PDA

צפייה בגרסה מלאה : שניה לפני התקנת הנעילות - זקוק ליעוץ - נעילה אוטומטית מקדימה

barak4*4
21-11-04, 10:58
בשעה טובה ומוצלחת הגיעו מארה"ב 2 הנעילות שלי: קידמית אוטומטית של פאוור-טרקס, דגם לוקרייט ואחורית no slip, גם כן של פאוור-טרקס.
לפתע אני שומע דיבורים על כך כי אין באפשרותי לסוע במצב של 4X4 בכביש (או מצע קשה אחר) וזאת בשל הנעילה הקדמית.
למי ששואל למה לי 4X4 בכביש, אציין כי בכביש רטוב (במיוחד לאחר הגשמים הראשונים) אני נוסע במצב זה, במיוחד בשל העדר האחיזה שמוסף על ידי צמיגי ה-MT שלי.
אז כמה שאלות לצורך סדר בבלאגאן שלי:
1. לפי הבנתי כל הרעיון הוא שיחרור של הנעילה בפניות על ידי "מנגנון ראצ'ט". מאחור זה עובד, אז מה הבעיה מלפנים? האם הנעילה הקדמית לא "משתחררת" בעת פניה (כמו האחורית)?

2.האם התקנת 2 הנעילות מחייבת אותי להיות במצב של 2X4 כל הזמן ושילוב ל 4X4 רק לפני מעלה / מכשול קשה?

3.מה לגבי נסיעת שבילים מהירה, אין יותר 4X4?

התבלבלתי לגמרי. להתקין את הקדמית? לא להתקין? :oops:
זה עובד? לא עובד?

אשמח לשמוע בעיקר ממי שמשתמש בקונפיגורציה כזו של 2 נעילות אוטומטיות (דרור ברילי, ציפור קטנה לחשה לי שאתה נמצא בקטגוריה זו.)

הצילו :!: :!: :!:

תודה

ברק :oops: :shock:

נמרוד
21-11-04, 11:04
לא מעט מאיתנו משתמשים בקונפיגורציה כזאת. בסיקסים, בסופות ובסמוראים - הייתי אומר אפילו שרוב גדול של בעלי הרכבים האלו (הנעולים כמובן).
בכביש אני תמיד ב2X4, גם רטוב. לא ראיתי אף פעם סיבה לשלב ל4X4 על הכביש.

בשטח, אתה יכול לסוע ב4X4, אין בעייה רצינית. אתה תרגיש שינוי מסויים בתחושת ההגה, והגבלה על קוטר הסיבוב כשאתה משולב.

AvigdorAharon
21-11-04, 11:12
גם אני נוסע כפול נעילות אוטומטיות.
לגבי 4X4 בכביש רטוב, אתה צודק, אבל אני לא זוכר את עצמי נוסע כך (אולי עצלנות...).
לגבי הנעילה הקדמית, היא משתחררת כמו האחורית אבל ההיגוי הוא קשה בזמן שילוב הניעלה.
לגבי השאלה שלך אם להתקין או לא:
אני קניתי את הרכב כפול נעילות. עם ההיתי צריך להרכיב נעילות, יכול להיות שהייתי מסתפק באחורית, אך יכול להיות שגם לא, קשה לי לענות.
לעיניינך, אם כבר קנית, לדעתי תרכיב.

...My Two Cents

אביגדור

barak4*4
21-11-04, 11:20
אביגדור ונמרוד, כשכתבתי "יעוץ מהיר", לא חשבתי שזה יהיה כל כך מהיר, כל הכבוד.
אני עדיין לא רגוע, הרגשה של היגוי קצת קשה לא מפחידה אותי. השאלה היא האם ניתן לבצע פניית פרסה למשל כאשר אני משולב?
האם אפשר לסוע משולב בכביש (מנמרוד אני מבין שבשטח אפשר)?
האם הנעילה הקדמית משתחררת בפניה, או שהיא נשארת נעולה ו"מפרקת" את שאר המכלולים?

