PDA

צפייה בגרסה מלאה : דיון - ספייסרים בג'נטים לטובת יציבות רכב ?

אריה פאהן
20-11-04, 15:51
הועלה רעיון לשים בפראדו ספייסרים בג'נטים ,כדי לקבל רוחב נוסף לטובת יציבות ,הרכב משתתף בראלי רייד ,הבנתי ש-2 מתחרים במיצובישי קינג הוסיפו ספייסרים כאלה ,והרכב שלהם מגיע בכמה ס"מ יותר רחב מלכתכילה
מה השיטה הנכונה? להאריך את הגוז'ונים ולהוסיף סתם ספייסר?
להוסיף ספייסר שמולבש עם ברגים על הגוז'ונים הקיימים , ומתוכו יוצאים גוז'ונים חדשים שעליהם מתלבשים הג'אנטים?
האם זה מחזיק מעמד או שזה נשבר ? מדובר על ספייסר של כ- 2 ס"מ,
דעתכם המנומקת

אריה פאהן
20-11-04, 16:16
בנתיים זה מה שהעלתי בחיפוש
http://www.aor4x4.com/wheelspacers.htm,

האם זה השיטה הטובה והמקובלת ? והאם זה כדאי בשיקול של תועלת ביציבות ,מול סכנת שבר של מכלולים ?

אריה פאהן
20-11-04, 16:18
נסיון נוסף

http://www.aor4x4.com/wheelspacers.htm

shachar
20-11-04, 18:47
אריה
אני גם בשלב של חיפוש כדי להקטין את קוטר הסיבוב שישפר את חיי היום יום עם הדיפנדר

המוצרים שנמכרים הם עם סט גוזונים נוסף

בחנות של LR דיברו על 30 ככזה שעומד בתקינה הארופאית.

אייבך וחברות גדולות ורציניות אחרות מייצרים כאלה

Bulldog
20-11-04, 19:04
שני דברים.
1. ניתן לייצר ספייסרים בחריטה גם בארץ, נתקלתי בספייסרים מהסוג שהראתה לג'נט חמישה ברגים ולשישה ברגים, ל8 ברגים לא ראיתי הוסבר לי שיש עם זה בעיית חוזק היות והחורים הכפולים סמוכים מידי אחד לשני.
2. ספיססרים ירחיבו לך את הרכב ב4, 6, 8 ס"מ אבל יגרמו לשחיקה מואצת של מיסבים. כך את זה בחשבון.

שחר-סופה
20-11-04, 21:30
אריה , שים לב טוב למה שעומר כתב לך , במיוחד למשפט האחרון .
אתה לא רוצה אדפטורים לרכב שמתחרה בראלי רייד ...לטעמי = רע !
רע מאד.
בסופות שמסבים סרנים לדנה 44 משתמשים באדפטורים באחוריים
ע"מ להשוות רוחב .אבל רכבים שכאלה מיועדים לעבירות ועם סרנים
כאלה (דנה 60 ו44 נעולים) ויחסי העברה נמוכים- 4.56 , זה בוודאי שמשחק תפקיד , אך פחות מרכב שבנוי למהירות.
זו דעתי לפחות .

שחר.

ארז
20-11-04, 21:39
אני דווקא בדעה הפוכה, דווקא ברכב תחרותי שמטופל בתדירות גבוה בהרבה מרכב רגיל ניתן לשים ספייסרים, לא יהיה שבר מידי במיסבים בגלל הספייסר, אלא בלאי מהיר, שניתן לגלות אותו ברכב שכזה.
אני בעד.

ערן המסוקס
20-11-04, 22:05
ומה לגבי ג'אנט עם אופסט?

ארז
20-11-04, 23:29
העומס על המיסב הוא אותו דבר, אם זה גאנט או ספייסר בעלי אותו אופסט, כמובן שבספייסר מתווסף עוד מכלול שיכול להכשל.
כמו כן לא תמיד יש להשיג כזה, אצלי בדיפנדר למשל אני כרגע עם גאנט 8" ,מאוד היייתי רוצה 10" אבל אין בארץ, לכן בזמן הקרוב אני אשים ספייסרים.

נמרוד
22-11-04, 09:37
ספייסר של 2 ס"מ, רק בשיטה שבה גוז'ונים כפולים. לאלון (נקסוס) יש שרטוט והוא מייצר (או שייצר כבר) כאלו מאלומיניום. לא סיפור יקר במיוחד בסופו של דבר.

אם זה טוב או לא טוב? לא יודע אם זה מה שיעזור לך במרוצים. התחושה שלי היא שדווקא רוחב הוא לא הבעייה הראשונה במעלה, חוסן מכני דווקא כן.

-->