PDA

צפייה בגרסה מלאה : לחץ אויר בבוץ

grand
20-11-04, 22:26
שאלה אולי טיפשית שמטרידה אותי.
בצמיגים 31" (MTR במקרה זה) בבוץ מה עדיף להוריד לחץ אויר ל 20-18 ו"לצוף" כמה שיותר , או לשמור על לחץ גבוה 30-32 בכדי ליצור מגע עמוק וחזק יותר בקרקע?

האיש הזקן
20-11-04, 22:48
שאלה מעניינת. בעקרון הבוץ אחרי הגשמים הקלים שירדו בינתיים לא אמורים להיות ממש עמוק. לכן, אולי למטה יש עדיין אחיזה. נסה להשאר עם לחץ רגיל, שה MTR שלך יחפור פנימה ויתן אחיזה איפה שהו איכול. אם תתקע :( ותהיה חייב לצוף - עצור רגע ונסה להוריד דקת אוויר מכל גלגל. זאת התשובה הכי טובה שאני יכול לתת לך. :D

ארז
20-11-04, 23:26
עצור רגע ונסה להוריד דקת אוויר מכל גלגל. זאת התשובה הכי טובה שאני יכול לתת לך. :D

רוני ז, אתה עדיין חי בשנות ה60 של המאה הקודמת?
כל ונטיל מוריד כמות שונה של אוויר.....
בכל פעם שתוריד דקה אוויר תגיע לתוצאה אחרת....

אם רוצים להוריד אוויר נא להשתמש במדיד, ההבדלים יכולים להגיע לעשרות אחוזים בין גלגל לגלגל(בדוק)

מאיר רוטברג
21-11-04, 10:32
עוד שאלת תם
מנסיוני הורדת אוויר בבוץ חודר לך בוץ בין הגאנט לצמיג
התוצאה:בריחת אויר מסיבית

חנן א.
21-11-04, 11:07
מנסיוני הורדת אוויר בבוץ חודר לך בוץ בין הגאנט לצמיג
מה שמוכיח, שוב, שכל החיים זה פשרה :wink:
עוד פרמטרים לבעייה:

לטובת לחץ אוויר נמוך:ככל שלחץ האוויר נמוך יותר, הגלגל "בונה" לפניו קיר נמוך יותר, ויותר קל לו להתקדם בשטח.

לטובת לחץ אוויר גבוה:
ככל שלחץ האוויר נמוך יותר, גם הקיר שנוצר מצידיו נמוך יותר ולכן היציבות הכיוונית שלו אובדת, מה שיגרום לנטיה מוגברת להחלקה הצידה מהשביל, וכמו שכל המנוסים כאן יודעים, השקיעה, אם קורית, קורית בד"כ לא על השביל, אלא בצד השביל, לאחר שהחלקת.

לא ברור מה ניתן ללמוד מזה:
יש תיאוריה שאומרת שבבוץ רדוד, לחץ אוויר גבוה יאפשר לצמיג "לנגוס" בקרקע הקשה שמתחת לבוץ. מעולם לא ראיתי איך מישהו ששקע מנפח אוויר ומצליח לצאת מהשקיעה. את התסריט ההפוך ראיתי המון. שוקעים, מורידים אוויר, וממשיכים הלאה.

שורה תחתונה: אין. אני מוריד אוויר בכניסה לבוץ, כי זה מה שלמדתי מנסיוני.
הכי חשוב: צאו לשטח, תשקעו, תחלצו, תנסו כך, תנסו אחרת, אין תחליף לנסיון, וגם עם נסיון אתם תשקעו, זה חלק מהפאן.
בשנה הראשונה שלי עם ויטרה עם צמיגים מקוריים, חשבתי שלא ניתן לנסוע איתה בבוץ בלי לשקוע, לאחר ארבע שנים נוספות כבר חשבתי שאני בלתי מנוצח עם הויטרה בבוץ.