וכן, בגשם אני נוסע משולב (פחדן....)

חנן א.
21-11-04, 11:33
האם הנעילה הקדמית משתחררת בפניה, או שהיא נשארת נעולה ו"מפרקת" את שאר המכלולים?

היא תשתחרר, אבל בהתאם לאופי פעולתה היא תניע רק את הגלגל הפנימי בפניה ולא את שני הגלגלים. זה לא ישבור לך מכלולים, אבל זה יציק לך בהגה במצע עם אחיזה טובה.

AvigdorAharon
21-11-04, 11:37
וכן, בגשם אני נוסע משולב (פחדן....)

זה פתרון מעולה, אני פשוט עצלן מדי...
תמשיך כך.
אם תרצה, ואתה לא גר רחוק, בא לסיבוב ותבין את ההרגשה.

אביגדור

אלון_ק
21-11-04, 14:17
יש סיבה אחרת לא לנסוע על כביש עם נעילה קדמית אוט' מופעלת. קל מאוד להפעיל או לנתק את הנעילה (האוטומטית, כן כן) ע"י שימוש נכון במצערת. באותה מידה, קל להפעיל ולנתק אותה ע"י שימוש לא נכון במצערת, בפרט בסרן הקדמי בזמן האצה. בפשטות, אתה בהחלט עשוי לנעול אותה בטעות. 2 סרנים שננעלים על כביש בבת אחת בזמן סיבוב = התהפכות די בטוחה.

זה לא צריך להפחיד אותך. אתה תגלה מהר מאוד למה אני מתכוון (לפחות, בסרן האחורי) וכמה זה קל לשלוט בזה, גם עם צמיגי שטח על כביש רטוב. אבל עד שאתה לא מבין על מה אני מדבר, אל תנעל קדמית (במקרה שלך, 4X4) בכביש.

אחרי שתרכיב נעילה אחורית, לך לדרך עפר הקרובה למקום מגוריך ובצע עליה פניה חדה בסל"ד גבוה, אבל כשהסל"ד מותאם למהירות שהיית בה כשנכנסת לפניה (ז"א שאתה לא מאיץ או מאיט). הרכב יגיב כרגיל. אם תבצע את אותה הפניה יותר לאט אבל תו"כ תאוצה בשאיפה להגיע לאותו הסל"ד והמהירות הקודמים, הרכב ינעל אחורית ואתה תיכנס מייד להיגוי יתר. אחרי שתבצע את זה כמה פעמים, אתה תבין כמה גז דרוש כדי לנעול את הנעילה בזמן סיבוב. זה מינון שונה לסרן הקדמי, אבל העקרון זהה. רק קח בחשבון שמה שנכון לכביש עפר לא נכון לכביש, לכביש רטוב, בוץ או כל משטח אחר בו מקדם החיכוך שונה מזה שהתאמנת בו.

שחר-סופה
21-11-04, 22:09
כמעט בלתי אפשרי ובלתי נסבל ליסוע על כביש משולב 4X4 עם נעילה קדמית.
ולאוו דווקא אוטומטית.כל נעילה.ישר , לא מורגש כמעט ,אך כל סטיה וניסיון
היגוי מתבטא בחוסר רצון מוחלט. לא מומלץ כלל לטעמי גם מבחינת עומס והרס
מכלולים במצב הנ"ל.
עכשיו לגבי נסיעת שבילים מהירה ...מה הטעם לשלב ...ההיפך , אני אוהב מאד
את המצב של 2X4 ונעול מאחור אוטומטית . מבחינת הבטיחות- כן , אתה צודק .
אבל מה לעשות ...זאת הפשרה.4X4 HI בהחלט תוכל לשלב בשטח לנסיעת שבילים
מהירה בתנאי שלשטח עליו אתה נע אין מצע קשה כגון : כורכר , סחף נחלים ,
בוץ קל וכו' ...זאת דעתי האישית ומניסיוני .

שחר.

