PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיור מוקדם לפריצה/גניבת סופה ?

זאבי
20-02-11, 19:37
ביום 20/02/11 בשעה 16:00 נראה רכב טויוטה לנדקרוזר שמספרו 85-670-27 עם 3 בני טובים "צפוניים" נצמד באורח תמוה לרכב הסופה בחניה.
הצעירים שהופרעו סיפרו ש"עצרו במקרה לחכות לחבר" ומיהרו להסתלק.
בעל הרכב שכנראה אינו מודע לשימוש הנעשה ברכבו מוזמן ללמוד למה משמש רכבו.
אני כמובן מתנצל מראש במידה ומדובר בסברה שאינה מבוססת ולכן אשמח באם הגי'פאי שרכבו מצולם יגיב ויעמיד אותי על טעותי.

נ.ב.
מטעמי צניעות צילומי התקריב לא פורסמו והם יימסרו לבעל הרכב.
תמונות מצורפות:

שי ג.
20-02-11, 19:43
כל הכבוד זאביק,לדעתי היצלת את הסופה של מישהוא,נקווה שהוא קורא את השרשור וידאג בזמן הקרוב להחנות את הרכב במקום אחר
מכיוון שסביר להניח שהרכב עכשיו מסומן.
שי.

דרור ברלי
20-02-11, 19:47
זאבי, אמנם חורף בחוץ, אבל למה הסופה שלך עוד לא לובשת סנדלים?.... אתה מתגרה בגורל?

six 4 life
20-02-11, 19:57
אם הסופה הזאת לא עוברת דירה באופן יזום למינימום חודש ואפילו עוד הערב הסיפור שלה גמור. תזהר להיות שאנן, זה יעלה לך ביוקר.

danel
20-02-11, 20:01
יש פה הזדמנות לתפוס כמה מהם

omri_t
20-02-11, 20:45
משהו נראה לי מעט משונה.
זה לא רכב אופייני לטיפוסים שהזכרת. גם לא לגנבי רכב. גם הסיור לאור יום לא אופיינית לדעתי.
ואני חייב לומר שהטויוטה הזו מוכרת לי ואני לא זוכר מאיפה.
אם יש לך מספרי הטויוטה תרים צלצול ל 100 ותדווח. אולי בטעות מישהו יבדוק את המספר ויצור הצלבה כלשהי .
(אני יודע שהסיכוי שהמשטרה תגיב בכלל הוא אפסי... גם אם נסראללה היה יושב בטויטה... שווה לנסות...)

אם בקהל יש מישהו עם גישה למאגר מספרי הרישוי... זה הזמן למצוא את הבעלים...

אני במקומך- נכנס לכוננות.
אם הרכב לא יומיומי- תעלים אותו לכמה ימים \ תקופה. (אם אין לך לאן ההאנגר שלי לרשותך ללא כל תמורה)
אם הרכב יומיומי, ממליץ לשנות את ההרגלים. לנעול וחזק. למגן ובלי רחמים. ברזלים ואלקטרוניקה.

riko
20-02-11, 21:07
מניסיון שלשמחתי נגמר טוב , הסיורים מתבצעים בהחלט לאור היום , במקרה שלי זה היה כולל תצפיות על בייתי כל בוקר על מנת לוודא לאיזה רכב אני נכנס
באותם ימים העלמתי את הסופה לתקופה של 8 חודשים לתוך האנגר ובאותה הזדמנות היא עברה שיפוץ כללי בלילות.
מסתבר שהחרה האלה הם צבא מאורגן יש קשר טלפוני בניהם בזמן אמת , יש מי שיושב בבית באחד הכפרים ושולח אותם לעבודת שטח . אני קלטתי אותם והם לא ידעו שאני יודע עליהם
ולכן היה לי יתרון יחסי עליהם שיחקתי במשחק שלהם.
גם פה יש לאותו בעל סופה יתרון יחסי ויש לנצלו מיידית . ישנה יחידה במשטרה שמחפסת את החברה האלה ואני דיברתי איתם , אפילו הייתי מוכן שהם ישתמשו בסופה שלי כפתיון
בסוף החלטתי להעלים אותה לתקופה
פקח עיניים והיה זהיר.

elro
20-02-11, 21:09
משהו נראה לי מעט משונה.
זה לא רכב אופייני לטיפוסים שהזכרת. גם לא לגנבי רכב. גם הסיור לאור יום לא אופיינית לדעתי.

