PDA

צפייה בגרסה מלאה : דבורה - קצת הבהרות ורשימת חסרונות

WildLove
23-02-11, 02:38
אני יודע שאני לא בפורום הנכון אבל נראה שרוב הפורומים המתאימים די מתים (לא ברור למה, או שכן?), רציתי לקבל קצת מידע על הדבורה בגלל שאני נאלץ להתמודד איתה פעמיים בשבוע בדרך מאילת לרמה"ש.

- האם הורדת מהירות לשימוש בדו"ח של 5 קמ"ש כמו שקיימת בממל"ז - קיימת גם בדבורה?
- מה החסרונות שלה? חייב להיות לה כאלו.. אני יודע שדו"ח של ממל"ז שנמדד בחושך מוחלט לא תקף, האם יש בסגנון שתקף גם לדבורה? מה לגבי האמינות של הזיהוי - במידה ומדובר בשיירה, או רכב שקרוב, האם לא ניתן לבטל דו"ח כזה? דגימת מהירות בגשם אפשרית\כבילה? איזה חסרונות יש למכשיר הארור שממרר את חיי לאחרונה?..

תודה מראש על כל פיסת מידע (:

shmulikbg
23-02-11, 09:36
http://www.auto.co.il/כתבה-586-זימזום-הדבורה.aspx

huski360
25-02-11, 18:22
איך נדע עד כמה המידע הנ"ל אמין?
לפי הכתוב אפשר לנהוג בכייף בכביש החוף ב140 קמ"ש כל עוד יש מכוניות נוספות לידך..
לא הכי ברור

GodsFather
25-02-11, 22:43
אלעד, עזוב אותך התחכמויות. סע לפי מה שרשום בשלטים וזהו, גם אם זה נורא מתסכל. אם יש לך עדיין ספק ואו אם נתפסת גם כשאתה בטוח לחלוטין בצדקתך, זה כבר סיפור אחר.

יקיר גרין
26-02-11, 00:07
אלעד, עזוב אותך התחכמויות. סע לפי מה שרשום בשלטים וזהו, גם אם זה נורא מתסכל. אם יש לך עדיין ספק ואו אם נתפסת גם כשאתה בטוח לחלוטין בצדקתך, זה כבר סיפור אחר.

+1
ממרר את חייך כי הוא דואג שתנהג כחוק?

WildLove
26-02-11, 02:17
אמיר... זה כמו שאני אגיד לך סע על הסמוראי עם 205, עזוב אותך התחכמויות.. תקשיב לעצה שלי?

יקיר.. החוק במדינת ישראל זה נושא שנטחן פה אינספור פעמים (ואתה אמור לדעת את זה) ולא פתחתי את השרשור בשביל עוד נושא שכזה, שמתי לב שחוץ ממני יש כאן עוד כמה שאוהבים לפעמים ללחוץ על הגז קצת יותר ממה שמותר... ונראה לי ששרשור עם אינפורמציה כמו הקישור למעלה (שמאוד עזר לי, אגב) יוכל לעזור פה לעוד אנשים.
אם אין לך משהו שבאמת קשור לנושא, אל תבואו לשפוט אחרים, בבקשה...

שבת שלום

huski360
26-02-11, 04:20
אני באמת מצטער שמהירות השיוט ברכב שלי עולה מעל רב המהירויות המותרות בארץ... (סיאט איביזה מצו'קמקת שנת 94 לא משודרגת כמו רב רכבי ה4X4 של חברי האתר, יש לומר חוקית)

שיהיה שבוע טוב,
תדהר.

hadtomer
26-02-11, 06:33
מתוקף עבודה אני נוסע לאילת אחת לחודשיים, ולא עם הקיה, שמגיעה ביום יפה, עם רוח גבית, ל120 אלא לרוב עם רכבי מנהלים חדישים, מהסוג שגורם לך לנסוע במהירות נאה, פשוט כי יהי מטומטם לשרוף זמן ולנסוע לאילת ב100 קמ"ש. לדבורה יש פיתרון פשוט- פתח מחשב, כנס לאיביי וקנה VALENTINE 1. את הדבורה הוא מגלה כקילומטר וחצי (!!!!) לפני מועד המגע עם הניידת, לפעמים, בימים טובים, הטווח מגיע לשני קילומטרים. לפני הוולנטיין היה לי BEL מדגם RX65 שהיה גם טוב –אך גילה את הדבורה כקילומטר לפני המפגש עם הניידת- ההבדל הוא שאם אתה נוסע 180, עם הוולנטיין תספיק להאט. (אל תשכח, הניידת מתקרבת אליך כשם שאתה מתקרב אליה. אם אתה על 180 והוא על 130-זה עיניין של שניות עד שתיפגשו). עם הBEL-תוכל לנסוע, נאמר, 140. בהצלחה. חפש ביוטיוב סרטים עם כותרות בעברית כמו "וולנטיין 1 בדרך לאילת" ותראה למה אני מתכוון. סע בזהירות.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>

