PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם בולם גז ,עוזר להצמדת הגלגל בהצלבה?

RONI
20-02-11, 18:13
אני רכוב על סבן ללא נעילות ,אצלי ישנם בולמי גז/שמן .
האם החלפת בולם , למופעל שמן,תפחית את הלחץ המופעל על הקפיץ בהצלבה ,?מפני שבולם גז הוא נורמלי פתוח,
או שואף להיפתח תמיד.
מכאן נשאלת השאלה ,האם זה ישפיע על מגע רציף עם הקרקע?

gal rotman
20-02-11, 19:12
אני זוכר שהצטרפו ראשוני ה"ראנצו" עם הקומפרסור בשנות ה 90 - רובם היו בדעה שנכנסים לשתח "מגביהים" את הרכב , כלומר מנפחים למקס' - כמובן שהפעולה הדרושה היתה להוריד לחץ למינ' - בלחץ מקסימלי הגיפ היה מצליב גם אם אחד הגלגלים היה עולה על חלוק נחל טועה, היתרון היה כמובן בנסיעות כביש או בדרכים כבושות ומהירות שם פתאום הרכב היה ממושמע בפניות חדות ולא נוטה על צידו כמו אניה. בולמי הגז שהם N/O הם הפתרון המשולב - והטוב ביותר אם הם מותאמים לרכב . במכשולים שמצריכים מהירות נמוכה מאד הבולם לא יגביל או יוריד אחיזה בגלגל נגדי. דוגמה לבולמי גז מקוריים שלא מגבילים את עבירות הכלי תראה בסמוראים שנשארו מקוריים (בודדים)
ד"א - על ה8 שלי יש 4 בילשטיין רגילים לגמרי שעובדים כבר 4 שנים בלי להזיל דמעה אחת, אבל הגיפ לא משמש אותי לנסיעות סרק.

נמרוד
20-02-11, 20:27
[QUOTE=RONI;370760]אני רכוב על סבן ללא נעילות ,אצלי ישנם בולמי גז/שמן .
האם החלפת בולם , למופעל שמן,תפחית את הלחץ המופעל על הקפיץ בהצלבה ,?מפני שבולם גז הוא נורמלי פתוח,
או שואף להיפתח תמיד.
מכאן נשאלת השאלה ,האם זה ישפיע על מגע רציף עם הקרקע?[/QUOT

בבולם גז, יש קבוע קפיץ שמתווסף לקבוע קפיץ העלה שלך. נשאלת השאלה, אם תחליף את הקפיצים לקשים יותר, זה יעזור לך בהצלבה? לא ממש. כי שני הצדדים עכשיו דוחפים חזק יותר.

בכל מקרה מדובר על תוספת די זניחה של עשר או עשרים קילוגרם לקבוע הקפיץ - כמה כוח שנדרש כדי לסגור את הקפיץ עם היד.

-->