PDA

צפייה בגרסה מלאה : עצה בקשר לוולבו 240 GL 87

Zambia-protocol
15-02-11, 14:57
היי אנשים.
יש לי וולבו 240 גי אל שנת 87.
כרגע הרכב ללא טסט כבר באזור ה-3 שנים. בפעם האחרונה שבדקתי המסרק הגה והבולמים היו גמורים.
זה היה לפני 3 שנים בערך ומאז הוא לא זז.
הוא היה אחרי מנוע חדש רדיאטור חדש ובסך הכל מצב טוב. חוץ מהמוזכרים לעיל כמובן.
אומנם הרכב נמצא במשפחה כבר 23 שנה אבל אני חושב שהגיע הזמן לשחרר ממנו.
מה ההצעה שלכם?
למכור אותו לחלקים כשלם?
להתחיל לפרק אותו ולמכור אותו חלק חלק?
או לפרק ממנו כמה שיותר חלקים שאני יכול ואז להזמין גריטה?

אם יש למישהו רעיונות נוספים או הצעות אני ישמח לשמוע.
תודה מראש

ברק

דרור ברלי
15-02-11, 17:10
לתת לגריטה תמורת 3,000 שקלים אפשרי רק אם לרכב בן 20 שנה ומעלה (אתה עומד בתנאי הזה) עם ניירת בתוקף (כאן הבעיה שלך).
כדי שה ניירת תהיה בתוקף אתה צריך לשלם אגרות של שלוש שנים - יוצא יקר יותר מ-3K שמקבלים בגריטה...

אם החלטת להיפטר ממנו - אפשר בשלמותו ואפשר בחלקים. במצבו כפי שהוא, אל תצפה לקבל עליו יותר מ-1000-1500 שקל אצל סוחרי החלקים. וגם זה הרבה.
אתה יכול לפרק אותו כדי למכור בחלקים - אני מנחש שערימת החלקים לא תיעלם מהחצר שלך כל כך מהר....

בסופו של דבר הכל שאלה של כסף.
מה מצב הרכב הכללי פרט למסרק ההגה והבולמים? האם מניע? נוסע?
בכמה כסף אתה משחרר אותו בשלמותו כמות שהוא, ללא טסט ועם צורך בתיקונים?
ובכמה עם טסט בתוקף ואחרי התיקונים?

בוזי
16-02-11, 00:36
הסיכוי שלך לסדר לרכב טסט, בעלות סבירה, הוא קטן.
הכסף הכי קל ומהיר יבוא ממכירת לרכב לברזל לגרריסט הקרוב למקום מגוריך.
הפעם האחרונה שתראה את הרכב, תהיה כשהוא על הגרר המתרחק, ואתה תעמוד שם ותנפנף לו לשלום בשטרות שבידיך.
בהצלחה

יואב פולס
17-02-11, 15:14
אם יש לך מקום להחזיקו, וכנראה שיש לך, פרק את הרכב לאט לאט, ותמכור את חלקיו באיביי, ולפירוקיות בארץ. את גופת הנבלה, תוכל למכור לברזל.
תתפלא כמה חסרים חלקי פלסטיק שלמים ויפים למכוניות.
מצד שני, תנסה לפרסמו למכירה AS-IS, גם בפורומים שעוסקים במכוניות ישנות. אולי מישהו מחזיק רכב דומה מטופל ושמור, ויהיה מוכן לקנות על מנת שיהיו לו חלקי חילוף.

טל חסיד
17-02-11, 20:30
תפרסם באתר מועדון ה5 שהוא למכירה, יש שם הרבה שאוהבים את הרכב הנ"ל דרך עגב היה לי כזה רכב שנת 82
טל

Tourist
18-02-11, 02:27
במודל זה יש את ספסל הילדים המתקפל בתא המטען ?
אם כן - זרוק מחיר.

Zambia-protocol
19-02-11, 18:54
היי אנשים תודה על התגובות.
דרור עם אני יתקן ויעביר אותו טסט אני ישתמש בו בעצמי. (אני ממש צריך רכב) אבל העניין לא כלכלי בעליל.
הביטוח הדלק, (במיוחד עם מחירי הדלק היום). בקשר לכמה אני רוצה עליו ככה אני צריך לברר עם אמא שלי. הרכב היה של סבא שלי ז"ל והועבר בירושה לאמא שלי.
בוזי, כמה אתה חושב שאני יקבל עליו?
יואב, אני גם חשבתי על הרעיון הזה ונראה לי שזה מה שיהיה, אבל עדיין צריך לברר עניינים.
וטרוריסט אהה טוריסט, אתה מדבר על דגם הסטיישן. זה לא זה.
גם כזה היה לנו במשפחה. שש בטור 2.8 ליטר רכב מפלצת. הוא סיים את חייו עמוק עמוק בתוך איזה ואדי ביער בירייה . אחרי שהפכנו אותו ל"רכב יער". כמו עוד כמה רכבים.
ברק

דרור ברלי
19-02-11, 21:50
"כלכלי" זה עניין שמשתנה מבנאדם אחד למשנהו.
לא, זה לא כלכלי למי שמחפש ליישר את האוטו למצב נסיעה ולהרוויח כמה שקלים במכירה.
זה בטח לא כלכלי למי שמחשב כל דבר בחיים שלו באחוזים.
אבל למי שמחפש רכב חזק, מרווח, נוח ומאוד-מאוד אמין (למרות שהוא ישן) שישרת אותו בנאמנות עוד שנים רבות, יכול להיות שזה כן כדאי. השאלה היא מה המצב האמיתי של האוטו ובכמה אלפים של השקעה מדובר בתכל'ס.

