PDA

צפייה בגרסה מלאה : דו"ח שלא היה

התייש
15-02-11, 15:25
תשמעו סיפור: (אני מזהיר מראש- זה קצת ארוך):
לפני כארבעה חודשים בשמונה בבוקר אני מגיע לסניף אלונית לאחר נסיעה של כדקה מנקודת המוצא.
נכנס לסניף, מסתובב קצת בין המקררים, לוקח שוקו ולחמניה, ניגש לקופה, שמאל טוק קטן עם המוכרנית ויוצא מהסניף.
אכלתי הלחמניה ושתיתי השוקו מחוץ לסניף על השולחן הקטן שהיה בסמוך והתחלתי לצעוד אל עבר המכונית שהחניתי בחניה כמה דקות קודם לכן. נכנסתי לאוטו וראיתי שיש עליי קצת פירורים. שיט, יצאתי שוב כדי להתנער ואז קרה דבר מעניין.- אני מזהה פולקווגן ג'טה תמימה למראה נכנסת במהירות אל תחתנת הדלק, עוברת דרך אזור המשאבות באופן מסוכן וחוסמת אותי ואת הרכב שלי בחריקה. יוצאת שוטרת וחובשת כובע משטרתי, היא מבקשת ממני רשיונות ואני לתומי ניגש שוב לרכב על מנת להביא לה את מבוקשה. היא לוקחת ושואלת: "למה אתה ממהר"? אני עונה לה "אני לא ממהר".
הגברת בכחול קוראת לי ניידת הסמויה ומראה לי מכשיר בשם "דבורה". לטענתה אני נסעתי במהירות מופרזת של 116 קמ"ש במקום 80 (כביש 90 - אלונית האון). לאחר קיזוז של 5 קמ"ש היא הגיעה ל 111. אני לא ממש הבנתי מה היא רוצה. לטענתה גם נסעתי מצפון לדרום ועקפתי ג'יפ בדרך, ואילו היא הגיעה מהכיוון הנגדי דרום לצפון.

- עד כמה שאני זוכר הכיוון היה הפוך ולא ממש עקפתי ג'יפ. מהרגע שעליתי על הכביש זה לקח לי בערך 45 שניות להגיע לתחנה. מתי בדיוק הספקתי לפתח מהירות כזו ומתי היא הספיקה ללכוד אותי????. לא הגבתי. היא בדקה רקורד שלי בקשר ואמרו לה שיש לי 7 דוחות מהירות קודמים. האחרון מ 2006. לדעתה זה מספיק כדי להאשים אותי והיא רשמה לי 850 ש"ח קנס. בשורת "דברי הנהג" רשמה: "אני לא ממהר".
לקחתי הנייר והמשכתי בדרכי המום - די נגמרו לי המילים ולא ממש הצלחתי עדיין להבין מה קרה.

עברו 3 חודשים בהם לא ביקשתי להישפט משום שלא מצאתי את הד"וח שנעלם בין הארגזים שבדיוק ארזתי באותה תקופה (העברת דירה). 3 ימים של טלפונים מתסכלים בניסיון להבין מי נגד מי ואיך לעזאזל יוצאים מהסלט הזה וכל הגופים לא יודעים מה לעשות. המשטרה שולחת אותי למרכז פניות נהגים בפתח תקווה שבעצמם מחזירים אותי אל משטרת ישראל וחוזר חלילה במשך שלושה ימים דיברתי עם כעשרה אנשים והמון משיבונים מעצבנים.

