורגים בהם אבל הם ממשיכים ומעיפים דיקטטור אחרי דיקטטור-איפה אנחנו ואיפה הם.
מהדמקורטיה היחידה במזרח התיכון אנחנו בדרך להיות הטימטומקרטיה היחידה בעולם.

דרור הראל

danipc
22-02-11, 21:57
ממש לא מזמן (אתמול - שלשום) היה טור על מקרים כאלו בעיתון. לדעתי (הבלתי מקצועית בעליל), יש מקום לתביעה כנגד המשטרע.
אשמח להתעדכן.

למה ששוטר יתאמץ בשביל לעזור לך , בכל מקום במדינה יש איגוד עובדים חוץ ממשטרת ישראל, שוטר מרוויח 5000 ש"ח ברוטו לחודש, ועובד 10 שעות ביום ולפעמים גם 16 שעות ביום אבל לא מקבל שעות נוספות המשכורת היא גלובלית וכוללת ימים,לילות,חגים,חופשים,שבתות וכו'

boaz avrahami
23-02-11, 00:22
איפה כל המתנדבים במשטרה שמזהמים את האתר כל היום בסיפורי גבורה?
למה קולם לא נשמע ועזרתם לא מוגשת?

אני הייתי מתעד את אוזלת יד המשטרע, משלם הכסף ותובע את המשטרע על רשלנות.
בנוסף הייתי מנסה לגייס עיתונאי לוחם חופש כמו גיא ואורלי \ אמנון לוי וכו'...

בפעם הבאה שיעלו לכם את המיסים תמשיכו להסתכל למעלה ולהגיד שיורד גשם.

zivo
23-02-11, 01:34
רפי,
אפשר פה להוציא קיטור כמה שרק רוצים.
אבל, אם את רוצה התיחסות, תדאג שהנושא יגיע לתקשורת. כתב של עיתון מכובד או איזה תוכנית טלוויזיה.
שאילתה אחת שלהם, וכולם מתייחסים אחרת.
כך, אני בכלל לא בטוח שהמכתב שלך בכלל הגיע "לכבוד" השר ....אני בספק אם הוא עבר את סף המזכירה :-(

-->