PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחשבים. על הפרק העתקת דיסק הפעלה.

shmil
16-02-11, 00:40
קיבלתי רמז מוצק ותחושה שההארד דיסק שלי, 320GB, בדרך לנפןח את נשמתו.
אל חשש. כל החומר האישי כבר מגובה.

במטרה למנוע מעצמי התקנות ועיסוק ארוך בכוונון של כל התכנות הרבות,קניתי הארד דיסק נוסף של חצי טרה, התקנתי עליו מחיצה בגודל זהה למחיצת ההפעלה בהארד דיסק הנוכחי, ובעזרת נורטון גוסט העתקתי את כל מחיצת ההפעלה לדיסק החדש.
כולל MBR וכולל האופציה להפוך אותו ל-bootable.
אך אויה - כשאני מנסה להעלות ממנו, הוא מראה את ה"מונה" הכחול עם הסמל במסך השחור, ועובר ונעצר במסך תכלת שכתוב עליו וינדוס XP, ולא מוכן להמשיך משם.

היכן אני טועה?
איפה הפתרון?

בומס הקופץ
16-02-11, 03:34
זה לא מה אתה לא עשית לא נכון זה מה מיקרוסופט לא עשו נכון.
אני מניח שההתקנה שלך היא די ישנה. בתחילת דרכו של ה XP מיקרוסופט החליטו שהדרך הטובה ביותר לוודא בצורה אמיתית שהמחשב הזה שלך, היא, לקחת את ה ID של כל רכיב שיושב במחשב שלך לבנות ממנו איזה קוד שנשלח אליהם, והם מהקוד הזה יצרו את ה key שהיית צריך להכניס למחשב. הבעיות התחילו כשאנשים החליפו חומרה. ואז הקוד המקורי לא ענה ל ID שסיפקה המערכת, ותקע המון אנשים. הם שינו את זה ב SP1. אבל אם ויתרת על עידכונים מסוימים או לחילופין לא התקנת את החבילות עדכונים המלאות אז קורה שנשארים עם הבעיה הזאת.

אחרי החפירה הפתרון לזה פה:http://hotfile.com/dl/49377669/44a2b8d/

ואם אין לך sp3 אז תגגל windows xp activator ותחפש לגרסה המתאימה לך.

אם ה windows חוקי אז אתה פשוט צריך לפי ההוראות שהם משאירים לך בחמש שניות שלפני ההפעלה.

grand
16-02-11, 07:46
צורת העבודה שלך עם ה GHOST במיקרה שלך שגויה, עדיף לשכפל את כל הדיסק קומפלט איך שהוא (CLONE) . ולא העתקה לפי מחיצות.

shmil
16-02-11, 09:53
רמי -
הסבר בבקשה איך עושים, והם אפשר לעשות קלון גם אם שני ההארדיסקים לא באותו גודל?

בומס-
המחשב נשאר אותו מחשב, החומרה לא השתנתה, למעט ההארד דיסק.
מערכת ההפעלה היא XP SP2
והיא עובדת מצויין.
אין לי שום הוראות שראיתי לפני הפעלה.

נדב42
16-02-11, 12:02
שמיל,

אפשר לעשות Clone כל עוד הדיסק החדש זהה בגודל או גדול יותר. את המקום הנוסף תוכל לנצל אח"כ כמחיצה שנייה (אות כונן נוספת)
אני יודע שגם Norton Ghost וגם Acronis תומכים באפשרות הזו, אבל שנים רבות חלפו מאז עבדתי איתן לאחרונה (אני איש Unix...), כך שאני לא יודע להנחות אותך שלב-אחרי-שלב.

אם תרצה לקפוץ אלי איזה ערב (לכפ"ס), אשמח להעתיק עבורך את הדיסק, ללא תשלום כמובן ...

נדב.

shmil
16-02-11, 12:11
ההארדיסק הישן מחולק מיום בריאתו אצלי ל-3 מחיצות.
אז לא ברור לי מה ההבדל בין העתקת מחיצה אחת, שזה מה שביצעתי, להעתקה של שלושתן.

במחשבה נוספת - יכול להיות שהעובדה שהעתקה בוצעה על מחיצת ההפעלה בזמן פעולהממנה, ואזקבציה קצת שונים מאשר בזמן שהיא לא זו שפועלת-
יכול להיות שזה הגורם לבעייה?

תודה נדב, אין לי בעיייה עם ההעתקה, יש לי בעיייה עם התוצאה שלה... :)

עירא
16-02-11, 12:45
ממה שאני זוכר מה- GHOST (אני מעדיף את האקרוניקס) הוא אמור לבצע את ההעתקה לאחר הפעלה מחדש של המחשב (לאחר שהוא יוצר מחיצת הפעלה חדשה והפעלה של המחשב היא ממנה).
תנסה להתאים את ההוראות מהקישור הבא לגירסה של ה-GHOST שיש לך.
http://www.bay-wolf.com/ghostclone.htm

עירא

grand
16-02-11, 13:03
3 אפשרויות...
נתחיל בכך שקשה לגבות מע' הפעלה וחומר מאותו מחשב וWINDOWS, צריך לעשות את הפעולה מבחוץ.

