PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילת גלגלים בבלימת הג'יפ

הנהג השלו
09-02-11, 16:13
לאחרונה עשיתי טיפול תקופתי יסודי לג'יפ סופה ארוכה שנת 92. שמתי לב שבבלימת הג'יפ הוא נועל מיד את הגלגלים האחוריים ונעצר בחריקה. חבר קרוב אמר לי זה מצב לא תקין (זה ברור) שהמצב צריך להיות הפוך. בבלימה הגלגלים הקדמיים עוצרים את רכב יותר חזק מאחוריים ואז משקל הרכב "נזרק קדימה". האם זה נכון? מה גורם לתופעה שקורה לי לג'יפ? מה צריך לבדוק/ לסדר כדי שזה ייעלם (חוץ מלחזור למוסך ולבקש לתקן- גם זה ברור).
האם העובדה שהג'יפ עבר טסט (ע"י בעל המוסך) והחליף את הסרן הקידמי (דנה 30) אמור להשפיע? חלק מההסברים ששמעתי שזה בגלל שגי'פ ארוך וסגור עם גג מתכת וכננת קידמית יכולים לגרום לתופעה?
אשמח לקבל תגובות.

six 4 life
09-02-11, 16:18
יש מצב טוב שנשאר אויר בצנרת הברקס הקדמית או בקליפרים אחרי החלפת הסרן וניקוז אויר מהברקסים (אלא אם לא נותקו הקליפרים מצינורות הברקס במהלך החלפת הסרן) .

סופת המדבר
09-02-11, 17:07
אהלן חנן באמת ראיתי אותך דופק חראקות עם הגלגלים האחורים

קודם כל נראה לי שאתה צריך לשאול את המכונאי שלך אם הוא פירק את הקליפרים מקדימה בעת החלפת הסרן (כמו שארז אמר)
ואולי צריך להוציא עוד אויר

אבל מעניין גם אם יש אויר במערכת ''הקידמית'' אז מה כל הכוח ילך לאחורה?
מעניין אבל בטוח שלא תקין

אבל תסתכל על הצד החיובי..
לנעול גלגלים בסופה ועוד מאחורה בסופה ארוכה וסגורה וכבדה
זה בהחלט דבר שלא רואים כל יום במיוחד בסופה חחחחח

שי ג.
09-02-11, 18:53
וואלה , יותר טוב מהידרובוסט.
ועכשיו ברצינות , אם רק הגלגלים האחוריים ננעלים ללא הקידמיים אבל בלחיצה חזקה מצטרפים לחגיגה
גם הקדמיים יש מצב למשאבת בלם אחורית פגומה/תפוסה.
שי ג.

איציק - 4X6ZH
09-02-11, 19:10
כדאי לבדוק את כיוון הבלמים בסרן האחורי
לבדוק את שסתום ההפחתה ( זה שצריך להיות על קו הבלמים האחורים ) בדרך כלל הוא ממוקם בצמוד למשאבה הראשית .
לנסות לשחזר מה החליפו מתי ולמה . ( מתי התקלה הופיעה )
זאת תקלה מאד מסוכנת
לא לזלזל .

איציק

asafk
09-02-11, 19:25
יש צמוד למשאבה הראשית, בצד שמאל קרוב לכנף, שסתום חלוקה.
בדוק בספר והשווה לג'יפ שלך - אולי יש חיבור לא נכון של הצנרת.
מעבר לזה - הכל ניחושים.
גש למכון טסטים, ותבקש לשבל פלט של כוח בלימה, (משלמים להם על הבדיקה הזו בלבד) תוכל לדעת בדיוק כמה בולמים הקדמיים וכמה האחוריים ולטפל בהתאם.
כאמור - המצב לא תקין ומסוכן מאוד. במיוחד שאנחנו בימים רטובים.

אסף.

הנהג השלו
14-02-11, 16:14
קודם כל תודה לכל העונים. לקחתי את תגובתכם ברצינות וחזרתי למוסך. המוסכניק טען שהוא לא נגע בלמים, אבל בכל זאת עשה ניקוז אויר מהבלמים הקדמיים, אבל התופעה ממשיכה. שאלתי אותו לגבי השסתום הפחתה הוא טען שזה קיים רק במודלים מתקדמים ולא במודל 92. אני עדיין עם הבעיה, והוא רוצה ללכת לכיוונים אחרים.. כמו לבדוק את הקפיצים בתוך הסנדל, אם הם נתפסים בלחיצה ולא חוזרים ולכן הגלגלים ננעלים. לא יודע מה לעשות מעבר לזה?

קיד
14-02-11, 20:33
ראשית אין שסתום יומס לבלימה בסופה
שנית, הרם את הסרן האחורי באויר. שחרר בלם חניה, שים את הרכב בהילוך N.
כעת בצע כיוון - רגולאז' מהחלונית עד שיהיה חיכוך הוגן בין הרפידות והתוף, ותרגיש שקשה לסובב את הצמיג ביד אחת.
בצע את הפעולה גם לגלגל השני.

דווח בפורום האם חל שיפור.
בברכה,
קיד.

הנהג השלו
19-02-11, 19:23
יום חמישי נעשתה הבדיקה של הרמת הסרן האחורי וסיבוב כל גלגל ידני.... ביום שישי נסעתי ל"סיבוב" עם החברים ולשמחתי חל שיפור ניכר אין חריקה של הגלגלים בבלימה. תודה רבה לכל מי שעזר כדי שהנסיעה בג'יפ תהיה ננוחה ובטוחה יותר.

-->