PDA

צפייה בגרסה מלאה : נורת "גורר" ?

Tourist
09-02-11, 00:58
בדיפנדר בנזין 1994 שלי, בלוח השעונים, בשורת נורות המידע והאזהרה יש נורה (ירוקה) עליה מצויירת עגלה.
כאילו מטרתה להודיע כשעגלה מחוברת לרכב (ע"י שקע הנורות כמובן - לא וו הגרירה עצמו).
לפועל, מעולם לא ראיתי אותה דולקת, גם לא כשחיברתי את העגלה.

יש למישהו מושג ?

rantop
09-02-11, 03:07
נסה להפעיל את האיתות. אני חושב שזו נורית חיווי לזה שהאיתות בעגלה עובד...

itayt
09-02-11, 09:17
אצלי היא נדלקת שמדליקים 4 מאותתים

torchak
09-02-11, 12:19
בכל דיפנדר שנתקלתי היא דולקת כשמדליקים 4 מאותתים.
התקלתי בדיפנדר אחד שהיא עובדת גם כשמאותתים ועגלה מחוברת. שזאת בעצם המטרה שלה - כשאתה נוסע עם נגרר ומאותת, היא מחווה לך שהאיתות בנגרר עובד.
אצלי למשל זה לא עובד ככה, אני מניח שזה שצריך לעשות את החיבורים לשקע בצורה מסויימת כדי שזה יעבוד.
אני לא מבין גדול בחשמל, אבל לדעתי זה עובד על התנגדות - כשמאותתים ויש התנגדות גדולה יותר, הוא מהבהב גם בנורת הנגרר. לכן היא מהבהבת כשמדליקים 4 מאותיים. זה תופעת לוואי.

נועם.

Tourist
10-02-11, 01:13
טוב, חפרתי קצת בגוגל ועשיתי ניסויים עפ"י עיצותיכם...

ובכן, מטרת הנורה היא אכן חיווי איתות העגלה.
כשהעגלה מאותתת גם הנורה אמורה לאותת.
כך גם לגבי אורות אזהרה.
במידה ויש בעיה באיתותים של העגלה הנורה תהבהב פעם אחת בלבד וכשאורות האזהרה דולקים.
כהנ"ל בחיבור 12 פינים.
(כל ההגדרות האלה בתרגום חופשי מתוך ה-OWNER'S MANUAL).

בפועל. אצלי היא לא עובדת בשום צורה בחיבור לעגלה תקינה לחלוטין.
אולי פיוז שרוף... אולי הנורה... אולי החיבור 12 פינים (?) - אצלי ספרתי 9 פינים.
כמובן שזה לא הפריע לנורת מפשיר האדים להבהב במעומעם בכל פעם שאותתתי :shock: ולצופר להפסיק לפעול מידי פעם בזמן חיבור העגלה :confused: ...

אלון_ק
10-02-11, 12:38
כמו כל נורה אחרת בלוח השעונים מטרתה של נורה זו לתת חיווי בזמן שמתקיים תנאי מסויים. נורת לחץ שמן נדלקת כשלחץ השמן יורד מתחת לערך מסויים, נורת האורות נדלקת רק אם האורות דלוקים. נורה זו איננה יוצאת דופן מבחינה זו, מטרתה ליידע אתכם שהרכב שלכם עגלה. היא אמורה לעבוד כבר מההנעה הראשונה של הרכב, אבל בגלל שהחיווט הוא של לוקאס אז היא איננה אמינה (שזה מפתיע, בהתחשב ברקורד האמינות של לנדרובר בכל דבר אחר).

העובדה שהיא נדלקת יחד עם איתות חירום, חיבור עגלה, רוח מזרחית או ביחס ישר לכמות הציפורים שעפות אחורה בזימבאבווה איננה מעידה על תפקידה יותר מאשר הדלקות נורת טמפרטורת שמן בטרנספר ברגע שדלת נהג נמצאת בזווית של 32.7 מעלות, או הדלקות נורת טמפרטורת מנוע בכל פעם שפותחים את פתחי האוורור מתחת לשמשה הקדמית.

ככה זה בדגם הזה.

shachar
10-02-11, 12:50
בהתעלם מהתשובה העיניינית שנתן אלון בהרחבה,

התופעות שאתה מתאר מצביעות על כך שיש לך בעיית מגעים בלוח השעונים או מינוס אורות.
תעבור על החיבורים ותטפל בהתאם

nirs
11-02-11, 00:22
בהתעלם מהתשובה העיניינית שנתן אלון בהרחבה,

:-)

אצלי הנורה לא דולקת בכלל (ואני משאיר אותה ככה, כדאי שלא יתקלקל משהו אחר....)

Tourist
11-02-11, 00:33
נורה זו איננה יוצאת דופן מבחינה זו, מטרתה ליידע אתכם שהרכב שלכם עגלה.
:D :D :D
אותי זה הצחיק...

ו-nirs - אני חושב שאצמד לשיטה שלך...

BlackStar
11-02-11, 00:38
עקב הדיון פה החלתתילחפש את המנורה המדומרת שמעולם לא ראיתי אז התחלתי להפעיל וינקרים רדיו פנסים איתותים אפילו לנסוע במיוחד למצוא עגלה שמתאימה
וזה פשוט לא עובד < המנורה >

אלון_ק
11-02-11, 10:22
אני מתנצל, כנראה שההומור הגרוע לא העביר את המסר. כוונתי היא שהנורה לא אמורה להדלק גם אם מדליקים 4 איתותים או כל פעולה אחרת מלבד כאשר מחברים עגלה. כמו ששחר אמר, אם זה קורה יש לכם בעיה בחשמל.

תומר א.
11-02-11, 12:17
ככה זה בדגם הזה

nirs
12-02-11, 18:35
אני מתנצל, כנראה שההומור הגרוע לא העביר את המסר. כוונתי היא שהנורה לא אמורה להדלק גם אם מדליקים 4 איתותים או כל פעולה אחרת מלבד כאשר מחברים עגלה. כמו ששחר אמר, אם זה קורה יש לכם בעיה בחשמל.

שחר העביר את המסר היטב.
בתקלה שתוארה כדאי לטפל מבעוד מועד.
אני התכוונתי לתקלות קטנות חסרות חשיבות כגון אור ערפל מאחור וכו'

-->