דרור ברלי
21-11-04, 22:43
אני בדעה של שחר.
מאוד לא נעים וכמעט בלתי אפשרי, לנסוע משולב ב-4X4 על כביש עם נעילה קדמית אוטומטית. נקודה. זה מרגיש ממש לא טוב, כמעט ואין לך היגוי, כמעט בלתי אפשרי לבצע פניית פרסה בכל מצב, ואני אישית ממש לא ממליץ.
מצד שני, אני גם לא משלב 4X4 על כביש ברכב ללא דיפרנציאל מרכזי כמעט בשום מצב. בשביל מה? שילבתי 4X4 על כביש בסופה שלי רק כשנסעתי על כבישים מכוסי שלג וקרח. כמה ימים כאלה יש לנו בישראל?
מרגיש פחות בטוח? סע יותר לאט. זה ג'יפ, לא אימפרזה טורבו.
מעבר לזה, לנעילות האוטומטיות יש גם השפעה מורגשת, ולא לטובה, בבלימת חירום. תתרגל לנסוע אחרת - לאט יותר, זורם יותר, עגול יותר. פחות האצות ובלימות אגרסיביות.

דעה לסיכום? אני בעד הנעילות, אבל בחוכמה, צעד אחרי צעד. תרכיב קודם כל נעילה אחורית, סע כמה שבועות/חודשים ותתרגל לשינוי בהתנהגות הרכב, ואחר כך תרכיב גם קדמית. היתרונות בשטח מאפילים על החסרון הקל (ויתור על 4X4 בכביש), ואתה לא תרצה לחזור יותר, לעולם, לרכב שטח נטול נעילות.

שאולי
21-11-04, 23:02
שלום !
מחזק את דברי קודמי , אין שום סיבה לא להתקין שתי נעילות , ואין שום סיבה לשלב בכביש , ולעניות דעתי, גם ברובו המכריע של כל טיול ............ אני אישית התקנתי שתי נעילות במקביל , ולא נתקלתי בשום בעיה ......... וגם לך בהכרת המגבלות ובנהיגה "בוגרת " [ כפי שכתב דרור, זה ג'יפ ולא אימפרזה ] לא צריכה להיות שום בעיה
רק בריאות
שאולי

זאביק
22-11-04, 10:23
ולא לשכוח, שתמיד אתה יכול לפרק את הנעילה (תשמור את קרבי הדיפ' המקורי), ולמכור כמעט ללא הפסד.

אייל
22-11-04, 11:51
יש לך ספק - קח סיבוב ברכב כזה שנעול קדימה אחורה.
אם אתה מאזור הצפון - אתה מוזמן לנסות.

t_uri
22-11-04, 18:18
שים לב:

מצד שני, אני גם לא משלב 4X4 על כביש ברכב ללא דיפרנציאל מרכזי כמעט בשום מצב. בשביל מה? שילבתי 4X4 על כביש בסופה שלי רק כשנסעתי על כבישים מכוסי שלג וקרח. כמה ימים כאלה יש לנו בישראל?

רכבים ללא דיפרנציאל מרכזי לא נועדו ליסוע ב-4X4 על הכביש. אתה יכול לשבור משהו בשרשרת ההינע (כנראה איזה גג"ש בטרנספר).

אורי טל.

AvigdorAharon
22-11-04, 22:25
אורי,

רכבים ללא דיפרנציאל מרכזי לא נועדו ליסוע ב-4X4 על הכביש. אתה יכול לשבור משהו בשרשרת ההינע (כנראה איזה גג"ש בטרנספר).

הרשה לי לחלוק על משפט זה:
במקרים מסוימים (כמות נכבדה של חול על הכביש או גשם חזק מאוד) כדאי מאוד לנסוע ב 4X4 משולב בסופה \ CJ.
כמובן, רכבים לא נעולים!

אביגדור

skhaikin
23-11-04, 02:58
אזזז.... מה נסגר ? התקנת או לא ?