asafk
21-11-04, 12:29
זה מאוד משנה מה חתך וגודל הצמיג ביחס למשקל הרכב, כמו גם עומק וסוג הבוץ.
בלי להכניס אתכם יותר מדי לתאוריות, יש שני סוגי קרקע גרגרית טהורים- קרקע דביקה וקרקע לא דביקה. בקרקע הדביקה (בצורתה הטהורה זה משהו כמו חרסית רטובה או חומר), הכוח מהרכב לקרקע עובר מהקוביות, דרך החומר שנדחס מאחוריהן וביניהן. בוץ נורמלי די קרוב להגדרה של קרקע דביקה (cohesive, non frictional). לכן בצמיגי בוץ יש קוביות גדולות ומרווחות.
אבל- בצמיג לא גדול במיוחד ולא רחב במיוחד (לדוגמה, מידה 31), במקרה בו הבוץ עמוק- הרכב ישקע. למה? כי הרכב כבד. במקרה כזה הפחתת לחץ האוויר תועיל. ועוד אבל- אם הבוץ לא עמוק- הורדת לחץ האוויר תסגור את המרווחים בין הקוביות ויעבור פחות כוח לקרקע. הצמיג לא יחדור את השכבה הרכב ולא יגיע לשכבה שיש בה אחיזה. בנוסף, הפרופיל שנמשך לצד הצמיג יעבוד בכל מקרה- גם בלחץ נמוך וגם בלחץ גבוה- בגלל שהוא בכל מקרה בתוך הבוץ.
אל תשכח שצמיגים כמו MT/R במידות הקטנות (31 זו מידה קטנה) הם לא בדיוק צמיגי בוץ. הם בהחלט צמיגי שטח אגרסיביים ורב שימושיים- אבל לא מיועדים ספציפית לבוץ.
מכל מה שכתבתי, אני ממליץ אם הבוץ לא עמוק לא להוריד אוויר. אם הבוץ עמוק יותר מחצי הגלגל- תוריד אוויר ו... הרבה גז. הגלגלים יסתחררו, וככה גם ישחררו את הבוץ מבין הקוביות, וגם לאט לאט יצרו לעצמם אחיזה ו"ציפה"..

אני שונא בוץ.

אסף.

איציק - 4X6ZH
21-11-04, 12:59
אבל כאשר מורידים אויר אתה מגדיל את הסיכוי לקילוף הצמיג מהגנט .
אז בחול אין בעיה בקבוק מים ואין חול
בקרח זה לא נעים קרררר
אבל בבוץ .... גם קר גם זה לא יורד וגם אין סיכוי להעלות את הצמיג חזרה .
ואני רק מהמחשבה שהצמיג יתקלף לי לא מוריד אויר בבוץ .
איציק

בוזי
21-11-04, 13:21
אם הבוץ עמוק יותר מחצי הגלגל- תוריד אוויר ו... הרבה גז. הגלגלים יסתחררו, וככה גם ישחררו את הבוץ מבין הקוביות, וגם לאט לאט יצרו לעצמם אחיזה ו"ציפה"..

ששון מרשה לך לסחרר גלגלים ולחפור בבוץ? :lol: חכם גדול, כאן הוא לא שומע אותך....
וברצינות, נסיוני הדל הוכיח שככל שתסחרר את הגלגלים יותר (אחרי ששקעת), רק תשקע מהר יותר, איפה אני טועה?

barak4*4
21-11-04, 13:44
וברצינות, נסיוני הדל הוכיח שככל שתסחרר את הגלגלים יותר (אחרי ששקעת), רק תשקע מהר יותר, איפה אני טועה?

נכון, אם כבר שקעת, סחרור הגלגלים רק יושיב אותך יותר.
הרעיון הוא להגיע עם תנופה ומומנט ולסחרר את הגלגלים תוך כדי תנועה, כך הפרופיל באמת מתנקה ומעניק כמה אחיזה שהוא יכול (בהתאם לתנאי הבוץ כמובן). בנוסף התנופה והמומנט עוזרים לעבור קטע טובעני (תרתי משמע) במיוחד.
הבעיה בשיטה זו, במיוחד בבוץ חלק (אדמה שחורה וחרסיות) היא הסיכון שבהחלקה לא מבוקרת לתעלה בצד הדרך (במקרה הטוב) או אל תוך עץ או תהום במקרה הרע.

גם אני שונא בוץ.

מאיר רוטברג
21-11-04, 14:08
לפני שנים הורדתי אויר בגבי צין התקלף הצמיג ,ביצעתי החלפת גלגל זריזה
מה זו זריזה היתושים אכלו אותי חי
מאז לא מוריד אויר בבוץ

UNIX
21-11-04, 15:41
אם כבר שאלות בוץ מה עדיף? יחסי העברה נמוכים או גבוהים בבוץ?
נגיד נקסוס עם יחסי בעברה נמוכים מאוד לא יכול לתת הרבה בגז בבוץ , יש משהו במה שאני אומר ?

asafk
21-11-04, 16:10
אני שונא בוץ.

