PDA

צפייה בגרסה מלאה : מגיני סף לספורטאז' - הכנה עצמית - פרוייקט

m_gusman
12-02-11, 17:58
פרוייקט מגיני סף לספורטאז' :
לא יכול לשים את האצבע על הסיבה המדוייקת לבחירת הפרוייקט,
אולי מגן הפלסטיק המקורי שהיה על הרכב וממש "הזמין" את הילד לדרוך עליו ומאיים לתלוש אותו ממקומו,
אולי המראה לאחרונה של מספר ג'יפים פגועים ופצועים בדיוק במסגרת הדלתות
ואולי סתם כי פשוט חייבים כל הזמן לשנות ולשפר את הג'יפ.

לאחר חיפוש עקר ברחבי הרשת אחר מגינים משומשים ולאחר ברור עם מספר סדנאות שיפורים הוחלט להכין לבד.
הפשלנו שרוולים והתחלנו לתכנן (חבר ואני כאשר הוא עושה כמעט הכל ואני "עוזר" ?!?).

העקרונות היו מעטים אך ברורים :
- כמה שפחות להנמיך את הרכב
- לא פוגעים או משנים את המרכב ואם יש צורך משתמשים בחורים קיימים בלבד
- ככל שניתן, שומרים על המראה העיצובי הכללי של הרכב (קישוטי מיגון הפלסטיק)

הועלו שתי אפשרויות עיקריות :
1. להשאיר את הפלסטיק הקיים ולהרכיב מתחתיו מיגון שיחובר לשלדת הרכב
2. להחליף את מיגון הפלסטיק במיגון ברזל ולחבר אליו צינור עגול שישמש תוספת מיגון, חצי מדרגה (לא בולט מספיק כדי להיקרא מדרגה) וישלים את המראה העיצובי המקורי של הרכב.

אופציה 2 נבחרה בעיקר בגלל הסיבה שאינה פוגעת כלל בגובה הרכב והיא למעשה מחליפה את מגן הפלסטיק במגן מברזל.

ניגשנו לעבודה :
- פלטת ברזל כופפה בדיוק למידות ולמבנה הרכב, כך שתכסה ותגן על מסגרת הדלתות מלמטה.
- הורכבו אומים עיוורים בחורי המרכב שקודם שימשו לקליפסים של מיגון הפלסטיק (אין גישה להרכיב אום רגיל)
- הוכנו חיבורים מקשרים בין הפלטה לצינור
- צינור 40 מ"מ להשלמת המיגון והמראה העיצובי המקורי של הרכב

לאחר סדרת מדידות הכל רותך למיקשה אחת, נצבע ונוספה גומיה לשמירה מכניסה של מים ולכלוך.

עלות סופית - קיבלתי עודף מ-1000 ש"ח
הרגשה אישית - מבסוט בשמיים.

תודה גדולה למבצע העיקרי - ברנרד .

מצ"ב תמונות רלבנטיות :
מצב קודם
36839

המוצר בשלבי היווצרותו
36840368413684236843

ומורכב על הרכב (כולל ניסוי שימוש בהרמה)
368443684536847

להתראות בפרוייקט הבא.

s_n_p
12-02-11, 18:30
אחלה ראיון וביצוע! נראה פגז וגם עושה רושם של קונסטרוקציה חזקה.

hadtomer
12-02-11, 19:05
נראה טוב מאוד!

Bernard
12-02-11, 20:26
כמה מילים.
מלכתחילה לא רצינו להמציא את הגלגל ובמשך זמן מה אף בדקנו אפשרות ללהזמין/להתקין מגיני סף אצל מספר מתקינים/בונים ידועים. חלקם כלל לא רצו להתעסק עם בנייה של מוצר לרכב שאין לו דרישה למוצרים מסוג זה (ולא יחזיר את ההשקעה ב"מחקר ופיתוח") ואחרים רצו מחיר מופרז (לדעתנו), שיגלם בתוכו את אותו "מחקר ופיתוח" שבלונה. בכל מקרה, לא היה מדובר במבנה שיענה על הדרישות של משה, כפי שפורטו.
בסופו של דבר נזנח הרעיון הנפוץ של עיגון המגינים לשילדת הרכב באמצעות חבקים, הבולטים מעל ומתחת לקורות השילדה וכן שימוש בפרופיל ברזל המגן על חלק קטן של המרכב, מתחת לדלתות.

