PDA

צפייה בגרסה מלאה : פיאט מולטיפלה

AUG
13-02-11, 15:17
שלום.

אנחנו חושבים לרכוש פיאט מולטיפלה (דיזל) בת כ10 שנים, ואנחנו מחפשים מידע טכני על הרכב.

מה רמת האמינות הצפויה מרכב כזה, והאם מציאותי להחזיק אותו כ 5 שנים מבלי לטבוע בתיקונים כל הזמן?
מה זמינות החלקים, והאם הוא פשוט לתחזוקה בעבודה עצמית?
האם יש מחלות מיוחדות, ומה כדאי לבדוק?

רפי לין
14-02-11, 09:47
בפיאט מולטיפלה המדוברת יש מנוע 1.9 טורבו דיזל עם מע' הזרקת דלק מסילה משותפת של "בוש".
יש דברים שניתן לבצע לבד ויש כאלו שלא ושמצריכים מחשב/סורק איבחון, ידע ספציפי וכו'.
ברכב שתמצא יש לשים לב שתוחזק כראוי (כמו בכל רכב) ולפלסטיקה הפנימית כבית מאפרה, הפעלות מזגן/חימום/אורור.
תשומת לב למנגנון מחזיק גלגל רזרבי אם הוא תקין או לא (בתחתית הרכב מאחור), המצאות גלגל רזרבי בתא המטען מעידה שהמתקן מקולקל.
צריך לבדוק בקפידה את המצמד (קלאץ') ואם אין רעידות מנוע חזקות בעמידה ו/או תחלית נסיעה שמעידות שלב הגומי בגלגל התנופה (מסוג מסה כפולה)
קרוע או בלוי ומחייב החלפת גלגל תנופה.
רוב מכוניות המולטיפלה נסעו ק"מ רב ולכן חשובה ביותר דרך תחזוקתן.
יתרונות המולטיפלה הנן רכב ל 6 נוסעים כשכל נוסע יושב בכסא משלו (הניתן להוצאה מהרכב), צריכת סולר חסכונית, מנוע חזק ואמינות טובה (בדרך כלל).
בהצלחה ברכישה ובברכה - רפי לין

raanan
14-02-11, 12:47
לפני כ-10 חודשים סייעתי לידידה לרכוש מולטיפלה,
אז כך,

יתרונות,
הרכב סוחב לא רע (אין צורך בסל"ד גבוהה) יש לנו עליה ארוכה לישוב קציר.
מרחב פנימי פנטסטי (אפשר להושיב תינוק בסלקל הפוך בין הנהג והנוסע) לרוחב ולגובה.
תנוחת ישיבה גבוהה (כמעט ג'יפ).

חסרונות,
עיצוב צפרדע אתה רואה (יש שאוהבים אותו).
נדרש להסתגל לרוחב של הרכב בתנועה עירונית צפופה.
לוח שעונים של מהירות בלבד. רצוי מאוד להוסיף מד חום מנוע (שעון סל"ד גם לא יזיק).
צבע דוהה (רכב שעבר צביעה מלאה, זה מאוד שכיח)
בעיות חשמל (נעילה מרכזית) כנראה שנשארו כמו תמיד אצל היצרן פיאט.

מצורף קובץ עם כול המידע שאיתרתי בזמנו על המולטיפלה , לשימושך.

הידידה רכשה רכב יד ראשונה עם קמ' נמוך כך שטפו טפו אין צרות מיוחדות.
היא מרוצה עד הגג ...

בהצלחה
רענן

erezgur
14-02-11, 21:47
לפני כ-10 שנים הייתה ברשותי מולטיפלה למשך שנה תמימה.
חוויה אמיתית שזכורה לטוב עד עצם היום הזה - נעים לנסיעה, מנוע מדהים, חוכמת סידור המושבים ברכב, השמועה דיברה על תרגיל בעיצוב - כיצד להושיב 6 אנשים בנוחות ברכב שמבחינה חיצונית אינו גדול ממשפחתית רגילה? היתרון של כסא תינוק בין שני ההורים הינו מדהים.