אסף.

אבל ממש.

אסף.

שחף110
21-11-04, 17:13
ותמיד זה נגמר בלפחות מחז"ש אחד !

ד ו ר ו ן
21-11-04, 17:33
האמת גם אני לא מבין מה ההתלהבות מבוץ,אולי כי חלק לא מבוטל מהילדות עבר עם טרקטור בבוץ,3-4 שקיעות ביום,ושקיעות של טרקטור זה מטר וחצי בוץ לעומק.

לא מבין מה כיף בזה,רק הורס,נכנס לכל סדק ומתפקד כמו משחת שחיקה.

חגי
21-11-04, 17:35
נגיד נקסוס עם יחסי בעברה נמוכים מאוד לא יכול לתת הרבה בגז בבוץ , יש משהו במה שאני אומר ?

נראה אותו נותן גז ברוורס :twisted: !!!!!!

סיפור כמו של חנן עם הויטרה ,היה לי עם הסמוראי ,פשוט סירב לשקוע !!!

מניסיון רב בבוץ (מי שמכיר אותי יודע שאני מת על בוץ) אני תמיד מוריד אויר במיוחד בהיילקס ששם ההורדה עוזרת גם ל"נוחות" .

אריה פאהן
21-11-04, 18:01
אני לא מאמין בהורדת אויר וציפה בבוץ ,בד"כ נוסעים בתוך קוליסים שנחפרו ע"י אחרים לפניך ,והורדת אויר תגרום רק להורדת מרווח הגחון ותקיעה, אני גם מסכים עם כל מה שאמרו לפני לגבי סכנת קילוף הצמיגים או צביטתם מסלעים שנמצאים מתחת לבוץ, במיוחד לאור העובדה שכדי לצלוח בוץ צריך לשמור על נהיגה מהירה ורצופה

אריה פאהן
21-11-04, 18:05
עוד משהו - אני מת על נהיגת בוץ :D , ולא זה לא דומה לטרקטורים הייתי גם בסרט הזה :D

grand
21-11-04, 18:09
האמת.
גם אני שונא! בוץ.
ובמיוחד שונא לנקות את כל המכלולים ממנו.
אבל בטיולי חורף אי אפשר להמנע מזה, תמיד יהיו מעברי בוץ במיוחד לאחר תקופה גשומה.
לצאת סתם להשתולל בבוץ - לא תודה.
עד היום, לא הורדתי אויר, שילבתי LOW הילוך DRIVE לקחתי תנופה, ועברתי במהירות גבוהה יחסית כל בוץ. אבל יש תמיד סיכון שאולי המהירות הגבוהה מדי תגרום לזריקת הרכב הצידה, או לנפילה לבור במקרה הטוב ופגישה עם סלע חבוי במיקרה הרע.

UNIX
21-11-04, 18:31
בוץ זה הדבר האמיתי !!!.

six 4 life
21-11-04, 20:29
בוץ זה חרא.

המקסימום שאני מוכן לתת- וגם זה רק אם ממש לוחצים עליי- זה טיול בוץ אחד בחורף. לא יותר מזה.

לא כזה כיף, לא מאתגר, ואני לא הכי מבין את הסטיה של להנות מהעובדה שכולך מתלכלך בבוץ אחרי שקיעה של אחד החברים- ולאחר מכן מן הסתם כל רצפת הג'יפ בפנים- מלאה בוץ.
מעטים טיולי הבוץ שנגמרים ללא הוצאות על מחז"ש/ קליפרים/ רפידות/ ואלוהים יודע מה עוד.
(הידע שלי בנזקי בוץ שאני מציין- מוגבל לסיקס. הייתי בבוץ רק עם הסיקס שלי- והלך לי שם קליפר קדמי- אבל שמעתי עוד על רבים וטובים שיוצאים ברוב המקרים עם נזק.)

בוץ לא עושה טוב לג'יפ, לא עושה טוב לנהיגה חזרה הביתה (מינימום 50 ק"ג נוספים על הג'יפ), לא עושה טוב לבודי ושות',
ולא עושה טוב לי לראות את הג'יפ שלי מלא בבוץ בכל חור.

