PDA

צפייה בגרסה מלאה : סוגי פלגים לסמוראי שנת 88 מנוע 1.3

ghaziza80
21-02-11, 10:38
שלום לכולם ,
במסגרת הטיפול ברכב במיוחד בגלל צריכת דלק מוגזמת נעשה טיפול 10 אלף , שכלל החלפת פלגים כאשר הדגם שכרגע מותקן ברכב הם NGK BKR6E11 ולפי הקטלוג של NGK מה שמתאים לרכב
,BPR5E האם השוני בפלגים יגרום לצריכת דלק מוגברת ?, כרגע הפלגים מפוייחים אך לא רטובים וישנה נוכחות של דלק בשמן .
תודה על העזרה .
או שאם מישהו יודע משהו אחר ממה שאומר הקטלוג לגבי מידת הפלגים גם זה יעזור..

צביקה קרבורטור
21-02-11, 18:13
שלום רב !
את העובדה שהפלגים מפוייחים, וצריכת הדלק מוגברת, יש ליחס לקרבורטור , הזקוק ליד מלטפת , ולנקוי שיפוץ וכוון, ו/או לחדירת דלק לשמן, בגלל משאבת דלק, שהדיאפרגמה בה קרועה, והיא מחדירה דלק לשמן.
סימני הכר:
1-מפלס שמן גבוה מהנדרש.
2-שמן דליל כמים.
3- צריכת דלק גבוהה.
אם סעיף 1 וסעיף 2, לא נכונים, יש לייחס את צריכת הדלק הגבוהה, ופיוח הפלגים, לקרבורטור.
בברכה
צביקה

ghaziza80
21-02-11, 21:49
כן כבר עלינו על הבעיה מהבוקר זאת הכן המשאבת דלק.
אבל בכל זאת מידת הפלאגים הדרושה לפני קטלוג NGK שונה מהפלגים הנצמאים על האוטו (של סוזוקי סוויפט).
משהו לא נראה פה נכון בכל זאת.
אז השאלה היא אם בלי שום קשר למשאבת דלק עדיף ללכת לפי הקטלוג או לפי מה שיש על המנוע?
בהזדמנות זו אני אשאל מה לגבי החלפת המשאבה המכנית באחת חשמלית (של סובארו ) האם זה פתרון מקובל?
ואם כן מה עדיף לשים במקום המכנית? להשאיר אותה? או להוריד ולשים משהו שיאטום במקומה?

GodsFather
22-02-11, 05:53
יכול להיות שהחליפו את המנוע במהלך החיים של הרכב במנוע של סוויפט שהוא כמעט זהה. אני לא רואה בעיה עם הפלגים שציינת. את מה שצביקה אמר אני מחזק ככלל - קרב' תקין חוסך כסף ודואג גם לביצועים אופטימלים.

לגבי החלפה לחשמלית וכמובן של סוברו, אני מניח שקראת את השרשורים מהעבר. יש כמה דגמים של משאבות, המומלצת היא זו של מודלים 80-84 שנראית כמו פחית קולה. צריך למקם אותה קרוב לטנק הדלק ולא בתא המנוע כי היא דוחפת יותר טוב מאשר היא שואבת.

יש אטם מקורי של החברה שניתן להתקין במקום המכנית.

בסה"כ בסטאפ מקורי, אין סיבה להחליף את המכנית בחשמלית, אם הכל תקין. המכנית עושה עבודה טובה מאד כל עוד לא מצפים מהרכב לעשות הולה-הופים באוויר, אם הבנת.

ghaziza80
22-02-11, 08:48
כן הבנתי..
אבל אני מחליף כי נכנס ממנה דלק למקומות שלא צריכים להכנס, אז כנראה שחשמלית תעשה גם עבודה יפה במקומה כמובן שהייתי מעדיף להשאר עם האורגינלית אבל לפעמים יש דברים שצריך להפתח קצת לרעיונות אין מה לעשות. אולי אני יחליף ובינתיים ינסה להשיג אחת טובה סה"כ החשמלית לא יקרה בשביל להיות זמנית.
תודה בכל זאת אחי

GodsFather
22-02-11, 08:53
חשמלית של סובארו עולה 400+ מע"מ. כמה עולה מכנית ? אם אני זוכר נכון באיזור ה200+מע"מ לחדשה ומשומשת עולה 150. אם אתה עובר לחשמלית, תשאר איתה ושהמכנית תהיה לך כספייר.

