PDA

צפייה בגרסה מלאה : סולר מול בנזין-תקראו את זה

נחום
22-11-04, 21:21
http://www.globes.co.il/serve/

נחום
22-11-04, 21:24
דובי בן-גדליהו 18:55 22/11/04

רשות המיסים מתכננת לבצע רפורמה מרחיקת לכת במיסוי משק הדלק, שתשפיע על הנהגים הצורכים סולר. כך עולה ממסמך שהגיע לידי "גלובס".
עיקרי התוכנית כוללים העלאה הדרגתית, על פני חמש שנים, של הבלו על הסולר, עד להשוואת מחיר הסולר למחיר הבנזין, בדומה למצב באירופה. מצד שני, יבוטלו האגרות המיוחדות המוטלות על רכבי דיזל, ביניהן התוספת באגרת הרישוי השנתי של רכבי דיזל פרטיים ומסחריים

נמרוד
22-11-04, 22:42
זה ברור וצפוי כשמש. לפני 4-5 שנים , עוד בימים העליזים של אתר השטח הישראלי, כשהפרשי המחיר בין הסולר לבנזין היו באמת גדולים, ורכב השטח מונע הדיזל הממוצע היה עגלה מזורגגת (טרנו, פג'רו וטרופר ישנים היו שיא האופנה), היו הסתלבטויות כבדות עלינו רוכבי הג'יפים. הרבה יותר מאשר היום. אהבנו אז להתערב, על מה שאתה רוצה שתוך X שנים המחיר של הסולר והבנזין יהיה שווה. זו היתה התערבות בטוחה מבחינתי. למה? כי חוקי התרמודינמיקה הבסיסיים קובעים שכל סדר מלאכותי יתמוטט לשיווי משקל יציב, בסופו של דבר. הסוף הזה הולך ומתקרב. העלויות האמיתיות של סוגי הדלקים השונים הם הרי זהות - שניהם תוצרים של אותו תהליך הזיקוק. הבדלי המחיר בישראל הם מלאכותיים, היסטוריים. חוק טבע נוסף, לא פחות חזק מחוקי התרמודינמיקה (והוא בעצם ניסוח אחר של החוק השני), קובע שהממשלה תמיד תדפוק את האזרח ולא להפך - ולכן עידן הדפיקה-ההפוכה (שגם ככה היה אשליה ולא יותר) מתקרב לקיצו.

סוזי המשתוללת
23-11-04, 09:04
עד כאן קולו של המהנדס 8)
מה עם הנעילה - עובדת ?

ERAN NO 1
24-11-04, 13:15
צריך לזכור שהפרשי המחירים מדברים על דלקים לפרטיים ולא לעסקים שכן בעלי מיכלים פרטיים בעסק יכולים לקבל סולר מוזל משמעותי.כך שלמעשה היום אני קונה סולר ב3.00 כולל כאשר מחיר הבנזין בתחנה 5.30 לגבי החוק ככול שהמגמה של החוק באה ליצור מצב מסוים ככה גם האזרחים במדינה משנים את מצב השוק (קניית יותר רכבי בנזין או לחילופין קניית יותר רכבי דיזל הכול שאלה של מה משתלם) כמובן שלא מדובר כל רכבים שניים או שלישים במשפחה שתפקידם הוא פנאי.

DISKOBI
04-12-04, 21:50
שימו לב לגפ"מ.
יש התחייבות לשמירת מחיר צמוד למיח סחר עולמי לשמונה שנים.
לאמור היום ליטר גפ"מ נמכר ב2.60 שקלים לליטר לעומת 2.50 ש"ח לליטר לפני כ24-30 חודשים. העליה הייתה בעקבות עליית כל הדלקים בעולם.
בכל מקרה הסולר והבנזין בתקופה מקבילה עלו בערות אחוזים. אני זוכר הבנזין ב3.24 שלים לליטר ( בדיוק ישבתי על מאזן משנת 2002).
מחיר הגפ"ם ישאר נמוך לעומת הסולר והבנזין בכ 50% כנהוג בעולם, וזה לתקופה של 8 שנים.

ותחשבו על זה.

גיא
03-01-05, 23:37
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3027669,00.html

ארז
04-01-05, 10:17
אני הייתי עכשיו בהתלבטות בין להשאר עם המנוע שלי(דיזל) או לעבור למנוע בנזין, עלויות המעבר לא מענינות אותי(אני עושה את העבודה והמנוע חינם).
בסופו של דבר החלטתי להשאר בדיזל מכמה סיבות:
1 העלות האמיתית של הדיזל זולה משמעותית מזו של הבנזין(יש הנחות גדולות בתחנות וגם אפשר לקנות מיכל גדול וזול בהרבה).
2 אותו רכב עם המנוע דיזל חסכוני הרבה יותר מאשר מנוע הבנזין,למי שנוסע הרבה זה משמעותי.

אם הייתי חי בבועה מבחינה כלכלית הייתי רץ ושם את הבנזין, הרבה יותר כוח(מנוע V8ׂ),שקט יותר וידידותי יותר ביום,יום....אבל בכל זאת מדובר בהפרשי כספים מאוד משמעותיים,אני מסיים טיול של יומיים עם נזק של 300 ש"ח ונשאר לי במיכל סולר להמשך השבוע....רכבי בנזין שמטיילים איתי מדברים על עלויות כפולות ויותר.

גיא
04-01-05, 18:22
זה פשוט עניין של העדפה אישית.

יש אנשים שחייבים את הכוח המתפרץ בין הרגליים ויש כאלו שלא זה מה שמעניין אותם ....

האיש הזקן
04-01-05, 21:17
עוד היבט שחשוב לך:
בטיול מסובך וארוך הרבה יותר פשוט ובטיחותי לשים ברכב עוד ג'ריקן או שניים של סולר מאשר 95.

גיא
04-01-05, 21:59
חחח

עיין ערך הדלת האחורית של BRDM או BTR או BMP או איך שקראו לנבלה הדילקה ההיא

אומי5
04-01-05, 22:32
תן תמונה ואני יגיד לך בדיוק איזה נבלה סוביטית זו

-->