זוהי דעתי.

אם בוץ זה הקטע שלך- לך על זה.

-ארז 8) -

נמרוד
21-11-04, 20:32
זאת החתימה החדשה שלך?!?!

אתה נודר להפיח חיים ב CJ המחולל שרכשת מסתם מישהו, נעשה אדוק למלאכה, חרד לתוצאות, כל שלב בדרך כואב בכיס אבל מרפא עוד פצע בגוף החי של המפלץ....

אלוהים אדירים, קודם אריק, ועכשיו זה...

יש לנו פה מוסד אשפוז רשמי! אני שואל - איפה הכסף?! למה אני לא מקבל שום דבר מקופות החולים שלכם?

six 4 life
21-11-04, 20:41
אם ככה- אז בריא להיות חולההה :twisted: :twisted: :twisted:

-ארז 8) -

גיא
21-11-04, 20:41
בוץ לא עושה טוב לג'יפ, לא עושה טוב לנהיגה חזרה הביתה (מינימום 50 ק"ג נוספים על הג'יפ), לא עושה טוב לבודי ושות',
-ארז 8) -

איזה סוג של טיול כן עושה טוב לג'יפ ?

וחגי, זכור לי טיול אחד לפני כמה שנים, רמת הגולן ... אתה שקעת כמו שלא שקעו לפני זה ... ואחרי זה :twisted:

six 4 life
21-11-04, 20:45
כל טיול שלא משאיר לי לחות חומצית כזו או אחרת על הבודי יותר טוב בשבילי מטיול בוץ.

והאמת?
אני מוכן לשלם נזקים על טיול ראוי ומאתגר. לא על פירפורים בבוץ ולחפש איפה לשקוע כדי להתחיל לראות מי מבין בחילוצים, ומי יודע, ולמי יש את הכננת הכי חזקה ובלה בלה בלה

טיול בוץ של כמה שעות בבוץ סמיך ודביק (לדוגמה הבוץ של הירקון)-
יגרום לך הרבה יותר נזקים מאשר טיול יבש וממוצע :twisted:

-ארז 8) -

ארז
21-11-04, 21:44
מצטער ח'ברה, אני חולה בוץ....בגלל זה אגב שאר החברים שלי לא אוהבים בוץ, הם צריכים לקום ב3 בבוקר ולבוא לחלץ אותי :P

לא מוריד אוויר בשום שוג של בוץ, אבל זה כנראה לא בגלל עיקרון כלשהו אלא עצלנות טהורה....הרי במילא בדרך כלל אני נכנס לכאלו מקומות שרק מנוף יוציא אותי משם.... :twisted:

אגב, אני גם לא מנקה אחרי הבוץ...זה בסדר, במשך הקיץ זה יפול מתישהו..... :twisted:

UNIX
21-11-04, 21:45
בפירוש לא נכון ארז.
אתה יודע בזחילת סלעים יש גם סיכוי לנזקים : תיבת הגה , תפוחים , התהפכויות וכו' .
אין טעם לפרט והלרחיב כי זה שטויות והכל תלוי בנהג , אם אתה לא אוהב בוץ אז סבבה אבל אני למשל מת על בוץ ועל זחילת סלעים , והנזק היחיד שהבוץ עושה לי זה שהמנוע שלי מתלכלך ואני ממש לא אוהב את זה :twisted: .
זחילת סלעים זה כבר סיפור אחר ואני יכול רק להגיד לך שהחלפתי עד היום הרבה מכלולים של מערכת ההיגוי בג'יפ רק בגלל זה ואני לוקח את זה בחשבון כשאני מטפס על עוד איזה סלע חדש .

six 4 life
21-11-04, 21:51
לא מוריד אוויר בשום שוג של בוץ, אבל זה כנראה לא בגלל עיקרון כלשהו אלא עצלנות טהורה....הרי במילא בדרך כלל אני נכנס לכאלו מקומות שרק מנוף יוציא אותי משם.... :twisted:
:twisted:

תזכיר לי על איזה צמיג אתה מתגלגל... :twisted: ...?

UNIX כתב:

אתה יודע בזחילת סלעים יש גם סיכוי לנזקים : תיבת הגה , תפוחים , התהפכויות וכו' .