ghaziza80
23-02-11, 19:59
הסתדרתי אחי..
קניתי חשמלית לא של סובארו אלה אוניברסלית (תוצרת ארה"ב) משהו טוב דווקא עושה את העבודה מצויין עלתה 230 ש"ח.
בקשר למכנית לא הייתי משתמש בה כספיר בשום מצב לאור העובדה שמישהו חשב כנראה שהוא ממש חכמולוג גדול ושלהדביק אותה אם היא נשברת (שאין לי מושג איך זה קרה לו בכלל!!) עם דבק אפוקסי זה רעיון מצויןן.
אז זרקתי אותה כמה שיותר רחוק כדי לא להתעצבן עוד יותר..
בקשר לפלאגים אני עדיין חושב שזה תעלומה אם למישהו יש תשובה בשביל זה אני אשמח.
שוב תודה לכולם

צביקה קרבורטור
23-02-11, 23:59
שלום רב !
מה הסיבות שהחלפת משאבת דלק, האם בגלל צריכת דלק גבוהה, פיוח הפלגים, או בגלל הסיבה שביקשתי שתבדוק, חדירת דלק לשמן, שגורם לדילול השמן, לעלייה במפלס השמן שמדולל בדלק, והמחייב החלפת שמן ומסנן שמן, ורק לאחר מכן הרכבת המשאבה.
המלצתי היא כמו של אמיר, עדיפות למשאבה מכנית ולא חשמלית אוניברסלית, אורך חייה גבוה, והתקנתה פשוטה יותר.
חיווט המשאבה החשמלית מסובך יותר, מחייב י דע בחשמל רכב, אם עדיין לא הרכבת את החשמלית, מומלץ שתחפש מכנית.
בברכה
צביקה

shmulikbg
24-02-11, 00:06
NGK - BPR5ES
BOSCH - WR8DC
CHAMPION - RN9YCC
המצתים עם סיומת 11 הם למערכות הזרקה. לא מתאים אצלך.

GodsFather
24-02-11, 04:22
הסתדרתי אחי..
קניתי חשמלית לא של סובארו אלה אוניברסלית (תוצרת ארה"ב) משהו טוב דווקא עושה את העבודה מצויין עלתה 230 ש"ח.

מה קנית ? תמונה ואו דגם מדויק ויצרן יעזרו.

ghaziza80
24-02-11, 20:10
שלום רב !
מה הסיבות שהחלפת משאבת דלק, האם בגלל צריכת דלק גבוהה, פיוח הפלגים, או בגלל הסיבה שביקשתי שתבדוק, חדירת דלק לשמן, שגורם לדילול השמן, לעלייה במפלס השמן שמדולל בדלק, והמחייב החלפת שמן ומסנן שמן, ורק לאחר מכן הרכבת המשאבה.
המלצתי היא כמו של אמיר, עדיפות למשאבה מכנית ולא חשמלית אוניברסלית, אורך חייה גבוה, והתקנתה פשוטה יותר.
חיווט המשאבה החשמלית מסובך יותר, מחייב י דע בחשמל רכב, אם עדיין לא הרכבת את החשמלית, מומלץ שתחפש מכנית.
בברכה
צביקה

צביקה.
כמו שאמרתי במסגרת טיפול ראשוני ובדיקות ראשוניות מצאתי כמה דברים שדרושים בדיקה.
מיד עם גילוי צריכת הדלק המוזרה התחלתי לחפש את הסיבה.
במסגרת הטיפול הראשון הרגשתי שהשמן מלא בדלק וכמעט ישר הסקתי שזה קשור למשאבת דלק.
פירקתי את המשאבה וראיתי ישר שהיא נוזלת בצורה מוגזמת וגם ויזואלית ראיתי שברים חיצוניים שהודבקו עם אפוקסי פלסטלינה.
החלפתי ישר לחשמלית שהייתה זמינה במקום ואני עדיין רוצה להחליף חזרה למכנית רק אני רוצה שהיא תהיה טובה, ואת החשמלית אני ישמור למקרה שלא עלינו המכנית תעשה בעיות שוב.
חוץ מזה גם שמתי לב למידת הפלגים וישר שאלתי פה למען אימות.
לגבי תמונות אני יעלה כשיהיו.

-->