החלטנו על בניית מעטפת ברזל מתחת לכל שטח המרכב שמתחת לדלתות ועל תוספת של צינור, כהמשך לצורת הכנפונים.
בתחילה תוספת הצינור נועדה למטרות קוסמטיות בלבד אך במהלך הבנייה הוברר שאותה מדרגה מסוגלת לשאת את משקלו של הרכב כולו.

עקרון נוסף שעמדנו עליו, היה - לא לקדוח חורים במרכב. השתמשנו בחורים קיימים. בחלק העליון, המגינים הוצמדו למרכב באמצעות 4 ברגים ו"אומים עיוורים".
החלק התחתון של המגינים הוצמד למרכב באמצעות 5 ברגים ואומי ניילוק.
הכל, כאמור, תוך שימוש בחורים קיימים.

ראוי לציין, שראינו מספר רב של קיאה ספורטג' ללא מגיני סף כלל - וחבל.
גם ברכב של משה ניכרו מספר פגיעות בגחון ואת חלקן נאלצנו ליישר. אז נוכחנו בעובי/איכות הפח הקוראני, שנראה שכל התקרבות לאבן עלולה לעקם ולקמט אותו - את חלקן של הפגיעות יישרנו באמצעות פלייר...

בקיצור, בהשקעה קטנה של זמן וכסף (העזרות בפרטים שציין משה ואני אוסיף, תייתר את הצורך בקניית עודף ברזל, מקדחי כוס (שהתבררו כמיותרים), צבע וברגים, תוזיל את העלות באחוזים יפים (עוד כמה מאות שקלים)

באדום, תוספת של מספר פרטים טכניים, למי שירצה לבנות לבד ולא להסתבך עם ניסויי וטעייה (כמו שקרה לנו, גם אם - להפתעתנו - בהיקף קטן יחסית):

פרוייקט מגיני סף לספורטאז' :
לא יכול לשים את האצבע על הסיבה המדוייקת לבחירת הפרוייקט,
אולי מגן הפלסטיק המקורי שהיה על הרכב וממש "הזמין" את הילד לדרוך עליו ומאיים לתלוש אותו ממקומו,
אולי המראה לאחרונה של מספר ג'יפים פגועים ופצועים בדיוק במסגרת הדלתות
ואולי סתם כי פשוט חייבים כל הזמן לשנות ולשפר את הג'יפ.

לאחר חיפוש עקר ברחבי הרשת אחר מגינים משומשים ולאחר ברור עם מספר סדנאות שיפורים הוחלט להכין לבד.
הפשלנו שרוולים והתחלנו לתכנן (חבר ואני כאשר הוא עושה כמעט הכל ואני "עוזר" ?!?).

העקרונות היו מעטים אך ברורים :
- כמה שפחות להנמיך את הרכב
- לא פוגעים או משנים את המרכב ואם יש צורך משתמשים בחורים קיימים בלבד
- ככל שניתן, שומרים על המראה העיצובי הכללי של הרכב (קישוטי מיגון הפלסטיק)

הועלו שתי אפשרויות עיקריות :
1. להשאיר את הפלסטיק הקיים ולהרכיב מתחתיו מיגון שיחובר לשלדת הרכב
2. להחליף את מיגון הפלסטיק במיגון ברזל ולחבר אליו צינור עגול שישמש תוספת מיגון, חצי מדרגה (לא בולט מספיק כדי להיקרא מדרגה) וישלים את המראה העיצובי המקורי של הרכב.

אופציה 2 נבחרה בעיקר בגלל הסיבה שאינה פוגעת כלל בגובה הרכב והיא למעשה מחליפה את מגן הפלסטיק במגן מברזל.