זחילת סלעים זה כבר סיפור אחר ואני יכול רק להגיד לך שהחלפתי עד היום הרבה מכלולים של מערכת ההיגוי בג'יפ רק בגלל זה ואני לוקח את זה בחשבון כשאני מטפס על עוד איזה סלע חדש .

הכל מתחיל ונגמר בדרך שבה אתה נוהג.
ואם יורשה לי- גם בכמה אתה מחובר לרכב שלך.

-ארז 8) -

אריה פאהן
21-11-04, 23:44
טוב אם אנחנו בעיניין קשקשת בוץ ,
1. לכתוב אני לא נוסע ב......... כי זה עושה נזק ,זה נראה לי נוגד את חוקי האתר הזה :D

וברצינות ,נסיעה בגדות הירקון לגבי זה לא ממש נהיגת בוץ כייפית ,מהסיבה שבנהיגת בוץ מה שאני אוהב ,זה נסיעה מהירה ורצופה ככל האפשר ,תוך זריקות והחלקות ,בירקון זה בילתי אפשרי מהפחד של להחליק ולפול לתוך הנחל ואז אללה ירחמו ,
אז בנימה רצינית דיר בלק, גדות הירקון מסוכנות לאללה להחלקה לתוך הנחל ,זה כמו מרגרינה בעובי של 5 ס"מ

מאיר רוטברג
22-11-04, 13:15
גדות הירקון זה ממש לא כייף
ביתרונות רוחמה זה הדבר

שחר-סופה
22-11-04, 17:37
הצמיג הכי קלאסי לבוץ הוא צמיג צר וגבוה ב P.S.I בריא ככל שניתן .
אישית , אני לא מוריד אויר בבוץ ולא בשל עצלנות , אלא מפני שמנסיוני
זה הלחץ הטוב ביותר מבחינתי עבור צמיג 32" על ג'אנט אופסט ו33" כיום .
הורדת אויר בבוץ שווה מבחינתי להגדלת התנגדות ואי יכולת של הצמיג
לחפור בקרקע ע"מ להשיג את האחיזה בשכבות התחתונות הקשות יותר של
הקרקע.זו דעתי ,בנוסף כמובן ,למה שכתבו קודמיי לטובת העיניין של אי הורדת
אויר בבוץ.
six 4 life (ארז) כתב: " לא כזה כיף, לא מאתגר, ואני לא הכי מבין את הסטיה של להנות מהעובדה שכולך מתלכלך בבוץ".

ארז , לגבי הסטיה והאהבה לבוץ אני לא אכנס ...גם לדעתך האישית שאותה אני
מכבד שזה לא כיף ...אין בעיה .אבל לכתוב שזה לא מאתגר :shock: . זה אולי
חלק ממצעי השטח הכי מאתגרים ...כאן באה לידי ביטוי עבודת נהג אמיתית והמון
ידע וניסיון בשל מצב של החלקות ואי אחיזה "ושליטה" לכאורה.

שחר.

שחר-סופה
22-11-04, 17:42
עכשיו ת'שמע ארז ...אני מתחיל לחשוש מה אתה כן עושה עם הג'יפ לאחר
שניתקלתי גם בתגובתך זו לגיא : "

אנא מכם סלחו לי על הבורות מראש,
אבל מישהו יכול להסיבר לי במטוטא ממכם, מה הרעיון בלרדוף אחרי שטפונות?
מישהו יכול לתת הסבר הגיוני? זתומרת- מה כיף בזה??... אני לא מצליח להבין.
זה אומר שאם היו סופות טורנדו הייתם מהמשוגעים שרודפים אחריהם עם מצלמות ? זה הסגנון?

עכשיו באמת באמת, מה כיף בזה?
הנוף? המים? הלהרטיב את הג'יפ? מה???... באמת שאני רוצה להבין.

-ארז - 8)

תקנה כבר פרייבט !!! :lol: :twisted: :lol: .

שחר.