גם לי נראה ככה, מה שכן יש להם רכב יפה... :):-):):):)

זאבי
20-02-11, 21:43
תודה למגיבים,
ההודעה והתמונה פורסמו על ידי ב-3 אתרי ג'יפאים בתקווה שהרכב יזוהה.
הרכב דומה/זהה לרכב שנראה לפעמים בבור והוא חונה ומסתובב באזורי צפון תל אביב (נאות אפקה,תל ברוך, הדר יוסף) וכנראה שייך לאזרח מכובד.
ברכב ישבו 3 צעירים "צפונים" בשנות העשרים המוקדמות ואני מנחש שבעל הרכב כנראה נתן את הרכב לבנו ויתכן כי אינו מודע לנעשה ברכב.
בסופה שלי כבר נגנבו בשכונה אביזרים שונים במספר הזדמנויות ואני מניח שיתכן ומדובר בתכנון אירוע דומה.
בכל מקרה אשמח באם בעל הרכב שמספרו כאמור 85-670-27 יעמיד אותי על טעותי ויוריד את מפלס החרדה שבו שרויים בד"כ בעלי רכבי שטח.
במידה ומדובר בחבר ג'יפאי, אשמח לשמוע.

סופת המדבר
20-02-11, 21:57
מקרה דומה וגם שונה שקרה בשבוע שעבר..
עשינו טיול בוץ כמה חבר'ה באיזה אזור ולמזלו של הבן-אדם (שתכף יוזכר פה)
שתיי חברים שקעו רציני עם סיקס וסופה בקירבת סבך עצים, לשתייהם כננת
והתחלנו לטייל בין העצים שהכל היה מוצף מים לנסות לחבר את הכננת לאיזה עץ או משהו כדי להוציא אותם
כל העצים שקשרנו אליהם נעקרו
מפה לשם חבר אחר שהיה עם סמוראי והצליח לצאת מהבוץ חיפש דרך להגיע מול הסופה כדי לנסות לחבר לו את הכננת ואולי
לחלץ את הסופה הוא נכנס עם הסמוראי בין סבך העצים
ופתאום הוא רואה מולו טרקטורון ספורט מהחדשים מוחבא בין העצים
ישר קרא לנו לבוא לראות הקיצר ראינו מיד הבנו שהוא גנוב
מפה לשם חושבים מה עושים איתו אבל קודם צריך לצאת מהבוץ
אחרי כמה שעות שיצאנו רק עם טרקטור
וכל אחד התפזר לביתו חשבתי מה אני עושה עם הטרקטורון.?
אם אני לא מודיע למשטרה הגנבים באים בלילה ולוקחים אותו, לקחת אותו אני לא יקח (גנוב)
ולא ידעתי אם לדווח אולי יתחילו לחקור אותי ואין לי כח לזה
אז הגעתי הביתה וסיפרתי לאחי שהוא עובד בשב'ס אמרתי סוג של שוטר לא יחקרו אותו
הקיצר הודענו למשטרה היה שישי בערב לקחו פרטים
התקשרו אחרי איזה חצי שעה שנכוון אותם לטרקטורון בגלל שהוא מוחבא בין העצים אז הגענו אליהם כדי להראות להם איפה הוא
ואנחנו רואים שתי אתיופים מגבניקים (לא שאני גזען אבל בכל זאת לא יכלו לשלוח איזה קצין)
עם טיוטה ויגו אמרנו להם שצריך לשים 4X4 כי זה בתוך השטח
ומה אני יגיד לכם מסכן הטרנספר באותו יום איזה בומים שמעתי ממנו עד שנכנס 4X4
נכנסו אחרינו שוטר אחד ירד הראנו לו אותו אמרנו לו שעדיין לא מחקו מספרים אז שירשום את המס' שילדה
שיברר עליו אחרי שהבאנו לו את המס' והוא ראה בידיוק מאיפה הקראתי לו אותו
הוא שואל אותי (במבטא אתיופי) זה מס' מנוע או שילדה (היה מצחיק)
הקיצר הם איתרו מי הבן אדם אמרו גם לנו (איתרתי אותו בפייסבוק) והזמינו שגריר שיקח את הטרקטורון
ואני חושב שאם המשטרה היה קצת חכמה היא היתה משאירה את הטרקטורון שם עושה איזה מארב או משהו
בלילה מנסה לתפוס את הגנבים או ששולחים איזה זיהוי פלילי או משהו..
ושוטר אחד שהגיע בכלל רצה להיתקשר לבחור בעל הטרק' שיבוא יקח אותו בלי בדיקות בלי כלום