ניגשנו לעבודה :
- פלטת ברזל כופפה בדיוק למידות ולמבנה הרכב, כך שתכסה ותגן על מסגרת הדלתות מלמטה - ברזל 3 מ"מ. מידות וזויות כיפוף מצויינות בתרשים שצרפתי.
- הורכבו אומים עיוורים בחורי המרכב שקודם שימשו לקליפסים של מיגון הפלסטיק (אין גישה להרכיב אום רגיל) - 4 אומים עיוורים בכל צד. מידת הברגה 6 מ"מ.
חסכנו את קניית המכשיר הייעודי להתקנת אומים עיוורים ע"י שימוש בשיטה של עידו לוריה בקישור הזה (לקראת סוף השירשור) (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?41930-%D7%94%D7%90%D7%9D-%D7%A0%D7%99%D7%AA%D7%9F-%D7%9C%D7%94%D7%95%D7%A6%D7%99%D7%90-%D7%A0%D7%99%D7%98%D7%99%D7%9D&) ובהזדמנות זו אני רוצה להודות לעידו על העזרה שהציע.
- הוכנו חיבורים מקשרים בין הפלטה לצינור - פרופיל מרובע 40X40 מ"מ, עובי דופן 3 מ"מ. הרצון ליצור נקודת חיבור עגולה בין הפרופיל המרובע לצינור, הביא לקניית מקדח + מסורית כוס - הוצאה מיותרת של כמעט 200 ש"ח.
- צינור 40 מ"מ להשלמת המיגון והמראה העיצובי המקורי של הרכב - עובי דופן 3 מ"מ + פקקי פלסטיק. הכל נצבע בצבע אפור רקוע.
אנחנו קנינו קופסא של 1 ליטר/קילו צבע רקוע + מיכל גדול של מדלל יעודי - מיותר. חצי מהכמות מספיקה ויותר.

36853

לאחר סדרת מדידות הכל רותך למיקשה אחת, נצבע ונוספה גומיה לשמירה מכניסה של מים ולכלוך, בחלק העליון של המגנים, ממש מתחת לדלת.

עלות סופית - קיבלתי עודף מ-1000 ש"ח
הרגשה אישית - מבסוט בשמיים.

---------------------

מצ"ב תמונות רלבנטיות :
מצב קודם
36854

המוצר בשלבי היווצרותו:
השתמשנו בכל האמצעים, על מנת להצמיד את הגומי לקצה המגנים, עד שהדבק יתייבש.
36855

התוצאה הסופית הפתיעה גם אותנו (אותי במיוחד...).
המידות התבררו כמדוייקות לגמרי ובמיוחד הכיפוף של 135 המעלות. המגנים צמודים לגמרי לקווי המתאר של המרכב - עד כדי כך שהתלבטנו אם לא כדאי פשוט להתקין בחזרה את קישוטי הצד הפלסטיים המקוריים, מעל מגני הסף. בסופו של דבר נזנחו הקישוטים לטובת הצינור.

3685636857

ומורכב על הרכב (כולל ניסוי שימוש בהרמה):
קשה לראות, אבל הג'ק נמצא בשיא הגובה ונושא (כמעט) בכל משקל הרכב - רק מהלך המתלה האדיר (-: של הספורטאג' מנע את הרמת הגלגלים באויר...
בכל מקרה, ניתן להרים את הרכב מכל נקודה במגיני הסף ואו צינורות "הקישוט" - חזק ביותר.
36858

להתראות בפרוייקט הבא - קפיצי אויר, לפחות מאחור - עוד מעט יהיו לי כמה מיותרים מהריינג', שיקבל את הקפיצים של הריינג' הקודם, עליו השלום, שנספה בשריפה קטנה...

mark
12-02-11, 22:43
זה שלי....

36886368853688436887....

36883
http://www.jeepolog.com/forums/images/BP-White/misc/pencil.png

mark
13-02-11, 08:20
3695536957 36956

36958 36959 36960
http://www.jeepolog.com/forums/images/BP-White/misc/pencil.png

התייש
14-02-11, 13:05
יופי של פרויקטים, נראה מאוד מקצועי ויפה, ישר כח.

-->