אבל - מדובר ברכב חדש לגמרי וגם שם היו מספר תקלות מולדות - מנורה ראשית הוחלפה 3 פעמים במשך אותה שנה, מכסה כניסת אוויר/אוורו התעופפה תוך כדי נסיעה וכו'.

ארז גור

דרור ברלי
14-02-11, 23:18
אוטו מדליק לגמרי. חכם מאוד, שימושי מאוד, נוסע נהדר, אבל פיאט. נבנה על ידי פיאט כמו כל פיאט, וזה אומר הכל. גם אם כמ וברוב הפיאטים גם כאן המכניקה אמינה וטובה (בטיפול מסור ואוהב), כל היתר לא באותה רמה.
למי שאוהב את הקונספט של המולטיפלה ויכול לשלם יותר, הרבה יותר - הונדה FRV היא חיקוי חסר בושה של המולטיפלה. כמובן שעם עיצוב פחות נועז, אבל לפחות מקבלים גימור נורמלי, חומרים איכותיים, ומובטח שהאוטו ישרוד לאורך זמן רב במינימום תקלות.

AUG
15-02-11, 00:41
עד עכשיו היה לי נסיון רק עם יפניות ישנות. מה המשמעות של "כמו כל פיאט"? מה המחלות המהותיות שאליהן אני צריך לצפות (בעיקר אם מדובר ברכב על סף העשור השני שלו)?

AUG
15-02-11, 01:06
האם יש למישהו מה לומר על דגם הבנזין (1600)?
אני מבין שהביצועים לא צפויים להיות עוצרי נשימה. אותי מעניינת יותר האמינות והתחזוקה השוטפת.

רן אשל
22-02-11, 11:56
אני נכוויתי חזק עם מולטיפלה, לכן אני ממליץ לבדוק טוב טוב את מצב המנוע שלה.העניין הוא שאין הרבה שמצב הפלסטיקה וצבע נראה טוב ותמיד צריך להתפשר אפשהו.
ראשית אני ממליץ לנסות לרכוש מודל גבוה משנת 2001 שכן הפיאט כפי שלמדתי לא שורד את השנים בגבורה רבה.
הכלים בשנתונים הללו בד"כ עם קילומטרז גבוה 200 - 300 K ואף יותר, זהו פתח לצרות במנועי הדיזל שלהם במידה ולא טופלו כראוי.
במידה וניתן לראות הסטוריית טיפולים מה טוב.
את שלי קניתי עם 230K נסעתי עוד כ 40K ואז התחילו הצרות בצרורות.
אני, פעמיים החלפתי טורבו, לחץ שמן נמוך גרם גם לשחיקה של גל הזיזים - הוחלף פעמיים, לקח זמן להבין שמדובר בשחיקה של פיקות, מקרים של התחממות, פריצה של פקקי מים - מומלץ מאוד כפי שכתבו כאן להוסיף שעון חום,
כמובן שרכב דיזל טורבו רגיש לעבודה עם שמנים לא מקוריים, לטפל רק עם חלפים ונוזלים מקוריים.
יכול מאוד להיות שנפלתי על גרוטאה, אבל לדעתי המולטיפלה יפה וטובה בשנותיה הראשונות
לדעתי בשנתונים האלה ובקילומטרז הזה, עדיף לקנות רכב בנזין, יותר פשוט והרבה יותר אמין.
אני למשל העדפתי לקנות הונדה שאטל מהאלף הקודם ולא קיה קרניבל או דומה בשנתונים 2002-3
בכל אופן שיהיה בהצלחה

Saar
22-02-11, 22:22
הייתה לי לתקופה קצרה מאוד מולטיפלה 1600 בנזין חדשה, כמדומני ב 2001, ליסינג.
אוטו מדהים. לא הרגשתי חוסר כח, הרכב עם גיר ידני, לא מטוס, אבל בהחלט עמד יפה בקצב.
באופן אישי מאוד אהבתי, באופן אישי לא פחות, אישתי שנאה את איך שהוא נראה :-)
סער.

-->