GodsFather
26-02-11, 07:21
אלעד, באותו הקשר של מה שאמרת לי עם 205 אני אומר לך - נראה לך שמישהו יפרסם דברים כאלה על גבי הרשת ?
להוציא תקדימים משפטיים , שאז כבר היו ידועים לכולם דרך העיתונים.

אגב, ממל"ז - גם שם יש תקדימים, אבל הסיפור עוד לא נגמר.

יונתןמצפה
26-02-11, 09:12
אני יודע שאני לא בפורום הנכון אבל נראה שרוב הפורומים המתאימים די מתים (לא ברור למה, או שכן?), רציתי לקבל קצת מידע על הדבורה בגלל שאני נאלץ להתמודד איתה פעמיים בשבוע בדרך מאילת לרמה"ש.

- האם הורדת מהירות לשימוש בדו"ח של 5 קמ"ש כמו שקיימת בממל"ז - קיימת גם בדבורה?
- מה החסרונות שלה? חייב להיות לה כאלו.. אני יודע שדו"ח של ממל"ז שנמדד בחושך מוחלט לא תקף, האם יש בסגנון שתקף גם לדבורה? מה לגבי האמינות של הזיהוי - במידה ומדובר בשיירה, או רכב שקרוב, האם לא ניתן לבטל דו"ח כזה? דגימת מהירות בגשם אפשרית\כבילה? איזה חסרונות יש למכשיר הארור שממרר את חיי לאחרונה?..

תודה מראש על כל פיסת מידע (:

אלעד, העצה שלי- אל תיסע בכביש הערבה.

yes1952
26-02-11, 09:52
אינני חושב דהפורום אמור לייעץ בנושאים שעיניינם עבירה על החוק
אני כן חושב שכדאי לשמוע כיצד ניתן להתחמק מלהתפס בנהיגה מעל המהירות המותרת
ועצתי=לנהוג לפי החוק בתוספת אחוז הסטיה
כה פשוט
יוסי

