PDA

צפייה בגרסה מלאה : נקודות עניין בדרך לאילת - תנו המלצות.

MR BIG
07-02-11, 17:02
יורדים לאילת לסופ"ש נופש.
נוסעים על הכביש ולא מתכננים "מסלול" בשטח, אבל יהיה מגניב לעצור ולדקור כל מיני נקודות חמודות בדרך בסמיכות לכביש.
תצפיות, חניונים, פינות חמד, נקיקים, וכל מה שעוד יעלה לכם בראש...(את המכמונות של המשטרה אני כבר יודע למצוא לבד...זה בסדר...-הנביילע'ס האלה הם לא נקודות עניין!)
אני עם רכב 4X4 אז אין בעיה לרדת לשטח למספר ק"מ ככל שיידרש, אם זה ממש שווה.

כנראה שהלוך, יום חמישי יהיה דרך מצפה רמון וסיירים, וחזרה בשבת דרך הערבה.

מה אתם ממליצים?
אייל.

momi-r
07-02-11, 18:02
אם אתם חובבי חיות מומלץ על חוות האנטילופות - הבעייה שזה בכביש הערבה אם מסתדר מבחינת כיוון הנסיעה שווה ביקור במקום

http://www.antelopes.co.il

תהנו.

moisofnik
07-02-11, 18:15
כמה זמן אתה רוצה להקדיש לסטייה מהכביש? יש דברים של עצירה קלה ויש כאלה של טיול ממש או הליכה רגלית (כמו קניון עדה או ברק)?

MR BIG
07-02-11, 20:22
זרוק רעיונות....אל תתבייש. אני כבר אסנן....

שרון בן ארי
07-02-11, 21:56
אם מתמקדים באזור צומת חצבה אז ניתן לבקר בחוות התנינים הנחמדה, בתמר המקראית (מומלץ לקרוא שם בתנ"ך איך בנה אותה שלמה כחלק מערי המסכנות מלכים א' פרק ט' פסוק יח'), במקום נמצא גם עץ שיזף בן מאות שנים, יש האומרים 2000...
בקרבת מקום ישוב של קבוצה ישועית שעברה מספר תהפוכות (סיפור ארוך), וכמובן גם עיר אובות.
יש שם עוד קצת פקנטריה. למשל ההתישבות המעניינת עם אוסף הרכבים ... ובקרת מקום את גבעת חצבה. בקיצור יש עניין.
סה"כ בין כמה דקות בעץ השיזף ועד לחצי יום על כל המתחם.

moisofnik
07-02-11, 23:39
כמה אופציות (יכול כמובן לתפור כמה ובודאי לקחת חלק מהנקודות שבדרך):
אני אוהב ליסוע דרך ירוחם - הר אבנון - מכתש גדול - חולות צבעוניים (אפשר עין ירקעם) - כביש 227 וכניסה לתצפית מכתש קטן מראש מעלה עלי - מעלה עקרבים - חצבה (חוות התנינים מעניינת) ולהמשיך לאילת
לחלופין - למצפה רמון (יש כל מיני נקודות עניין ומסלולונים סביב שדה בוקר אם רוצים) - הר גמל לתצפית - במכתש אפשר לקחת ילדים למחצבה או לרגלי קצר במנסרה. רגלי של כמה שעות אפשר לפרסת נקרות - נקודות תצפית באזור המישר ופארן (עבור בעמודענן) - אפשרות לרגלי בקניון עדה תצפית בשחרות - דיונות כסוי - למשוך לכיוון כביש הגבול ולאורכו תצפית מהר יואש (דקה מהכביש - לא לפספס) - אפשר לסטות לנחל שלמה שמסתיים באזור הכביש לטאבה וממנו להציץ לגבעת רחבעם
רגלי של כשלוש שעות באזור - הקניון האדום - מדהים.
אם תרצה חצי שעה לכל כיוון של פרוק עצמות על דרך קורדרוי - עלה לראש הר ברך - נוף מהמם של אזור בקעת תמנע ועוד.
לבסוף - בהגעה מכביש הערבה יש אפשרויות: קניון ברק (כמה שעות), נחל מסור (רק בסופש - מטווח של חיל האויר), עמודי עמרם ולשלב רגלי בקניון שחורת, אזור ברכות המלח + דקלי הדום + חוות הפוגארות (מנהרה תת קרקעית קצרה), נחל רודד (כניסה מליד המחסום או התחברות מחניון לילה שחורת בהמשך לעמודי עמרם)
יש עוד המון ובדוק גם את הספר של ברקאי הי דרומה שכולל מסלולונים ממש בדרך לאילת.

-->