ארז
22-11-04, 17:49
שחר,זה בסדר, יש לו פרייבט, שחור פתוח עם צמיגי 31"(שמתקלקל כל הזמן....) :twisted:

six 4 life
22-11-04, 19:46
שחר...
אחד אוהב דיונות
אחד אוהב סלעים
אחד אוהב בוץ
אחד אוהב את כולם
איש איש והסטיה הפרטית שלו :twisted:
אולי אני צעיר מדיי כדי להבין את הכיף שבבוץ...לא יודע.
אולי בשבילי הקטע של הבלאגן מסביב לטיול בוץ, לא הכי מושך.
מאתגר אמרת? אוקיי...כנראה שלא הייתי איפה שאתה היית. ואני מתאר לעצמי שכך,לכן אני לא קובע חד משמעית ולא פוסל. פשוט לא נראה לי הכי מעניין- לא בשביל סיקס. (אבל זה כבר דיון אחר.)
ושלא תבין לא נכון- אני לא מפחד להתלכלך...ממש לא :twisted:
אבל תהיה רגוע- פרייבט אני אקנה אחריך :twisted: :twisted: :twisted: .

וארז-

שחר,זה בסדר, יש לו פרייבט, שחור פתוח עם צמיגי 31"(שמתקלקל כל הזמן....)
על אחד שהתרגל ל35 אינץ' באופן יומיומי אני לא מתפלא ששלי נראה לו כמו פרייבט :twisted:
ד"א ראיתי אותו סוף שבוע שעבר ליד הקניון בלילה. מפחיד...:)

-ארז 8) -

אלון_ק
22-11-04, 22:41

תלוי ברכב. בסמוראי אנמי וחלש, אין ספק שעדיף עם. בתנועה קדימה יש לי די והותר ברירה בין ההילוכים ומצבי הטרנספר, מה שאין לבעל סמוראי ממוצע; כשהרכב של בעל סמוראי רגיל מתחיל להשתנק, הוא עוצם עיניים, מתפלל לאלוהים, שורף 1/2 קלאץ' ומוציא את הרצועות. לי עוד יש 2 הילוכים לרדת - ואין מצב שבוץ מונע מהגלגל שלי להסתובב כי אין לי מספיק כח.
אחורה? כרגע יחס הרוורס שלי בהיי זהה לזה של סמוראי סטנדרטי. בLOW הוא אכן קצת נמוך לזה, אבל בשביל זה יש חברים... ושלא תחשוב שסמוראי רגיל שמח עם רוורס LOW שלו, כי בבוץ כבד הוא בדיוק באותה בעיה של 1 LOW - אין לו מספיק כח, הוא שורף קלאץ'. בבוץ רך יותר יהיה לו ייתרון, אבל מה לעשות - אני קצת כמו ארז, מבחינתי יש רק כיוון אחד כשזה נוגע לבוץ. קדימה.

שלא לדבר על זה שיחסי ההעברה מאפשרים לי צמיג גדול יותר, כמעט בגודל סביר (35 זה סביר :lol: ).

סוזי המשתוללת
23-11-04, 09:41
נקסוס
יש לי חדשות בשבילך
גם אם טרנספר רגיל בבוץ הכי טובעני הסמוראי עדיין יסובב גלגלים
לגבי הורדת אויר
אני תמיד מוריד אויר למעט אם אני מתעצל וזה בדוק
כבר הייתי בעשרות מצבים בבוץ כולל עם חברים עם כל רכב שעולה על דימניונכם עם נעילות ובלי עם הגבהות ובלי וכו' וכו' וכו'
תמיד מה שעשה את ההבדל בין לעבור לבין להתקע היה לחץ אויר
היו מצבים שאחרי שכבר נתקעתי בלי הורדת אויר או עם הורדה לא מסיבית הורדתי עוד אויר והרכב נסע כאילו לא היה תקוע
והנ"ל נבדק עם כל סוגי הצמיגים גבוה וצר, רחב על ג'נט רחב , רחב על ג'נט צר וכו'
מכיוון שאני נוסע אם פנימיות אין לי בעייה של פריקת גלגל/ ירידת אויר ואני יורד בד"כ ל10 שזה מקביל ל15 ברכב "נורמלי " אבל בבוץ עמוק מאד אני יורד גם ל6-7 שזה שווה ערך ל10
עכשיו למה ?
יש את השיטה האנגלית שאומרת צמיג צר וגבוה ולנהוג עם מינימום של כח (כדי למנוע החלקת גלגלים ) וזה אומר שימוש בהילוכים גבוהים יחסית גם בהתחלת נסיעה
שיטה זו מתאימה בעיקר לבוץ חלקלק ולא עמוק מגובה הסרנים ובנויה על העובדה שהצמיג חודר את שכבת הבוץ החלקלק ומגיע לקרקע מוצקה שמתחת
אבל שיטה זו לא מספיק טובה כי זה מתאים לחקלאים שלא מחפשים הרפתקאות עבירות ובורחים מכל שביל חשוד
ולכן באה השיטה האמריקאית וכמו באמריקה חזק גדול ומהר זו הדרך
צמיג רחב שיספק כושר ציפה מקסימלי עם מנוע גדול שיספק כח לסובב את הצמיג הנ"ל מהר ויספק גם פינוי בוץ יעיל וגם יכולת ציפה כדי לא להתמודד עם "קיר " בוץ שמתרומם מלפני הגלגל ומתנגד לו ולכן מהירות זה שם המשחק
צמיג שהורידו לו אויר גם מפנה את הבוץ באופן יעיל יותר מכיוון שהוא גמיש יותר (תחשבו איך מוציאים קוביית קרח מתוך תבנית ההקפאה - מפתלים את התבנית )
כל המתחרים בתחרויות העבירות מורידים אויר באופן מסיבי ולא בכדי