בקיצור לדעתי משטרה עצלנית או שלא בא להם לעבוד

וואי איזה סיפרו ארוך..

tooshey
20-02-11, 22:08
וואי איזה סיפרו ארוך..

אתה יכול לבצע עכשיו "ירי אחרי מאמץ"...

בברכה,טושי

ליאור ק
20-02-11, 23:47
חברים, היוזמה להפיץ תמונות ומידע בוגע לחשודים, מבורך!
עלו והצליחו!

ניר ל
21-02-11, 00:00
נראה לי שאתה קצת היסטרי ובסה"כ מדובר בחבורת צעירים מתלהבים מג'יפים שגילו עניין בסופה מתוך סקרנות, גם אני מסתכל על ג'יפים ברחוב ...
בכל מקרה, הטויוטה לא גנובה וספק אם צעירים צפונים מועדים לפורענות מהסוג הזה, מילא היה מדובר במונית. תמשיך להיות עירני ללא שום קשר וחבל שאנחנו חיים במצב כזה.

דרור ברלי
21-02-11, 00:35
ניר, צעירים "צפונים מבית טוב" בצפון ת"א והרצליה כבר רצחו כאן נהג מונית, ועוד נער "צפוני מבית טוב" ברמת השרון רצח עורכת דין, ועוד כמה ילדים יפי עין ובלורית מהשכונות היותר טובות של צפון גוש דן היו מעורבים מאוד יפה בכל מיני מעשים לא יפים.
אתה לא מוכרח לגור בפחון ו/או לחטוף מכות מחגורה או כפכף במשך ילדותך, כדי להיות אחר כך פושע. אצל ילד משכונת מצוקה זו הילדות הקשה, האלימות והעוני, אצל הצפוני המדושן זה השעמום והצורך בריגוש.

הזהירות במקומה. ובמקרה הזה אני חוזר ומזהיר - לשים לפחות סנדל אחד על האוטו לפני שגם הוא ייעלם.

זאבי
21-02-11, 09:30
לתשומת לב המגיבים, אילו היה מדובר בחובבי רכבי שטח המתענינים ברכב, היתה להם הזדמנות לשאול, להתרשם ולשוחח עימי. בפועל הם סיפרו איזה סיפור תמוה שהם מחכים לחבר וברחו מיד.
לפיכך ברור שלא מדובר בהתענינות מקצועית.

לחברים המודאגים,
ברור שהסופה הנעולה גם בחניה, ננעלה במקום סגור, אך אילו בעל הרכב טויוטה מס' 85-670-27 ו/או מישהו המכיר את הרכב היה מפרסם "צפירת הרגעה" זה היה מועיל לכולנו.
פרסום צילומים ונתוני רכב חשוד יעזרו לכולנו להלחם בתופעה גם באם מדובר באזעקת שווא.
אני מציע לכולנו להרבות בפרסומים כאלו גם במידה ומדובר באחוז נמוך של סבירות וזאת כיוון שאין לנו הרבה דרכים להלחם בנגע ולמנוע אותו.

לגבי הקשר ה"סוציואקונומי" צודק דרור ופרשיות האונס במוסד החינוכי באזור הוכיחו.
מי שגנב ברכבי בעבר אביזרים שונים כולל 2 פנסים (שעלותם בסה"כ כ-100 ש"ח) עושה זאת כנראה כ"ספורט" או "מעשה גבורה" וגם מלחמה בנגע כזה שווה את המאמץ.

בקיצור, בעל הרכב ו/או חבר המזהה את הרכב, מוזמן בזאת להזדהות. אני מבטיח התנצלות במקרה של חשד מופרך.

-->