אני בדיוק לפני השלב הזה בעצמי (שזה אומר שחזרתי מארה"ב בשלום עם שתי הנעילות במזוודה... שלום לכולם, כיף לראותכם שוב ! )

barak4*4
23-11-04, 08:03
ברוך הבא סרגי. אז עשית יבוא "מיכאל גורולובסקי" הא?
בכל אופן תקרא את זה ותבין איפה אני עומד:

הג'יפ על בלוקים, נפתח הדיפרנציאל להתקנת הנעילה האחורית ו...... חושך בעינים
כנראה שבעבר היה מותקן סוג של דיפרנציאל מוגבל החלקה, הנ"ל בנתיים התפרק בתוך הביצה ושרידיו שוחים בשמן עכור
הבעיה היא שאין בפנים את בית הסטליט.
דרוש בית סטליט לסרן דנה 44:
מחירים?
חדש או משומש?
עלויות?
די דחוף (הג'יפ מושבת).

תודה ברק.

כל הזיין בפתיחת בית דיפרנציאל!!!!!

אני עדיין מחכה לתגובה ממשהו :roll: ....
הג'יפ מפורק ומחכה.... :cry:

t_uri
23-11-04, 13:10
בסדר. לא נתווכח על זה. רק כדאי לא ליסוע ככה על משטח בעל אחיזה גבוהה (כמו אספלט יבש)

אורי טל.

asafk
23-11-04, 23:29
יאללה, חלאס לקשקש. תרכיב את שתי הנעילות. אל תיסע 4X4 בכביש. סע בכל מקרה בזהירות ותנסה להבין בכמה גז כל אחת מהן משתחררת (כמה סיבובים מסביב לכיכר קרובה לבית- אתה תבין לבד... קח ת'זמן להבין את השינוי ולהתרגל.
אם תצליח לחיות עם זה (אל תיקחו את זה מילולית מדי, בסדר? )- הסתדרת. אם לא- תפרק את הקדמית ותמכור למישהו שכן יכול.

אסף.

skhaikin
23-11-04, 23:37
אסף, הבחור תקוע, איזה קשקושים אתה מדבר ? קצת רחמנות :cry:

אם התכוונת אלי - נראה לך שהייתי סוחב את כל הדרך מחוף מזרחי למערבי וחזרה את שתי הנעילות בשביל לא להתקין את שתיהן ??? לא במקרה שלי :lol:

asafk
23-11-04, 23:43
אם התכוונת אלי - נראה לך שהייתי סוחב את כל הדרך מחוף מזרחי למערבי וחזרה את שתי הנעילות בשביל לא להתקין את שתיהן ??? לא במקרה שלי :lol:

אז בסדר... כי לרגע היה נראה לי שגם אתה במהססים...

אסף.

barak4*4
24-11-04, 08:49
טוב, טוב, כולם להרגע ולנשום קצת אוויר.

בעיית הסרן האחורי נפתרה והנעילה הותקנה. :D

עוד לא התקנתי את הנעילה הקדמית משום שקודם רציתי להרגיש איך הרכב מתנהג עם נעילה אחורית.
המסקנה כרגע, שבכביש, עם הנהיגה שלי (רגועה מאוד), הנעילה כמעט ואינה מורגשת.

ביום חמישי (מחר) תתוקן הנעילה הקדמית. זה לא שתכננתי לא להתקין אותה, או כמו שסרגי אמר:
נראה לך שהייתי סוחב את כל הדרך מחוף מזרחי למערבי וחזרה את שתי הנעילות בשביל לא להתקין את שתיהן ??? לא במקרה שלי

פשוט הייתי צריך את חוות הדעת של אלו המשתמשים בקונפיגורציה זו.
התגובות של כולם כאן עזרו מאוד, בנוסף שיחת הרגעה טלפונית עם נמרוד סגרה את כל הקצוות.
אני רק מקווה שעם פתיחת הסרן הקדמי לא תתגלה קופת שרצים כמו באחורי :roll:

רשמים בהמשך.

ברק

-->