KOOKE
24-11-04, 22:35
גם אני מאוהבי הבוץ..

אני נועל על הדיסקו צמיגים שכביכול אידאליים לבוץ צרים וגבוהים (G90 של גודייר).

אבל בהשפעתו של שמוליק נוכחתי לדעת שגם בצמיגים אלו עדיף להוריד אויר בבוץ.

בדרך כלל לא יודעים מהו עומק הבוץ אליו אנחנו נכנסים (תרתיי משמע) ולכן בתיאוריה הצמיג הצר מגיע לקרקע הקשה ולאחיזה..במציאות לא כל כך.

מאירקה

למה להרחיק לכת עד ביתרונות רוחמה בשביל שעשועי בוץ...כשיש לך אתר בוץ אידאלי מתחת לאף...כל האיזור צפונית לרישפון ועד לתל יצחק בצפון ועד רעננה במזרח הופך לביצה אחת גדולה.

שלמה

yoavshefer
24-11-04, 22:53
עזבו לחץ אויר. שרשראות לנסיעה בשלג שמיועדות להרכבה על הגלגלים, יעשו פלאים ליכולת העבירות בבוץ! אפילו רכב 2X4 יהפוך לחיית בוץ.

אריה פאהן
24-11-04, 23:27
בוודאי יש ני שזוכר ,חורף לפני שנתיים הזמנתי אנשים לחצות את השטח אצלי אחרי הבית במושב באמצע החורף, היחידים שהצליחו היו בלייזר מוגבה עם צמיגי 33 , ופטרול מוגבה עם צמיגים 285/75/16 ,סופות ודיפנדרים עם צמיגים סטנדרטיים 31 שקעו אחרי 20-30 מ' , מה שעשה את ההבדל בין לעבור לבין להתקע זה מרווח הגחון , לכן אני לא רואה טעם להוריד אויר ובכך להוריד את מרווח הגחון

אריה פאהן
24-11-04, 23:35
נסיון לשים תמונה

http://www.jeeptrip.com/upload/6n8uknso-6.jpg

אריה פאהן
24-11-04, 23:37
http://www.jeeptrip.com/upload/6n8uknso-6.jpg

shay
25-11-04, 20:41
אוי אריה. . . היה גי"מי מודל 83 אם 33" +מוגבה +אגזוז משופר +מ"ע הצתה משופרת + קרבורטור משופר

ועוד לסים בולים מהאוסף הפרטי שלך
של הגי"מי שהיה לי ולו לכתוב שלמי ומה היה בפנים .....

shay
26-11-04, 21:59
http://alf.co.il/jeep/26-05-area/images/DSC_0148.JPG

ניסיון

נמרוד
28-11-04, 12:23
שי -אחלה תמונה - אבל איפה הבוץ?
זה בוץ:
http://www.jeepolog.com/ext_images/nimrod_mud1.jpg

חגי
28-11-04, 13:28
זה בוץ ? זה בוץ !!!

http://www.jeeptrip.com/albums/g79hfrd8-5.jpg

ד ו ר ו ן
28-11-04, 20:24
http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/d/o/r/f/i/n/k/e/l/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200408061718517626/200411282010176292/25.jpg