בסופו של דבר לאחר ואני מבין שעליי לגשת לבית המשפט על מנת להגיש לשופט בקשה מיוחדת להישפט לאחר המועד.- כך אמרה לי נציגת בית המשפט בטלפון, אני שם פעמיי לכיוון נצרת. חדר ההמתנה מצחין וספוג בריח של שטיח רטוב, אני ממתין בסבלנות לתורי וניגש אל הפקיד ומנסה להסביר לו את הצרה ולשם מה הגעתי.- הוא שולח אותי למשטרה. "תקשיב אני אומר לו. משהו לא מסתדר לי, הגעתי לכאן אחרי שווידאתי שלכאן צריך להגיע. מה ז"א אם אין לי תיק קיים אני לא יכול להישפט" ? בדוק שוב בבקשה.- הוא מנסה לנפנף אותי שוב אך אני מתעקש. לבסוף הוא מצלצל בטלפון לאיזה סוג של פקיד בכיר שיושב פחות ממטר ממנו מאחורי שולחן גדול וחוזר עם תשובה: "תעלה לקומה 3 לאדם בשם דינו מיחידת המתנדבים והוא ייעץ לך מה לעשות".

טוב, הבנתי שאני הולך להישאר פה זמן רב משחשבתי. ניגשתי לדלפק של אותו דינו- קשיש נחמד. המתנתי למעלה משעה בעמידה בתורוכשהגיע תורי הצגתי בפניו את העובדות. אחרי שהסברתי לו את המקרה 3 פעמים הוא הבין ואמר לי למלא טופס ולהגיש ב 3 העתקים בצירוף הד"וח (שכבר מצאתי אותו למזלי יומיים קודם לכן והגעתי מוכן). את כל הניירת הזו תגיש בקומה 1 אצל אותם פקידים.

- שוב חזרתי לאותו חדר קבלת קהל מצחין והמתנתי לתורי. הפקיד שטיפל בי קודם לכן כבר לא היה שם. ניגשתי אל אחד אחר. שוב הייתי צריך להסביר לו הכל מהתחלה והוא ניסה להפנות אותי למשטרה. מפה לשם- גם הוא ניגש ל "רב פקיד" שיושב בשולחן מאחור ושואל אותו מה עושים. בסוף החלטתי שאם הם לא יודעים מה לעשות אני אקח החלטות ואומר להם מה עליהם לעשות: "מר פקיד יקר, אני יודע שאין לי פה מספר תיק אבל יש לי מספר דו"ח. כבר הייתי אצל דינו ודיברתי גם עם המשטרה וגם עם ההוא שישב פה קודם לכן והוא דיבר כבר עם רב- פקיד. תראה, אני אגיד לך מה תעשה- אם אין לך מספר תיק אז תפתח לי תיק חדש בבקשה. אני לא מתכוון לשלם את הקנס ולהודות בעבירה שלא ביצעתי". הבחור פתח תיק חדש ולא נתן שום אסמכתא.

כל זה היה לפני כחודש ועדיין לא קיבלתי תגובה מבית המשפט בענייני.
מה אתם חושבים?, יש סיכוי שיצא מזה משהו או שכבר נגמר הסיפור שלי ושאני אלך לשלם כפל קנס וזהו?

יונתןמצפה
15-02-11, 16:07
אמנם אין לי תשובה בשבילך אבל כאות הזדהות הנה סיפור אחר שהסיפור שלך הזכיר לי:
בעבר הרחוק קיבלתי דו"ח ע"ס 250 ש"ח על נסיעה בכביש שמיועד לתחבורה ציבורית בב"ש. (לא שמתי לב לשלט בכניסה). כאזרח טוב שילמתי את הדוח בטרם מלאו לו 3 חודשים.
עברו מספר שנים, ומגיע לי מכתב ממשרד הרישוי/משטרה (אני כבר לא זוכר) כי הרישיון שלי לא ניתן לחידוש כי לא שילמתי את הדוח. מכיוון שעברו מספר שנים ולא היה לי מושג היכן הקבלה של אותו דוח, ומכיוון שנשאר לי ימים ספורים לחידוש הרישיון ניגשתי לשלם שוב את הדוח רק הפעם בסכום כפול- 500 ש"ח (שלפי הדוח שנשלח לי לתשלום זהו הסכום המקורי...). כמובן ששילמתי רק אחרי שנפנפו אותי במשטרה שהדוח בוודאות לא שולם ואין מה לעשות. טוב, כבר חשבתי שאני סנילי...
עברו עוד מספר שנים ומהלך סידור ניירת היסטורית מצאתי את הדוח המקורי, כולל הקבלה על התשלום ששילמתי ע"ס 250 ש"ח...
בקיצור, אני מאלה שכאבי הראש והתסכול מהמלחמה בבירוקרטיה גורמים לי לוותר מראש למרות הוכחות ברורות (בדיעבד) שהיו לי!
איך אומר ההוא מהטלוויזיה: אז... שלא יעבדו עליכם!!!
בני זוXXת

