PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיול באזור נחל ציפורי

ohadw50
09-02-11, 22:54
שלום ,

אנחנו חושבים לעשות טיול בשישי בנחל ציפורי ,
המסלול יחסית קצר ,

מישהו יכול להמליץ על המשך קרוב למסלול או משהו באזור,

תודה,
אוהד

יונתןמצפה
09-02-11, 23:21
קודם כל יש את המסלול בכתבה של דרור.
יש הרבה אופציות לתוספות לנחל ציפורי: אפשר להמשיך לכיוון בקעת בית נטופה ולרדת בנחל אבליים לכיוון צומת אבליים. מסלול יפה מאד. שם אגב עברה הדרך הרומית העתיקה מציפורי לכיוון יקנעם...
ניתן לחלופין לעלות מכפר מנדא בשביל מיוחד שעולה להר עצמון, או לעלות בנחל ידפת לכיוון הר אחים. אם חצית את הבקעה, אתה יכול לטפס בשביל נהדר שעולה לכיוון הררית.
אם אתה מחפש עבירות (בינונית, אך אם הקרקע רטובה צפה לאתגר) יש שביל שעולה לרכס תורען מהכפר עוזיר (נקרא גם מעלה עוזיר).
אתה יכול גם להישאר בגזרת נחל ציפורי ולחקור את הגבעות שמשני צדדיו. יש הרבה שבילים. בצד הצפוני בד"כ חורשות אורנים. בצד הדרומי- אזור טבעי של חורשות אלונים טבעיות.
נכון לשבוע שעבר: הבוץ בחלק התחתון של הנחל (עד הכפר כעבייה) לא מהווה שום אתגר. בהמשך, השביל שלאורך השדות מצפון לנחל עם קטעי בוץ נחמדים. רכב עם צמיגי MT ונהיגה נכונה יעבור בלי קושי מיוחד.. (הכניסה הידועה לשביל הנ"ל בצמוד לגשר של כעבייה חסומה כרגע, יש כניסה מעט צפונית שמובילה לאותו אזור).

אם יש לך שאלות נוספות, בכיף!
יונתן

ohadw50
10-02-11, 11:04
תודה יונתן אני אסתכל על ההמשכים שרשמתה ,
איזה כתבה של דרור ? ( עשיתי חיפוש ולא מצאתי )

אוהד

יונתןמצפה
10-02-11, 11:23
בבקשה:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?1858-jeepolog-archive
האתר החדש מקל מאד על מציאה של דברים כאלו.. דף הבית->מצד ימין "טיולי ג'יפים"->"מסלולי טיול" וזה שם.
תהנו!

ohadw50
10-02-11, 12:34
בבקשה:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?1858-jeepolog-archive
האתר החדש מקל מאד על מציאה של דברים כאלו.. דף הבית->מצד ימין "טיולי ג'יפים"->"מסלולי טיול" וזה שם.
תהנו!

תודה רבה שוב,

אני צריך עוד להתרגל לאתר החדש ,
עשיתי בחיפוש הרגיל נחל ציפור והוא לא מצא לי כלום ,:mad:

אוהד

יונתןמצפה
10-02-11, 14:00
כן, החיפוש הרגיל לא עובד משהו מאז השדרוג (למרות שהחיפוש הקודם בפורום לא היה מפנה לכתבות). את כל החיפושים שעשיתי מאז השדרוג עשיתי ישירות בגוגל..
אני מאמין ומקווה שההנהלה מטפלת בזה.

ronen39
11-02-11, 21:40
שלום ,

אנחנו חושבים לעשות טיול בשישי בנחל ציפורי ,
המסלול יחסית קצר ,

מישהו יכול להמליץ על המשך קרוב למסלול או משהו באזור,

תודה,
אוהד
אם אתה מעוניין אני יוצא מחר לנחל ציפורי עד למצפה נטופה
0546635111
רונן