אריה פאהן
28-11-04, 20:42
זה לא חוכמה לצלם מכוניות עומדות בבוץ :D

http://www.jeeptrip.com/img_srv/warn598-5.jpg

נמרוד
28-11-04, 20:59
הקודם היה בתנועה (עדיין...) וגם זה בתנועה (עדיין...).
http://www.jeepolog.com/ext_images/botz_34.jpg

אגב, אני לא מחובבי הבוץ הגדולים מסיבות פרקטיות שכבר הזכירו כאן, אבל אי אפשר להכחיש את הכיף האידיוטי. ולכן עם הג'יפ שלי אני דופק טיול בוץ כבד פעם בשנתיים ומצלם הרבה. בשאר טיולי הבוץ אני מצטרף כפועל. החורף אגב הולך להיות הפעם-בשנתיים.

ד ו ר ו ן
28-11-04, 21:04
זה לא חוכמה לצלם מכוניות עומדות בבוץ :D

http://www.jeeptrip.com/img_srv/warn598-5.jpg

זה לא חוכמה לשים בולים..
אריה,
בגללך אני עוד אחשוב שאני צריך משקפיים..

shay
28-11-04, 21:27
בבקשה
אריה ...מספיק אם הבולים :lol: :lol: :lol: [/img]

http://alf.co.il/jeep/sea-and-sun/images/DVC00048.JPG

אריה פאהן
28-11-04, 22:24
OK נסיון להגיע למעטפה :D

http://imgsrv.pic4u.co.il/20ae4093d23b77b23e44758fc45f5990030000.a spx

ערן המסוקס
28-11-04, 23:44
הצילום נוראי, אבל זה הצילום היחידי שמצאתי.. תודות לקובי.ק על הצילום האיכותי... :?

http://learn.sapir.ac.il/users/www/16964/watercross.avi

yoavshefer
29-11-04, 21:47
פה אף אחד לא עובר!
http://imgsrv.pic4u.co.il/20ae40088c9c84248945e7b7d0fad430020000.a spx
http://imgsrv.pic4u.co.il/20ae40d6498ec59b464d83b4bb16aa90020000.a spx
חילוץ בעזרת מקומיים.

http://imgsrv.pic4u.co.il/20ae4067510d12586a42c4971c8e2390020000.a spx

שחר-סופה
29-11-04, 23:17
נמרוד כתב : " אגב, אני לא מחובבי הבוץ הגדולים מסיבות פרקטיות שכבר הזכירו כאן, אבל אי אפשר להכחיש את הכיף האידיוטי. ולכן עם הג'יפ שלי אני דופק טיול בוץ כבד פעם בשנתיים ומצלם הרבה. בשאר טיולי הבוץ אני מצטרף כפועל. החורף אגב הולך להיות הפעם-בשנתיים."

קדימה נמרוד ... תארגן משהו עם כמה מהחבר'ה כאן שלוקחים כדורים קבוע :twisted: :lol: ואני מבטיח להגיע...

שחר.

סוזי המשתוללת
30-11-04, 09:25
חכו עוד כמה ימי גשם טובים וניפגש ביער חדרה
זה באמצע הדרך ויש בוץ מספיק לכולם כולל כמה תעלות נחמדות :lol: ושבילי מיים / בוץ שיאתגרו את רובנו :P

חגי
30-11-04, 12:38
סוזי

אני מבין שכפר ברוך או כפר יהושע קטן עליך כבר !!!

סוזי המשתוללת
03-12-04, 23:48
להיפך
לא קטן בכלל רק יש בעייה קטנה
אין מספיק משוגעים שיבואו איתי :P
בד"כ כולם משתפנים ויוצא שרק אני ממש מנסה :P

KOOKE
11-12-04, 19:10
שמוליק

אני לא השתפנתי דווקא אני היחידי שניסה את אתגר הבוץ האחרון ביער חדרה..נתקעתי אחרי המטר הראשון אבל ניסיתי.. :lol: :lol: :lol:

האחרים כולל אתה...עזוב, מאוחר חושך... :roll: :roll: :roll:

בקיצור, כרגע ג'יפלס...אם אצליח לארגן ג'יפ כמו שאני רוצה...בשמחה אצטרף לשידור חוזר ביער חדרה..

שלמה

-->