PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכב שעלה באש

אבי פרץ
21-11-04, 22:40
שאלה ? שילדת רכב[אונימוג] עלתה באש 2צמיגים מלאים קדמיים התכלו לגמרי אני סבור שהיתה טמפ' גבוהה,מהחום הקפיצים קרסו חלק מחלקי אלומיניום נמסו ראש היה מפורק מלפני ההצתה האם שאר חלקי המנוע וסרן הקדמי הלכו או צריך לפרק ולהציל משהו וגם האם
פרוק שלחלקים שנשרפו הוא בעייתי
תודה ..אבי

asafk
21-11-04, 22:55
אבי,
מהנסיון שלי בשיקום כלי רכב שעלו באש:
1. פירוק המנוע + סרן + תיבת הגה וכו'- כל מה שחשוד שנפגע, החלפת כל המחזירי שמן והרצה. על המנוע תחליף את כל צנרת השמן, דלק, ורתמת חשמל. אם הפלדה לא שרופה, סביר שההאוזינג של הסרן/ הבלוק מנוע לא נפסלו. אם רואים שהפלדה עברה התכה על פני השטח (חלודה לעומק, צבע איננו)- זה אבוד.
2. האם השלדה פסולה? אם רואים שהפלדה שרופה (צבע שרוף והתפוצץ, חלודה לעומק החומר וכו')- אין מה לעשות. לפח. אם הסימנים לא ברורים במאה אחוז, תבדוק קשיות במקום שבטוח לא נפגע (או שלדה אחרת) ובמקום שחשוד כפגוע. אם אין ירידה בקשיות- הפלדה לא נחלשה והשלדה תקינה.

אם יש תמונות אני אשמח לנסות לעזור.

אסף.

רכס חיים
22-11-04, 04:01
לפי התיאור שלך, הטמפרטורה במרכז השריפה שהם צמיגי הגומי הגיעה ל-800 או 900 מעלות. ברור שאלומיניום וחלקי גומי כמו אטמי שמן קורסים כבר ב-500 מעלות ואלומיניום נמס בין 600 ל-700 מעלות. שילדת הפלדה מתחילה לאבד את חוזקה ב-600 מעלות והיא הופכת לנוזל ב-1200 מעלות - טמפרטורה לא רחוקה מהאירוע שלך. השילוב של טמפרטורה גבוהה משריפת הצמיגים עם זמן ארוך של בעירתם אינה משאירה מקום רב לאופטימיות. רק בתנאי אחד כדאי להשקיע בשיקום - אם לשלדות האלה יש ניירות ומספרי רכב שהם מאוד נדירים במקומותינו - אפשר שכדאי להשקיע בשיקומם.אני מצטער שלא יכולתי לשדר יותר אופטימיות.

אבי פרץ
22-11-04, 20:11
אני משער שליד הגיר לא היה חום רב השאלה הסרן הקדמי קרוב לגלגלים אולי אטריח אחד המבינים לפני שאני מתחיל לפרק
תודה אבי

-->