hadtomer
26-02-11, 10:18
בן אדם- קרא היטב-עזוב אותך מויכוחים על מהות המהירות החוקית, אחוז סטיה (5%) ושאר ירקות- הפיתרון פשוט-קנה גלאי. אני יודע שיש הרבה מיסקונספציות לגבי הנושא, המון שמועות וכו וכו- עזוב אותך משטויות. לפני הקיה היו לי כמה וכמה מכוניות ספורט, יצא לי לנסוע פה ושם די מהר ולכן הקדשתי לא מעט זמן לחקר של כל נושא אמצעי האכיפה. עובדתית-אחרי 18 שנות רישיון, שכללו בעיקר מכוניות ספורט-אין לי נקודה אחת ברישיון. צריך רק להיות חכם ולהכיר את האויב היטב.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" /><o:p></o:p>
<o:p> </o:p>
<o:p> </o:p>
לגבי כביש מצפה רמון-למעשה, למרבה הצער יש כיום משטרה גם באזור מצפה רמון ובדרך העוקפת לאילת. אומנם פחות, אבל עדיין יש מבצעי אכיפה ממוקדים. אני נוסע לשם יחסית הרבה. שוב, לא שאני עושה פרסומת, אבל בשני המקרים הוולנטיין הציל לי את התחת. למרבה המזל, אמצעי האכיפה החביב על השוטרים בדרום הוא דבורה ולא ממל"ז- בין השאר מכיוון שבדרום , במיוחד בקיץ, שוטר שצריך לשבת מחוץ לניידת חצי שעה עם ממל"ז ביד הופך לטוסט. במקרה של ממל"ז, אם נתפסת אז שום גלאי לא יעזור. במכוניות הקודמות שהיו בבעלותי היו אי אלו אמצעים אלקטרוניים שסייעו לי להתמודד עם ממל"זים בהצלחה (ספורטאז' עגלה, לא צריך משבש), אך בשורה התחתונה, כל עוד אתה מתמודד מול דבורה, גלאי טוב בהחלט יעשה את העבודה. בישראל השוטרים מתעצלים להפעיל את הדבורה על מצב "שינה" ופשוט משאירים אותה פועלת כך שהיא פשוט מתריעה על כל רכב שמגיע ממול-משמע היא משדרת כל הזמן גלי רדיו בתדר KA- למרחק קילומטרים!!!. גם ההפעלה עצמה של הדבורה במצב "נסתר" די מסובכת-אם השוטר רוצה לתפוס אותך כשהדבורה ישנה (או "קרה") הוא חייב להיות עם יד אחת על ההגה ויד אחת על השלט של הדבורה. זה נורא לא נוח. לכן בשורה התחתונה, בניגוד לתעמולה המטופשת של משטרת ישראל, קל מאוד לגלות את הדבורה בלי בעיות. למעשה, גם כשהיא במצב שינה, יש לא מעט גלאים שמצוידים בפונקציית POP שמסוגלת לזהות את הדבורה גם כשהיא "ישנה". קח בחשבון שבארה"ב מוצגים בימים אלה דורות חדשים של גלאים מבוססי GPS. כתוצאה מכך המחירים של הגלאים ה"ותיקים" ירדו משמעותית לאחרונה באי ביי. הטכנולוגיה שבה משטרת ישראל משתמשת היא יחסית מיושנת-משמע גלאי טוב שנחשב בארה"ב לשיא הטכנולוגיה לפני שלוש שנים הוא עדיין הרבה יותר מתקדם מהטכנולוגיה שבידי המשטרה. והיתרון-שזה יחסית זול. בינינו.....לא תשקיע 200 דולר ותבטח את עצמך-באופן חוקי לחלוטין (!!!! בל נשכח שגלאים הם חוקיים) מפני דוחות? קח בחשבון שבישראל נמכרים לא מעט גלאים שאפשר לזרוק לפחי האשפה כבר ברגע ההדלקה. קוברה, וויסלר, אסקורט וחבריהם לא שווים את הכסף. מדוע אנשים קונים אותם? אין לי מושג...אולי תחושת ביטחון. זהו בעצם, תפסיק להתפלפל , תוציא מחיר של 2 טנקים של דלק באי ביי וזה הכול. <o:p></o:p>

WildLove
27-02-11, 05:02
אמיר - אלו לא דברים לא חוקיים, לא ביקשתי מידע על משבשים לדבורה (למרות שהנושא מאוד מסקרן אותי, אבל כמו שכתבת פה - אין לזה מקום בפורום הזה...)

יונתן - אתה זוכר את ההיסטוריה שלי עם הכביש הזה, לא? למרות שאני משתדל לנסוע דרכו עדיין...

ותומר!! קודם כל תודה רבה על האינפורמציה, כמה דברים:
1.אני משתדל לנסוע בשני הכבישים בשעות חשיכה מוחלטת ככה שחוץ מפניות מוארות ששם אני נוסע על מהירות חוקית, נשאר רק את הדבורה...
2.שני טנקים של דלק?? על מה אתה נוסע, RIO? אני נוסע על הונדה ששותה 55 ליטר בתדלוק, בשני מיכלים אפילו בהרצליה פיתוח אני מגיע ל780 ש"ח~, חיפוש ב EBAY מראה שהוולנטיין עולה $450 לפני משלוח לארץ, יש משהו שאתה יודע ואני מפספס?

hadtomer
27-02-11, 07:06
חשיכה מוחלטת אינה עירבון מפני הדבורה. הוראות הפעלת ממל"ז LT2020 כוללות הנחיה לפעילות באור. דבורה לא. מחיר- 200$<O:p</O:p
http://cgi.ebay.com/Valentine-One-V1-Radar-Detector-/270710643360?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f079c9aa0 (http://cgi.ebay.com/Valentine-One-V1-Radar-Detector-/270710643360?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f079c9aa0)
<O:p</O:p

-->