Zambia-protocol
20-02-11, 13:02
בתכלס זה 3 שנים אחורה טסט ו4 בולמים שכל אחד 500 שקל מסרק הגה זה 1500 ש"ח לא כולל עבודה. 4 צמיגים חדשים שזה כבר תלוי איזה צמיגים בערך 400 שקל לצמיג. זה מה שאני רואה בלהסתכל ככה על הרכב. אני מאמין שיהיה צריך שמנים חדשים נוזל קירור חדש. ככה שמדובר על אזור ה6-7 עוד לפני שלקחתי אותו לטסט. ולך תדע מה ימצאו בסטס דריי שאפט ציריות תפוחים ושאר מטעמים.
אני חייב להזכיר שפעם האחרונה שנסעתי בו הוא היה על ממוצע של 1\7 ועם מחירי הדלק היום זה נראה לי מטורף.
אתה חושב שלמרות כל זה עדיף לי לתקן אותו ולהשתמש בו?
ברק

דרור ברלי
20-02-11, 14:22
שוב, לא ראיתי את האוטו, לא מכיר אותו. אתה כן מכיר אותו.
אם הוא שלם, בודי במצב טוב, לא חסרים בו פלסטיקים, כל מיני אבזרים פנימיים תקינים (מיזוג, חימום, חשמלים) וצריך לסדר רק את מה שאמרת, ואתה לא נוסע הרבה - יש מצב שזה כדאי, כי אלה מכוניות שבשימוש יומיומי ובתחזוקה מתקבלת על הדעת חיות פחות או יותר לנצח. זה מנסיון מופלא עם וולבואים במשפחה.
שוב, לדעתי בלבד. אבל אני מת על וולבואים ישנים אז אני לא דוגמה.

יגידו לך - שמע, האוטו לא שווה סכום כזה. אין טעם להשקיע בו. זה נכון. מצד שני אני מכיר מאזדה 3 מודל 2006, תקינה וטובה, שנכנסה לטיפול תקופתי שגרתי ובנוסף היה צריך לעשות ברקסים ולהחליף שני בולמים והחשבון כולל מע"מ יצא מעל 6K ש"ח. זה כן שווה? זה לא מוגזם?....
צמיגים, בלמים, בולמי זעזועים, תפוחים, צלבים/CV וכו' - אלה חלקים מתבלים. הם עולים סכומים דומים ואתה תחליף אותם בכל אוטו שנוסע. הוולבו הזה ישן, בן 24. אין לי מושג איך תוחזק לאורך חייו. כן, יש מצב שהוא יפתח כל מיני תחלואים שקשורים בזיקנה. הוא גם עמד זמן רב ללא תנועה, יש מצב לנזילות, לצינורות יבשים וסדוקים וכו' בעיות שמתפתחות במכוניות שלא זזות מהמקום.

אבל זו מכונית פשוטה מאוד, קל לתחזק ולתקן אותה לבד. אני מאמין שאפשר להעמיד אותה על הגלגלים בפחות ממה שאמרת.

בוזי
20-02-11, 22:17
אם כל כך מתחשק לך לנסוע ברכב כזה, קנה אחד זהה, נוסע ועם טסט ושמור את הנוכחי לחלפים.
יעלה פחות ותקבל יותר.
אני לא רואה דרך להשמיש את הנוכחי בפחות מכ-10K שקלים.
מה עוד שלדעתי תצטרך אישור מעבדה מוסמכת כדי לעבור טסט.

RAMURAI
20-02-11, 22:55
מה עוד שלדעתי תצטרך אישור מעבדה מוסמכת כדי לעבור טסט.

כל העיניין הזה שכולם מפחדים מאישור מעבדה זו שטות אחת רצינית.
זה אותו דבר(כמעט) כמו לעבור טסט(מיבחן רישוי) בדרך הישרה, אם הרכב באמת מסודר ומוכן לטסט אין פחד בכלל.
במיוחד שיש לך פרייבט, ולא איזה ג'יפ משונה מקצה לקצה.

בוזי
20-02-11, 23:19
יכול להיות, אבל זה עוד כסף, בירוקרטיה וזמן. וכידוע, Zman is money.

RAMURAI
21-02-11, 00:02
אם אתה "קשור" לרכב זה מצדיק את זה.

-->