1. לחבר את 2 הדיסקים למחשב אחר, ואז לבצע העתקה מלאה.
2.לעלות דרך ה CD-ROM שלך מע' הפעלה חיצונית כמו MINI-PE ואז לבצע.
3. להגיע לבעל מקצוע שיעשה לך את העבודה.

עירא
16-02-11, 13:17
4. שימוש בתוכנה מתאימה(גוסט אקרוניקס וכו'), שמבצעת את אותו הדבר כמו אופציה 2 (רק בקלות רבה) ולמעשה נמצאת בשימוש אצל חלק נכבד בהמוצעים באופציה 3.

עירא

shmil
16-02-11, 13:50
לא עירא, הגוסט V14 שיש לי עובדת מבפנים, לא כמו הפרטיטישן מאגיק שעובדת מבחוץ.

3 אפשרויות...
נתחיל בכך שקשה לגבות מע' הפעלה וחומר מאותו מחשב וWINDOWS, צריך לעשות את הפעולה מבחוץ. ולכן שאלתי אם יש דרך בעזרת התכנות שברשותי.

1. לחבר את 2 הדיסקים למחשב אחר, ואז לבצע העתקה מלאה. יכול להיות שזה מה שאבצע בסוף....
2.לעלות דרך ה CD-ROM שלך מע' הפעלה חיצונית כמו MINI-PE ואז לבצע. לא מכיר
3. להגיע לבעל מקצוע שיעשה לך את העבודה - הלו, רמי, להזכיר לך איפה אנחנו נמצאים, או לשלוח אותך למוסך בפעם הבאה שתעלה נושא מכאני;)? ;) ;).

עירא
16-02-11, 14:34
כמו שכתבתי בהודעה הראשונה, התוכנה האחרונה של חברת נורטון שעבדתי איתה הייתה הנורטון קומנדר וזה היה מזמן. את ההעתקות של ההרדיסקים אני עושה עם אקרוניקס (גרסא ישנה) וזה עובד בקלות רבה.

אין לי הרבה לחדש בנושא של הנורטון, חוץ מלוודא שעקבת אחרי ההנחיות שמופיעות בעמוד 171 והלאה.
ftp://ftp.symantec.com/public/english_us_canada/products/ghost/14/manuals/ngh_14_user_guide.pdf

שיהיה בהצלחה

shmil
16-02-11, 14:42
בודאי שלפי ההנחיות ולפי טבלה 15 שם.

מכל מקום, לאור הערתו של רמי, ברגעים אלו אני מאחד ממחשבי הילדים, והמחשחב שלי קיבל הארדיסק IDE
ישן כדי לקבל עליו מערכת הפעלה, והעתקת שני הסאטות מאחד לשני תהיה לא במצב שהוינדוס בהם פועל.
נראה מה ייילד.

shmil
16-02-11, 15:54
הסתיים.
בדרך שציינתי בפוסט הקודם.
עובד.
עכשיו יש גיבוי מושלם גם לכל התכנות וההפעלות.

לא היה צורך להעתיק את כל המחיצות, רק את מחיצת ההפעלה.

ועקיצה נוספת לרמי -
שים לב, שעה ועשרים טוטאל, להתקנת וינדוס, התקנת גוסט וההעתקה עצמה.
לכמה זמן הייתי משבית את המחשב, שלא לדבר על דלק וזמני נסיעה אם הייתי הולך לבעל מקצוע?
גיפולוג, רמי, ג'יפולוג.

grand
16-02-11, 18:42
כל הכבוד שמיל.

עניין של גישה, אתה יודע... יש כאלה אנשים שיודעים להחליף מנוע בגיפ אבל לא מסוגלים לפרק מחשב.....
חוץ מזה ממה אנשים כמוני יתפרנסו??

yes1952
17-02-11, 07:42
שמיל הסבלנות משתלמת
ועכשיו שאלה קצת חוצפתית
האם יש דרך לגבות את ה-ghost שלך ולקבל את הגיבוי?
תודה
יוסי

shmil
17-02-11, 08:23
השאלה קצת לא בהירה לי:
מה תעשה עם הגיבוי של המחשב שלי, הוא הרי לא יעבוד על מחשב אחר.

yes1952
17-02-11, 08:36
שמיל ידידי
אינני צריך את הגיבוי שלך
אני זקוק ל-ghost
העותק שלי כבר לא עובד(ה -cdקיבל עובש-הוא די ישן)
יוסי-052-8846388

-->