PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיה במגבים (ווישרים) סמוראי 91

samuraiDP
16-02-11, 11:12
הבעיה החלה לפני שבועיים, המגבים חדלו לעבוד ואחרי שכנוע ידני הם חזרו לעבוד...
השבוע שוב חזרה התופעה אבל שכנוע כבר לא מועיל.

ממה שאני מבין זו בעיה כלשהי במנוע המגבים, שאלתי היא איך להשיג אחד כזה (מה המחיר?) ומה הפרוצדורה להחלפה?? יש עוד דברים שכדאי לעשות על הדרך??

תודה,
דרור

התייש
16-02-11, 19:02
למה אתה בטוח שזה מהמנוע?, בדקת שהמנופים לא הסתבכו?
המנוע של הוישרים נמצא בדשבורד בצד הנוסע ואם יש לך כיסוי לפתח עליון בדשבורד (אצלי ב 95 סגור היה) אז זו ממש לא בעיה להגיע אל המנוע- תרים את המכסה.
הרכיב הזה ניתן לשיפוץ בדרך כלל - תעשה חיפוש נראה לי שיש על זה חומר באתר.
חדש\ משומש תמיד אפשר לקנות.

zahi madhala
16-02-11, 19:15
אני תקלתי גם במצב שהציר של המגב בחלון תפוס

MOALEM
16-02-11, 23:56
אם הסמו פתוח, אין פשוט מזה. פשוט תניח את השמשה על מכסה המנוע, נתק ע"י דחיפה בעזרת מברג את זרוע המגב מגלגל המנוע החשמלי.
אין באמת צורך לתאר או להסביר זאת, כשתראה תבין.
"תפעיל" את הוישרים ותראה אם המנוע מסתובב בצורה תקינה.
בין אם כן, או לא, אם כבר אתה שם, שמן וגרז את כול המפרקים.

samuraiDP
17-02-11, 15:09
צהריים טובים,
מועלם תודה על התגובה זה נתן לי כיוון רציני איך להגיע למקום,
פתחתי את העסק והגעתי כמובן למנוע ולשני החורים שדרכם אפשר לטפל בכל מערכת המנועים.
המנוע (לא כמו שתיארתי לעצמי) עובד, ושוב עם עזרה ידנית שלי היה ניתן להזיז את המגבים באופן די פשוט - בכל זאת לדעתי במשך 19 שנה אף אחד לא טיפל באזור והכל מלא באבק,
עם כל זה זיהיתי שהבעיה היא לא שם - כנראה שמתישהו במהלך הידיים הקודמות בוצע תיקון פחחות (אפשר לראות בתמונות) בדיוק במקום שבו יושב אחד המגבים,
עקב כך, הזרוע אמנם זזה על ידי המנוע אבל הציר שעליו יושבת הזרוע משוחרר ומסתובב יחד איתה ולכן זה מפריע לפעולה תקינה של המגבים... (סימנתי באדום בתמונה)

למישהו יש רעיון איך מקבעים אותו שוב? הכיוון הראשון שאני רואה זה תיקון פחחות רציני באזור כמו שצריך,
השאלה היא מי מסוגל לעשות כזה דבר...

תודה מראש,
דרור

gmike
18-02-11, 00:18
אולי לא חייב פחחות..
תראה את זה http://www.lowrangeoffroad.com/windshield-wiper-braces.html
אתה לא חייב להזמין משם, 2 חתיכות אלומיניום\פח\נירוסטה, מקדח כוס, דיסק 4.5" או ג'יגסו וקצת עבודה ויש לך זוג תמיכות כאלה לתפארת.

MOALEM
18-02-11, 08:56
+1
אין פשוט מזה.
תמיד מרגיז אותי לראות איך אנשים מזניחים את הרכבים שלהם בצורה כזאת מגעילה. אני יודע שהתגובה אינה תשובה לנושא, אבל זה פשוט מרגיז!

samuraiDP
18-02-11, 09:17
תודה על התגובות!

האם לדעתכם דבר כזה עדיף?

http://www2.izook.com/?page_id=385

תודה,
דרור

gmike
18-02-11, 10:24
תשים לב שבפתרון השני, לפחות לפי התמונות, לא ניתן לקפל את החלון אחרי ההתקנה. תושבות הפנסים מפריעות.
קח את זה בחשבון אם אתה נוהג לקפל אותו בקיץ.
חוץ מזה, לדעתי זה פחות יפה..

samuraiDP
18-02-11, 10:27
הכוונה היא לייצר אחד בעצמי ככה שאין בעיה לקפל את החלון,
לא נראה לי ששווה להשקיע מעל 100 דולר בשביל משהו שדי פשוט לייצר בעצמי...

gmike
18-02-11, 10:38
זה גם מה שאני חושב.
דבר נוסף- בחיבור לפח הרכב, תמיד עדיף להשתמש בניטים ולא בברגים קודחים, יש להם נטייה להשתחרר בויברציות בשטח.

ishc
18-02-11, 13:02
תודה על התגובות!

האם לדעתכם דבר כזה עדיף?

http://www2.izook.com/?page_id=385

תודה,
דרור

זה OVER KILL מכוער

samuraiDP
18-02-11, 15:56
אם זה מכוער זה פחות חשוב, לדעתי אני אעשה את זה בצבע לבן (הצבע של הרכב..) ובקושי יראו את זה (בתקווה).

לגבי אוברקיל, הרעיון הוא לייצר משהו שיפתור את הבעיות אחת ולתמיד ובגלל שכבר היה תיקון פחחות (גרוע למדי לדעתי הלא מלומדת) אני חושב שצריך פלאח גדול שיחזיק שם את הכל...

דרך אגב, אם לא רואים בתמונה - התיקון שקיים כבר מתחיל להסדק...

תודה,
דרור

misha_k
19-02-11, 16:54
תראה רק שאתה מנקה את האזור כמו שצריך ואוטם את החיבור בין הפס הזה לרכב אחרת תיווצר לך שם חלודה מפה ועד להודעה חדשה... בדומה למה שקורה עם רוקר פאנלים
בעיקר אם כבר עכשיו יש שם חלודה...

-->