meir alony
15-02-11, 17:37
היות ויצאתי מספר פעמים זכאי ממקרים דומים אני יכול להגיד לך שהדבר הראשון שעליך לעשות במפגש עם שוטר הוא להכין כתב הגנה ושזה יהיה רשום בדו"ח שהשוטר מגיש לך.
למה הכוונה ? עצר אותי שוטר על אי מתן זכות קדימה להולכת רגל במעבר חצייה דבר שהיה שקרי, היות וידוע לי שהוא כותב בתגובת הנהג חלקי דברים שמסייעים לו ולא לך, לא אמרתי כלום עד לרגע שהוא הגיע לסעיף דברי הנהג ואז אמרתי שהולכת הרגל לא הגיע למעבר החצייה ולכן לא הייתי חייב לעצור, השוטר רשם " היא לא הגיעה אלי".
אמרתי לשוטר שאני רוצה להוסיף משהו ושהפעם ירשום מילה במילה מה שאני אומר ולא יסלף את דבריי, השוטר רשם :" השוטר משקר ורושם דברים שלא אמרתי אני אמרתי שהולכת הרגל לא הגיע למעבר החצייה"
כמובן שביקשתי להשפט, עוד לפני הדיון שאלה אותי התובעת אם אני רוצה להגיע להסדר, אמרתי שאני רוצה פיצויים על טרטור, היא אמרה שהכתב של השוטר לא קריא ולכן הם חוזרים בהם מהאשמה.

לא אלאה אותך בעוד מספר מקרים שבהם יצאתי זכאי בבית המשפט, אך לו אמרת לשוטרת לרשום שכרגע סיימת לאכול והיא מוזמנת לבדוק עם העובדים במקום ושאתה בכלל הגעת מהכיוון השני וזה היה בכלל לפני הרבה זמן והיית מתעקש שהיא תרשום את הכל בדו"ח היית יוצא זכאי.

התייש
15-02-11, 18:15
מאיר תודה,אני דווקא כן שאלתי את השוטרת למה היא כותבת "אני לא ממהר" והיא אמרה לי שזה הדבר הראשון שאמרתי.
נו ברור, היא הרי פתחה את שמפגש שלנו במשפט כמו - "לאן אתה ממהר".
הסברתי לה שהרכב בחניה והמנוע כבוי (אפילו רב בריח היה נעול על ידית ההילוכים) ואני בכלל מחוץ לרכב.
ביקשתי ממנה שתרשום שמה שהיא אומרת לא הגיוני ושהיא סתם מתנכלת.
היא סרבה לרשום את זה ובמקום זה רשמה (בחלק שנשאר אצלה) עמוד שלם.
אני מניח שהיא רשמה שם המון דברים שאמורים להוציא אותה טוב במקרה של משפט אבל אני לא קיבלתי את החלק הזה של הדוח אז אינני יודע במדויק מה רשמה שם.
אני הייתי כל כך המום מהמקרה המוזר הזה שאפילו לא הסכמתי לחתום על הדוח, פשוט לקחתי אותו ועפתי משם בלי לומר מילה ובלי לסגור את הדלת של הניידת אפילו.

אגב, המפגש השני שלי עם אותה שוטרת היה שבוע לאחר מכן בשעת לילה כשעצרה אותי לבדיקה שגרתית של סמים ואלכוהול. - כמובן שלא מצאה כלום וכמובן שגם לא זכרה את המקרה שבוע קודם לכן.

בכל אופן תודה על ההמלצה, יונתן תודה גם לך על הסיפור.
עכשיו השאלה היא איך מתקדמים מהנקודה בה אני נמצא היום והאם יש לזה סיכוי?

orend
15-02-11, 18:48
משתתף בצערך, ההודעה שלך הזכירה לי בחור מהאתר ש"נתפס" כשהוא "טס" בהיילקס אטמוספרי שנת 96 [אם אינני טועה] עם כ400K ק"מ וצמיגי 31' במהירות של 138 קמ"ש!
אגב, מישהו יודע מה קורה עם אותו מקרה?

המשוטט
15-02-11, 20:42
היום יש ברוב תחנות הדלק מצלמות ,בדוק עם החבר'ה שם אולי יש גיבוי .

התייש
16-02-11, 20:21
אני אבדוק באמת, תודה.
עוד רעיונות, מישהו?

shmil
16-02-11, 21:17
אתה יכול לנהל משפט.
בסוף, זה עלול להיות מילה שלה מול שלך.
צריך לדעת איך לחקור אותה, וגם מה היא רשמה.
פשוט זה לא יהיה.

חן צברי
17-02-11, 00:55
לוקח שוקו ולחמניה, ניגש לקופה,
שמרת קבלה? אם שילמת בכרטיס נסה לקבל מהחברה אישור על זמן ביצוע העסקה.
על הדוח עצמו אמור להיות רשום תאריך, שעה ומקום ביצוע העבירה. נסה לראות אם גם יש שעה נפרדת למתן הדוח.
תבדוק אם ניתן להוכיח סתירה מהותית בזמנים (קנית שוקו ולחמניה, יצאת לסיבוב במהירות מופרזת, עקפת ג'יפ וחזרת לתחנה בכדי לסיים את השוקו והלחמניה).

בקש מהמשטרה לקבל העתק מהדוח המלא כולל המלל שרשמה השוטרת.
מהיכרות עם הנושא, הפירוט של השוטר בדוח מיועד לסגור את כל הפינות ולמנוע אפשרות לזיכוי אפילו מחמת הספק.
רבים לא מודעים לעובדה, כמו שמאיר כבר ציין, שדברי הנהג הם כתב ההגנה הראשוני שלו ולפעמים גם משתמשים בדבריו כראיה נגדו.

לאחר מכן הייתי ממליץ לך להתייעץ עם עו"ד שיתן חוות דעת.
במידה ומדובר במילה שלך נגד המילה שלה, אולי שווה גם לשכור עו"ד שידע כיצד לבצע את החקירה של השוטרת.

התייש
18-03-11, 00:37
שמיל וחן תודה על העצות.
לא, אני לא קונה שוקו ולחמניה באשראי ולא שומר קבלות על דברים כאלו.
אגב,עד היום לא הגיעה שום תגובה מבית המשפט ואני עדיין ממתין...

moisofnik
18-03-11, 03:14
אחי,
להבנתי, תנאי למדידה ב"דבורה" כשניידת בתנועה הוא שהרכב הנמדד היה בודד בכיוון נסיעתו, וזה מתפרש כחמישים מטר לצדדים.
אם השוטרת רשמה שעקפת גיפ בעת המדידה, ברור שלא היית רכב בודד

s_n_p
18-03-11, 10:59
דו"ח עם סיקויים של 100% לצאת זכאי במשפט (בתנאי שיודעים איך להיתנהג).
אני ממליץ בחום על הספר הזה לכל נהג:
http://www.oron-law.co.il/index.asp?id=901#

אני לא מקבל אחוזים מהמחירות, ע"ד אורון היה מורא שלי במכללה.

התייש
18-03-11, 15:57
נראה אחלה ספר, אין מחיר.

-->